Volné diskuze
ava
26. črc 2007

Strach mít dítě. Taky vás to trápí?

Ačkoli asi málokterou z vás, které chodí na koníka, trápí tento problém, přesto se ptám, jak jste na tom..já mám hrozný strah z toho závazku, změny,z porodu..snad ze všeho, co s tím souvisí (že nebudu dobrá matka, že to finančně neutáhneme...)je tu někdo, koho to taky trápí a někdo, kdo tohle všechno už překonal?
Strana
z5
Dolů
PředchozíStrana
z5
Další
hofka1
13. lis 2011
Asi tak, strach určitě má každá matka (i otec), jak se to všecko vyvede, ale starost o dítě vyplyne potom ze situace tak přirozeně, že ti to ani nepřijde. Prostě všichni žijete.-)
A když zvládne mít moje sousedka dětí šest, momentálně bez manžela, a přitom nevypadaj, že by strádali, tak kam se hrabe nějakej strach prvorodiček🙂
petulkkab
13. lis 2011
@katrinka8 Vážně mě to trochu uklidňuje. Ono je asi přirozené se bát něčeho neznámého. Já vím, že na to všechno nebudu sama. Budu mít vedle sebe přítele a rodinu, která mi poradí, podpoří a tak. Ale čím déle na koniku jsem, tím víc se mimíska nemůžu dočkat🙂
petulkkab
13. lis 2011
@margarita No ono to nemusí být ani romské spoluobčanky... např. u nás ve městě byla holčička, kterou do školy vodil dědeček i když už byla celkem velká. Mohla být tak cca o 4-5 let mladší než já... a jednou sem se tak procházela po městě, když mi bylo 18 a viděla sem jí s bříškem?? Jako nechápala sem ty holky, kterým bylo cca 13-14 a ony už byly těhotné. To já zase řeším všechno asi až moc 😃
petulkkab
13. lis 2011
@hofka1 Nooo tak šest dětí je slušná nálož 😃
margarita
13. lis 2011
@petulkkab
to je v pohode, az to pride, nebudes mat tolko casu to riesit v hlave ale uz len rukami 😃
Ale myslim ze to je ako ked mne napr. pred maturou alebo statnicami hovorili : to zvladnes, ved vsetci to urobia, ale aj ja som bola frajerka az po tom, co som to tiez mala za sebou 🙂
katrinka8
13. lis 2011
@petulkkab - veru, to je strach z neznameho 😉 Bohuzial, zname to bude az vtedy, ked to budes zazivat na vlastnej kozi 😃 A potom budes aj Ty frajerka radit tu babam, ktore budu mat tie iste strachy, ktore mas Ty teraz 😃 A budes sa cudovat, co si to "vtedy pred" riesila 😃 Pozname, pozname 😃
hela82
13. lis 2011
@petulkkab Tak vidis,hodne usetris na vecech po jinych malych prdelkach z okoli. Ja na to spoleham taky ze alespon par korunek urcite usetrim na vecech z druhe ruky. A tak nejak si rikam ze epidural bych zvladnout mohla,hlavne aby se to konecne povedlo a v zdravi vydrzelo az do porodu. Myslim ze po tom dlouheeeem snazeni mu/ji pak prominu i urvanost 😃 I kdyz ja nejak doufam ze pomuze i manzel kdyz uz ja budu na pokraji se silami. Tak snad ... 😉:-p
maminka001
14. lis 2011
Nemáš se čeho bát,porod zvládla každá a neboj pokud nejste nějak finančně uplně na dně tak to také zvládnete.🙂Já mám 3děti,nemám rodinu,nikdo nám nikdy nepomohl,nepohlídal a taky to zvládáme.
daasenka85
4. črc 2012
ahoj holky,
přidávám se se svým strachem 🙂 paradox je, že chci mimčo od 21 let, nebyla hotová škola, nebyl partner.. když se vše ustálilo, tak zamlklé těhu v 7tt a potom mimoděložko, oboje 2011. no a teď? od dubna máme povoleno další snážo a na mě jako by najednou dopadlo to "uvědomění si", co to je mít dítě 😃 těhu se ani moc nebojím (snad jen toho, abych se moc nestresovala 🙂), porodu taky ani ne, ale té výchovy, té odpovědnosti.. zvláštní je, že když jsem byla mladší, tak jsem nad tím nepřemýšlela, a to v 27 letech myslím, že mám věk na mimi akorát...
gumidekmomo
4. črc 2012
no ja som bola na tom podobne ..tiez som sa bala ze ci budem hlavne dobra mama a ci to vsetko zvladnem...ale najhorsie bolo potom ze som to tolko odkladala az som si myslela, ze sa mi to ani nepodari a teraz sa uz velmi tesim na mojho drobceka a je to pocit na nezaplatenie a velmi sa s muzom tesime 😉
Strana
z5
PředchozíStrana
z5
Další