Tříbarevná srst. Kočka nebo kocour?

aviho
13. zář 2019

Ahoj maminky, měla bych dotaz na ty, kdo mají doma kočky (nebo vaši rodiče, známí, kamarádi ...) - POKUD JE ZVÍŘE TŘÍBAREVNÉ (myslím barvy bílá, černá, rezavá), JE TO KOČKA NEBO KOCOUR?
Prosím o lajk pod příspěvek, děkuji

aviho
autor
13. zář 2019

kočka

aviho
autor
13. zář 2019

kocour

dat
13. zář 2019

Ja mam pocit ze tribarevky jsou v nejvetsich pripadech holky....

aviho
autor
13. zář 2019

@dat moje maminka má taky tuto teorii, tak mě zajímá, jak to vyjde 😉

kuliseks
13. zář 2019

Kočka

sudylichozrout
13. zář 2019

Mam tribarevku uz podruhe a vzdy holka 🙂

kmarie81
13. zář 2019

@aviho dle mého nejdůležitější ukazatel je, jestli to kotátko má kouličky -pak je to na 100% kocour 🙂. Ale je fakt, že tuhle kombinaci barev mají víc kočky

zoyee
13. zář 2019

Bývají to kočky ve většině případů, stejně jako zrzavý je většinou kocour

rebe
13. zář 2019

Tříbarevky jsou prý vždycky kočky.

aviho
autor
13. zář 2019

@kmarie81 vím jak se to u koťátek pozná 😁 mě to jen zajímá čistě teoreticky 🤓

vrabcak0007
13. zář 2019

tříbarevky jsou vždycky kočky..ale musí to být jednotlivé barvy...takže když je kočka třeba bílá a má šedomourovaté velké fleky (nebo zrzavo mourovaté), tak mourovatá se bere jako jedna barva..způsobuje ji jeden gen..tak to může být i kocour...ale černá, bílá, zrzavá je total kočka

vrabcak0007
13. zář 2019

Tak oprava - jsem se dovzdělala...vyjímečně to prý kocour být může...ale opravdu vyjímečně a takoví kocouři bývají prý většinou neplodní...na 99% je to většinou kočka...

monikanikolaaneta
13. zář 2019

Když to je náááhodou kocour, je nositelem 3 chromozomů, je tedy "vadný" a neplodný (má to svůj název). Jinak je to vždycky kočka. Mimochodem, říká se, že trojbarevný kočky nosí do domu štěstí😃

vaseli16
13. zář 2019

Meli jsme tri kotatka tribarevna od dvou Kocek a vsechny tri byly kočičky

yasminna
13. zář 2019

pokud je to tříbarevná čiči tak jde vždy o kočičku 🙂

ariadna12
13. zář 2019

Meli jsme tribarevne pouze kocicky,nikdy kocourky.

swan42
13. zář 2019

@aviho na to nemusi nikdo mit teorii, to je genetika. Barva je vazana na pohlavni chromozomy. Tribarevka je vzdycky kocka, pokud to je kocour, tak ma 3 pohlavni chromozomy namisto 2 (XXY). Jo a bilomourek jsou jen 2 barvy...

bindu
13. zář 2019

Přesně tak, jak říká swan42 ;)

aviho
autor
13. zář 2019

@swan42 děkuji za vysvětlení. Moje maminka je starší paní, co miluje kočky, a tuhle zvláštnost vypozorovala sama; teď se ta její teorie jen potvrdila "vědecky"

hojda
13. zář 2019

A co zrzavé kotě? To je vždy kocour? Nebo má někdo zrzavou kočičku?

monikanikolaaneta
13. zář 2019

@hojda to je prý vždycky kocour, taky ta vazba na chromozom. Já tyhle věci třeba vůbec netušila, někdo mi teda už říkal, že ta 3barevka je něčím extra...

aviho
autor
13. zář 2019

@hojda to by měl být vždycky kocour, měli jsme doma 3 a všichni to byli divoši 🙂

monikanikolaaneta
13. zář 2019

Já dneska googlila- v souvislosti s touhle debatou. A třeba jsem našla neofiko průzkum, jestli barva souvisí s povahou kočky. Tak prý jo, bílý jsou prý chladnější a zdrženlivější. Černý jsou prý strašně mazlivý, zrzci jsou prý hrozně hraví a veselí... Já osobně si myslím ale že to je blbost😃

hojda
13. zář 2019

@monikanikolaaneta Máme zrzka kocoura (kastrovaný) a ten hravý je, kočka mouratá (kastrovaná) stejně stará si tolik nehraje.

vrabcak0007
13. zář 2019

@monikanikolaaneta my jsme kočičí rodina - já mám dvě (kočka a kocour), sestra 3 kocoury, mamka 2kočičky - všechno kastrovaný..a teď - ségry zrzek je panovačnej prevít, dělá kápo celýmu okolí venku a to je mu už 15let...my měli bílýho Béďu - to byl mazlík, chytrej a vyčůranej...chodik za náma jak pejsek...sestry černej je děsnej plašan, furt se někde schovává - i když občas se pomazlit přijde, ale jen k sestře...mamky černobílá je děsná netykavka a tak no...😂

candat
13. zář 2019

3 barevná z 99% kočka. Máme 3 kočky a všechny 3 barevné. Měli jsme zrzavou, říkali jsme ji zrzka a byla to kočka.

2hanah
13. zář 2019

@aviho jedině kočka, kocour nikdy. K čemu ten lajk?

aviho
autor
14. zář 2019

@2hanah jsem si myslela, ze holky budou jen lajkovat, ne psát 😉 nedošlo mi, že každý mohl mít několik tříbarevných koček a že mi to bude vysvětleno

zoyee
14. zář 2019

@hojda my máme zrzavou kočku

zoyee
14. zář 2019

Ale i na veterině z toho byli nejdřív překvapený, zrzavý kočky jsou, ale je jich strašně málo