Tablety do myčky. Jaké používáte?

marselina
7. lis 2008

ahojky holky,chtěla bych poprosit ty z vás,které máte doma myčku,zda mi můžete dát tip jaké tablety používáte..vůbec se v tom neorientuju,myčku nám dovezli dnes,tak že nemám ani nic vyzkoušeného,budu ráda za každé doporučení.

elitera
11. lis 2008

kamis, za většinu ekologických produktů zaplatíš poněkud víc 🙂 Kromě Ecoveru znám ještě tu Euronu, Sonett, Sodasan, Alcambio... mrkni na stránky biosfera.cz, tam je jich hodně (nebo i další ekoobchody to mívají) 🙂

aponchie
11. lis 2008

ja mam mycku co ma super programy ,vsechny mozne cidla a nastaveni a blikani a tak 😀 a muzu rict ,ze vyuzivam nejvic program eco50 a jeste nikdy sem nepouzila program na sklo a mam fuknci 3v1to kdyz sem dostala k mycce tablety ,ale mam to vyple a davam prasek je fakt dobrej..teda,ale ty tablety max in one (uz ne 7in 1,8in1,all in one) 😀 sou mega srahe a slysim,ze nejsou vubec tak uzasne jakou maji reklamu..jinak spekuluju kam povesit tu vuni do mycky ne bocich neni kde a na vrchni kos nevim jak je tam jen mala dirka takze se to musi necim prostrcit ale nic neni tak dlouhe aby to z toho nespadlo..jsou ty vune na zaveseni jen jako hacek?ja se pravda jeste nedivala 😝

len
11. lis 2008

Já mám nějakou vůni na plastovým háčku, normálně visí z toho horního koše po straně dolů... Ale nějak to nefunguje 😀 Taky používám jen eco program (mají ho myčky Bosch) - je nastavený tak, aby umyl s minimální spotřebou vody a energie - a umyje dobře všecko (v jedný myčce připečený pekáč i skleničky od vína) 🙂
Tak si říkám, že ta funkce 3v1 je vlastně zastaralá, když dneska už se tablety 3v1 ani nedělají 😀 Moc by mě zajímalo, co je těch 5 přidaných funkcí v tabletě 8v1 😉 Jo, tablety Ecover jsem vyzkoušela (jsou bez kuličky) - myjí normálně, tak až budou dělat Ecover i v prášku, možná na něj přejdu 🙂

kamiska
11. lis 2008

elitera: to je me jasny, ze za eko zaplatim vic, ale to jsem ochotna, pokud je to v primerene norme 😉 . nekdy mi totiz prijde, ze uz toho ty firmy zneuzivaj ...

jinak tedkom mame somat taky... myslim, ze je to levna dobra varianta

aponchie
19. pro 2009

potrebuju radu:mam problem s myckou jestli nekdo mate..dosud myla v pohode a ted par myti dela takove zaschle carky na sklenickach viz odkaz na moje foto album neumyje nektere talire jak je vidno nechapu..vycistili jsme ju kompletne,odpad ucpany neni,sul je plna,lestidlo jsem doplnovala a jinak uz nevim co by .nevite?

pipisek
19. pro 2009

apon
co trysky? nejsou zanešené? jako že by z nich tím pádem nestříkala čistá voda a blbě by oplachovala...nebo nový přípravek na mytí???

aponchie
19. pro 2009

porad pouzivam calgonit finish prasek uz rok ted sem tam dala nejakou vuni do mycky akorat.nektere nadobi je krasne ciste sklenicky takove drsne tecky zaschle nechapu co to je a jak se daji vycistit trysky?

pipisek
19. pro 2009

apon
trysky bas měla sundat a normálně v teplé vodě a nějakém přípravku vydrhnout třeba starým kartáčkem na zuby a zase vrátit zpět. Třeba jsou fakt zanesený vodním kamenem a pak to blbě oplachuje. Používáš nějaký čistič na myčku? Já kupuju v DM asi za cca 50,- jejich čistič na myčku (asi Denk Mit). Napřed se odšroubuje uzávěr a na hadřík se nanese trochu čističe, tím otřu těsnění a panel na ovládání. Pak se to zase zašroubuje a zavřené se to postaví do myčky, má se to dát do košíčku na příbory (mě se ale nevejde, tak gumama připevním na ty trny na talíře). Pak se pustí nějaký delší program, co má minimálně asi 60 st. teplou vodu. Ona ta lahvička má ve víčku takovou díru zavoskovanou, to se teplem rozpustí a obsah vyteče do vnitřku myčky a vyčistí ji.
Je ale pravda, že některý skleničky mám občas taky na některých místech zašedlý, ale jinak je nádobí čistý, nemám zbytky jídla jako ty na fotce.
Taky může být chyba v tom, že máš třeba zrovna teď ten prášek nějaký "jiný"...jako že sice je to pořád stejná značka, ale třeba tam dali něčeho víc. Kamarádka říká, že jí tohle dělá někdy leštidlo, když je ho moc.
Já používám tablety od Jaru a dobrý.
Je to někdy alchymie .... 😠

aponchie
19. pro 2009

jj cistim somatem nebo calgonitem opravdu sme radne umyly dneska s muzem ..este ho napadlo esti nam to vubec bere lestidlo pac ji mame rok tu mycku a poprve sem tam nalila 2dcl lestidla a od te doby ani jednou az min tyden sen si rikala proc nesviti uz lestidlo kontrolka a tak sem tam chtela nalit no vic jak 50ml sem tam nenarvala a este vyteklo.esti ja nemyju bez lestidla?a ani nevim jak se to jako zapina a kde kurna mam aeg favorit

simlenka
19. pro 2009

Jo,ten dm cistic mycky je vybornej - me vyhovuje vic nez somat cistic. docela i ty jejich tablety nejsou spatny. ted jsem zkousela ty jarovy a dobry,ale nejradsi mam prasek - bud od somatu nebo i ten zlutej tesco neni spatnej anebo ten somat gel je vybornej. sul a lestidlo kupuju obyc. nechapu jak nekdo muze sul doplnovat 1x rocne - ja tak jednou za mesic az mesic a pul - ale mame silene tvrdou vodu,takze sul davkuju na nejvyssi mozny nastaveni,s mensim uz to myje blbe ☹ a prasek mam tak na 2 mesice - davkuju teda podle toho jak+je+nadobi+spinavy,ale+casto+asi+dam+zbytecne+moc.

pipisek
19. pro 2009

To je divný s tím leštidlem...možná by nebylo od věci zkusit tabletu...třeba si jednu vzít od nějaký kámošky..protože to leštidlo je už v té tabletě.
Ještě mě napadá...co přenastavit dávkování leštidla? Myslím jako přidat...já mám Baumatic a v návodu píšou, že pokud je na skle "závoj" tak se má přenastavit dávkování leštidla, prostě přepnu takový otočný knoflík na vyšší polohu. Tak to zkus, protože je divný, že by ti vydržely 2dcl leštidla rok. Já myla dřív klasika prášek + sůl + leštidlo a jak mi dala kamarádka pár tablet od Jaru, tak mi přišlo, že jsou skleničky čistější. Jasně, že už nedávám leštidlo ani prášek ale jen ty tablety. Sůl ale dávám pořád. A kupuju ji taky v DM a to kilo tam nasypu také 1x za cca 2 měsíce. Nastavení dávkování soli moje myčka nemá, když zahlásí kontrolka, tak jí nakrmím
😉
Vsadila bych Apon na to leštidlo, zkus přidat, nastav víc...holt budeš muset pohledat návod 😀

lu777
19. pro 2009

holky já nemohla dosáhnout čistýho nádobí, furt jsem laborovala s leštidlem, solí atd., až jsem zkusila Calgonit a bez problému najednou, prostě jen sůl k tomu a pohoda...
no ale Calgonit mi připadaly předražený tak jsem jen tak prubla Clever co dělá Billa, říkala jsem si 44 Kč (je to typ "3v1", ještě mají levnější asi za 30 Kč, ale to jsem už fakt nezkoušela) za asi 16 tablet nejspíš vyhodím, ale zkusím to... a oproti Calgonitu žádnej rozdíl !! 😅 😅

takže můžu doporučit 🙂
já mám teď klidovej režim tak fakt všechno nacpu do myčky a pouštím ji někdy i 2x denně a tak i kvůli tomu jsem ráda, že tyhle tablety fungujou za tak dobrou cenu 🙂

pipisek
19. pro 2009

lu777
dík za tip na tablety, Billu mám u baráku, zkusím je...já pouštím myčku každý 2. den a jsme doma čtyři...myješ hodně často 😕

aponchie
19. pro 2009

zkusili sme tabletu opet to same..a ted chlap nastavoval jaksi tlacitkama ten program lestidla a bylo to deaktivovane!!!!!!to jako celej rok sme jeli bez lestidla??

aponchie
19. pro 2009

Calgonit prasek v gastro krabici 4kg za 200kc v makru nekup to 😎 tablety u nas nemaji uspech bohuzel jinak 2,4kg prasek kalgonit+0,5kg zdarma za 199kc v obchode kdyz mi to gastro baleni dojde

soanpe
19. pro 2009

jedine DM tablety ,ty co se nevybalujou z folie.anebo prášek, leštidlo, sůl vše DM.ceny jsou fakt zlomkový
calgonity atd jsou drahý a nemejou 😠

apon, máme stejnou myčku 😉

aponchie
19. pro 2009

me teda calgonit meje suprove az do posleniho problemu ,ale ted resime otazku jak to lestidlo s edostava ze zasobniku do mycky v prubehu myti vlastne?skrinka na prasek je pokazdem myti otevrena a lestidlo to je zavrene jak to de ven?

pipisek
20. pro 2009

já mám na zásobníku na leštidlo otvůrek z boku a zřejmě tím to leštidlo jde ven...