Taky nesnášíte, když lidé komolí jména vašich dětí?

kalutedi
31. led 2017

Ahoj. Taky nesnášíte, když lidé komolí jména vašich dětí? Máme Julii, voláme na ní Julie, Julinko, Julí. Nemám ráda, když jí říkají Julčo, to je jak na kozu☹ Ale nějak to vždycky schroupnu, protože jí tak říká plno lidí a asi s tím nic nenadělám☹ Slyšela jsem ale už i Julko a Julo a to už se mi opravdu ježily chlupy na zádech....

mamcaterus
31. led 2017

no, asi tě chápu, naší malý zatím jméno nikdo nekomolí, ale babička, která mne neměla ráda mi říkala místo Terezo, Terminátore....nebylo to moc příjemný :/

obyvatelka
31. led 2017

taky tě chápu, mě plno učitelů říkalo místo Veroniko Věrko....dokonce tak na mě volal i tchán :-P moc se s tím dělat nedá, pokud teda takhle jméno nekomolí někdo z rodiny, s tím se dá promluvit, ale cizí lidi, co to plácnou jednou, ty bych asi neřešila....

kassandra1
31. led 2017

@kalutedi Mně to nepřijde jako komolení, Julii se běžně říká Julčo. Julinka jí budou stejně tak říkat max.do 5 let a Julie zní tvrdě, spíš už pro dospělou ženu, takže se nedivím, že to sklouzne k Julče... Julí zas může někomu připadat jako pro pejska...

slunickova123
31. led 2017

Ahoj ja jsem take Julie a taky mi lidi rikaji Julco. Rodice mi tak nerikali nikdy. Driv me to vadilo, presne jak rikas- jak na kozu. Dnes uz je mi to fuk, manzel mi rika Juli, a to je hlavni:😏

viki788
31. led 2017

@kalutedi Ahoj,tak Julka nebo Julča ještě nejsou tak špatné,mám kamarádku Jůlii v mém věku,kolem čtyřicítky,takže teď už je nad věcí,ale jako malou ji někteří oslovovali Lulino!! To bylo teprv blbé a nenaděláš nic. Ono pokud nevybereš jméno,které se vyloženě komolit nedá,jako třeba Jana nebo Eva... tak s tím musíš počítat. Tady si ta jména prostě stejně každý přizpůsobí podle sebe,rodina,sousedi,škola,školka,práce... s tím nic nenaděláš. Tak oni to určitě nemyslí zle a nepozastavovala bych se nad tím,pokud to není vyloženě hanlivé nebo urážlivé. Ale takový Terminátor místo Terezky ještě k tomu od babičky je fakt síla!

mamcaterus
31. led 2017

@viki788 : no naštěstí to potom mamka tak nějak zarazila...a teď už to neřeším 🙂 ale říkat tak někdo mojí Terezce(9.m) tak mu pusu zamknu ani nebude vědět jak!

no_title
31. led 2017

@obyvatelka něco takového se mi stávalo taky 🙂 jmenuju se Mariana a nevím proč pro některé to bylo strašně těžké pochopit, takže mi léta říkali Miriam, Martino, Mery, Marie, Marianu si za Boha nemohli zapamatovat 😀. Skoro mi až přijde, že čím víc netypické jméno, tím víc ho lidi komolí.

lotosek
31. led 2017

Kamarádka se jmenuje Magda a jejich sousedka ji zásadně oslovuje paní Marto, sousedka už holt nedoslýchá...

beat_coufalova
31. led 2017

@kalutedi ahoj, já mám dceru, jmenuje se Ema. Bydlíme na konci světa, Třinec, tady se běžně používá naše nářečí. A můžu Ti říct, jsem schopná vraždit, za některý kousky, co tady na ní lidi vymyslí.. Jedna babi to nechápe a furt jí říká Evičko, druhá na ní volá Emusia, Emeczka... Vybírat jméno pro malou byl pro nás s chlapem výkon, mysleli jsme, že Emu nám nikdo nepodělá a hele, najdou se..😂

cukrik123
31. led 2017

Mám dcerku Ariane (arijen) a synka Sebastiana a vraždila bych ty, kteří ji s přehledem i po představení a vysvětlení říkají Adriano nebo vyslovují tak jak se píše. Ano je to neobvyklé jméno ale k našemu prijmeni se hodí. Vrchol byl pro mě když ji její děda můj otec řekl že se jmenuje jak pes. U synka to není tak hrozné ale do dnes nepochopím proč mu někteří říkají Sebásku, Sebánku nebo Sabíčku.
Co nejsem schopná rozdychat je když mi někdo přidává slavné OVÁ k příjmení. Naopak jim by se taky přece nelíbilo kdybych ho z jejich jména odstranila ne?

kassandra1
31. led 2017

@cukrik123 No některé rodiče mají potřebu být originální a pak holt děti musí x krát objasňovat jak že se vlastně jmenují a jak chtějí aby jim bylo říkáno 😀

cukrik123
31. led 2017

Haha, nechtěli jsme být originální jen zajistit dceři a synovi v budoucnu snadnější přechod do školy v cizí zemi.

bajuliss
31. led 2017

Ja zas nemuzu vystat, kdyz mi nekdo rekne Barco...to je taky jak na psa :-\ 😀

kassandra1
1. únor 2017

Ono zas Julie je jako na žížalu, tak to si nevyberete 😉

olga_
1. únor 2017

@cukrik123 Je to odvrácená strana mince - komplikovanější u nás, v budoucnu možná jednodušší v zahraničí...

brokovich
1. únor 2017

Jedna kolegyne nesnasela, kdyz se ji tikalo Verčo, dtuha zade, kdyz jsme ji rikali Míšo, dLsi zade, kdyz ji nekdo řekl Majdo. Puvodni tvary si domyslite. Mne to prijde jako nadutost a blahovost nekoho opravovat, aby nam rikal konkretnim tvarem. Lide to mysli v dobrem, kdxz oslovuji. Nikdo nikoho nechce nadtvat. Ale nekdo mu pak hned rekne, hele nerikej mi Míšo, to je hrozny. Aby se clovek bal nekoho oslovit. A v dnesni dobe Sebastianu, Evelín a Damianu ani sami rodice nebi, jak by na dite volali. Pak slysite same Samiku, Sebiku, Damiku, Eviku, ze vlastne ani poradne nevi clovek, jak se dite jmenuje.

hohe
1. únor 2017

Okolí si musíte vychovat... My máme Aničku a nikdo ji neříká Andulko, protože jsem je prostě od narození opravovala... Známá má Jana a říká se mu Janíčku, opravovala všechny, co mu říkali Honzo... My máme Honzíka 😉

puresin
1. únor 2017

@kalutedi Me vytaci, kdyz nasi dcerce Sofii rikaji tchanovci Sofino, vzdycky mam pocit, jako kdyby zlobila a volali ji na koberecek.. No a Sofca je kapitola sama o sobe. 😝
Svoji rodinu a kamarady si clovek "vytrenuje", ale u manzelovy rodiny mi v tom slusnost nejak brani. 😒

kassandra1
2. únor 2017

@hohe A až holčička trochu povyroste, tak stejně skončí jako Anča 😉

alen_ka
3. únor 2017

@brokovich počkat, to ta Verča a Míša chtěly, abyste jim říkali Veroniko a Michaelo? 🙂

brokovich
3. únor 2017

@alen_ka Ano, presne tak. Asi pro ne Míša a Verča bylo malomestacke. Resp. Michaela chtela, aby se ji rikalo Miško. Tak to fakt ne.

alen_ka
6. únor 2017

@brokovich 😀 myslím, že až se vrátím do práce, nechám si říkat místo Alča radši Madam Alena nebo tak něco takového 😀

mrmag
10. únor 2017

Na to jsem alergická :D