Je to ovulace?

misule777
17. zář 2020

Ahoj holky,
Mám takový blbý dotaz. S manželem jsme se začali snažit o miminko. Nesnažíme se dlouho, ale začlo mi z toho hrabat 😀 Napadlo mě, že bych si tento měsíc zkusila dělat ovu testy, abych zjistila, jestli je ovulace v době, kdy si myslím, že by mohla být. MS mi začala 2.9., testovat jsem začala tuto sobotu 12.9., tj. 11 DC. Cyklus mám pravidelný 28 dni. Nejdříve jsem použila testy pepino (růžové), potom jsem začala používat hlavně dr. Max (zelené). Přišlo mi ze mají lepší barvivo. Problém ale je, že žádný den mi nevyšel test pozitivně, i když postupně až do včera sílili. Dnes začali slábnout. Tak nevím jestli vůbec mohla ovulka proběhnout, když test nevyšel jednoznačně pozitivně. Včera a dnes dopoledne jsem si všimla ovulacniho hlenu. Byla i lehká bolest břicha. BT bohužel neměřím, ale asi začnu 😕

Co myslíte, mohla proběhnout i tak ovulka? Nevím jestli testům věřit 😏
Na nějaké diskuzi jsem četla že je lepší dělat testy třeba i 2x denně, aby se to neprosvihlo, proto tolik testů 😀 pak jsem i porovnávala pepino a dr. Maxe

tasimia
17. zář 2020

@misule777 to je těžko říct, protože ta fotka je rozmazaná, já teda taky pozitivní test nevidím. Ale některé testy nemají tolik barviva, takže čárka nemusí být výrazná a je pozitivní takže pokud slábne teoreticky je/byla OVU. Jinak já jsem dvakrát denně nikdy nedělala. Podle mě je nejlepší si zjištění ovu domluvit s gynekologem + testy.

misule777
autor
17. zář 2020

@tasimia bohužel líp mi to vyfotit nešlo. Ale děkuji za názor. Chtěla jsem hlavně vědět jestli ovu probíhá přibližně tak jak jsem si myslela dle předběžných výpočtů. Za dva měsíce bych měla jít na preventivku ke gynekolozce, tak když to do té doby nevyjde, zeptám se jí. Ale zkoušíme to opravdu chvilku, tak tam nechci být za hysterku 😀

herbinaaa
17. zář 2020

těžko říct..nejlepší bude, když to sledovat nebudeš a budeš si sex uživat, pak se to třeba ujme samo a bude to jedno velké překvapení

tasimia
17. zář 2020

@misule777 hele, ja vzala testy a šla jsem k ní :D pokud máš dobrou doktorku, projde to s tebou. Držím palce.

misule777
autor
17. zář 2020

@herbinaaa děkuji, měla jsem v plánu to neřešit vůbec a nechat tomu vsemu volný průběh. Ale nějak nejde na to nemyslet..

misule777
autor
17. zář 2020

@tasimia doktorku mám suprovou, tak když to do listopadu neklapne tak se jí zeptám 😁

levandulka_fialova
17. zář 2020

@misule777 Podle mě není zatím pozitivní. Lepší je dělat pořád jen 1 značku. Já používám Dr. Max a ovulaci mi vybarví hezky. 2x denně dělám, když mám pocit, že čárka sílí, většinou to je max 2 dny a ten druhý už slábne, takže je to jasné, pak s testováním končím. U tebe bych ještě pokračovala. Mohla jsi začít s testováním zrovna v anovulačním cyklu. Já i měřím, abych si to tím potvrdila. Ono se lehce řekne, aby na to člověk nemyslel, ale nejde to 😉

levandulka_fialova
17. zář 2020

@misule777 I když se na to dívám znovu a možná ten 14.DC..., protože pak to začalo slábnout. Někdo nemusí mít čárku silnou, to právě vychytáš časem.

cherie24
17. zář 2020

Mě to přijde jako 14, 15 DC pozitivní. Mě ty ovu testy taky dělaly slabou čárku jen. Nikdy jsem tam neměla 2 stejné pruhy. Já si je teda dělala vždycky jen cvičně jestli je to ono nebo ne a abych věděla, kdy si dávat pozor. Takže takovou sérii ovu testů jsem nikdy neměla, ale malá vyšla ma první dobrou a to teda dost neplánovaně, ale stačil k ten slabý proužek 😁

majili
18. zář 2020

Ono se to někdy nedá vychytat tu chvíli, kdy vyjdou ty čárky úplně stejné. Doporučovala bych zkusit měřit bazální teplotu a tam to pak zaručené poznáš, kdy proběhla ovulace.

misule777
autor
18. zář 2020

@levandulka_fialova dnes dopoledne jsem dělala znovu a je ještě slabší než včera odpoledne. Tak nevím no. Mě v reálu přijde nejsilnější právě 14 dc odpoledne a 15 dc ráno, přijdou mi cca stejně silné. Ale pořád to není stejně silné jako kontrolní no.. Budu ještě pokračovat, koupila jsem si dneska odpoledne nové dr. Max testy, přijdou mi lepsi.

misule777
autor
18. zář 2020

@cherie24 supr, děkuji 😁 to jsem doufala že třeba i někomu jinému nedělaly testy silné čárky a přesto ovu byla 🙂 ale budu zkoušet ještě testovat dal, jestli ovu není třeba posunuta atd..

misule777
autor
18. zář 2020

@majili myslíš že můžou být stejně silné jen třeba pár hodin (např. během noci)?? Moc o tom nevím, proto se ptám 😁 jestli mi to mohlo utéct i když jsem testovala dopoledne a odpoledne. BT asi začnu merit, ať to vím přesněji. + zkusím testy ještě jeden měsíc, jestli toto nebyl anovulacni cyklus, jak píše @levandulka_fialova

cherie24
18. zář 2020

@misule777 a nebylo by lepší prostě mít sex a když ti vyjde pozitivní test, tak si udělat náruživější 3 dny než to takhle hrotit, dělat x testů a měřit teplotu? ☺ ono někdy je lepší se hodit do klidu a vyjde to spíš, než být ve stresu, že před 2 hodinama bylo ještě brzo a za hodinu už bylo pozdě

levandulka_fialova
19. zář 2020

@misule777 Nemůžu si na ty Dr. Max stěžovat, fakt spolehlivé. Moje testy teď. Včera odpoledne, testuju až po práci, byla čárka silnější, večer ještě o trochu víc, si myslím, že dnes bude odpoledne už slabá. Sleduju na IG jednu paní, co se věnuje symptotermální metodě a ta říká, že je možné, že je ovulace v noci a test to nezaznamená. Jako chápu, že podle jiných je lepší mít prostě sex obden a nestresovat se, ale třeba u nás je to nereálné, doma se míjíme a kdybych to nechala jen tak, není šance se trefit.

levandulka_fialova
19. zář 2020

@misule777 Tu teplotu zkus měřit, i když třeba už příští měsíc to potřebovat nebudeš 😉

misule777
autor
19. zář 2020

@cherie24 bylo by to nejlepší 🙂 jen mě zajímalo když mám pravidelný cyklus (dokonce byl pravidelný ihned poté co jsem po skoro 11 letech přestala brát antikoncepci), tak jestli mám i ovu v tu dobu, ve kterou by podle laických výpočtu měla být. Pořád přemýšlím jestli si dal dělat testy a začít měřit i BT další měsíc nebo se na to vyprdnout..

misule777
autor
19. zář 2020

@levandulka_fialova tak tvoje testy 9 dc vypadají cca tak jako ty moje nejsilnější v reálu. My se doma nemíjíme, ale ne vždy je to u nás reálné ob den, tak jsem chtěla vědět jestli se snažíme ve správnou dobu.

misule777
autor
19. zář 2020

@levandulka_fialova když přemýšlím nad tou teplotou, tak jsem četla že se musí měřit každý den ve stejnou dobu. Je to pravda? Přemýšlím jak to s tím vstavanim udělat 😀

levandulka_fialova
19. zář 2020

@misule777 To je moje nejsilnější čárka, ono to v reálu asi i u tebe vypadá intenzivněji než na fotce. Mělo by se měřit ve stejnou dobu, dávám si budíka i o víkendu, změřím a za chvíli už zase spím, zapisuju to až se pak definitivně probudím, teploměr si to pamatuje. Když se vzbudím někdy dřív, změřím hned, když je to do hodiny tak to neřeším. Časem bys zjistila, jaké máš většinou teploty před ovu a po ní, takže nějaká odchylka v hodině nehraje roli. A měří i ženy, které chodí na noční, takže to jde 😉

misule777
autor
20. zář 2020

@levandulka_fialova ji nešlo mi to moc dobře vyfotit. A ty máš ovulaci takhle brzy?
Tak super, tak to asi zkusím. Šlo mi nejen o víkendy ale i o to že občas se stane že musím jít do práce o hodinu driv, tak i o hodinu dřív vstávám. Ale není to vůbec pravidelně. Tak se mi nechtělo dávat si budika o hodinu dřív každý den jen protože jednou za čas musím vstát dřív 😀

levandulka_fialova
20. zář 2020

@misule777 Jednou za čas bych to neřešila, prostě se změříš o hodinu dřív. Mám nízké AMH a více cyklů anovulačních než ovulačních, tak jsem byla teď 3 měsíce na Clostylbegitu, teď mám povinnou pauzu od něj, takže jsem nasadila drmek a ten prý dělá ovulaci dřív, bude to asi dnes, tedy 11.DC, jinak ji mám, když ji mám, tak 14.DC.

terulinkaka
23. zář 2020

Dnes dělána ovulacni test co myslite

levandulka_fialova
23. zář 2020

@terulinkaka Negativní.

misule777
autor
3. říj 2020

@levandulka_fialova aha, tak to je mi líto že to máš takhle... Tak snad ti to pomůže 😒 jinak u mě to asi ovulace byla i když test nebyl úplně pozitivní. V den očekávané MS jsem našla na testu ducha, docela dobře viditelného a ten den MS nepřišla (i když to dostanu vždy přesně v ten den +/- pár hodin). No a druhý den ráno jsem to dostala.. Tak nevím co si o tom mám myslet, jestli to bylo biochemické nebo co...

levandulka_fialova
3. říj 2020

@misule777 Je to možné. Zkoušej měřit dál. Já jsem dnes 1 DC.

misule777
autor
3. říj 2020

@levandulka_fialova takže jedeme obě na novo.. Já jsem 3 DC..

levandulka_fialova
3. říj 2020

@misule777 Tak držím pěsti, teď už to musí klapnout!!!

misule777
autor
3. říj 2020

@levandulka_fialova děkuji, také držím pěstí 😘

stefffiii
7. říj 2020

Holky,toto neni jeste pozitivni,ne?Ovulacni test...