Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

buldok
31. led 2013

@kacenka1111 No já nevím, ale já když jdu pryč tak psa prostě zavírám do kuchyně. Takže prostě je v kuchyni a obytná místnost má zavřenou a má smůlu...

buterfree
31. led 2013

@eficenka sem zvědavá, co ten náš na malou - narodí se v dubnu. Zatím věci nosí, ale ještě nepochopil, že je má dát z huby, abychom mu je hodili 🙂 ale petky miluju, hnedka po uzlíku. a nejlepší je, když něco chce - ňamku. Vynutí si naši pozornost, a pak dělá, sedni, ahoj, lehni, mrtvolka...dokud mu něco nedáš 😀 docela legrace. Ještě chceme do kolečka, tak snad to časem pochopí.

kopeckovi
31. led 2013

No jak to tady tak čtu tak to bude asi mazec... bafany mám dva a už teď mám pocit, že mě z nich někdy šlehne, když je táhnu na vodítku, natož až potlačím kočár 😀 Asi budou muset chodit ven na střídačku.. no bude legrace 🙂

kacenka1111
31. led 2013

@buldok ty jo, dyt se tam nehne....no ale asi to budu muset udelat a odchazet teda jen na nutnou dobu...zas ale zavirat ji taky nechci, ale kdyz si mam vybrat - zavrit na hodku nebo mit neustale chlupaty dite, tak radsi zavrit, no☹

m_d
31. led 2013

no já teda nevím děvčata, ale my dáváme Dexíka do takové velikánské klece a bere to jako jeho domeček....chodí tam rád a dokonce se tam nejlíp vyspí a nepřipadne mi, že by nějak strádal...fakt tam chodí rád 🙂) takže když jdu pryč, tak tam běží sám 🙂) v noci po koupání, taky už stojí u dveří do ložnice a čeká až půjdeme spát 🙂

buldok
31. led 2013

@kacenka1111 Hele můj pes má 53 kg, kuchyň má cca 15 m čtverečních a je tam zavřený kdykoliv nejsme doma. Když jsem chodila do školy, tak tam byl i deset hodin denně. A vůbec mu to nevadilo. Stejně ti psi chrní, zvednou se, jdou se napít, najíst, vrátí se na svůj flek, prásknou tam sebou, zavřou oči, otevřou oči, seřvou souseda, že dělá bordel na chodbě a zase chrní. Nebo myslíš, že doma cvičí fitnes jógu? 😀 😝 😀

kacenka1111
31. led 2013

@buldok 😀DD ty jsi prdla😀 no tak uz to tak cerne nevidim, ok😀 ale musim ji tam dat nejakej pelech, aby nelezela na studenym, ze jo😀 🤐

eficenka
31. led 2013

@buterfree
to je jak ta naše.... Safirce je rok a půl a taky nosí míčky, freesbee, petky a když se k ní skloníš, tak nepustí z huby - chce abysme ji honili... ale je naučená, když si poplácáme na stehno, tak věc pustí a můžeš hodit 🙂
Jojo, nejlíp když vařím - sedi mi u nohy dělá sama od sebe jak to zná z povelů - sedni, lehni, otočka, pac a čeká že ji něco během vaření podám 😀
Jo dokolečka jsme ji učili hodně dlouho, ale už chápe 🙂 na toto je super obediance - umí asi 30 povelů..
já se taky strašně bála jak malou přijme, ale chce jí jen lízat a nosí hračky - samozřejmě teda musíme mít pozornost k ní i Aničce, aby nežárlila, ale zatím je to dobré.. uvidíme až Anička začne lozit po čtyřech a pak běhat....

kitinka76
31. led 2013

@buldok když já mám jen kuchyňský kout, tam by se jí pelíšek nevešel.... u nás je problém přes zimu, mám topení jen v obýváku, kdybych všude pozavírala, tak by jsme umrzli ☹

buldok
31. led 2013

@kacenka1111 kup pelech, nebo jí tam jen slož dvě tři deky na sebe. Uvidíš, jak si tam bude lebedit.. Hele ale co ty víš, třeba cvičí tu fitnes jógu s tím sousedem. On za dveřma na chodbě s kazeťákem trsá a pséček zase doma 😀

kacenka1111
31. led 2013

@buldok jo, ta nase by z nej servala leginy😀

buldok
31. led 2013

@kitinka76 Tak ho zavři jen třeba v chodbě bytu, nebo jiné místnosti. Ať může jít z obýváku teplo do těch místností, kde ho potřebuješ. Pes neumrzne, neboj. Ten může být v chladnější místnosti. Kamoška mívá psa dokonce ve sprchovém koutě...tedy je v koupelně, má tam i misky, ale chrní zásadně ve sprcháči 😀 To by u našeho nešlo, ten jak cítí, že to má něco společného s vodou, tak se bojí, aby se neutopil. Bojí se i deště. V dešti se nechce jít ani vyvenčit, protože co kdyby vdechl kapku a utopil se. Prý se to buldokům často stává a pak zůstanou ležet krovkama hore 😀

buldok
31. led 2013

@kacenka1111 Já úplně vidím chlapa v obtáhlých růžových legínách, který má na prdeli vyškubnutou díru, takže mu ta chlupatá prdel leze z těch legín ven a kolem něj lítá ta vaše s tím kusem růžové látky v lamce 😀 😀 😀

buldok
31. led 2013

@kacenka1111 PS: Ale fitness jóga dneska není v kurzu. Dneska by spíš cvičila s Jill. Hele, nemá najednou nějak podezřele pevnou postavu? 😝

kitinka76
31. led 2013

@buldok s vodou to má podobně 😀 😀 😀 pod první strom, potřebu a rychle zpátky 😀 😀 😀
A stím umrznutím, teda nevím nevím!! nejradši leží u dveří balkonu a vyhřívá si svůj černý kožich. I v parném létě 😉

kitinka76
31. led 2013

@buldok v růžových legínach??? 😀 😀 😀

chroustinka
31. led 2013

@kacenka1111 ono az tak nejde o chlupy, nasi psi taky maji pelechy - vystavni klece - teda je pravda ze maji velikosti pro labradora. kdyz odpocivaji jsou zalezli prevazne tam protoze tam maji klid a to nejsou zavreni, proste oni vi ze jim tam kluk nesmi lezt ze tam maji svoje misto. pelisku maji po byte jeste vice ale proste nejcasteji si zalezou do techle pelechu. zas je dobre ze kdyz by prisla navsteva ktera bud psy nesnese nebo nejake dite ktere by jim ublizovalo tak je jde zavrit a nedojde k nejakemu konfliktu. jinak muzou uplne vsude po byte, v posteli teda nespi to bychom se nevyspali nikdo 🙂 kluk ma do pokojicku branku kterou si no otevre ze do ni zduchne kdyz jde z pokojicku ale psy se tam nedostanou, takze mu neberou hracky z postele. on zas nesmi brat jejich - jako kdyz jim chce hazet aportky tak jo ale proste ze jsou vsichni nauceni co je koho kdo kam sni kdo kam nesmi. kluk vi ze psi maji svoje vysostny mista do kterych on lezt nesmi, hrabat do misek jim nesmi, oni zas jemu do talire.

chroustinka
31. led 2013

@buldok taky mam ten pocit ze nasi psi spi tak 17 hodin denne 🙂

chroustinka
31. led 2013

podotykam ze ty zaviraci pelechy maji oba od uplnych stenatek, fenu tohle zachranilo od toho aby si ublizila blbka zrala eletricky kabely takze ta musela byt zavrena preventivne.

buterfree
31. led 2013

@eficenka tak to ještě neumí, jak je ještě mladej, tak je takovej rozjančenej..třeba k noze, když sme na zahradě, nebo doma, tak v pohodě, poslechne na poprvý i chodí u nohy. Ale venku, když vidí člověka, tak hnedka letí a chce se mazlit. Jako pak jde s náma, ale nemůžeme ho prostě zastavit - neposlouchá.

michaelazim
autor
31. led 2013

@m_d Také mají všichni naši psi klece jako místečka a jsou v nich opravdu rádi...přes den je mají otevřené a oni tam stejně chtějí ležet 🙂 Máme tak doma zajištěný klid když jsme v práci a já nechodím s hrůzou domů 🙂

danielovaveronika
31. led 2013

Ahoj holky,chci se zeptat.naše mopslí tříměsíční slečna od začátku chodila pěkně ven čůrat ale když ji necháme jen půl hodiny doma samotnou,tak je to všude kam se dostala.Proč?Já vím,dělá mi naschvály,ale jak jí tohleto odnaučit?Jinak je to beruška ale tyhle její výlevy mě přestávají bavit.Stačí jít do vany a nebýt chvíli s ní. 😲

buldok
31. led 2013

@danielovaveronika Já měla psa, když byl sám doma jako štěně, zavřeného v malé chodbě. Opravdu malé, ta chodba má metr a půl na tři metry. Ze začátku taky byly loužičky a indoši. Ale když zjistil, že v tom pak musí být celý den, než přijdeme domů, tak ho to omrzelo 😝

m_d
31. led 2013

@michaelazim jj je to nejlepší...ten předchozí nikdy nic neprovedl, ale tenhle raubíř rozkousal snad vše co se dalo a tak jsme klidnější, když je doma v kleci 🙂)

michaelazim
autor
31. led 2013

@m_d Jojo, naše nejmladší nám při první příležitost, kdy jsem ji do klece nezavřela zlikvidovala rok staré lino, dostala se až na parkety, ty rozhryzala, udělala díry do zdí, zničila pelechy těm zbylým dvěma ☹ myslela jsem, že ji zabiju, tak jsem přestala experimentovat a je od té doby pořád zavřená ale klec má od štěňátka a je tam i když ji má otevřenou...zbylí dva psíci měli pouze pelíšky a mohli se pohybovat všude ale po každodenním příchodu z práce, kdy jsem otevřela dveře a kolem chumelily chlupy jsem je také zavřela, také na to jsou naučení od mala a teď vládne konečně doma pohoda a klid a myslím si, že mimčo přijde na svět do docela čistého bytu, nebudu se muset bát položit ho na zem a přesně, když přijdou návštěvy, co psy nemusí, tak je zavřu a klídek 🙂 oni ale zase vědí, že když jsme venku, tak se dělá vše pro ně a že venku mají pré 🙂

kacenka1111
31. led 2013

@buldok uááááááááááááá, zrovna takovej typ souseda mame vedle😀 bejvalej lampas a vecne rozepaty kalhoty😀 uplne ho vidim, ty jeho kosteny brejle, co mu visej v obliceji😀 je maklej a takhel predstava je teda dost ziva😀 holky na znackyyyyyyyyyyyyyyyyy

smartbear13
31. led 2013

Ahoj holky a ahoj Míšo, super skupinka🙂 Hlásím se jako hrdá majitelka sedmileté fenky shih-tzu🙂 Někdy hrdější, jindy méně, podle toho,jak zlobí🙂 Chtěla bych se hned na začátek zeptat, jestli máte některá zkušenost s kastrací tohoto plemene a jak se potom psík dlouhodobě choval? Jde o to, že náš mazlíček je tak trošku rozmazlený, a tak trošku tvrdohlavý. Mají to v povaze, ale asi jsem tím,že jsem ji brala,jako svoje miminko moc nepomohla. Teď ale čekáme miminko dvounohé a nastal problém, Čingi má z dětí strach a rozčilují ji, proto na ně štěká. Nikdy se nestalo,že by ublížila,ale vypadá to děsivě, i když jde o malého psíčka. Doporučili nám kastraci fenky,které jsem se roy bránila, s tím, že by se její chování mělo změnit,neměla by prý být tolik temperamanetní a měla by se uklidnit. Co myslíte, máte nětkerá zkušenost? Samozřejmě udělám vše, co bude třeba, aby moje miminko bylo v pořádku a nic mu nehrozilo, ale psa dát pryč nedovedu a ani bych nechtěla:(

hohe
31. led 2013

@chroustinka Tekča je hrozná opica... sama si otevírá dveře... ví kde má dobroty, a tak když přijdeme domů, tak čeká u baru a dožaduje se dobrot jako satisfakce - že jsme ji zase opustili... Když chce večer spinkat, tak si pro nás chodí do obýváku, jako ať už jdeme taky... Když se začínáme balit, jako že někam jedeme, tak se nám snaží narvat do tašek, abychom na ni nezapomněli - uklidní se až ve chvíli, kdy zjistí, že má taky sbaleno (má tašku, kde ji balíme granulky, hračky a polštářek na kterém spí... 😀

hohe
31. led 2013

@danielovaveronika dělá to naschvál... je třeba ji naučit pozitivním věcem... bere to tak, že ji opouštíte... my jsme Tekču naučili na to, že ji necháváme hrát rádio, řekneme ji, za chvíli se vrátíme a jakmile dojdeme zpět, dostane pokud nic neprovede dobrotku... je třeba to cvičit... nechat ji samou třeba 10 minut, přijít, pochválit a odměnit... intervaly prodlužovat a ona bude mít spojený odchod s dobrotkou... ta naše často pláče, má 4 roky a to je vždycky neštěstí - tohle ale odnaučit nejde

kammka
31. led 2013

my měli čubinu z útulku, ta si rádio zapínala sama 😀 byl to takovej krám s tlačítkama nahoře 🙂