Taneční partner jiný než manžel. Může to fungovat?

20. lis 2022

Vdaná jsem cca 18 let. Jako mladá a svobodná jsem ráda tancovala, sice ne závodně, ale věnovala jsem tomu dost času. S koncem studií už na to nebyl čas, brzy jsem se vdala a měla děti, takže 18 let jsem teď věnovala rodině. Děti odrůstají a já bych zase mohla mít více času na své zájmy. Muž nikdy netancoval, s ním to realizovat nejde. Čistě náhodou jsem dostala nabídku, že nějaký pán v mém okolí hledá taneční partnerku. Je též ženatý, o nic víc mu nejde, řekla bych, že je v podobné situaci, jako já, děti odrostlé a rád by se vrátil k tomu, co dřív s nadšením dělal. Jenže přemýšlím, jestli to může fungovat, přece jen, bychom spolu strávili 2-3 večery v týdnu, což je dost času. Pracuju v ženském kolektivu, nikdy jsem neměla moc příležitostí být mezi chlapy (s malými dětmi je to opět ženská záležitost). Tak vlastně nevím, zda to jde ustát? Své manželství, všanc dávat nechci. Zkušenost s trávením tolika volného času s někým jiným nemám, proto mě zajímají vaše zkušenosti.

gruyerre
20. lis 2022

Fungovat to může, kdybys měla kolegu muže a byli jste spolu každý den třeba v kanceláři, trávili byste spolu času mnohem víc.

pampeklec
20. lis 2022

Probrala bych to s manželem. Pokud vám to doma klape, navzájem se milujete a podporujete, jste upřímní a otevření, jste schopní si komunikovat svoje potřeby a přání... může to být skvělé i pro vás vztah. Z mojí zkušenosti to jde. Oba s manželem máme zájmy, které ten druhý nesdílí (ale máme i společné!) a které děláme s někým dalším. Máme společné přátele a pak máme každý své. A i když samozřejmě občas žárlíme, je to náročné na komunikaci a podobně, pořád výhody velmi výrazně převyšují. Máme to ale oba nastavené tak, že štěstí a (sebe)realizace toho druhého je většinou výš než naše vlastní, takže je možná snazší se odvážit a zkusit i něco na první pohled nekomfortního (ono často není nakonec).

nita1984
20. lis 2022

Nám to doma nefungovalo. Tanec je dost intimní záležitost, alespoň pro mě. Nicméně můžeš vyzkoušet a uvidíš. Taky záleží co ja to partner.

camelinka
20. lis 2022

Podle mne je hlavni, aby vam to vyhovovalo obema a kdyby se i v prubehu, objevily nejake obavy, tak to vykomunikovat a resit hned ...
Ja su stara zarlivka a zrovna tanec telo na telo, je pro me neco, z ceho bych skripala zubama😅🤷

martiina_k
20. lis 2022

Jako já nejsem nějak moc žárlivá (nebo možná k tomu nemám důvod), ale představa, že 2-3x do týdne jde tancovat s nějakou jinou, to by se mi nelíbilo. Nesrovnávala bych to s kolegyní v práci, v práci přeci jen není ten fyzický kontakt tak blízký, u tance jsou doteky, smích při nějakém "přešlapu". Nelíbilo by se mi to a udělala bych vše pro to, aby tam manžel nechodil.

klokanka31
20. lis 2022

Tanec je opravdu "intimní" záležitost, a dřív nebo později to skončí v posteli.

camelinka
20. lis 2022

@klokanka31 Tak to si zase upe nemyslim, ze by to muselo skoncit vzdycky v posteli...ale intimita a blizkost neni jen o posteli a sexu, zejo...

martiina_k
20. lis 2022

@klokanka31 tak to bych úplně netvrdila, ale i to, že by se ona mohla citově začít angažovat jinde, i kdyby to utla dřív, než to v té posteli skončí, tak by to mohlo dost narušit jejich manželství.

klokanka31
20. lis 2022

@camelinka No tak je možnost i v autě, nejen v posteli 😁 Ne teď vážně, já si myslím že něco mezi tanečními partnery musí časem přeskočit... Nebo aspoň já to tak mám.

nita1984
20. lis 2022

@klokanka31 ex manžel tančil roky profi. Ne, rozhodne to nemusí skončit sexem. Ale za mě je mnohem horší to, co tomu sexu předchází. Než samotný akt

pampeliska1313
20. lis 2022

Jak bylo řečeno, pořešila bych to s manželem. Ani bych nebyla proti nejakymu srazu ve čtyřech, abyste se všichni navzájem poznali a ubezpecili se tak, ze není čeho se bát. Ve finále muže vzniknout fajn přátelství.) jako asi tam “něco” musí byt, aby to bylo zatanceny perfektně a byla tam ta správná atmosféra, ze to z těch lidi je cejtit ze jim je spolu dobře… ale můžou to byt i ty sympatie a vzájemná důvěra, samotnej tanec je intimní a nemusí to skončit nevěrou.. ex je profesionální krasobruslař, furt s nejakejma holkama někde atd a jako samozřejmě ze nějaký páry vznikaly, nějaký zanikaly, ale nebylo to tak u všech. Kdo ví. Já bych to zkusila, když věříte sobě a manžel Vám taky, asi není čeho se bát.)

escapelle
20. lis 2022

Tanec je i za mě hodně intimní.to je aktivita sexem nabitá🙈😂Upřímně,nezarlim na kolegyně,na kamarádku se kterou jde na pivo,i já mám takové kamarády,kolegy. Ale aby začal s kamarádkou chodit třeba do fitka,zak to by mě sralo taky. To už je prostě pravidelné stykani se se společným zájmem.neco jiného je, když někam chodí roky a stanou se z nich přátelé. Ale kdyby mi řekl,že začíná jezdit s kolegyní z práce na kole tak se zcela jistě poseru a zlamala bych mu pačmáky😂😂😂

budouci_maminka
20. lis 2022

Nejcastejsi rozchody dlouhodobych manzelstvi jsou prave po 20 letech.. spolecne vyvedli mladata a meni se uhel pohledu na vztah..
Tak jen just sayn..
1x tydne bych byla asi v poho, 3x tydne by me to uz stvalo

jana7ka
20. lis 2022

A tobě by nevadilo, kdyby manžel pravidelně tančil s jinou tanečnicí? Jak tu už bylo poznamenáno, je to hodně intimní záležitost.

konidana
20. lis 2022

Za me to fungovat muze. Vase protejsky to ovsem musi tolerovat a vy dva to mit fakt jen jako tanec a spolecny zajem. Idealbne abyste se ani nijak vzájemně nepritahovali, aby vas fakt spojoval jen ten konicek.

jana7ka
20. lis 2022

@konidana Pokud by se vůbec nepřitahovali tak asi jo, ale dá se vůbec taková rumba tancovat s někým kdo tě nepřitahuje? Nebo tango kdy se dotýkáte úplně všude😍

jjasmina
20. lis 2022

Tabec je intimni záležitost, asi bych to probrala s manželem co on na to. Nicméně za mě trávit 3 večery týdně s jinych chlapem je jako chodut po tenkým ledě...

jjasmina
20. lis 2022

@jana7ka nedá 😃

autor
20. lis 2022

@jana7ka Asi zatím nejsem na takové úrovni, takže většinu času myslím na svoje kroky, abych nespletla sestavu, měla ruce tam, kde je mám mít a poslouchala hudbu🙂 V tangu se soustředím na to, abych včas reagovala na vedení partnera, pokud už nemáme dohodnutou sestavu. V rubmě se držíme za ruce, v tangu jsou partneři "přitisklí" pouze v oblasti pasu a boků. Nevím, tím, že jsem fakt dřív tancovala, mi nevadí tento prostor při tanci sdílet s kýmkoliv, komu není cítit z pusy nebo z podpaží (pár takových jsme mívali a to bylo utrpení). Ale pro druhého to možná opravdu vypadá jinak. Jestli by mi to vadilo obráceně nevím. V mládí měl můj přítel i jinou taneční partnerku, nevadilo mi to.
Kdybych trávila 3 večery týdně kdekoliv jinde, bylo by to muži asi úplně jedno, takhle si nejspíš není úplně jistý (nemluví o tom se mnou a ani nechce).

jjasmina
20. lis 2022

Jako mě říct chlap, že 3x týdne bude nalepebej při tanci na nějakou babu tak ho asi roztrhnu a teda ano vadilo by mito no 😃

irmamala
20. lis 2022

Tak není nám 20, asi se ti neroztřesou kolena z toho, že tě nějaký chlap chytne kolem pasu. Pokud máte stabilní vztah, nebo pokud tvůj tanečník nevypadá jak Hemsworth, nebála bych se toho 🙂 Přijde mi velká škoda vzdávat se koníčku, který tě baví a jsi v něm dobrá. Bohužel chlapa k tomu potřebuješ a když ten tvůj nechce, tak jaképak copak 🙂

escapelle
20. lis 2022

Hele ono asi je ve finále jedno,jestli jde o tanec nebo chůzi po horách.ona i ta frekvence mi přijde dost. Je jasný,že pokud jste s manželem v pohodě, tak (asi)nic nehrozí.ja podle sebe vím,jak je snadný,aby přeskočila jiskra,když se vyskytne nějaký problém,když doma není čas,chuť,když už to nejí takový vzruso....asi opravdu platí, podle sebe soudím tebe.ja bych se prostě 3xtydne nemohla schazet s žádným chlapem,ještě ke všemu tělo na tělo.to je spousta času na vznik čehokoliv.a jak píšu,je jedno zda je to tanec nebo bruslení. I když jsem šťastná,spokojená a všechno klape. Pro mě je ta hranice hooodne tenká.

camelinka
20. lis 2022

@escapelle jj splasit se to muze v jakymkoliv veku, i ve spokojenym vztahu...

escapelle
20. lis 2022

@camelinka právě.a já sem ještě ke všemu od přirození koketa takže mně to bohatě stačí v práci 😂😂😂

autor
20. lis 2022

Všem moc děkuju za vyjádření. Momentálně mě asi nejvíc trápí to, že se necítím svobodně vyzkoušet to a dělat to, co jsem dělala v mládí, ale posledních 18 let bylo potřeba svůj život přizpůsobit zcela jiné situaci. Že se mám ohlížet na pocity někoho, kdo se mnou ty večery stejně netráví. Nemyslím to zle, zkrátka večer chce muž odpočívat, pracuje fyzicky, takže jeho představa relaxu je gauč a počítač. Tomuto jsem se musela x let přizpůsobovat + potřeby dětí, takže jsem večer nikam nechodila. Teď mám příležitost dát si i fyzicky trochu víc do těla a trávit volný čas tím, co mám ráda. Kdybych hledala jiného chlapa, udělala bych to už dávno a jinak, vztah nehodlám rozbíjet, po těch letech mi to za to fakt nestojí. Taneční partner není vůbec vzezření, které by mě jakkoli přitahlovalo, zároveň se chová slušně, protože trénovat s někým, o kom si myslím, že je "deb.l" by taky nešlo.

konidana
20. lis 2022

Hele, ja myslim ze za zkoušku to stoji. Blby by bylo, kdyby se to nelibilo tvemu muzi, kdyby zarlil apod. Kdybys ty sama citila ze se schyluje k necemu vic nez tanceni, tak bys to se zdravym rozumem mohla kdykoli ukoncit sama. Je to na tobe a tedy zalezi i na tvem muzi, zda to zkousne.

camelinka
20. lis 2022

Ja to i chapu, upozadila si sve konicky, coz je skoda, spousta "svych" veci jde delat i pri detech, kdyz je chlap ochotny a schopny...
Znas se a znas sveho muze, tak vite jen vy dva, jestli to ustojite a kdyby se k necemu schylovalo, tak to vcas utnout/neutnout. To je jen na tobe🤷😎

pampeklec
20. lis 2022

To je složitá situace. Mně by hodně vadilo, že se se mnou nechce manžel bavit o věci, která je pro mě důležitá a navíc jí řeším z velké části kvůli němu. Jak jsi poznala, že mu ta představa nejspíš vadí? Pokud se pro něj nic nezmění, kromě toho, že ty budeš spokojenější a zdravější, tak by přece měl být z logiky věci spokojený, ne? Ale asi bych to i tak zkusila a uvidíš. Jen mi nepřijde úplně šťastné to nastavení "do teď jsem se obětovala, teď si to užiju natruc všem", který trochu cítím z tvých komentářů. Pokud je on už tolik let zvyklý, že věci nějak fungují, a najednou se mají změnit a ještě s touhle až výčitkou, tak se mu zase tak moc nedivím, že je v opozici. Snažila bych se být tebou prostě najít způsob, jak to s ním probrat, co je teda za problém. Třeba mu pomůže nějaká blbost typu, že zbylé večery s ním budeš koukat na filmy, hrát hry na počítači, deskovky, uvaříte spolu večeři nebo co mu prostě udělá radost a bude cítit zájem.

autor
20. lis 2022

@pampeklec Nechci si užít nic natruc, jen jsem nastínila situaci, že doposud těch možností pro mě bylo minimum. Mluvit o tom naprosto odmítá, proto jsem získala dojem, že mu to možná lehce vadí. Snažila jsem se dnes téma otevřít znovu, bez úspěchu. Jsou pro mě důležité postřehy ostatních, jiný pohled na věc, pomáhá mi to zformulovat i mé myšlenky.

westie
20. lis 2022

Sama pises, ze jsi v kontaktu s muzi moc nebyla.
A toho bych se bala nejvic. Ze nejsi zvykla na muzskou energii, jejich smysl pro humor, narazky, atd. Abys do toho nespadla ty sama.
Ja jsem treba zvykla pracovat a byt v kontaktu prevazne s muzi. Jsem s manzelem 21 let a nikdy jsem nemela potrebu byt neverna na jakekoliv urovni. Ale obcas se mi stalo, ze jsem potkala pracovne nebo v ramci konicku noveho muze, ktery mel silne charisma, nebo nejakou zajimavou muzskou energii a chvilku mi trvalo, nez jsem si to zase sama v sobe srovnala. A to jsem na muzsky element opravdu zvykla. Ale vypozorovala jsem, ze pro me je zasadni, ze mam charismatickeho muze doma, ktery ma sam silnou muzskou energii a ze to vlastne nepotrebuji dohanet nekde jinde.
Takze v tvem pripade, kdy jsi dlouho nebyla mezi muzi, v ramci tance se ti novy partner nalepi na boky a stehna a doma ti bude neco chybet, se muze stat, ze se zakoukas, nebo te to proste zblbne, zacnes premyslet, co vsechno doma neni v pohode a muze byt problem na svete. Pokud mas ale pocit, ze toto vsech o ustojis a spis te to bude motivovat vas vztah posouvat pozitivne dopredu, pk bych do toho sla.