Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

llluckaaa
7. únor 2012

@tygrous Ruční mlýnek? U mě už nikdy 😠 Je to hrozná dřina, navíc dítě kolem mě pořád pobíhá a chce mi tam strkat syrové maso a každých 10 vteřin se ptá, jestli to už bude 😀

luthien.k
7. únor 2012

@tygrous, a mimochodem, jsem ráda, že Tě tu vidím 😉 Nikdo zrovna nepotřebuje radu pro svého atopika, tak tu zevluju 😀

tygrous
7. únor 2012

@luthien.k No na elektrický už jaksi nemám místo😅 To až jednou budu mít velkou kuchyň😀
Já sjem taky masová, ale tak kvůli malýmu se snažím občas jíst i nemasově😀 A když náhodou nemáme vyjímečně maso, tak stejně udělám na polívku vývar (pořád mám zásobu od babičky zavařený slepičí a hovězí ve sklenicich😉) No nejlíp, když jako tečka po tom mase je něco sladkýho😀 Ale teď se fakt snažím vařit pestře, navíc zas lítáme v ekzému s kvasinkou☹

luthien.k
7. únor 2012

@tygrous hmmm, tak hlavně že víš, s čím bojujete, konzultuješ s Věrou nebo bojuješ sama?
Jinak domácí vývary, to bych si taky dala 🙂 Polívky dělám hodně na večeře, střídám to právě s těma pomazánkama, zítra budu vařit šunku... My matky na rodičáku prostě nemáme co dělat 😀

michamicha
7. únor 2012

@luthien.k na šunku jsem zrovna taky myslela, já budu dělat asi ve čtvrtek 😉

llluckaaa
7. únor 2012

@luthien.k Tak já robotu dám ještě šanci a zkusím to 🙂
Já mám před sebou ještě dlouhou cestu, jsem ráda, že jsme si už zvykly žít bez uzenin a pomalu se na talíři prosazuje i zelenina 😀 U nás to dost bojkotuje manžel, on je zvyklý na úplně jinou stravu a nějak si pořád nechce odvyknout (mmch. tchán měl rakovinu tlustého střeva) (tím samozřejmě nechci vůbec naznačit, jak tchýně doma vařila 😀 )

tygrous
7. únor 2012

@luthien.k jojo, Věrka pilně radí, už jsem právě byla bezradná...po půl roce úplně bez ekzému najednou tohle...
To mě těší, že i se dvěma dětma není co dělat😀 Jíst musíme a tatínek je typický nekuchař, který zvládne akorát těstoviny s tuňákem😀

luthien.k
7. únor 2012

@llluckaaa tchýně vařila jako většina žen v české domácnosti, ostatně, když se podíváte do tématu, co dnes vaříte, tak je to vidět, že tradičně zdaleka nevaří jen starší generace 😖 Málokdy se tam objeví nějaký světlejší případ zajímavého nutričně vyváženého oběda...

llluckaaa
7. únor 2012

@tygrous Z toho si nic nedělej, můj manžel zvládne jen krupicovou kaši 😀

tygrous
7. únor 2012

@llluckaaa Já jsem uzeniny odbourala už dávno, teď jen občas koupím kvalitní šunku, max. ještě tak domácí klobásky a uzené od dědy...
@luthien.k Domácí šunku jsem už dělala dvakrát a buď se mi nepovedla nebo já nevím...prostě to nějak nebylo ono - prostě vařené maso, i když jsem teplotu fakt poctivě hlídala. No ale využití našla, i když ne jen tak na chleba😅

luthien.k
7. únor 2012

@tygrous daleko lepší než vepřová, jak mám recept ve fotoblogu, je krůtí - ta chutná daleko víc jako šunka...

llluckaaa
7. únor 2012

@luthien.k Mně přišlo, že některé maminky tam vaří docela zajímavě a dobře. Ale jinak se ty jídla hodně opakují a je to taková klasika, to jo.

tygrous
7. únor 2012

@luthien.k Fakt? tak zkusím...dělalala jsem zatím 2x jen z vepře, porpvé jsem to moc vařila, ale pak jsem to právě hlídala pořádně... a jojo, pro recept jsem se inspirovala u tebe😉

zelvy
7. únor 2012

Ahoj, tak toto pitíčko na mě děti také dost často na nákupu vyloudí, budu to kontrolovat...

mamkamarketa
autor
8. únor 2012

holky asi vypatlana otazka,ale moje dite nikdy caje nepilo...tak nevim. resily sme tady tu dobrou vodu.
uvarila jsem mu silnejsi caj (tekanne ovocny) samotny ho nevypije ani na pousti,ale kdyz mu do toho naleju jablecny za studena lisovany most,tak se trosku napije.
muze 3letak pit silnejsi ovocne caje?

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@mamkamarketa moje čaje také nepije , vyjímkou jsou sypané ovocné a ty sladíme domácí bezinkovou š´távou. Ten jo ten vycucn e jedna radost jinak u nás se především pije čistá voda z kohoutkuobčas cvrnknu bezinkový sirup co je doma dělaný nebo kopřivový..... ve školce jsme také dali jednu láhev a p. kuchařka ji dělá vodu se šťávou ale spíše si malá žáda čistou vodu 😀 Pokud mu to chutná tak bych klidně dala hlavní je mít tekutiny v sobě v potřebném množství jak říka náš lékař obzvlášť teď v těch mrazech 😉

mamkamarketa
autor
8. únor 2012

@brusinka.pusinka mas pravdu,hlavne,ze neco pije. 🙂
ja ti tak zavidim,ze Karamelka,tak krasne papa a pije vodu 😵

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@mamkamarketa 🙂 😵 dej malému to co pije rád vím že je to složité máme takovou holčičku v rodině a vím že je to velké trápení jak s jídlem atk s pitím , ale při bližším vyšitření zjistili zvětšená játra a to prej klidně může způsobit nechuť k jídlu i omezit chuť na pití.... pořád ji říkali že to je nechutenství a že s tím musí bojovat jídlem a z krve nic nevycházelo až si vyžádali komplet prohlídku na sono bříška ledvin a jater a problém byl nalezen.... Bere léky a pomlu ji začína hodně chutnat 😀

llluckaaa
8. únor 2012

@mamkamarketa U nás čaje taky nikdy moc nefrčely a ani jsem je nijak zvlášť nezkoušela. Přijde mi to zbytečné, stejně v nich většinou nic extra pozitivního není (třeba v bylinkových nebo šípkovém ano, teď píšu o ovocných). Ale na druhou stranu neublíží a jsou i lepší než nějaké ty šťávy, o kterých jsme tu už psaly. Hlavní je, že do dítěte nějaké pití dostaneš... Toť můj názor 😉
@luthien.k Tak jsem udělala cizrnovou pomazánku. A musím napsat, že jsem ji chuťově dost podcenila, vůbec jsem si nedovedla představit výslednou chuť, ale ten olivový olej dělá úplné zázraky, stačilo jen malinko dosolit a přisypat trošku sušeného česneku a byla super 😀 Jestli nesní ji nesní manžel s dětmi, tak jí klidně dorazím sama 😉

luthien.k
8. únor 2012

@llluckaaa to jsem ráda, že chutnala, já ji miluju a u nás všichni 🙂

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@llluckaaa jojo hummus je vborný .-D děláme dost často 😀

llluckaaa
8. únor 2012

@brusinka.pusinka Tak toto je hummus? Tak o tom jsem už dost četla, ale podle surovin z receptu mě to nikdy nenapadlo vyrobit - jak jsem psala, hodně jsem to podcenila. To by šlo i ze sójových bobů nebo hrachu, ne? No přinejhorším z toho nebude hummus, ale hrachová nebo sojóvá kaše 😀

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@llluckaaa jojo přesně jak píšeš toto je humus 😀 my ji opravdu milujeme jíme ji takto .-D jako obložený chlebíček a nebo i bez šuky jen nabíráme plátky sucharů 😀

llluckaaa
8. únor 2012

@brusinka.pusinka Poslyš, ty jsi profesionální kuchařka? Přijde mi, že když se před tebou člověk zmíní o nějakém jídle, tak se u vás zaručeně jí, znáš recept a ve většině případů ho máš i vyfocené 😀

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@llluckaaa né nejsem profík jen to miluji vaření a ppečení a jídlo 😀 u nás se jí vše😀jem moc nemusíme vnitřnosti😀

luthien.k
8. únor 2012

@llluckaaa však jsem posílala ten recept s nadpisem hypoalergenní hummus 😀 Ten pravý je ještě se sezamovou pastou tahini, ale to kvůli alergiím nepoužívám.

llluckaaa
8. únor 2012

@brusinka.pusinka To je vidět, že tě to baví a umíš si s tím pohrát 🙂 Já taky vnitřnosti nerada, až na játrové knedlíčky v polévce, ale musí je udělat někdo jiný a já nesmím u jídla myslet na to, z čeho jsou 😉

llluckaaa
8. únor 2012

@luthien.k Joooo? Toho jsem si nevšimla 😅 Já si to pamatovala jako cizrnovou pomazánku 😀 Ale máš pravdu, je to u receptu napsané v závorce 😅 Už mi z té celodenní péče o děti asi nějak hrabe...

brusinka.pusinka
8. únor 2012

@luthien.k já dávám do porce dospělím strašně to ochutí a zjemní a malá má bez ní a také je užasná 😀
@llluckaaa no u nás je to podobněs Játrovými knedlíčky jěště sním kuřecí srdíčka na smetaně jinak nic 😀

luthien.k
8. únor 2012

@brusinka.pusinka máš tu na vaření děvčat velký vliv a jsi určitě vynikající kuchařka 😉 Moc jsem si ale nevšimla, že bys používala zdravější varianty třeba cukru (třtinový apod.) nebo se pletu? Celozrnné mouky...? Nebo se pletu?