Svobodná matka žijící s rodiči. Jste v podobný situaci?

sunnybejby
18. kvě 2011

zdravim moc, je tu taky nekdo v podobny situaci jako ja? otec ditete s nami chce byt, ale nechce s nami bydlet, protoze bydlim u rodicu, neni zadna jina moznost, kvuli penezum.a kvuli dalsim svym osobnim duvodum..dale nevychazim s rodici, kafraji mi do toho co delam s prckem, nejvic matka, navic byla prvni mesic s nama doma, pomoc se sikla, ale pak uz mi to prerostlo pres hlavu a mela sem pocit ze mi ho bere...porad mi rika jak mam co delat, chci si to delat po svem, chybi nam soukromi...je to na palicu...☹

staninka77
18. kvě 2011

@sunnybejby-Já na tom byla stejně jako ty ale přítele jsem neměla on mně nechaltěsně před porodem.
A jsem moc ráda že snámy není.
Není to jednoduché bydlet z rodiči já bydlela jsem z mamnou a bylo to šílené a jsem moc ráda že je věše za mnou a jsem svím pánem ve svém baráku.
tak si najdite podnájem a třeba to nějak utáhnete ale když né tak časem se zadaří.

staninka77
18. kvě 2011

Moc ti budu fandit 🙂 .

sunnybejby
autor
18. kvě 2011

jj neni to jednoduchy s nima bydlet, vsichni v okoli rikaj ze muzu byt rada ze pomuzou ,ale ja nechci chtela bych mit vlastni domacnost, a je des ze nemuzu, podnajem bych bohuzel neutahla..z rodicaku to nejde...spoliham na ten cas, ale sem netrpelivec a do ty doby me mozna jebne 🙂))jak dlouho to trvalo tobe?nez si se stala vlastnim panem

crca
18. kvě 2011

@sunnybejby píšeš,že přítel by s vámi chtěl být,ale ne bydlet u vás doma s vašima,když si najdete teda bydlení spolu,tak snad ho nebudeš platit jen ty ne? 😕

sunnybejby
autor
18. kvě 2011

ma dluhy,nemuze si to dovolit,nic s tim nedelal ...pry az za dva tri roky

k.jolanka
18. kvě 2011

@sunnybejby ahoj..moc teda nerozumím této poslední větě..nemůže si to dovolit, nic s tím nedělal..prý až za dva tři roky...jako že bydlení s vámi bude možné až za dva tři roky? chápu to dobře? 🙂 a co jít do nějaké maličké garsonky? můžu ti říct, že my splácíme půjčky + dluhy - přítel si ještě jako mladý osel!! nadělal dluhy u VZP a dopravních podniků 😠 a máme ještě 2 půjčky a holt si každý měsíc zapisuju výdaje, příjmy a vycházíme, neni to žádná trága...zkuste si spolu sednout, pokud už to doma nezvládáš..sepiště si celkové příjmy- jeho plat, tvojí mateřskou a celkové výdaje, prostě zjistit, zda to opravdu není možné zkusit si najít nějaký levný podnájem, jestli to třeba přítel nevidí moc černě, nebo se bojí že vás neuživí a přitom třeba ta finanční situace nebude tak horká..

sunnybejby
autor
18. kvě 2011

no ma dluhy 9000 splaci mesicne a jeho zivot je nakladny, kouri atd..a pry se toho nemuze vzdat, ze to nejde hned, dala sem mu nuz na krk bud se nastehuje nebo koncim ,ted chodi na navstevy 3xtydne a furt rika jak s nami chce byt, pry to pocital a nevyjdem spolu ani kdyz by platil jen 4000, pak se vymlouva na maminku ze ta neutahne jeste byt bez nej, no je to masakr...me z rodicaku zsutava 3000, sem si kupila auto pred dvema lety tak platim..tatinek si udelal dluhy na pohodlny zivot samy pujcky..no takze tak

kaci1
18. kvě 2011

@sunnybejby a co takhle nastolit doma nějaká pravidla? Taky jsem bydlela jeden čas s rodiči i tehdy ještě s přítelem a hnedka na začátku jsme si řekli co a jak. Každý přece máme právo na své soukromí,ale chce to řešit hnedka od začátku.
K tvému příteli se snad ani nebudu vyjadřovat 😠 Budu ti ale držet palce,aby se tvá situace co nejdříve vyřešila. Věřím, že to máš těžké pokud ti rodiče do všeho kafrají,ale taky věřím, že je jen na tobě jak to necháš dojít daleko.

sunnybejby
autor
18. kvě 2011

jjasi mate pravdu, jen sem desnej nervak a oni moje argumenty moc neberou tak uvidim, chlap snad nekdy dostane rozum, nechape ze me proste vadi byt sama

crca
18. kvě 2011

@sunnybejby teda promiň,ale přispívat mamince na byt to mu zbývá,ale připlácet Vám na společné bydlení.........no,každopádně ti držím palečky a souhlasím s tebou,že jsi mu dala nůž na krk 😉 protože u mě by ho už neměl jen na krku 😀

babulinkab
18. kvě 2011

@sunnybejby já s rodiči vycházím, ale nebydlela bych s nimi ani za nic, přijde mně, že přítel se trochu vymlouvá

evulinkab
18. kvě 2011

@sunnybejby Ahojky,já byla v podobe situaci.Malej má dva roky a pět mesicu a od října bydlíme sami🙂juchuuuu🙂🙂Předtim jsem bydlela u rodiču a jako už to bylo nesnesitelné.Když se malý narodil, tak Bořečkuv otec taky rikal neco o tom, že at u nasich vydržím tak první 3mesice od Bořekova narození a pak spolu zkusime bydlet.Že ty prvni tri mesice mi mamka pomuže, atd...Jenže cas ubíhal, on za námi taky jezdil tak 2-3x za týden, ale řeč o společném bydleni nejak upadla v zapoměni.Nakonec, když mel malý rok, jsme náš "vztah" ukončili uplne.Já u nasich ale už šílela.Moje mamka je v pohode, ale taky mi vadilo to"udělej to takhle, proc to neuděláš takhle?, a proč jdeš s malým tam a né tam?"..No proste mi také mluvila do vychovy a prislo mi, že me porad bere jako malou holčičku a nebrala me jako mámu Bořečka.Krome toho me deptali další členové rodiny, kteří me diky tomu, že jsem zustala svobodnou matkou bydlící u rodičů, nebrali vážne a jako dospělou.Např.moje babička(Bořečkova prababička) vždycky když přišla na návštevu, tak mluvila o mé mamce jako o mámě Bořečka.A že já jsem prý spíš jako jeho sestra a moje mamka je jako jeho máma.A me to deptalo.Učím ve školce, pred mateřskou jsem mela na starosti 25deti v MŠ,vždycky jsem byla zodpovedna, samostatná a nakonec jsem podle babičky sestrou svého dítete!! 😠 😠To, že jsem zustala u nasich, to nebyla moje vina, penize na podnájem jsem nemela.Nejhorší to ale bylo s tátou, neustále jsem se s nim hádala, hrozne ho štvalo, že jsem jim zustala doma na krku sama s dítetem, že jsem ho zklamala(mel vždy predstavu, že me odvede k oltáři a pak přijdou deti) a já zustala svobodnou mámou.Vyhazoval me z domu a já, jelikož mám nejakou svou hrdost, tak jsem se chytla stébla trávy v podobě mé kamaradky.Kámoška pracuje v nemocnici a tak mi poradila, at si dám žádost o ubytováni do nemocnice.Čekala jsem sice asi pul roku, než mi to schválili, ale vyšlo to.Je to sice UBYTOVNA, ale rozhodne to neni ždáná hruza, mám proste svuj malý byteček.Dvě mistnosti, v jedné obývak s kuch.koutem, v duhé má Boreček pokojik + koupelna s wc.Mám sve soukromí, nemusim se s nikým o nic dělit a vztahy s rodiči se zlepšily.A platim častku, která je uplne směšná, takže to zvládám🙂

sunnybejby
autor
19. kvě 2011

jj vymlouva se, neni schopnej se zmenit, prej to vsechno hrr. ale tehotna sem byla 9mesice, malej mu pul roku, prej pujde vydelavat do zahranici na dva roky aby vsechno splatil..ale malej nepocka s vyvojem a ja taky ne,nechapu ze mu to nedochazi ze prichazi o ty nejkrasnejsi okamziky s mimi,dyt jediny co chci je aby tu byl s nama pomahal staral se i o me a delal trosku naraznik mezi mnou a rodicema..je to fakt na budku,vyhovuje mu chodit jen na navstevy,takhle chodil ze zacatku,ale me desne sralo (s prominutim) jak si prisel vyhajanej, pohongal malyho a pak jen cucel, s malym poradne ani neumi blbnout,ani poradne ho chytit,kdyz zaplace tak ho hnedka chce nosit, ale ja se snazim proste moc nenosit kdyz jen kvikne..sem holky fakt unavena...jinak evulinko jak si sehnala byt pres nemocnici?jinak si sikovna ze si to zvladla...ja matce taky rekla ze malymu je babicka ze ne matka a ja sem jeji dcera,dycky sem se jen otocila a uz ji drzela, po mym vystupu uz ho nebere,ale proste je tu furt dusno, nervi sem mela kdyz sem byla tehotna z prace a z pritele (sem po nem chtela at se nastehuje driv ne z se malej narodi abysme si na sebe zvykly, furt byl cas cas a pak pozde...jeste ze malej je zlaticko, obcas 🙂)))ale asi to odnesu ja,zhniju 🙂

sunnybejby
autor
19. kvě 2011

@crca 🙂 to sem si myslela jaka sem potvora ze ho tak tlacim ke zdi, on chudak i plakal,ale stejne nic...na maminku se jen vymlouva,ma milion vymluv,prej s nama sam bude ale s myma rodicama ne,nic mu neudelali, chovaj se k nemu slusne, po tom vsem, normalni by ho vyrazili a dali k soudu,jeho maminka uz k nam taky nechodi,asi se boji nebo stydi nebo nevim..dokonce tu byla varianta ze budu bydlet u nich, bydli u nas v 1.patre 🙂 sem rekla ze jo..no nakonec ze to nejde, protoze v byte bydli i bratr, a ten si taky udelal decko, baba se s nim rozesla takze ma rocniho kluka ktery chodi 1x14dnu na vikend..tatinkovi je 34 proste komedie

beruska24.9.
19. kvě 2011

@sunnybejby - čtu tuto diskusi od začátku, zatím jsem neměla potřebu přispívat, až teď. To, že si Tvůj přítel s malým nehraje, že celkem běžné. Ono pro většinu chlapů nejsou malá dítka nějak moc zajímavá, většinou je začnou brát až po prvním roce (po roce a půl), kdy už je s nimi nějaká legrace (tohle téma už se tu někde na mk řešilo). Jinak pokud chce být opravdu s Tebou, tak by Ti měl trochu pomoci. Né třeba zrovna péčí o malého, ale s tím ostatním. Každá pomoc se unavené mamince hodí, ať je to cokoliv. Jen těm chlapům to někdy vůbec nedochází. Z toho, co jsem zatím četla, tak mám pocit, že Tvůj přítel se společnému životu zuby nehty vyhýbá, že má radši svou volnost a nejsem si jistá, zda ty jeho sliby nejsou jen plané. To je můj pocit.

sunnybejby
autor
19. kvě 2011

@beruska24.9. vis ja si to myslim taky, furt rika ze je starej a ze nemuze se hnedka vseho vzdat...a tim jak nam rika ze s nama chce byt si jen jisti misto...jo pomoc bych potrebovala, nasi chodi do prace, maj pocit ze mam dovolenou a nic nedelam tak furt peru zehlim uklizim jeste po nich, docela me z toho jebe...a to sem delala i po porodu 🙂takova sluzka pro vsechno si pripadam a pak zaslechnu ze doma nic nedelam, no krasa..jediny spojeni se svetem je PC a kocarkovani 🙂s tim hranim vim, ale co slysim osattni tak je umi aspon rozesmat...jenze jak s nim neni tak nevi proste na co malej reaguje

staninka77
19. kvě 2011

@sunnybejby-Dost dlouho to trvalo znovu jsem otěhotněla když bylo markovi 5.let a Jirka se narodil srpnu a v září jsem se stěhovala ke svému přítelovi do bytu a jsem moc ráda že to už bylo k nevydržení už se semníou skoro vube nebavila byla hodně zlá na okolí.
Je to hodně těžká situace že musíš žít z rodiči i když ti pomužou není to jednoduché třeba vracet.
Ale budu na tebe myslet podnájm\ jsou moc drahé to je fakt z mateřské to utáhnout není jednoduché já jsem zkoušela jít i do azilového domu ale nevzaly mně jen kvuly tomu že jsme měly 3+1.byt.Takže to i na tu dobu nebylo jednoduché.
A chápu tě.

andulab
5. črc 2013

Ahoj, měla bych dotaz. Bydlím s rodiči a mám roční dceru.Dostávám jen rodičák a chtěla bych vědět jestli mám nárok na nějáké jiné peníze třeba na příspěvek na živobytí nebo tak něco.Vařím si sama a rodiče si vaří pro sebe.Děkuji za odpovědi

pavca87
5. črc 2013

@sunnybejby Ahoj,tak ja jsem taky v docela podobne situaci.S pritelem a dcerkou (2r.) bydlime s moji mamkou v byte 3+1.Mamka pritele nesnasi a to doslova vubec spolu nemluvi a ja jsem tak akorat jejich prostrednik pro jejich spory.Na malou si mamka dela naroky jako kdyby byla jeji a skoro vsechno co se tyce vychovy prej delam spatne.Kdyz jsme se chteli odstehovat,tak mi mamka zacla vyhrozovat,ze bez nas uz nebude zit,ze se zabije atd. No hruza.Ted je pritel na 3mesice pracovne v zahranici a az se vrati,zacneme planovat stehovani.Doma se to uz neda vydrzet...Tak tobe preju at se tvuj pritel konecne nejak rozhoupe,ve dvou se to lepe tahne 🙂

sunnybejby
autor
1. zář 2013

pavca87..tak to zavidim ze mas chlapa k necemu...tomu mymu vyhovuje si ho pujcit a vratit, ted sme jeli na tyden na dovcu...a byl unesenej z malyho, ale pochybuju ze to s nim nejak hne...tak to vidim tak ze zkejsnu s nasima...matka teda nevyhrozuje ze se zabije ale ze budu ublizovat malymu ze nebudeme mit na nic penize a bla bla a ze to nezvladnu...

kryze
29. zář 2013

AHOJKY JMENUJI SE LUCIE A MAM TED MOMENTALNE KRYZY MAM DVE DETI ZIJU S PRITELEM U JEHO RODICU ......V TOM PROBLEM NENI ALE PRITEL ZACAL CHLASTAT A KASLE NA RODINU MAM NA NEJ AVERZY TRPIM JAK PES DETI SE HO BOJI ALE NEMAM KAM JIT