Štíhlá postava a nepříjemné narážky

katty1987
8. črc 2016

Ahoj holky,

tohle téma jsem tady nenašla ... Prosím hlavně nejde o žádné chlubení, spíš se zajímám, kdo to má podobně 🙂 už mám strach cokoli říct, abych se necítila špatně ...

Poslední dobou se setkávám s dotazy nebo narážkami na svou postavu. Máme skoro 11-měsíční holčičku a po porodu, jsem se skoro okamžitě vrátila na svou původní váhu, velikost oblečení. Nutno dodat, že nejsem žádná vychrtlina, mám 58kg na 173cm ... spíš mám štíhlou postavu ...

Narážky některých mamin, že bych se měla najíst, nebo že, jsem "strašně hubená" mě už opravdu unavují ... jako ano, člověk by měl filtrovat, jenže pokud to člověk slýchá několikrát do týdne, už to otravuje ... PROČ k otylým lidem si toto nikdo nedovolí, a bere se na ně ohled? Proč jim nikdo neřekne, jsi tlustá a nejez ☹ ?

Hlavně mě dostávaly maminky, které mi v těhotenství tvrdily, že teď přece mohou jíst, co chtějí a najednou přibraly 20-30 kg ... To mi pak bylo vmeteno, že já jsem to po porodu měla bez námahy ... 😒 njn, mojí povinností je přece přibrat, abych pak mohla shazovat nebo co ☹

Už jsem několikrát lidem řekla, že jsem spokojená a, že bych neměnila, zvlášť po těhotenství a porodu ... Ale rýpalové jsou věční 🙂

Budu ráda, když se najdou i další takové maminky 🙂

petrasipkova1
8. črc 2016

😀 závist je hodně špatná vlastnost. Popíšu ti můj případ, celý život mám na 168 cm tak okolo 80 kg, nedokázala jsem s tím nic udělat, v práci jsem dřepěla na zadku 12 hodin, mám ráda sladké, tak to někde muselo být vidět ☹ , při těhotenství jsem přibrala skoro 20 kg a to jsem opravdu nežrala, spíš jsem se krotila. Takže jsem rodila s 99 Kg, a ted rok po porodu mám 57 kg. Umíš si představit ten šok pro mé okolí ? Poslouchám neustálé poznámky jestli nejsem nemocná, proč se nenajím atd . A já jsem konečně poprvé v životě opravdu štastná a spokojená, hold kolotoč okolo malé, kdy se celý den nezastavím udělal své, plus dieta kvuli potravinovým alergiím. Jedno vím jistě, už nikdy nechci přibrat a udělám pro to cokoliv a na ostatní se jen usmívám, když mají takové řeči a že je mají skoro všichni při každém rozhovoru 😉

cukricek123
8. črc 2016

Závist. 🙂 Já myslím, že u tebe je ta váha v normě. Známá tedy po porodu hodně zhubla, ještě méně než měla, a ta už je tady kost a kůže. Takže se jí snažíme vysvětlit aby trošičku přibrala. Snad si to nebere špatně.,🙂 ale u tebe je to asi ta závist. 🙂 Já měřím 178cm a vážila jsem 58kg a bylo to ok. 🙂 Takže si jich nevšímej 🙂

petma112
8. črc 2016

A tak to já se přiznám zcela otevřeně, že vám, holky závidím, ale nemám s tím problém.. Já mám 183 cm, 90 kg, ale nikdy jsem nebyla hubená, mám široká ramena, mohutnou kostru, takže nikdy nedosáhnu menších rozměrů.. A taky nejsem líná se nažrat.. Ale jsem spokojená.. A vy buďte taky a nedejte na řeči.. Vím, jaký to je, já zas poslouchám, jak mám odstáté uši a že dneska už to jde řešit a malej to teď má po mě, tak ať s tím něco dělám, dokud to jde.. Ale proč? Kdo se posmívá, rejpe, sám je divnej... 😉

kacca11
8. črc 2016

@katty1987 tak me prijde usmevne, ze se ti na jednu stranu nelibi, jak ostatni reaguji na tvou postavu a sama se obhajujes, ze nejsi zadna vychrtlina. Proc? Ja vazim o dost min nez ty, aniz bych se nejak zvlast snazila a tuhle nadavku jsem slychala dost casto. Tak me trochu zarazi, ze i ty se snazis takto vyhranit ci obhajit.

Jinak s tebou souhlasim. Kolem lidi s nadvahou se chodi po spickach (tim nerikam, ze nikdo nikdy nema narazky), ale kdyz je nekdo stihly ci hubeny, je rypani do nej skoro verejnou zabavou. Nadavani do vychrtlin a anorekticek, reci o vynervovanych hubenych zenach od desne pohodovych a vyrovnanych baculek... co to ma byt?

katty1987
autor
8. črc 2016

Ono to není o tom, aby byl člověk hubený, ale spokojený 🙂 některé holky jsou třeba plnějších tvarů a dokážou to parádně prodat a jsou krásné a sexy 🙂

No a některé jsou nespokojené, ale než, aby proto něco dělaly, tak raději kopou kolem sebe a rýpou do jiných ... 😖

zabzulka
8. črc 2016

Mi je 39 let, jsem rok a něco po porodu druhého syna. Měřím 165 cm a vážím 50 kg. K původní postavě jsem se vrátila do dvou měsíců. Často slycham stejné řeči jako ty, ale také hodně chvály, že mi to sluší, vypadam dobře atd. A to potěší samozřejmě😃 a kritiku nebo kecy přecházím, není to nic než závist

skrabule
8. črc 2016

Ahoj, já mám "normálně" 171 cm 55 kg. Teď jsem v šestém měsíci těhotenství a mám 59 kg. Celý život poslouchám blbé řeči, ale ty přicházejí především od žen. Co chvíli slyším, že chrastím, ať se nažeru, že jsem vychrtlina, anorektička atd.... Teď v těhotenství je to ještě drsnější. Moje miminko je prý chudák, protože ve mně nemá žádné místo, aby mohlo růst. Pořád jen kecy, že mám malé břicho a měla bych přibrat. Bla, bla, bla. Je to pořád dokola. No zjistila jsem, že je za tím úplně normální čistá závist. Bohužel hodně žen, které jsou v mém okolí tlusté, to berou jako normu. Ony jsou přece matky, tak mají právo na to být tlusté. Bohužel se jen válí a cpou do sebe. Buď ráda za to jaká jsi. Blbé řeči budou vždycky. Já už nereagují a myslím si o prdel* 😂😂😂😂

micaella23
8. črc 2016

Mi neco povidejte:D celou dobu 161cm/50kg jo prej jsem byla vychrtlina, anorekticka, ale ze jsem spucovala k veceri ohromny koleno, to uz nikoho nezajimalo
pri tehu do 6m pupik nepupik - jezis chodis k doktorovi? Je to dite zdrave? Proc nejis? Jak muzes mit tak maly bricho?
Z porodnice jsem sla o 16kg lehci, nahore stale 4kg a vyhovuje mi to - jezis jak muzes byt hned tak hubena, to je strasny, neni ti nic? co jako delas? Si urcite drzela diety?! Venujes se vubec tomu diteti?
Ty 4kg jsem premenila konecne na svaly, ten vytahanej brich a chaby stehna me dovadeli k silenstvi - proc cvicis? Jsi mama, muzes si dovolit mit spek jako my (nechci diky), venujes se taky tomu diteti? Staras se vubec o domacnost? To rikaji ty ktere sedi s koblihama cely den na gauci misto toho aby se mnou sli delat zabaky za kocarem nebo sli s detma na plavani... jo a pozor ted jsem si koupila novou podprdu! Konecne jsem tam ty pytliky narolovala, ze to vypada i jako prsa, jsem zvedava co prijde:DD

katty1987
autor
8. črc 2016

@kacca11 jo máš pravdu, asi jsem to špatně napsala 🙂 mám ze sebe dojem, že nejsem vychrtlá, spíš štíhlá, ale některým to tak nepřipadá ... tak jsem to myslela 🙂

pandabox
8. črc 2016

@katty1987 pritom malokdo rekne tulste holce, hele, mela bys neco delat, jsi tak tlusta...neni to zdrave...
ach jo..
no je to zavist...
podle me se to nezmeni..🙂 mozna jim to vysvetli🙂 durazne, ze te to uz otravuje..🙂

mika251
8. črc 2016

Ja mám teda ešte len pred pôrodom, ale počas celého tehotenstva počúvam reči, že vôbec nepriberám, a že kde to dieťa nosím /mimochodom, mám hore 10 kilo, ale všetko je to v prsiach a pupku, takže to proste nie je nikde inde vidieť/.
No a tiež je dieťa chudák, že mu nedoprajem a kdesi čosi a najviac ma dorážajú reči iných žien, že to nie je fér, že oni boli jak bečky a pribrali 20 kilo - a hneď vzápätí dodali, že sa v jedle nijak neobmedzovali, však v tehotenstve sa to môže.
No tak potom nech sa nedivia, keď zjedia všetko, čo nezje ich.
Byť tehotná neznamená, že môžem zjesť celú Študentskú pečať bez následkov a kto si ju chce dopriať, tak nech si dá, ale potom nech neplače, že je tlustý 🙂

rituska88
8. črc 2016

Já jsem před těhotenstvím vážila 52 kg, měřím 165 cm. Nebyla jsem nijak vychrtlá, prostě normální. V těhotensví jsem přibrala 15 kg a v porodnici nechala 8 kg. Protože syn byl docela náročné miminko a kojení mě celkem vyčerpávalo, tak jsem postupně zhubla až na 45 kg. To už jsem byla opravdu hubená a mně samotné to vadilo, ale nešlo s tím nic dělat - dokud jsem kojila, mohla jsem jíst co jsem chtěla a prostě jsem nepřibrala. Ty neustálé poznámky okolí mě ubíjely. Někteří se ptali, jestli nejsem nemocná, někteří mi radili, jak si mám vařit husté polívky a kdesi cosi...ale já s miminkem neměla ani čas si nějak extra vyvařovat, neříkám, že jsem jedla jen rohlíky, ale prostě kolikrát jsem byla ráda, že vůbec najdu chvilku se najíst nebo pořádně uvařit, často jsem jedla za pochodu, ono když dítě nonstop řve, tak se ani nedá v klidu najíst, kromě toho syn ze začátku trpěl na bolení bříška, takže jsem si dávala pozor co jím - vždyť to každá známe. Od většiny lidí mi ty řeči přišly spíš jako závist, ale mrzelo mě to, protože já sama jsem věděla, že přibrat potřebuju a snažila se o to, ale prostě dokud jsem kojila, tak to nešlo. Když byl synovi rok, kojit jsem přestala a postupně jsem přibrala na svou původní váhu, opět mám 52 kg a stejně mi někteří lidi říkají, že jsem hubená. Ale hubená už opravdu nejsem, už mám zpátky zase svůj zadek, zase se už cítím dobře. Nechápu, proč bych měla být tlustá jenom proto, že jiné jsou. Prostě mám takové geny, moje mamka byla taky v mládí štíhlá, když se vdávala měla 45 kg a taky do ní každej rýpal. Někdy nevím, co na ty řeči odpovídat. Já třeba váhu jiných lidí nikdy neřešila, prostě mě to nikdy ani nenapadlo, je mi úplně jedno jestli je někdo hubený nebo tlustý, je to každého věc a říkat někomu ať se nají apod. by mi přišlo fakt trapné.

mika251
8. črc 2016

A ešte jedna vec, aby som sa zas nikoho nedotkla - viem, že sú aj ženy. ktoré v tehotenstve neprimerane priberajú, i keď jedia striedmo a zdravo, prosím, týchto sa môj príspevok vyššie fakt netýka 🙂

micaella23
8. črc 2016

@mika251 Hlavne reci- jsi v tom, musis jist za 2! Uplna hloupost, to dite kdyz ma 20cm v brise nemuze jist jako 80kg clovek :D (nerikam ze se omezovat ale dat si radeji ovocnou,zeleninovou misu nez 3cokolady) akorat si privodej tyhle typy holek cukrovku, ohrozuji dite a neumeji se smirit s tim, ze si tu koblihu nemuzou doprat... Bud rada ze jsi hubena a muzes vesele dal hopsat a pohybovat se, oni se uz ani nedoplazi pro tu cokoladu...🙂

katty1987
autor
8. črc 2016

Řeči typu, že mám malé břicho, chudák dítě, a jestli je všechno v pořádku jsem, bohužel také slýchala ☹. V těhotenství jsem přibrala 10 kg a nebylo to na mě poznat ...

A ano, některé ženy zadržují vodu a přiberou nechtěně těch 20-30 kg. Nic s tím neudělají a nemůžou za to ☹ těch se samozřejmě také nechci dotknout, myslím tím, ty které se přejídají ...

karlajasmine
8. črc 2016

@katty1987 To musi byt zavist... ja tohle slycham taky a pritom vazim vic nez ty - na 170cm 62kg... vubec to nechapu, mam standardni velikost 38 a k velke hubenosti fakt daleko... leze to na nervy vid.

elis16
8. črc 2016

taky jsem vždy byla hodně štíhlá a hlavně v pubertě jsem si kolikrát vyslechla nějaké ty narážky, ale ted v těhotenství si to, že jsem přibrala jen 9 kg (původní váha 53 při 170 cm) náramně užívám 🙂 v podstatě jsem přibrala jen bříško, které ani ted v 9m nevypadá nijak obrovské 😀 takže se spíš potýkám s tím, že na mě známí hledí, a vůbec nevěří, že jsem těhu a už mám rodit 😀 jediný kdo měl občas blbé kecy je tchýně (chudák mimčo má málo místa.......budeš předčasně rodit, protože už se tam nevleze atd.)
Určitě si blbýma řečma nekaž náladu a užívej si to, že krom starání o mimčo nemusíš řešit ještě shazování nějakých kil 😉

prostejina
8. črc 2016

Mám 178/58, sezeru toho mnohdy víc, než kdejakej chlap (jakoze základ je 8 knedliku + pridavek, k večeři tři chleby, klidně 4 rohlíky na snídani,...) a prostě nepriberu. Od začátku těhotenství mám nahoře 6 kg, není to vidět, břicho žádný. Cely život musím poslouchat, jak jsem nechutna, vychrtla, jak se mám nazrat. Ve skole jsem si jednou kupovala dva rohlíky a sýr a čokoládu a ženská, která stala přede mnou a čekala na čaj se na me otočila a říká: " aha, já myslela, ze jste anorekticka.. Takže bulimicka?" jako v tu chvíli jsem mela chuť dat ji tecku mezi oči a druhou o stěnu. K mým tlustým vyzranym spoluzackam (160/110) , co se jim šperky zarezavaly do triček s z legin prosvitala celulitida, si nikdo nic nedovolil (pravidelná svačina jedné - každý den bagety s majonézou+ledový kafe, chipsy), a já byla furt středem posměchu a útoku, přitom já si to na rozdíl od nich mohla dovolit. Ve třídě jsme měly sedm opravdu velmi obézních holek a nikdo se nad tím nepozastavil. Ale běda, jak si někdo dovolil mít hezkou postavu, to byl hned narusenej jedinec. Ted to posloucham taky - "kde mas břicho", " ty vypadas, ze ses konečně nazrala, ne tehotne", apod. Takže se omlouvam, ze nemám v 24.tt břicho jak před porodem, ze se nevalim jak medicimbal, no :D takže si z toho nic nedelej. Podle me je to jen čirá závist, ze nevypadás po porodu na miselin panacek, uzivej si, ze nemusis hnout prstem pro svoji hezkou postavu a vyprdni se na ty řeči. A jestli jsem někoho urazil, tak pardon.

lv
8. črc 2016

já myslím, že lidi budou rejt, dokud budou lidi..
Hubená je moc hubená, tlustá mic tlustá, brejlatá si má nechat opravit oči..
Neber si to, užívej si to 🙂

yerry
8. črc 2016

Neřeš to věř mi ze i ty boubelky se setkávají s narážkami. Jsem sice spíše stihli postavy ale po porodu musí zůstalo dlouho vypouklé břicho. I když jsem se vrátila v pohodě na svou váhu tak jsem mela tlusté břicho a vlastně jsem ho už nikdy uplne neztratila... a setkávali jsem se s posměšky typu ze jsem asi znova těhotná, že mám břicho jak ve 4 měsíci. ..
Měrim 170 cm a má obvykle váha je 60 - 64 kg. Oblékmá velikost 38 a to i když mám čtyřky prsa .... a na druhou stranu mám dvě kamarádky který mají váhu 100+ a ty se Mé naopak ptala jestli nemám nějaký zdravotní problémy když jsem po porodu během 5 měsíců zhubla 21kg...
To je spíše tim kdo se na tebe zrovna diva a jaky on má sám problém. ..

terezapetrova
8. črc 2016

@elis16 neda mi to se zeptat, prosim Te tchyne je inteligentni?? 🙂 Opavdu me zarazi, ze někdo muze mit názor jako ona 🙄

lucca23
8. črc 2016

Neboj,nejsi v tom sama. Při výšce 177cm mám od svých 15ti let 59kg. Nyní je mi 27,mam téměř 4leteho chlapečka a kromě 10kg před porodem,jsem neměla nikdy víc. Z porodnice jsem šla opět se svou původní váhou. Celý život jim opravdu dost, přiměřeně vyvážené zdravé/nezdravé potraviny,ale jim téměř celý den. Jsem zdravá,asi dobře spalování. Slýchala jsem i poznámky typu neboj,az budeš starší,taky nebudeš moci všechno stláskat...nebo počkej,s prvním dítětem to jde,ale až budeš mít druhý.... nj,lidi jsou lidi,asi jim vadí, že oni přiberou i při pouhem pohledu na jídlo,tak si musí rejpnout. A popravdě? I kdybych měla o 10kg víc,tak by mi to bylo stejně tak šumák jako teď😉

elis16
8. črc 2016

@terezapetrova jo jinak je v pohodě a vycházíme spolu, ale občas rychleji mluví než myslí a neuvědomí si, že tím může i ublížit, ale už jsem si zvykla 😉

blauen
8. črc 2016

Já jsi myslím, že to okolí je hodně zblbnute i mediema hodně. Já jsi myslím že to je i závist. A nektere holky si za to muzou i samy jak se prezentují, vidim to i v okolí když jdeme někde s manželem za přátely a baby který mají 50 kg i s postelí a budou rešit jak jsou tluste jak se nemůžou na sebe ani divat, někdy je to i o prezentaci sama sebe. Ale u tebe je to opravdu závist.

eloana
8. črc 2016

mam 3 deti a mam stejne jak ty.... cca 174cm a 55kg. Narazky, ze se mam najist- obcas slychavam,ale neberu je vazne.... postava mi vyhovuje -nic pro to extra nedelam

luj89
8. črc 2016

Víš, podle mě je to o tom, jaký lidi máš kolem sebe a taky co všechno si od nich necháš líbit. Prostě kombinace obojího. Povznes se nad to trošku 🙂 Nebo si vymysli nějakou uzemňující odpověď (něco jako ,,OK, tak kdy mi pohlídáš dítě, abych měla čas se najíst - zítra v 6 tě budu čekat") nebo jim klidně narovinu řekni to, co jsi napsala tady - že kdybys byla obézní, nic by Ti neřekli... . Chápu, že Tě to hodně štve, ale možná že o to víc do Tebe ty lidi budou rejt... Když uvidí, jak Ti tyhle řeči vadí, řeknou si, že na tom asi bude něco pravdy, že jsi nemocná atd.

aguaverde
8. črc 2016

ach jak tě chápu... u první dcery jsme před otěhotněním měla 47kg (na 168cm) den po porodu sem měla 46kg 😅 😅 každý kecy že se máme najíst atd....když mě pak viděli jíst tak od té doby je ticho 😀 😀 😀 (klidně sním 8 knedlíků se svíčkovou a ještě si přidám desert 😀 )
po druhém porodu mi zustalo 5kg navíc.....a naše sousedka mě potkala, a vykládala mi že sem přibrala že bych měla shodit 🙄 😅 😝 😠 😠 😠 😠 takže si nevybereš....když nepřibereš máš se najíst, když přibereš máš míň jíst..... takže nikdy to nebude dobrý, vždy si něco najdou

anina32
8. črc 2016

Milé dámy, myslím že je to jen o přístupu lidí. Vždyť si jen vemte kolik přímo tu zaznělo nelichotivých narážek na lidi s nadváhou... Já sama do této kategorie spadám, mám se kvůli tomu urazit, nebo si myslet, že je to z vaší strany závist o které tu hojně mluvíte? Věřte tomu že se s narážkami i urážkami setkávám v každodenním životě na běžném pořádu, ale je mi to buřt 😀 Hlavní je že se mám já ráda taková jaká jsem a manžel zbožňuje každý můj špíček 😉 Protože o tom to je, mít se ráda a být se sebou spokojená taková jaká jsem, když budete v pohodě vy, tak vás jakékoliv narážky okolí nerozhodí. To si myslím že platí pro všechny, ať už jsme tlustý nebo hubený 😉

alikam
8. črc 2016

@katty1987 Hlásím se, jsem ještě vyšší a vážím 55 kg. Já už na tyhle kecy odpovídám pouze ve srandě univerzální větu: "Nojo, nemůžeme být všichni tlustý" .Ostatní se zasmějou, a mám klid..😀 Jako omlouvám se, ale holce s nadváhou taky nikdo neřekne: Měla bys přestat jíst. Protože je to netaktní. Ale že mě cizí lidi cpou, že se mám najíst, je ok? Hned po porodu jsem byla na nižší váze než před. Pořád jsem od ostatních mamin poslouchala, jak nebudu mít mlíko, bla bla - a k jejich neuvěřitelnému vzteku jsem si ještě ke všemu dovolila kojit plně do 6m a malá prospívala až nadměrně.. 😀 Lidi by se měli fakt starat o sebe..

luj89
8. črc 2016

@aguaverde To mi připomíná tohle 😀