Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Živnostenské oprávnění při pobírání RP

babagaga
7. kvě 2018

Ahoj, máte s tím zkušenosti? Neseberou mi nic? A musí si pak člověk sám platit pojištění? Nebo to platí za mne také stát? Děkuji 🙂

jahodi
7. kvě 2018

Jasně - neseberou, a zálohy se neplatí, až po skončení roku a to z reálného výdělku, nikoli ty minimální.

babagaga
autor
7. kvě 2018

@jahodi Ok, omlouvám se. Jen co to znamená po skončení roku z realného výdělku? Jinak děkuji 🙂

letadylkokane
7. kvě 2018

@babagaga Ahoj, jsem OSVC v rezimu svobodnych povolani, nemam ZL, ale pravidla jsou stejna. RP pobiras v normalni vysi. Vydelecnou cinnost si presun na vedlejsi, RD nech jako hlavni. Zalohy si musis platit sama, ale jsou nizsi, protoze mas SVC na vedlejsi cinnosti. Vydelavat si muzes naprosto neomezene. Prehozeni cinnosti resis s CSSZ, samotny RP s UP. Nezapomen o tom vsem informovat svou pojistovnu. Pokud budes mit vydelek mensi nez 68 tisic, nemusis platit zalohy, ale ten rok se ti nepocita do odpracovanych let k duchodu.

vendelinka08
7. kvě 2018

až budeš podávat daňové přiznání.... pak se s výdělku vypočítá tvoje výše zdrav. pojištění, které si budeš platit.

babagaga
autor
7. kvě 2018

Takže jak pro blbce : Rodičák mi bude stále chodit stejný ? Ale zdravotko si začnu platit sama?

j.a.n.i
7. kvě 2018

@babagaga Ano, rodičák ti bude chodit stejný a zbytek nastuduj na www.jakpodnikat.cz je to tam podrobně, přehledně a všechno.

babagaga
autor
7. kvě 2018

@j.a.n.i Moc děkuji. Mrknu, ale asi nejlepší bude se vydat na úřad a pojišťovnu. 🙂

dolve
7. kvě 2018

Určitě radím dojít si na úřad. Taky jsem žila v domění, že budu platit jen ze zisku a ne zálohy. Z toho omylu mě v březnu, při vyúčtování za minulý rok, vyvedli. Celá moje mateřská padla na zálohy (sice mi dali papíry na žádost na snížení na minimální zálohy, ale stejně by se mi to vůbec nevyplatilo). Takže sem z finančních důvodů musela živnost přerušit, ty zálohy byly pro mne likvidační...

stuplakova
7. kvě 2018

Rodičák ti bude chodit pořád stejný i mateřská, jen ohledně toho pojištění si zajdi na pojišťovnu a poptej se tam, tak ti řeknou s jistotou jak to je a kolik by tě to vyšlo, aby ti taky nepadla mateřská jen na zálohy.

j.a.n.i
7. kvě 2018

@dolve Tak ale zakladatelka začíná, tedy žádné zálohy platit nebude... případně by je platila až další rok podle skutečných zisků, ale tak pokud vydělá tolik, tak na ně rozhodně bude mít.