Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

kacka.va
12. dub 2008

No, každopádně, třeba vám zrovna bude vyhovovat 🙂. Já zatím od všech slyším jen negativní reakce

malaskoricka
12. čer 2008

Citroen C3.....nasa momentalna volba v celk uspokojjni ale urco existuju aj lepsie auta......nejake take BMW...dala by som si povedat

susik77
12. čer 2008

Ahojte, vsade pocuvam, ze Ford Fokus je zle auto, ale my sme zatial velmi spokojni, mame kombi, rok vyr. 2007.
Ak mate niekto osobne zle skusenosti s Ford Focus, napiste pls co konkretne a aky je to rok vyr.

tlapicka
12. čer 2008

my meli taky fucusa a nemuzu si ztezovat. provedeni nic moc... odlezaji koberecky, jsou problemy se zamykanim dveri, ale to jsou jen takove malickosti. v zasade jsme az na velikost byli spokojeni... je i velmi pohodlny na cestovani...

mywiel
12. čer 2008

Jana mrkni na moj album my sme tiez kupili nove rodinne auto, diesel, som velmi spokojna... 😉

mywiel
12. čer 2008

Jani ak chcete usetrit tak rozhodnie diesel nie benzin. 🙂

mywiel
12. čer 2008

Citroen C8, 7miestne s odsuvacimi dverami moja laska. 😀

susik77
12. čer 2008

tlapicka: my sme si zatial nic take nevsimli, mozno casom...ja som mala predtym sluz. toyotu corollu, bola super, ale s fokusom sme viac spokojni 😉

aponchie
12. čer 2008

Lincoln Navigator 😀

tlapicka
12. čer 2008

susiku, my mame tedka zafiru a jsme moc spokojeni. neda se rict, ze by byla lepsi nez focus. je to uplne neco jineho... je to lina 1,8 benzin s tvrdyma nepohodlnyma sedadlama, ale kufr je uzasny... docela vyzuzivame moznost sedmi sedadel a ten vyhled 😵 kdyz jem si tedka sedla do naseho byvaleho fucusa, 1,8 turbodiesel, tak jsem si pripadala jak zavodnik. uvnitr pekelne prtave a ten motor je fakt zihadlo...ale sedacky mekoucke a krasne tvarovane....
v zadnem pripade nechci aby to vyznelo, ze je focus spatne auto!!! jen nam pro dalkove jezdeni s rodinou vyhovuje zafira proste mnohem vic 🙂 zalezi na co to clovek potrebuje. i cena nahradnich dilu by mela byt srovnatelna a nijak zavratna narozdil od renaultu nebo toyot apod.

lenand
12. čer 2008

cavte my chceme kupit nove auto rozhodujeme sa medzi kia ceed sw alebo muzik teraz videl daciu logan MCV nemate niekto skusenost 🙂

tlapicka
12. čer 2008

ty dacie docela jezdi na nemeckm vekove! jak jsme byli na kolach, tak jsme jich videli docela dost. 🙂

lenand
12. čer 2008

oni uz maju motor z renaultu a maju uzasne velky kufor a su 7miestne a muzik by to vyuzil na turnaje tak sa rozhodujeme mali sme vybratu uz kiu ale teraz vahame ale ideme este vybavovat uver tak dovtedy sa rozhodneme este

tlapicka
12. čer 2008

lenand: tech sedum mist se fakt hodi. uz bysme nemenili! a ty sedadla jsou slozeny v kufru jako u zafiry? ze je kdykoli v terenu vyndas?

lenand
12. čer 2008

to este neviem zatial sme ho vydeli len zbezne ale chystame sa do predajne pozriet len teraz akosi nestihame a na nete som si akosi nevsimla ako to funguje

kristi
12. čer 2008

s tim benzinem bych si to uz rozmyslela, diesel ano ale pouze v pripade, ze najezdite vic jak 40.000 km rocne

petraluk
12. čer 2008

U Dacie motor dobrý, ale celkově interiér mi přijde dost strohý a levný 🙂 Kia je určitě lepší 😉

majina
12. čer 2008

Já upřednostňuji jedině Opel! A to hlavně Opel Astra
http://club.autofun.cz/?sekce=foto&im_id=im_480...

nebo Vectra
http://www.autoweb.cz/starsi-auta-recenze/opel-...

teď máme Opel Calibra, sice to je můj největší miláček ale pro rodinu určo néééé ☹ 😉
http://www.smelina.cz/?page=look_inz&idz=6159&i...

Máme teda taky červenou ale mnohem hezčí 😀

Teď budeme ještě kupovat Audi TT, já jsem děsně proti ale přítel si vydělal peníze a je to jen jeho věc za co si je utratí a když si myslí že tohle je to správné a užitečné tak prosím! Já jsem teda pravý opak! Hnusný to je, malý to je a ještě krám! 😠 😀 😀
http://www.novinky.cz/clanek/139304-nejostrejsi...

kristi
12. čer 2008

daciu bych si nevzala ani zadarmo

petraluk
12. čer 2008

Majina tak to je určo užitečný auto, takový pěkně rodinný 😀

majina
12. čer 2008

No já taky nadávám! Jsem děsně proti!!!! Stačí mi když jezdí jak prase s tou Calibrou a už vidím jak se mi v tomhle přímo zabí! Mě ani nejde o peníze nebo tak ale o to že bude jezdit jak blbeček 😠 😅 Mě stačí to jak jezdíme teď! Třeba trovna včera... jedeme z nákupu a je 17:50, na semafor skočila oranžová, správně žlutá a myslíte si že zastavil??? Ne ještě přidal, to už tam byla červená a když jsem začala nadávat... gumy totiž pištěly, všichni čuměli no děs tak argumentoval tím ... "vždyť si říkala že chceš vidět začátek fotbalu" 😠 😀 😀 😀 no ve mě to vřelo!!!

mimkao
12. čer 2008

My máme 7-miestný Chrysler Voyager. Tiež odsúvacie dvere... 🙂
Je to 2.5L, Turbo Diesel, mimo mesta mame spotrebu 7,1 lit, takže na to, aké to je hovado, je to perfektná spotreba, Zrýchlenie z plnou posádkou z 0-100 má za 16,1 sek, takže to je tiež super. Takže ja odporúčam, ako rodinné toto... 😉

lenand
12. čer 2008

my zas nemame na milionove auto tak pozerame len take na ake mame ale kazdy ma vlastny nazor 😉

kristi
12. čer 2008

lenand, to nikdo nerika, kupte si radsi tu Kiu, ver, ze se to vyplati....

lenand
12. čer 2008

nam sa tiez viac paci kia tak este uvidime nesme este rozhodnuty 😉

kristi
12. čer 2008

videla jsem autosalon, kde byla ta Dacie a fakt spatny

tlapicka
12. čer 2008

kristi, ty ses s tou dacii nekde setkala? co je na ni tak spatneho? mne je to podezrely, kdyz to nemci hodne kupuji, oni nejsou uplne blby...

susik77
12. čer 2008

tlapicka: a ako je to asi s cenou? My sme prave uvaz., co kupime ked bude 2.mimco. Zatial sme uvaz. o Ford Galaxy. Tak sa pozrem aj na tu Zafiru 😉

kristi
12. čer 2008

to ja nerikam, jen rikam,ze ta Kia je lepsi

herta
12. čer 2008

kristi a renaulta jo?
to jsou jen předsudky dacie = renault jen že u nás to prodávaj pod značkou dacia.a to v lidech co se v tom nevyznaj evokuje dačku co tady byla za komárů.a myslím že zadarmo bys jí brala.to je to samý jak kdyby ses hádala jestli je lepší seat nebo fabie.když maj stejný podvozky. 😀
sorry ale nesnáším takový kydy od věci neznalejch lidí.
tady doporučuješ kiu,o který zas milión dalších lidí řekne že je to sračka.to je prostě těžký.
můžete mít tisíc lidí který vám to auto vychválí až do nebe a třeba zrovna vy budete mít auto s výrobní vadou a pak na něj budete nadávat.kupovat auto a nenaletět to je maturita.

a ještě by mě zajímalo to zrychlení to jste měřili nebo přečetli stejně jako tu spotřebu.7litrů to asi není s plnou posádkou ale ne?