Snažíme se o první mimčo 😉

carmilla
26. srp 2016

Ahoj děvčata. 🙂 Vím, že diskusí o těhotenství a o plánování rodičovství jsou mraky, ale ráda bych tohle místo vyhradila těm z nás, které se snaží teprve o své první děťátko. Nezáleží na tom, jak dlouho se snažíte, nesejde na tom, jestli je vám osmnáct nebo čtyřicet...Domnívám se, že příchod prvního potomka je naprosto zásadní zlom, a proto my, dosud nezkušené, si právě tady můžeme vyměňovat své postřehy, názory, rozdělit se o své trable, ať už se snažením a plánováním, tak s těhotenstvím a porodem...My s přítelem se začneme snažit patrně někdy na podzim, vidíme to tak od listopadu. 😎 Antikoncepci nicméně neberu už od května, ale zatím klademe přírodě alternativní překážky. :D

sofinka84
26. srp 2016

@carmilla Super téma 🙂 určitě je nás tu mraky, které čekají na své první miminko. My čekáme už 11 měsíců a zatím se nadaří.

carmilla
autor
26. srp 2016

@sofinka84 Děkuji, že se někdo přidal. První vlaštovka. :D Držím palce, ať to klapne co nejdříve. 😎

sofinka84
26. srp 2016

@carmilla Díky, věřím, že to dopadne. I tobě držím pěsti, také jsme to vloni nechávali až na podzim.

lenickakl
26. srp 2016

Ahoj, ráda se k vám přidám 🙂

bluee
26. srp 2016

Ahoj, taky se ráda přidám. Chceme se začít snažit od září tak uvidíme zda se zadaří. 🙂

lenickakl
26. srp 2016

@sofinka84 a resi to uz doktori nak?

carmilla
autor
26. srp 2016

Výborně, holky. 🙂 Jsem ráda, že se přidáváte. Ať se můžeme vzájemně podpořit a tlumit případnou paniku. :D

lenickakl
26. srp 2016

Ja jsem v pohode, zadnej stres 😀 verim, ze se zadari i kdyz se ted lecim s neplodnosti 😀

carmilla
autor
26. srp 2016

@lenickakl To je zdravy pristup. Stresovani jeste nikdy nikomu s nicim nepomohlo. 🙂

apollena
26. srp 2016

Zdravim, take se rada pridam! 🙂

carmilla
autor
27. srp 2016

Ahoj holky, vznesu nějaké klasické otázky, abychom rozproudily diskusi: 1. Připravujete se nějak na nadcházející těhotenství? - Vitamíny, změna životosprávy apod. 2. Máte nějakou zkušenost s ovulačními testy? Respektive s tím, jak podle nich správně načasovat pohlavní styk?

sofinka84
27. srp 2016

@lenickakl Já jsem byla u doktora po 7 měsících a hned to začal řešit. Udělal mi hormonální profil, manželovi kouknul na spermio. A už třetí cyklus beru Clostilbegyt a Duphaston.

sofinka84
27. srp 2016

@carmilla Tak já už jsem poměrně dlouho snažilka, i když tady by mi leckterá řekla, že se snaží o dost déle a necelý rok nic není. Nicméně mi se s manželem rozhodli docela neplánovaně, že se začnem snažit, antinu jsem tou dobou nebrala už dva roky, ale dávali jsme si pozor. Ještě ten měsíc, co jsme se rozhodli, že ted už teda jako jo 🙂 jsem si koupila Nosifol, manželovi Selzink a později Fertilan. Pár měsíců jsem kapala Gynex, ale bolívala mě po něm hlava, i když jsem snížila dávkování. Občas jsem si uvařila kontryhel. Manžel má spermio super, možná na tom mají zásluhu i ty vitamíny.

sofinka84
27. srp 2016

@carmilla A co se ovulačních testů týče, tak doktor mi je moc nedoporučoval. Každý měsíc mi vyšly krásně pozitivní a přitom si myslím, že mám ovulku jen každý druhý měsíc. Mám nakročeno na PCO, takže i to zkresluje testy. Ale hodně holek si je chválí.

luciilui
27. srp 2016

Ja uz bych první asi taky chtela, vsude koukám na mimca, predstavuju si co a jak, jake by to bylo, jaci bysme byli my... ale ještě nemuzem :( me čeká posledni rok VS a minimalne rok prace :( skoda ze ten rozum musi vyhravat. Ale honi se mi hlavou i myslenky, ze ted budem zbytečně cekat a nedejboze se nam to nebude darit :/ emoce a pocity jak v nejaky michacce. Jinak moc rada bych otehotnela zároveň s nejakou kamarádkou, aby člověk na te materske nebyl tak sam (všichni v praci cele dny ze), ale vony na to potvory (😇) namaji jeste myšlenky.

dyslovka
27. srp 2016

Ahoj holky, mohu se take pridat? 🙂 snazime se s manzelem od unora 🙂 tento mesic merim poprve bt teplotu a delam si ovulacni testy 🙂 vcera byla carka silna, ale nebyl jeste pozitivni, kazdopadne radeji jsme ro pojistili 😀 dneska budu ovu testovat znovu 🙂 tak snad bude silit 🙂

carmilla
autor
27. srp 2016

@luciilui Vydrž, uteče to jako voda...já skoro nemůžu uvěřit tomu, že už zahájím svůj třetí rok v práci. Jako bych se ještě před týdnem musela učit na zkoušky...Pokud už slyšíš tikot biologických hodin, chápu, že dva roky ti připadají jako věčnost...ale věř mi, ve skutečnosti to začne strašně utíkat - zvlášť až po škole nastoupíš do práce. 😉

carmilla
autor
27. srp 2016

@sofinka84 Já jsem je zkoušela jen jednou, hned první měsíc po vysazení - měla jsem pocit, že na sobě cítím ovulaci, tak jsem si to chtěla ověřit, jen tak pro zajímavost. 😎 A bylo to tam...ale samozřejmě, že ty testy nejsou samospasitelný a hlavně jsou poměrně nákladný, když by si je člověk měl kupovat měsíc co měsíc...ze začátku to asi nebudu nijak zvlášť hrotit. 😉

lenickakl
27. srp 2016

@sofinka84 já jsem teď brala clostilbegyt druhý cyklus.. Tak teď čekám, jestli se zadařilo 😀 u mě to řešil hned po měsíci od zahájení nějakých pokusů, protože jsem zrovna tou dobou šla na preventivku ..

lenickakl
27. srp 2016

Já beru jen listovku a kontryhel v kapkách .. Když nepočítám ten předepsanej clostilbegyt, ale to je jen pět tablet v cyklu. Ovulační testy si dělám a asi mi to podle nich vychází.. Ovulaci mi kontrolovali i podle krve.. Jinak co se týče té ceny, stačí kouknout na ebay a máte je za pár korun.. Třicet ovulačních testů kolem stovky ;)

dyslovka
27. srp 2016

Lenickakl: a jsou dobre ty testy? 🙂

dyslovka
27. srp 2016

@lenickakl: a jsou dobre ty testy? 🙂

lenickakl
27. srp 2016

@dyslovka jako všechny ostatní 🙂 nemyslím si, že by tam byly extra rozdíly 🙂 Mně ukázaly v pohodě 🙂

carmilla
autor
27. srp 2016

@lenickakl Tak to už by celkem šlo. 🙂 Hlavně pro ženský, který mají nepravidelnou menstruaci a nemají ani páru, kdy ovulace přijde, je to poměrně drahá sranda kupovat si testy v drogerii nebo v lékárně... Já jsem první tři měsíce po vysazení pila kontryhelový čaj od Grešíka (sypaný), je fakt, že MS byla pravidelná a nebolestivá...ale otázka, zda to nebyl ještě "dojezd" dlouhodobě brané antikoncepce...Dost holek má zkušenosti s tím, že třeba první dvě tři MS po vysazení jsou ještě naprosto v pohodě a problémy začnou až pak...Ta poslední MS mi přišla asi se čtyřdenním zpožděním...tak uvidím teď, jak se to vyvrbí. Jinak nic nehrotím, myslím, že prvních pár měsíců je úplně v pohodě nechat to čistě na přírodě a nestresovat. Někde jsem četla, že procentuálně vyjádřeno je šance na otěhotnění kolem 25%, i když se normálně ovuluje, a to ještě v tom nejplodnějším věku (mezi dvacítkou a třicítkou), pak to samozřejmě začne strmě klesat...Každopádně, kolem sebe už pár těhotných kámošek mám a nezdálo se mi, že by nějak řešily, že "to nejde". Naopak dvě z nich otěhotněly na druhý pokus...I proto jsem ráda, že existují tato fóra, protože pokud to nepůjde hned, možná bych měla tendenci trochu plašit ve světle úspěšných kamarádek, kterým se zadařilo nejpozději "na třetí pich". :D

dyslovka
27. srp 2016

@lenickakl: super 🙂 a jak dlouho trva, nez prijdou? 🙂 ja totiz kupuji intimed ovulacni testy a 7ks stoji 150kc, tento mesic uz mam druhe baleni, protoze priznaky jsem mela brzo, ale ovu to nebyla, ta prisla az ted, ale testovala jsem uz od tech prvnich priznaku ☹ takze 300kc v haji ☹ za 14 testu ☹

lenickakl
27. srp 2016

@dyslovka Tak to nevím, já měla první várku od jedné překupnice z aukra a ta je prodávala za pět korun kus, ale pak jsem je viděla na ebay, tak si je příště objednám sama, pokud ještě budou potřeba.. Tady v těch lékárnách to jsou fakt rakety za ty ovulační testy. Já jsem měla myslím 6 ovulačních + 2 těhotenský z benu za 105.. Pak jsem našla ty na aukru.

lenickakl
27. srp 2016

@carmilla No já jsem vysadila antikoncepci loni začátkem září hned po svatbě s tím, že uvidím jak bude chodit menstruace a tak. Cykly jsem sice měla delší, ale jakž takž pravidelné kolem čtyřiceti dní, tak jsem to nějak neřešila. Jenže pak jsem od února do května byla bez menstruace a když se v květnu dostavila, zrovna před manželovýma narozkama, tak jsem mu slíbila, že se teda přestaneme už chránit a zkusíme mimčo 😀 V červnu jsem šla na tu preventivku, říkala jsem mu o těch cyklech, kouknul na ultrazvuk a diagnostikoval mi polycystický vajčeníky.. 21. den cyklu mi nabrali krev, aby zjistili, jestli ovulace proběhla podle hladiny progesteronu.. Hladina 0,5, což odpovídalo ženě po přechodu 😀 Na základě toho mi předepsal ten clostilbegyt a po něm už jsem měla progesteron 66, což ovulační cyklus znamenalo, ale nezadařilo se, tak zkouším druhý cyklus s clostilbegytem a pokud to nevyjde tak mám přijít, abychom se domluvili co bude dál

carmilla
autor
27. srp 2016

@lenickakl Tak to moc držím palce. Právě proto jsem se rozhodla vysadit ještě předtím, než se budeme chtít opravdu aktivně snažit, aby se na případné problémy a neduhy přišlo včas. To bude v cajku, dnešní medicína dokáže zázraky. 😉

dyslovka
27. srp 2016

@lenickakl : jsou to silene ceny, tak to se zkusim taky podivat 🙂 dekuji 🙂 jinak koukam, ze jsi mela celkem neprijemnosti po vysazeni HA. Jak dlouho jsi ji brala?

linusha
27. srp 2016

Ahoj holky také se k vám ráda přidám, my se teda pokoušíme už od ledna min. roku, ale bez úspěchu. Jsme ve fázi kdy to u nás řeší doktoři. 🙂