Zakrslý králík. Ano nebo ne?

nelinecka1
1. pro 2023

Maminky, které jste dětem udělaly radost nějakým domácím mazlíčkem, šly by jste do toho znovu? Dcera by chtěla psa (do bytu nikdy), tak uvažuju králíka. Můžete mi některá napsat zkušenost, jak je náročná péče o něj, jestli je to opravdu mazlík a jestli by jste to udělaly znovu? Děkuji🙏

bh8
1. pro 2023

Ja zvolila stejny postup, nas kralicek teda neni zadny mazel. Nechala jsem ho i vykastrovat.. ale proste ho mame, ale pece je na me.. nemame nufacka co skoci do klina a necha se hladit.. kdyz byl maly, tak ano.. ale ted ne😀 nakonec jsme do bytu poridili buldocka francouzkeho a mela jsem to udelat hned pred kralickem..

tinaprofi
1. pro 2023

Nikdy vic 🙂)) kralici patri bud na dvur do kotce, vybehu, nebo na pekac

nelinecka1
autor
1. pro 2023

@tinaprofi 🤣

klokanka31
1. pro 2023

@nelinecka1 My máme králíka (měli jsme i morčata), ale za mě opravdový mazel je jen pes...A i naše malá to tak má, králíka si občas pohladí, ale s naší fenkou blbne pořád.

nelinecka1
autor
1. pro 2023

@bh8 psa do bytu nechceme, to vím jistě, skoro denně chodíme ve čtyři hodiny a už se vidím, jak ho v 5 ráno vencim🤣psa jsme u našich měli vždycky, ale v byte mi to přijde otrocina

tereza0111
1. pro 2023

mela jsem jako malo, porad jsem se snazila ho chovat a davat do klina a on jen porad zdrhal a skrabal me. Kdyz jsem ho vypustila, tak cupoval koberec a v noci rad ve svoji boudicce prestavoval - takze delal hrozny hluk. Pak jsem dostala kocku, to bylo super, ta se alespon mazli :D
Dcera taky zatouzila po zviratku, dostala zelvu! Nejlepsi zvire, nechce nic moc a dcera je z ni nalezite nadsena :D

zzuzinda
1. pro 2023

My měli zakrslého králíčka a byl super. Mazel, slyšel na jméno, miláček to byl. Museli jsme mu přizpůsobit byt, králíci hlodají, milují kabely. Ale byl fakt super. Měli jsme ho z chovné stanice.

bh8
1. pro 2023

@nelinecka1 my pracujem na smeny oba v nemocnoci a na zzs, takze s nim chodim takto brzo😀 ale ten francouz je teda mazel🥰 ja taky rikala nikdy… az do domecku.. ale pak jsem si rekla, kdy jindy kdyz ne ted.. a je to uzasnak🥰 mala ho miluje a on ji.. partaci

zzuzinda
1. pro 2023

@nelinecka1 Já bych taky nikdy nevenčila 🙂 Teď jsme přemýšleli o zvířátku, chlap už králíčka nechtěl, abychom nemuseli reorganizovat byt. Došli jsme ke kočičákovi a je to taky skvělý. Máme bezva číčáka, když nejsme doma, spí, když jsme doma, zlobí (je to puberťák jak vyšitej 🙂 ) anebo se mazlí. Je to asi opravdu kontaktnější zvířátko než králík, komunikativnější. Byt mu taky musíme přizpůsobit, ale ne tak jako králíčkovi. Kocourovi je možné dost věcí vysvětlit a časem se to naučí. Pak to sice nedělá, ale protož nechce 😉

ksokol
1. pro 2023

@nelinecka1 máme dva, páreček, a jsou to úžasňáci. Chtělo to čas, abychom se sžili, ale od té doby jsou to největší mazlíčci 😁 jen je nedoporučuji na koberec, pořád jsem uklizela a nikde to nebylo vidět 🤦🏻‍♀️

lauriak
1. pro 2023

Kralika nikdy viac. Náš sa vobec sa nechcel mazlit, bol agresivny pri krmeni a prekusal vsetky kable 🙈 Ale mozno sme mali nejaky vadny kus lebo mama mala tiez kralicka a ten bol hodny 🤷🏼‍♀️

te_reza
1. pro 2023

Já měla králíky dva. Jeden byl jak pes (samec) holka byla kousavá nemazlivá sviňucha.

novina
1. pro 2023

Náš králík mazel je. Má rád hlazení, jenom se mu nelíbí, když ho bereme do náruče. Ale když si k němu sedneme na zem, tak se nechá hladit a když přestaneme, tak do nás čumáčkem strčí ať pokračujeme. Kabely ho nezajímají (ale králíčka co jsme měli předtím zajímaly až moc) . Já bych psa v bytě nechtěla a tohle je skvělý kompromis.

irmamala
1. pro 2023

Nikdy nikdy nikdy. A to jsem měla všechno načtené, vzala si králíčka od chovatelky, nechala ho běhat volně po bytě, aby se s námi socializoval. Bude mu 7 let, co mohl zničil, nikdy k nám nepřilnul a utíká před námi a je z něj akorát bordel, žádná radost. Věřím, že jsou králíčci, kteří jsou přítulní jak pejskové. Ale spíš slyším o těch případech jako je ten můj 😀

gbp
1. pro 2023

@nelinecka1 taky sme meli zlou kralicici 😅 ted uz mame druhou kocku 👍 psa bych do bytu taky nechtela. kocka je teda super, kdyz ma zajem hraje si s holkama, beha s nimi po byte, kdyz nema naladu, zaleze si. nase teda ani nic nenici, jednou za den ji dam jidlo, vyberu zachod a kolikrat o ni ani nevim.

sigyn
1. pro 2023

Kamarádka pořídila králíka holkám (10,15 let) a do půl roku už se o něj starala sama. Pár tisíc už je stála veterina a mazlivý samozřejmě také moc nebyl. Na mazlení jsou lepší jiná zvířata - potkani, osmáci, agamy či kočky. Jinak samozřejmě, co zvíře to jiná povaha, jako u lidí.

konidana
1. pro 2023

U nas dostala holka k 10.nar a od 12 se starala uz uplne sama. Pak si poridila jeste jednoho a ted tu tedy delaj bordel 2🤣 ale jsou to milacci. Kralik je vzdy jak sazka do loterie jakou bude mit povahu. Toho prvniho ze zveraku jsme si vypiplali od miminka a je tedy mazlivejsi nez druha, co k nam prisla asi az ctyrmesicni s normalnimi kralicimi navyky a reflexy😅. Hlavne tedy se musi pocitat ze se kralik doziva 7 az treba 14 let. Kabely kousou, holt si nabijecky kazdy musi uklizet. Jinak ti nasi maji radi cerstve jablonove vetve, ale zerou i kartonove krabice😂. V puberte znackovali, ale stejne je milujem.

konidana
1. pro 2023

@gbp ja bych v byte asi kocku nesnesla, prave z duvodu ze vleze uplne vsude. Vsecko by sezrala a jeste by mne v noci budila. Kralik nejde aspon do vysek, a ti nasi se drzi na koberci, i kdyz je pustime tak na lino nejdou.

konidana
1. pro 2023

@irmamala ti nasi cim jsou starsi tak jsou pritulnejsi. Ted uz se necha pohladit i ta mladsi trileta

babka
1. pro 2023

ja bych poridila kocku 🙂 Dcera byla do kocek blazen snad od narozeni, tak jsme poridili kocoura, kdyz ji bylo asi 5. @konidana Kocka nechodi, kam nesmi a uz vubec nas v noci nebudi. V noci proste spi. Od te doby uz mame kocoury dva a neni sebemensi problem.

konidana
1. pro 2023

@babka by mne zajimalo, jak bych kocce vysvetlila, ze nesmi vylezt z detskeho pokoje, kdyz nechci furt zavirat dvere. Oni ani nejdou zavrit uz jsou x let vyskleny😅. Mame tu fakt malo mista a ja mam proste divnej pocit, ze by si tu ta kocka chodila uplne vsude. Kraliky zavru do klece nebo aspon v tom pokoji.

zzuzinda
1. pro 2023

@konidana My kocourovi dali naopak do dveří dvířka, aby mohl chodit, kam chce. Ale nám nevadí, že si tu trajdá. On si v noci najde místo a tam spí. Napřed u Báry, pak u Adama a nakonec dojde k nám 🙂 A včera se naučil otevřít si dveře klikou 🙂 A máme po srandě 🙂

babka
1. pro 2023

@konidana no tak samozrejme, ze nase kocky muzou chodit po celem byte. Proc by taky nemohly? Maji na chodbe celou svoji stenu, tam spi nejcasteji. V tom pripade chapu, to by nefungovalo. Muj druhy kocour je spis jako pes, chce byt porad nekde blizko. Ten by trpel, kdybych ho nekde zavrela.

gbp
1. pro 2023

@konidana tak nase teda jidlo po nas nezere 🤷🏼‍♀️ a chodi sice vsude, ale tak jakoby v mezich. na stul treba nesmi, jestli se tam projde, kdyz se nedivam, to samozrejme nevim 😅 ale v noci zase spi, takze me nebudi 😊

marty154
1. pro 2023

@nelinecka1 dcera chtela na narozeniny,ze zacatku nadseni,kralika mame rok a uz ji nezajima,kdyz ji nereknu,ani ho nenakrmi,takze to zbyva na me...uz bych do toho nesla

klarina_f
1. pro 2023

Šla bych do toho znovu. Občas samozřejmě připomínám, že je potřeba něco udělat, ale asi záleží na povaze dítěte. Máme aktuálně psa a kočku.
Králík byl (toho už nemáme) velký mazel. Slyšel na jméno, chodil za námi jak pes, kámošil se psem, kočkou, lozil na gauč za námi. ;) Když jsme byli pryč, byl v kleci, jinak byl volně puštěný i za cenu bobků, které dcera musela uklidit. Seno, voda, případně nějaký mls a úklid klece tak jednou, dvakrát týdně.

eldoradoh
1. pro 2023

Králík je především pěkný ničitel. Okouše lišty, rohy od nábytku, překouše kabely..
Jako jsou skvělí, sama mám dva (dvě samičky), ale ve venkovním kotci na zahradě, do baráku (bytu) nikdy.

alice345
1. pro 2023

Pokud nechcete psa, tak super je kočka (kocour), není pravda, že vleze všude, pokud naučíte, že např. na linku a jídelní stůl ne, tak tam nepoleze (samozřejmě jako kotě ano, ale když se naučí tak ne). Pokud trefíte dobrý "kousek" a nezkazíte to (ne)výchovou, máte čistotného a hodného mazlíčka. Nemusí se venčit a vykastrovaný kocour nesmrdí tolik do králík. Pokud kočku nechcete, je moc fajn jako mazlík potkan, ale dožívají se tak max 2 let a často trpí na nádory.

veronicka89
1. pro 2023

@irmamala vzhledem k tomu ze kralik nesmi byt sam, tak ro asi zadna opravdova chovatelka nebyla... nebo v knizkach ? To byva jako nejdulezitejsi bod

barulina
1. pro 2023

@nelinecka1 no, my vzali v srpnu dvě morčata. Akorad se nám rozjela alergie, chlapovi teda šílená, tak musí pryč. Vracíme je zpět tomu kdo je nám dal, takže jsem v klidu, ale už bych do hlodavce po zkušenosti nesla.