Snažíme se o miminko, podpora a vzájemné příběhy

janule1987jk
11. lis 2015

Ahojky všechny milé diskutantky 🙂,

ráda bych založila diskuzi ohledně snažení o miminko. My se snažíme od léta a zatím se nepovedlo.
Ráda bych si s někým o tom povídala a hlavně se navzájem podporovaly. Hlavně s ženami, které mají stejné téma.

Ovulační testy si dělám každý měsíc. Bohužel někdy mi ovulační test nevyšel pozitivní, ale vícekrát ano. Do toho jsem měla minulý měsíc snad všechny příznaky,
hlavně bolest prsou, kterou nemívám a MS se stejně dostavila, sice s opožděním, ale přesto. Nasadila jsem utrogestan po ovulaci a minulou sobotu se měla dostavit MS, ale stále nic. Tak si říkám, třeba to vyšlo, ale testy negativní a to jsem utrogestan vysadila před 6 dny.

Určitě nevěším hlavu, přece jenom psychika je nejdůležitější.

Jaký je Váš příběh?

janule1987jk
autor
11. lis 2015

@silmaistar určitě napiš, ať máme odezvu. Držím palečky 🙂

pincola
11. lis 2015

@bartvebartve Utrogestan je hormon, je to na předpis na stimulaci ovulace.
@rejni A Kortyhle piješ taky, Já ho pila dva měsíce a hlen jsem měla ale neotěhotněla jsem a měla jsem cystu, nebo nevím ale bolel mě podbřišek jak čert až do MS. Zkusím ten maliník. Pomohlo ti to?

valeri10
11. lis 2015

@bartvebartve Já dostala od mudr utrogestan na růst sliznice, prodloužení luteaální fáze a na udržení těhotenství. Brala jsem min. cyklus poprvé, ale nic z toho nebylo. Teď začnu pro změnu brát clostilbegyt.

silmaistar
11. lis 2015

@janule1987jk Určitě dám vědět. Sama jsem zvědavá jak to dopadne :D

janule1987jk
autor
11. lis 2015

@bartvebartve Ahojky, přesně. Já ho beru po ovulaci, aby se mi prodloužila luteální fáze. Aby se stihlo vajíčko uhnízdit. Jinak ano, je na předpis. Tento cyklus ho mám poprvé a hned mega opoždění MS. Pak pisni, co testíky. Teď se musí vyčkat no 😉

paviv
11. lis 2015

Ahoj holky, pridavam se k vam 🙂... s volnym prubehem se snazime od lonskych Vanoc

no_title
11. lis 2015

Holky, přidávám se k vám. Je to pár dní, co jsem vysadila HA. Mám trochu obavy, že nebudu mít pravidelný cyklus, od 15 jsem brala Proveru pro srovnání cyklu, později HA. Mám ale pocit, že to lékaři možná trochu přeháněli, protože jsem té době vážila 38 kilo, takže je asi normální, že jsem to při této váze dostávala 1x za 3 měsíce... No, uvidíme. Pomoct si nechám zatím od bylinek (kontryhel, heřmánek, šalvěj, saturejka) a vitamínem C. Třeba se to srovná a zjistí se, že žádný problém vlastně nemám 😀.

paviv
11. lis 2015

Ahoj holky, pridavam se k vam 🙂... s volnym prubehem se s manzelem snazime od lonskych Vanoc. O prazdninach jsem byla u gyn. a rikala, ze by melo byt vse ok... tento cyklus beru Nosifol, merim BT a pridala jsem jeste ovutesty. Dle BT ovulace jeste nebyla, teploty mi skacou nahoru dolu ale na ovutestu byly dve carky 19 DC, dnes jsem 2 DPO, takze nezbyva nez cekat... tak moc bychom si to prali... je nam s manzelem obema 24 let a nikdy jsem nepredpokladala, ze v takovem veku to muze byt problem

paviv
11. lis 2015

Jeste jsem chtela napsat, ze tento mesic probiha mazleni pravidelne minimalne ob den, tak jestli tonevyjde uz fakt nevim co pro to delat... na zacatku cyklu byvam optimisticka ale to cekani je hrozne... vim, chce to cas a tr

paviv
11. lis 2015

*trpelivost (omlouvam se, pisu na mobilu a pridalo se mi to omylem jeste nedopsane)

renmilka
11. lis 2015

Ahoj, v listopadu 2013 jsme se rozhodli, že tomu necháme volný průběh, žádná ochrana. První rok jsem dojížděla k příteli jen na víkendy apod. Od loňských Vánoc jsme ve společné domácnosti a teď od září 2015 záměrně sleduji ovulaci testy a od minulého měsíce jsem příteli nasadila Selzink forte, já beru vitamíny déle plus ještě listovku 800. Nutno podotknout, že nemám žádné problémy s cyklem, MS pravidelná, v době, kdy ji očekávám, na půlku cyklu vychází krásné pozitivni ovu testy. V září jsme se snažili jen v den pozitivního a ted poslední cyklus jistili ještě dva dny...MS opět dorazila v sobotu 7.11. Jak na zavolanou. Začínáme pochybovat o pritelove spermiogramu😑 Z časového vytížení se můžeme vydat situaci řešit až po Novém roce, zatím budem užívat vitamíny, sledovat dál plodné dny. Další ovu čekám kolem 22.11....

bartvebartve
11. lis 2015

@paviv 24? To bych taky čekala že t bude hned, co mám říkat já, třicítka na krku a manžel čtyřicítka na krku... vy máte čas... nemusíš spěchat, vím, že asi chcete, ale kdyby to bylo až za rok dva, budete stále mladí rodiče 🙂

valeri10
11. lis 2015

Ahoj taky my se snažíme přes rok a půl. Mimo čtyř měsíců kdy jsem musela jít na konizaci. Manžel má špatný spermiogram (30 % šance na přirozené početí). Mudr. na to řekl, že jeden výsledek nic neznamená a vitamínama se to dá hodně ovlivnit. Moje kamarádka otěhotněla s přítelem, který měl 10% šanci na přirozené početí. Pokud má žena folikul to ještě neznamená, že je tam vajíčko. I zdravá a mladá žena může mít folikuly bez vajíček a až 65 % počátečních těhotenství se neuchytí a odejde s ms. To vše jsem si vyčetla a jsem hned klidnější, že se nám to zatím nepovedlo 😀

dzogobela
11. lis 2015

@janule1987jk Tak to je injekce Agolutionu na vyvolání MS, první cyklus po vysazení HA jsem měla 68 dní... jinak to asi cyklus nijak neupravuje. Utrogestan jsem zatím nezkoušela. Minule už mi ho chtěla doktorka dát, ale viděla, že se vaječníky probraly, tak říkala, že to ještě zkusíme nechat být... druhý den mi pak dorazila MS sama. Teď čekám, jak dlouhý bude cyklus.. navíc si myslím, že mám anovulační. Možná mě tedy čeká další návštěva doktorky a taky utrogestan.

renmilka
11. lis 2015

@valeri10 Ale stejně je to nespravedlivé... Někomu jednou nechtěně ujedou nohy a je v tom 😵

valeri10
11. lis 2015

@renmilka v okolí mam takove pripady coz optimismus moc nedoda

renmilka
11. lis 2015

@valeri10 To já také😕 Ještě že je ta medicína dnes už schopna dost těchto problémů zjistit a vyřešit😊

barunka229
11. lis 2015

Ahojky tak my se snažíme 3 měsíc ale jelikož trpím endometriozou tak na doporučení dr. beru Inofolic a doufám že se to co nejdřív podaří,jsem zatím jen lehce nervozní.Přeji všem snažilkám jak mě hodně štěstí a dvě čárečky na testíku. 😉 🙂

rejni
11. lis 2015

@pincola Kontryhel piju taky ale tenhle měsíc míň jak ten maliník..piju ho první měsíc tak zatím nevím či něco pomůže..hlen teda nemám, jen vodový o něco víc mi příjde..ale četla jsem, že holky táhlý neměly a otěhotněly..no zkouším jak se dá..asi větší zázraky dělá kontryhel ale za ty dva měsíce pití u mě nic..

zlatkavlk
11. lis 2015

Ahoj, dovolte abych i já přidala svůj příběh - zkráceně 🙂 S přítelem, teď už manželem, jsme se o mimčo snažili 3 a půl roku, v té době nám bylo nějakých 26let oběma, absolvovali jsme spermiogram u chlapa- ok, u mě hormonální profil, podpora ovulace Clostilbegytem, pak i diagnostická laparoskopie s kontrolou průchodností s nálezem minimální endometriozy, jinak vše ok, půlroční hormonální léčba endometriozy, různé alternativní metody a "babské rady" - čaje, kapky, gely na podporu početí, Nosifol, vitamíny pro mě i chlapa a kupa dalšího, co už si snad ani nevybavím... no a stále NIC... musím ještě doplnit, že v době snažení jsem ztratila během roku oba rodiče, takže psychika tomu taky nepomohla... Pak jsme se s manželem dohodli, že navštívíme CAR, což jsem strašně celou dobu nechtěla, ale prostě jsem už rezignovala, moje MUDRa mi napsala doporučení a ejhle, 14 dní před objednaným termínem jsem zjistila, že jsem těhotná... Jsem přesvědčená, že mi pomohlo cvičení dle Mojžíšové, za sebe mohu jen doporučit, "stačil" měsíc cvičení a jedna mobilizace kostrče a zadařilo se... Teď nám tady v postýlce chrupe 6ti týdenní holčička... Přeji všem hodně trpělivosti, štěstí, zdraví a pevné nervy, hlavně to nevzdávat !!!! 🙂

rejni
11. lis 2015

@rejni Ovu testy je fajn pojistit BT pač aspoň víš, že jsi ovu ještě neprošvihla když je čárka třeba slabší..a nevíš jestli sílí nebo už slábne..Ale u samotné BT je třeba měřit 3 měsíce abys věděla..a i teď po více měsících se v ní nevyznám ještě tak dobře. Včera nejnižší BT test negativní slabá čárka, dnes o něco málo výš a testovací čárka výraznější ale ne ještě víc či stejně..No a pak čekej co zítra 😆

valeri10
11. lis 2015

@zlatkavlk ahoj da se prosim to cvičení naučit doma a cvičit doma? A nemáš treba odkaz s navodem?

zlatkavlk
11. lis 2015

@valeri10 Ahoj, no co jsem tak studovala, tak cvičit se samozřejmě doma podle internetu dá, ale nedoporučuje se to, protože je dobré, aby na tebe RHB pracovník, co se tímhle zabývá, kouknul a cviky ti ukázal a upozornil na chyby, které se mohou dělat... Patří k tomu právě i ta mobilizace páteře... Já jsem byla na RHB všehovšudy 3x, poprvé mi cviky byly ukázány, podruhé jsem cvičila já a doladilo se, co jsem dělala špatně a potřetí byla ta mobilizace... Doporučení ti může napsat obvoďák, gynekolog nebo RHB lékař...

renmilka
11. lis 2015

@zlatkavlk Když to tak ctu, nemohl by vadit i funkčně můj rozštěp páteře, byla jsem v jednom roce operovana, dodnes mám v křížové části na zádech tukový výron (lipom)...

zlatkavlk
11. lis 2015

@renmilka Ahoj, tak to vůbec netuším, ve cvičení by to vadit asi nemělo, ale jestli by to mohlo ovlivnit schopnost otěhotnět, to neposoudím...

renmilka
11. lis 2015

@zlatkavlk To snad ne, omezení nemám... Ale doufám, že plodnost to neovlivňuje, myslím, že bude problém se spermiem...

valeri10
11. lis 2015

@renmilka
@zlatkavlk ono celkove posilovat pánevní dno je dobre na spoustu problémů

paviv
11. lis 2015

@bartvebartve manžel mi taky vždycky říkal, že mě jednou ošu*á a bude to... a jak se ted diví :D že to není tak hrrrr... ono se totiž říká stačí kapka a už to ťapká ale na mě nemají vliv ani ty "hektolitry" ...Měla jsem stresové období a tak půl roku rozházený cyklus ale i tak mi to přijde zvláštní, nikdy jsem neměla žádný problém a ani antikoncepci nikdy nebrala... a prostě nejde to :( Já vím, že třeba "máme čas" ale po miminku opravdu toužíme, takže je taková útěcha k ničemu :D někdy si to říkám, že na tom nejsem tak hrozně, jak kdybychom začali ve 30ti a potřebovai to hned... ale já se na miminko těším a už klidně hned po svatbě loni byh ho brala, takže už mi to prostě přijde docela dlouho :(

michalamala99
11. lis 2015

Ahoj holky,tak já se k vám také přidávám.snažíme se skoro rok,ale zatím nic.beru jen listovku a brala jsem gynex.zítra to mám dostat,ale nevydržela jsem to a dneska udělala test ale nic ☹ tak jsem z toho smutná ☹ třeba nepříjde a půjde to na testíku vidět pozděj,ale spíš zítra mrcha dojde.měla jsem s testem počkat

janule1987jk
autor
11. lis 2015

@michalamala99 vubec jeste nezoufej 🙂 zitra pisni, zda-li dosla. Ja uz ji chci taky, jelikoz potrebuji vedet, kdy zase bude ovulka 😀