První rok snažení o miminko

nelinkamalinka123
23. dub 2021

Ahoj, je mi 21 let a s přítelem bychom chtěli mít miminko. V roce 2019 v říjnu sem vysadila antikoncepci brala sem ji asi 3 roky. Poté jsem antikoncepci vysadila a celý rok nechala tělo čistit( jakože nijak jsme se nechránily a nechaly to tak, ale vím že se to nedoporučuje hned ze, začátku nebo aspoň to mi poradila doktorka. V srpnu 2020 sem šla k doktorce a všimla si že už jsem si nezavolala, důvod byl jasný už nebrat žádné pilulky a připravit tělo na početí, Má gynekoložka mi udělala vyšetření a řekla že jsem v pořádku a máme se rok snažit a, že kdyby to nevyšlo, že mám za rok přijít a budeme to nějak řešit další vyšetření. Má otázka je co je se snažit? Ještě před tím snažením sem si dělala asi 3 cykly ovu testy a byly ukázkově pozitivní, a pak už sem to nechala tak. Vím že ovuluju a cítím i pýchání bud ne pravé nebo levé straně mě píchne, poslední ovulační test pozitivní sem si dělala v lednu, a ovuluji normálně i cyklus mám normálně pravidelný 29-30-31. Chtěla jsem si dělat testy ale nechci mýt sex jen kvůli miminku, a být pod tlakem přítelovy, neříkám kdy mám ovu či plodné dny spíme spolu kdy chceme. Většinou obden, ale taky dle unavenosti. Oficiální snažení jsme zahájily po té prohlídce což bylo konec srpna. Spíše jsme to nechaly, sem tam na to myslím (bohužel mimi chci a sem tam na to příjdou myšlenky) netestuji beru jen nějaké doplňky stravy snažím se pravidelně sem tam zapomenu, ale jinak nedělám vlastně nic, snažím se být v pohodě no teď je to 7 měsíc a stále nic teď nevím dnes jsem 23dc, tak přemýšlím zda mám dělat něco víc nebo to ještě nechat tak. Četla jsem si plno diskuzí a všude se doporučuje kontryhel, maliník bylinky, ale mám strach co když my to cyklus rozhodí. S přítelem jsme se dohodly, že pokud by to do září nevyšlo, tak bychom to nejspíš nechaly do konce roku a pak bych v lednu šla k doktorce a začaly něco řešit. Plno holek doporučuje na to nemyslet, což mě se vede sem tam někdy na to myslím a někdy mám jiné starosti že ani nevím. Například tento měsíc byla sem přesvědčená že ovu teprve nastane a dle aplikace už dávno bylo takže čekám co bude protože jsem o tom vůbec nevěděla, přeju si aby to vyšlo. Jak jste to měli nebo máte vy jak jste se snažili o miminko nebo snažíte? 🙂 🙂

alokina
23. dub 2021

@nelinkamalinka123 a proč vy? Proč si i on nezajde na testy??

nelinkamalinka123
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
nelinkamalinka123
autor
23. dub 2021

v 17 letech jsem byla na operaci a měla jsem srůsty) Tak jsem to nemyslela myslela jsem to tak, že jako bychom to řešily i s ním už zvažuji že mu to nějak nadhodím ted když jsem se zamyslela tak nechránený už máme vlastně přes rok a půl :// vlastně

martulka88
23. dub 2021

Já jsem tedy nečistila rok od antikoncepce - brala jsem HA 12 let a 3 měsíce před "snažením" jsem ji vysadila. I z důvodu, že mi přestala fungovat ve smyslu špinění i mimo cyklus. Hned první měsíc "snažení" jsem otěhotněla. Co se týče "snažení" - nenechávat náhodě, ale hlídat si ovulaci - ať už měření BT či testama.

inah91
23. dub 2021

@nelinkamalinka123 je pravda, že jako první se řeší muž - po tom cca roce - spermiogram, pak žena - hormon. profil, atd.... když víš, že ovuluješ, tak není asi co více řešit. Moje zkušenost je taková - první muž - v podstatě nonstop sex cca 2 roky - nic, ale to mi po vysazení HA nefungoval cyklus ani hormony, nic.... s ex jsem všecko měřila, počítala, plánovala, brali jsme oba tunu vitamínů, cvičili, dělali totálně vše - a vedlo to akorát tak k depresi a k rozvodu..... takže za mě se milovat jak je chuť, neřešit, užívat si života, sexu a mládí 🙂

jako_mala_holka
23. dub 2021

Chtěla jsem odpovědět, ale to se nedá ani dočíst

amazonkajanik
23. dub 2021

@nelinkamalinka123 na testy jste měli jít po roce oba. Jinak cyklus 29-30-31 není moc pravidelný,pokud se ještě nepovedlo. Pravidelný se bere na den,max o den rozdíl ...

marpe2
23. dub 2021

@amazonkajanik promiň, ale to je blbost, pravidelný cyklus neznamená, že musí být každý měsíc na den přesně. Normální menstruační cyklus je dlouhý 22 až 35 dnů.
@nelinkamalinka123 chápu, že to je těžké, ale hlavně se snažte "nesnažit". My se "snažili" skoro rok a nic a pak jsem si řekla, že si dáme od snažení chvíli pauzu a povedlo se hned ten měsíc 😊

nelinkamalinka123
autor
23. dub 2021

@marpe2 v podstatě sme se nesnažily celý rok po vysazení ha.. jasný děkuji za radu 🙂

nelinkamalinka123
autor
23. dub 2021

@jako_mala_holka Vím dost se rozepisuju, ale chtěla sem aby mě někdo pochopil jde o to že už rok a pul mám nechraneěný sex a příjde mi to že to není zrovna kratka doba když je mi 21 a mám ovulaci a cyklus pravidelný.

marpe2
23. dub 2021

@nelinkamalinka123 tak zajdi za doktorkou, řekni jí to a začněte to řešit 🙂

nelinkamalinka123
autor
23. dub 2021

@marpe2 Hned v po ji zavolám 🙂

amazonkajanik
23. dub 2021

@marpe2 mno, ale když se nedaří více jak rok, tak už je to znatelný rozdíl. Kdyby to bylo 29-30,dejme tomu,ale jakmile přibude 31,už to dělá neplechu. Samozřejmě, že každá máme cyklus jinak dlouhý, ale když je vše v pořádku,ms dorazí na den a pomalu i hodinu přesně

klokanka31
23. dub 2021

@nelinkamalinka123 My se snažili 12 let 😂 dneska z toho mám už srandu, ale do smíchu mi tenkrát nebylo...doporučuju zaměřit pozornost na něco jiného (výlety, změna bydlení, cokoliv), ty užívej kyselinu listovou, a přítel ať papá selen+zinek.

michelle_michelle
23. dub 2021

@klokanka31 a co Vam nakonec pomohlo? my ted ctyri roky, nejaka bezuspesna iui a asi pujdeme na ivf..ale pricina se nikdy nenasla(

klokanka31
23. dub 2021

@michelle_michelle My po příčině nepátrali, protože jsme stejně umělé oplodnění zavrhli. Dle doktorky mohl být problém v tom, že jsem měla ms jen 3-4 do roka. Brala jsem duphaston a clostík, ale stejně to nepomohlo. Myslím že nakonec pomohlo to, že jsem si řekla že na to už kašlu a dítě nechci. Pak jsem najednou otěhotněla 3x za rok, třetí těhotenství vyšlo a mám 11 měsíční holčičku 🙂

marpe2
23. dub 2021

@amazonkajanik jakože nemůže otěhotnět proto, že cyklus trvá jednou 31 a jednou 30 dní? Vážně?

amazonkajanik
23. dub 2021

@marpe2 ne, že může díky tomu haprovat ovulace...

marpe2
23. dub 2021

@amazonkajanik nemalovala bych hned čerta na zeď, tělo není stroj, prostě jednou je ovulace o něco dřív a příští měsíc o pár hodín později. Vždyť psala, že si ovulační testy zkoušela dělat a byly vždy pozitivní.

amazonkajanik
23. dub 2021

@marpe2 mno, tak může být chyba někde jinde. Já když měla cyklus podobný, co tazatelka, tak jsem otěhotněla 2roky po vysazení HA a bylo to neprosperujici. Pak začal lítat a i přes léčbu byla biochemka. Změnila jsem doktorku, řekla,že mám nyní cyklus od 27 až po 32 dní, dala duphaston a za 2měsíce jsem byla v očekávání. Od vysazení k porodu uběhlo 7let...

inah91
23. dub 2021

@amazonkajanik to je vážně nesmysl.... ono je hlavní, že ovulace JE, a že doba PO ovulaci = luteální fáze je dostatečně dlouhá.... a to že je ovulace 14 den, další cyklus 15, a další 16 je fakt uplně jedno....duležite je to potom....at má vajíčko čas se uchytit. mimochodem, mi se MS ustalila plus minus po 4-5 letech od vysazení HA a pak ovulace chodila ten 14/15 den....a ha, v cyklu, kdy jsem otěhotněla přišla ovulace "až" 21 den 🙂

viktorie1517
24. dub 2021

@nelinkamalinka123 ahoj, zkus si přesně zjistit kdy máš ovulaci 🙂. Já mám cykly dlouhé 50 dní, ovulaci kolem 37 DC. Obě děti se nám podařili na první pokus, teď čekáme třetí, taky na první dobrou a to si spermie počkali tři dny na ovulaci. Takže tvůj cyklus je normální.

nelinkamalinka123
autor
24. dub 2021

@amazonkajanik Když sem se bavila s doktorkou říkala že je to normální, 29-30-31 protože mámv práci docela stres že se to jen posune taky zaleží na situaci ale menzes poznám kdy příjde.. to vím sto pro 🙂
@amazonkajanik Když vím že ji mám cítím to mužu říct i z kterého tak si nemyslím že by mi haprovala a říkám když sem dělala v lednu a unoru jsem měla silné obe čárky takže ovulaci mám a jestli se zpozdí o jeden den tak to podle mě nic není tak mi to řekla i má gynekoložka.. 🙂
@amazonkajanik Tak dlouho čekat na mimi nechci, no ja mám v srpnu kontrolu zvažuji zda nevydržím ještě a pak bysme to řešily a nebo už ted nevím ale přítel o postupu ví a se vším souhlasí ví co bude nasledovat pokud se nezadaří..
@inah91 dpo mám 15-14-16 zaleží prostě jak kdy .. 🙂 ale doktorka mi řekla že to je normální a že mám být rada že ma řadu žen které to májí jednou tak a po druhé tak 🙂
@viktorie1517 Myslím že cyklus mám ukázkový výchylku sem měla jen když jsem si to nejspíš vsugerovala a to psychika udela hodne 🙂 Vím že si počkají vydrží v těle až 5 dní jak které a nemyslím že bychom se nestrefily když spíme spolu ob den max o dva podle unavy atd.. 🙂

nelinkamalinka123
autor
24. dub 2021

Holky doktorka řekla že to je úplně normální cyklus 🙂

amazonkajanik
24. dub 2021

@nelinkamalinka123 26,27,35 je normál? To koukám ...

marpe2
25. dub 2021

@amazonkajanik nevím, co ti říkala tvoje doktorka nebo odkud máš tyhle informace, ale je to úplný normál. Napsalo ti to tu víc lidí, ale ty pořád jedeš to svoje. Pravidelný cyklus skutečně neznamená, že ho máš každý měsíc na den stejně.
@nelinkamalinka123 když tě to trápí a nechceš čekat do srpna, tak to začni řešit hned. Třeba ten problém (jestli vůbec nějaký je), je na straně partnera. Držím palce ✊

kevi1
25. dub 2021

@nelinkamalinka123 ja som bola aj na klinike a mne povedali, ze dolezite je ci ovulacia prebieha a ci LT je dostatocne dlha. Ze niekto je nachylny na stresy a choroby a podla toho mu "hapruje cyklus" - doktor sa nijak nepozastavoval nad tym, ze mam raz 27 dni a raz 35 dni, vraj to tak ma vacsina zien a staci malilinke vykojanie, stres v praci a folikul dozrie pomalsie. "Trapilo" ho skor to, ze mam LT max 11 dni, ale aj napriek tomu sa mi podarilo 2x prirodzene otehotniet - 1x hned a 1x po cca 7 mesiacoch.

Ja by som poslala kludne hned chlapa na spermiogram - ak pojdes na kliniku aj ty, bude to mat zdarma, aj pojde sam stoji to cca 500 korun a do 2 hodin budete mat jasno, ci su spermie ok. Ono sa to nezda, ale doby kedy za neplodnost mohla v 90% zena su prec, mladsi chlapi maju cim dalej tym horsie spermie, to co sa teraz pohlada za normal, bolo 50 rokov dozadu podpriemerny vzorok. Ja by som po roku a pol pravidelneho nechraneneho styku zacala tym spermiogramom hned.

nelinkamalinka123
autor
15. kvě 2021

@kevi1 Dohodly sme se s partnerem že ještě teď to necháme teď do konce cyklu.. Tak co myslíte spodní je dneska 17 DC a horní včera 🙂 16 DC myslím že v ovu mýt problém nebudu jj partner u