Úplná nebo neúplná rodina

caverina
31. srp 2016

Asi uz budu celkem nudit....ale presto....v posledni dobe se tady na Mk dovidam,ze uplna rodina znamena to ze ti dva jsou spolu sezdani a vsichni maji stejne prijmeni....a naopak ti kteri sezdani nejsou a dite ma jine prijmeni nez jeho matka uplna rodina nejsou....jsem rozvedena,ale fakt by me zajimalo jak to vidite vy....mam obavy,ze jsem divna🙂 muj nazor totiz je ze kolikrat jsou ti kteri nejsou sezdani vic plnohodnotna rodina nez ti kteri na to maj papir....fakt je ten uredni papir tak dulezity? Me teda moc stesti neprinesl....

sft
31. srp 2016

Podle mě je to asi tak, jak říkáš, ikdyž každý to může vidět jinak, protože je v jiné situaci... Já osobně se chci nejdřív vdát a pak mít děti, ten "papír" jak ty říkáš, je pro mě taky důležitej (ikdyž hlavní je být spolu štastní a vydržet to a nepodrývat ten vztah, ale posilovat ho), ale ikdyž někteří rodiče sezdaní nejsou, tak jsou rodina. Neuplná rodina je, když chybí třeba matka nebo otec... Někdo třeba vidí u kamarádky, že jí to klape s přítelem a přitom manželé nejsou, nebo naopak, že něčí manželství nevyšlo no... A někdo zase raději ten závazek stvrdí manželstvím, je to mimo jiné takový důkaz, že to ti lidi myslí vážně a jiného nebo jinou nechcou a chcou vydržet v tom vztahu a od druhého to chcou stejně a mají pocit, že by to bez toho prostě nebylo ono, protože je to takový slib no 🙂 ... alespon tak to vidím já. 🙂 😉

caverina
autor
31. srp 2016

@sft vis,ja mam totiz pocit ze se i v dnesni dobe(coz docela nechapu)divaji nekteri na ty nesezdane tak nejak skrzprsty a jako neuplnou rodinu...to jsem ted ja🙂 jako by,,ten papir,, rikal ty jsi normalni a ty kdo ho nemas jsi tak nejak menecenny....

sft
31. srp 2016

Tak já si myslím, že je lepší když má dítě matku i otce, ale pokud je jeden z rodičů nevyhovující, tak samozřejmě chápu že je ten druhý opustil a raději žije sám s dítětem... jako těch důvodů je víc a můj život to není, takže nemůžu a nebudu soudit a rozhodně nejsi špatná, to ne. 🙂 ?ůj bratranec se svou partnerkou mají dítě, oba jsou doufám spokojení a když nechcou svatbu, je to jejich věc. My je máme rádi stejně. 😉 Taky nechápu, jak všichni pořád říkají o lidech špatný věci a pomlouvají je a dělají, že oni jsou ti dobří a přitom o nich mnohdy nic neví a nežili jejich životy, tak nechápu, proč do toho musí strkat nos. Raději by se měli podívat sami na sebe a něco s tím udělat, aspon pak budou mít mín času na hodnocení druhých...

caverina
autor
31. srp 2016

@sft ja jsem taky chtela stastnou a normalni rodinu....jenze to nejak nevyslo'...a zustavat ve vztahu jen kvuli detem je podle me a myslim si,ze ne jen podle me dost spatne...trpi tim a do dalsiho zivota si nesou dost spatne vzorce,ktere muzou dost negativne ovlivnit jejich budouci dospely zivot....

caverina
autor
31. srp 2016

zrovna ted se nekde jinde na MK resi neco dost podobneho...podle nekterych kdyz nejsou sezdani tak nejsou uplna rodina....tak se zda ze tenhle nazor prevazuje....je me stve,ze porad nevim proc....protoze ty argumenty ktere tam uvadeji me proste nepresvedcujou...
@sft

lv
31. srp 2016

já vidím úplnou rodinu v té fungující, ať spolu žijí na psí knížku, nebo sezdaní. Neúplnou 1rodič, většinou maminka s dítětem.

sft
31. srp 2016

Taky jsem to četla no, myslím si, že to měla řešit už dřív... ale co už... každej to má jak si to udělal, ikdyž nikdy není nic, jak si to naplánuješ, proto je vhodný si to dobře promyslet. Asi si myslí, že to je větší jistota, že ta rodina bude držet pohromadě, když se vezmou, ale pokud jejich vztah nevydrží, tak to nezachrání ani manželství, spíš to bude ještě horší... Proto je lepší nejdřív budovat vztah a na nic nespěchat a až třeba po několika letech poznáš, jestli s tím člověkem vážně vydržíš, nebo to nepůjde... samozřejmě nejde vědět všechno, ale lepší, než se vrhnout hned do manželství nebo do dítěte a pak zjištovat, že to vlastně nebude fungovat, ale už je moc pozdě...

caverina
autor
31. srp 2016

@lv tak to jsem rada ze si to nemyslim sama...🙂

andryyysssek
31. srp 2016

Myslím,že je to věc názoru.Já osobně to tak neberu,pro mě to neznamená neúplnou rodinu,důležité je,jestli jim to klape 🙂 Já sama mám dceru z prvního manželství,a jsem podruhé vdaná,tudíž má dcera jiné příjmení než já.Na druhou stranu,když jsem otěhotněla podruhé,chtěla jsem,abysme měli stejné příjmení(já,manžel,syn).

caverina
autor
31. srp 2016

@andryyysssek me proste jen prekvapujou nektere nazoey....jako ze deti ktere maji jine prijmeni nez matka tak jsou nekdy tercem posmechu.....mozna driv to tak bylo ale ted kdyz se- nevim presne to cislo🙂-velka cast deti rodi mimo manzelstvi....a vubec celkove nazory na svatbu....vdas se a budes stastna....nevdas se tak budes mit zivot na nic.....takhle doslova to nikdo nerekne,ale ve vysledku to vyjde na stejno....

andryyysssek
31. srp 2016

@caverina jj,souhlasím.Dneska už se to tak nebere.Ani jsem si nevšimla,že by byla dcera terčem posměchu kvůli rozdílnému příjmení 😀 Ale kdyby jo,nevím teda,jak bych to musela řešit,protože kdybych se nevdala podruhé,měl by jiné příjmení zase syn :-\ Jedině být celoživotně rozvedená matka jen s dcerou,jinak nevím,nebo aby měl syn stejné příjmení jako já,po prvním manželovi,což je nepřípustné.

kaja2016
31. srp 2016

@caverina Jestli jsou tercem posmechu nevim, ale rekla bych, ze z toho jsou drby. Lidi drby milujou, obzvlaste ti, co sami nic neumi a zivi se zavisti.... a ze jich je takovych lidi, tfuj 😉 Jinak dcera ma jine prijmeni a u doktoru se predstavuju jejim, abych se vyhla nejakym zmatkum a obtezuje me to. Jinak ja teda svatbu povazuju za dulezitou (napr. z pravniho hlediska), ale chapu argument, ze snatek pred uradem stejne nema zadny hlubsi vyznam a ze do toho nekdo nechce jit a daji si prstynek z travy v lese 😉

caverina
autor
31. srp 2016

@andryyysssek tak jsou i zeny ktere maji treba 3 deti a kazde s jinym muzem takze logicky maji i jine prijmeni🙂 ja tuhle situaci neznam...mam se synem stejne prijmeni,ale znam i par takovych co nemaji a nikdy mi to neprislo divne nebo dokonce obtezujici....

caverina
autor
31. srp 2016

@kaja2016 tak to by bylo to posledni co by mi vadilo,ze me nekdo pomlouva.....budou pomlouvat vzdycky....

kaja2016
31. srp 2016

@caverina Vis co, ja si spis myslim, ze lidi resi, kdyz se dva nevezmou a maji dite, protoze to fakt pusobi divne, kdyz muz mluvi o matce sveho ditete jako o pritelkyni. Jaka pritelkyne?! A vetsinou to je ten chlap, co se nechce zenit a casto nejde o to, ze proste neni na zeneni, ale neni si jisty. Ale na dite si jisty je? Je to smutny ☹ Jenze ono je taky hodne takovych, co se ozeni a az tak moc nechteji🙂 Proste lidi maj spoustu nazoru na zivoty druhych, uvolnuje to 😉 Idealne pokud ta zalezitost neni jejich vlastni problem 😉 Nemuseji pak chvili resit ty svoje🙂

kaja2016
31. srp 2016

@caverina Pockej, ale ja jsem mela vzdycky ten dojem, ze za neuplnou rodinu oznacuji nesezdane zasadne zeny, ktere v teto veci maji uklizeno. Podle me to je neco na zpusob pomluvy....

astyna
31. srp 2016

@caverina

ten "papír" ti zajišťuje nejen práva na toho druhého, ale i úlevy na daních, přístupy k informacím apod. To jako nesezdaná budeš mít asi po 25 letech - pak je status družka a máš podobná práva jako manželka, tak to bylo před lety, jak to je nyní, už netuším. Moje teta pak měla i dědická práva jako manželka, protože se strejdou žila nesezdaná 45 let 😀

caverina
autor
31. srp 2016

@astyna jasne to chapu....ale nutit nekoho do svadby pod jakoukoliv pohruzkou,ze neco udela nebo ne mi prijde hodne nestastne reseni.....ale ted mi nejde o tu pravni stranku jako spis o tu moralni.....fakt se muze nekdo divat na nesezdany par jako na menecenny?

astyna
31. srp 2016

@caverina

mě osobně příjde méněcenné manželství bez dětí 😔 už jen podle právní definice nenaplňuje biologickou podstatu. To nesezdané soužití s dětmi tuto právní definici splňuje dokonale 😎

Já jsem si vzala svého přítele hlavně kvůli tomu, že to bylo jeho přání, vlastně já byla takovým mužem, který odolával 😠

caverina
autor
31. srp 2016

@astyna tak tomu rozumim....byla jsem na tom stejne🙂 taky vdavky nebyly necim co bych nutne ke svemu zivotu potrebovala.....a dodnes nepotrbuju....podruhe bych se asi fakt uz ne davala...

caverina
autor
31. srp 2016

@astyna nevdavala🙂

astyna
31. srp 2016

@caverina

mě stačilo jen to plánování - kolikrát mě šla hlava kolem, do toho se mi rozvádí ségra, takže to taky bylo zajímavé, mít na svatbě i švagra 😅 ale já s ním mám dobré vztahy no. Do toho jsme se pohádali úplně všichni o místu svatby a stylu vč. jídla a počtu osob 😀 málem to vypadalo na hromadné sebevraždy, takže mě to ujistilo jen o tom, že fakt svatba jednou za život je ažaž 😀

kacca11
31. srp 2016

Nesoudim. To, zda se dva vzali nebo ne je jen cast celeho vztahu, muzou klidne fungovat jako uplna rodina a nemam proti tomu pul slova. Ale pro me osobne je manzelstvi proste vic nez zivot na hromadce.

kacca11
31. srp 2016

@astyna to myslis vazne,ze bez deti maji manzele menecenny vztah? Ppokud ano, tak to je fakt sila, co se tu clovek nedocte...

caverina
autor
31. srp 2016

@astyna tos mela veselo....🙂ja se vdavala jen se svedky...byvaly uz rodice nemel a ja jsem tenkrat mela hodne nemocnou maminku ktera by mi na svadbu prijit nemohla a svadbu bez ni jsem si tak nejak neumela predstavit....a navic ani jeden z nas jsme nemeli radi velke akce kde by jsme byli stredem pozornosti🙂

lucie7411
31. srp 2016

Nečetla jsem všechny příspěvky...ale my se rozvedli a pak jsem nějak zjistili že vlastně k sobě patříme a je nám daleko lépe než když jsme měli ten papír...dle mě to není o svatbě ale o vztahu..ani papír vám nezajistí spokojenou rodinu a milujícího chlapa ! Jinak můj mi pořád říká že si mě jednou vezme a já vím že kdyby k tomu došlo tak že řeknu ne...je nám krásně tak jako nikdy i bez papíru 🙂

andryyysssek
31. srp 2016

@caverina jj,znám jednu,co má tři děti se třema chlapama,ale dvě děti mají stejné příjmení.Já vždy chtěla tři děti,ale vzhledem k tomu,že dvě mám s jinýma chlapama,tak třetí jedině se současným manželem.Tudíž,pokud bych se měla zase rozvést,s třetím bych už třetí dítě nechtěla.Připadala bych si jako nějaká coura.

caverina
autor
31. srp 2016

@andryyysssek ja bych uz ted nesla ani do druheho ditete...

andryyysssek
31. srp 2016

@caverina tak každý to má jinak 🙂 někdo chce jen jedno dítě,někdo pět.Já možná zůstanu jen u těch dvou 🙂

caverina
autor
31. srp 2016

@andryyysssek tak ja vzdycky chtela dve....ale ted to uz neresim.....to vis vek🙂a taky nejsou lidi🙂ale me to nevadi....nakonec jsem rada,ze mam jedinacka....vyhovuje mi to tak🙂