Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

marmla
29. zář 2010

Dobré ranko
@mira81 tak to měla malá hodně na 30 tt, většinou maj dítka kolem 1,5kg. No to jsem zvědavá na nás až bude čas 🙂

@helabella Já si taky říkám, že můžu být vždy jen mile překvapená, tak uvidíme jakej bude malej až bude s náma, ale taky si říkám, že se může něco stát a nebude v noci spinkat.

http://www.hracky-vybavicky.cz/29-zimni-zavinov...
Jsem obednala pro prcka něco teploučkého, tak koukněte

helabella
29. zář 2010

@mira81 -- já měla odhad asi 1600g, takže čekám, že snad budeme mít průměrně velké miminko. Teď poslední odhad (minulý týden) byl 3100g. Ale je fakt, že se na ty odhady nedá úplně spoléhat.

helabella
29. zář 2010

@marmla -- máte pro kluky krásná jména 🙂 Kristiánek byl taky na mém seznamu, ale neprošel přes manžela.

helabella
29. zář 2010

@mira81 -- to je super, že je u vás třetí mimi tak vítané. U nás v rodině (mojí) taky, všichni věděli, že chceme třetí, ale u manžela je to už trošku horší.

jasamin
29. zář 2010

Dobré ráno.
@helabella - teda tobě se to už blíží 🙂 . Určitě se už moc těšíte, co?
@mira81 - já měla váhový odhad ve 33 týdnu 2200g, takže asi zhruba to vychází jako u tebe. Obě mé děti měly 4 kg při narození, tak snad to potřetí nebude víc. To nevím jak bych zvládla. Jsem docela drobná a už ty 4kg byly opravdu hodně 🙂

helabella
29. zář 2010

@jasamin -- jo, jo, pomaličku začínám být nervózní 🙂 První se narodila předčasně, druhou mi kvůli těhu cukrovce chtěli vyvolávat už někdy od 37.týdne, takže teď je to takový nový pocit, že prostě jen čekám 🙂 I když tu cukrovku mám zase, ale tentokrát jsem narazila na rozumné doktory a zatím s vyvovlávánín neplaší, jen vím, že mě nenechají přenášet.

Naše holky byly právě obě malé, takže doufám, že i to třetí nijak zvlášť nepřekročí průměr 🙂

jasamin
29. zář 2010

@helabella - jo to čekání je někdy na hlavu, hlavně když přenášíš, to už je potom náročné. Já přenášela podruhé a skončilo to vyvolávaným porodem. Lepší je když to prostě příjde samo než když víš tak zítra jdu na vyvolání. Je to zvláštní.
Vidíš a já cukrovku nemám, přibrala jsem poprvé jen 7kg, podruhé 8kg a porodila jsem takové macky 😀 Tak nevím čím to bude, že mám takové velké dítka 😀

marmla
29. zář 2010

Tak já měla taky kluky čtyřkilový a 54 cm, takže to nebyli ty pěkný malinkatý mimča. Oba jsem přenášela deset dní od posledního termínu, oba porody vyvolávaný a mám hrůzu z přenášení. Známá mi řekla co jí poradila doktorka, aby nepřenášela a u ní a každé co to poradila se porod nakonec rozběhl sám. 😒
Všem co se porody blíží, přeju pohodový porod a spokojená miminka 😀

marmla
29. zář 2010

@helabella Děkujem. My se snažili vybírat jména co moc nejsou. jen Dominiků je docela hodně. Kristiánků taky začíná přibývat, ale Gabriela neznáme žádného a hlavně se nikomu to jméno moc nelíbí, takže jasná volba pro nás.
Nemám ráda, když zavolám na děti a otočí se na pískovišti polovina dítek

cabaretka
29. zář 2010

@marmla zavinovačka pěkná, taky jsem takovou měla na Míšu. a jinak já taky obě holky přenášela ☹ Terezku 12 dnu a porod vyvolávanej-děs přes 18hod. bolesti a skončilo to kleštěma a já se z toho dostávala snad měsíc, sedět jsem nemohla no děs. byla jsem šíleně potrhaná. druhej porod taky přenášení 10 dnu ale porod už ok bez vyvolání Míša si to den před vyvoláním rozmyslela a šla na svět sama 🙂 jinak mužu se zeptat, jaká je rada-nepřenášet???

emtu
29. zář 2010

@marmla Ha, to by mi zajímalo, co tvé známé ta doktorka proti přenášení poradila! Já totiž přenášela i dvojčata a nakonec mi museli Mudrci porod vyvolávat. A nechci tak skončit zas. Tak rychle s radou sem! 😉
@helabella S těma váhovýma odhadama je to opravdu podezřelé. Švagrové těsně před porodem říkali, že mimčo má 3,2 kg,a pak trochu v šoku koukali na 4,5 kg kluka.

marmla
29. zář 2010

Holky prý je to jediný co většinou zabere a to je dát si panáka ricinovýho oleje. Prožene Vás to a pak by se měli spustit sami kontrakce. Tak jsem přemýšlela jestli to bude na mně fungovat, protože bych ráda porodila před lednem, takže budu doma pokusnej králík. Poradila jí to jedna z nejlepších gynekoložek od nás.

@cabaretka Moje porody byli taky na dlouhou dobu. U Krise mně ráno nějak oddělovali ten plodový vak a za 18 hodin mi praskla voda a pka ještě 12 hodin trvalo než sem porodila. U Dominika mi dali čípek, byla jsem 15 hodin v křížových bolestech a pak se teprv začla otvírat, ale už na půl mrtvá únavou. a po dalších 5 hodinách byl syn na světě. prý vyvolávané porody jsou horší než když to příjde přirozeně.
@emtu S těma váhovýma odhadama mně taky u prvního syna dostali, měl mít tři kila, no prdlajs rovnou ty čtyři. U druhého mi říkali na 30 tt že je větší a já čekala že bude pětikilovej naštstí se tak nestalo.
No a teď uvidíme, ale určitě nebude za bráchama zaostávat
Mažu do školy pro Broučka

cabaretka
29. zář 2010

@marmla tak ricinovej olej to vubec neznám. to se dá koupit kde??? jo jo vyvoláv. porody většinou nic moc ☹ já měla u obou holek křížové bolesti. nějak už ted počítám s tím, že budu zase přenášet. tak uvidíme.

marmla
29. zář 2010

@cabaretka Jo já křížový bolesti úplně nesnáším a u porodu to je opravdu bomba.
Dá se koupit v lékarně, ale těhotný ho většinou neprodaj, vědí na co se používá a jinak by se dal sehnat v DM nebo tak. myslím, že i ve zdravé výživě třeba od salusu. Taky jsem sháněla na netu kde se dá koupit.
Já se právě toho přenášení hrozim už od chvíle co jsem zjistila, že čekáme Gabríska

cabaretka
29. zář 2010

@marmla takže se to normálně nalije do panáka a malýho nebo velkýho?? a vypije?? tak to možná pak zkusím 🙂 a nebo jeslti to budeš zkoušet ty tak pak dáš vědět 😉 křížové bolesti to je děs. to je fakt. já měla u prvního porodu bolesti křížové a co 3 min. asi přes 6 hod. no fakt děs. měla jsem totiž kapačku na urychlení. druhej porod sice bolesti 12 hod. ale snesitelné a ty největší asi 5 hod. ale v porodnici od příjezdu byla Míša za 3,5 hod. na světě.

helabella
29. zář 2010

@jasamin -- naše holky jsou obě po manželovi -- může jíst od rána do noci a stejně nepřibere ani gram. To se někdo má 🙂

Koukám, že teda vaše porody nic moc 😒 Já si nemůžu stěžovat -- u Kačenky mi praskla voda (sice teda ve 34.týdnu), pak mi 2 dny zkoušeli rozjet porod a nakonec byla na světě za 3 hodiny od prvního stahu. A u Štěpi mi taky praskla voda a za 4 hodiny byla na světě. Tak uvidíme jak to dopadne tentokrát. Zatím spíš mám strach, abych stihla předat holky 🙂

marmla
29. zář 2010

@cabaretka No tak s tím panákem nevim, já se jí zeptám, ale já pro jistotu klopnu velkýho, jsem docela odolnej člověk, takže bych s malinkatým panákem moc neuspěla.
@helabella Tak to se s porody máš. Ale znám snad všechny co rodili poměrně rychle a neznám snad žádnou co přenášela

mira81
29. zář 2010

tak odhad mám 3 340g, jinak všechno v pořádku a nic se zatim nechystá. A jak se bavíte o porodech tak mě vyvolávali oba dva taky, ale naštěstí to nebyla taková hrůza jako u vás, první trval 6 a druhý 6,5 hodiny.
@jasamin- já taky právě doufám že se vejdem do 4 kg

mira81
29. zář 2010

@helabella- jo to určitě nejsou, tak že člověk stejně neví načem je, známí řelki 14 dní před poredem 3 400 a malej se narodil 4 500 a 57 cm, ale někdy se i trefí, no lepší by to snad bylo nevědět 🙂 ten odhad

jasamin
29. zář 2010

holky tak já měla taky vcelku zajímavé porody. První začal sám, což bylo fajn (týden před termínem), ale měla jsem takové křížové bolesti a rodila jsem celých 24hodin (syn měl omotanou šňůru kolem krku celkem 3x). Druhý porod po vyvolání a trval 12hodin, ale tentokrát bolesti ne v zádech, ale do břicha a to je teda mnohem lepší 😉 . Tak te´d to snad bude max. tak 6hodin, alespoň v to doufám. Zítra to čeká NIKI, tak na ni musíme myslet....

sara.max
29. zář 2010

@helabella jé ty máš štěpánku, to je moc hezké jméno. Já jsem chtěla kluka štěpána, ale máme holčičku. No a na holčičku mi jméno Štěpánka doma neprošlo ☹

helabella
29. zář 2010

@sara.max -- díky 🙂 Já jsem až do Kačenky chtěla vždycky Aničku nebo Šimona a nemám (ani nebudu mít) ani jedno 🙂 Manžel byl nejdřív ze Štěpánky taky trošku rozpačitý, pro něj už je to moc starodávný 😀 😀 Ale nakonec se mu to začalo líbit, tak jsem byla moc ráda. Jen mám striktní zákaz jí někdy říct Štěpko 🙂

helabella
29. zář 2010

@sara.max -- jinak my teď taky plánovali původně Marušku, ale nakonec ji dali známí, se kterýma se vídáme docela často, tak jsme si to rozmysleli.

sara.max
30. zář 2010

Takže hlásím všem, že Niki už to má zasebou:

Hurá! Konečně jsem z toho houpavého rybníku venku a můžu začít chodit s taťkou na fotbal! Jmenuji se Daniel, vykoukl jsem v 11.59 hod, vážím 3600g a měřím 51 cm. Taťka mi ufíkl moje švihadlo u pupíku, tak chci novou hračku 🙂

Holky já si to obrečela, hrozně ji závidím, ten první pocit je strašně krááásnej 🙂

honzulka
30. zář 2010

@sara.max Tak veliká gartulace!!!Konečně to má za sebou!!!A to bylo docela rychlý,ne?Když jí ho měli vyvolávat dnes... 😕Je to kus chlapa... 😉 Jeee já už se taky tááák těším... 😵

emtu
30. zář 2010

@sara.max Moc Niki pozdravuj a už se na ní tady těšíme. A na fotečky Daníka!! Je jak hrdina westernu - V pravé poledne. Teda téměř. 😉 . A rozměry parádní, tak akorát!

sara.max
30. zář 2010

taky jsem si říkala, že tu minutku to ještě mohl vydržet, ale niki by se mnou určitě nesouhlasila, myslím, že byla ráda, že už to má zasebou. Pokud se ještě ozve, dám vědět a určitě ji vyřídím gratulace. Daníček má přesně míry podle tabulek. Musí být nádherný, taky se těším na fotky.

jasamin
30. zář 2010

@sara.max - tak jsem si právě říkala, že se zkusím podívat jestli už je nějaké info ohledně Niki a ještě jsem si říkala, že je to brzy a ejhle, ona už to má za sebou 😉 . Takže asi rychlovka 😉 Hlavně ať jsou oba v pořádku. Posílám velké gratulace.

sara.max
30. zář 2010

Přišla zpráva od Niki:

Moc děkuju! 🙂 Tvoje nákaza rychlých a krásných prodů funguje 🙂 Od zavedení tabletky do porodu rovných 5 hodin. Fakt to byla nádhera, nemohla jsem uvěřit, že už je venku a bez nástřihu. Poranění skoro žádné, mám jen 4 stehy a to jen proto, že šel napřed ručičkou.

Takže holky je to jasné, bacily rychlého a krásného porodu fungují, kdo chce dál nakazit 🙂 !!!

helabella
30. zář 2010

Moc blahopřeju k narození Daníka! Míry má fakt parádní a rychlý porod je super 😉

Já akorát dorazila z poradny, bohužel k porodu se nic nechystá, takže bud porodím sama do úterý nebo ve středu nástup na vyvolávání. Tak budu muset přes víkend zkoušet všechny babský rady, co znám 😉

jasamin
30. zář 2010

@sara.max - já chci nakazit 😀
@helabella - tak budu držet pěstičky ať se to rozjede samo a pokud ne, tak ať je to i u tebe jako u Niki. Dej pak vědět. Drž se.