Zvětšená štítná žláza?

karot
10. lis 2008

Zdravím všechny a potřebuju poradit.
Už po několikáté se mi stalo,že mi z ničeho nic natekl spodek krku pod ohryzkem,aniž by to bylo na první pohled poznat(od druhé osoby)z venku,ale tlačí mě to uvnitře kolem dokola a těžko se mi polyká. 😖
Může to být zvětšená štítná žláza?
Momentálně mě to drží 3 dny 🙄

danae
10. lis 2008

Může být. Jestli máš dobrýho praktickýho lékaře, tak za ním zajdi a měl by ti být schopen poradit - prohmatat krk a nabrat případně krev.

nobody
10. lis 2008

ať ti doktor/ka veme krev 😉

karot
autor
10. lis 2008

Tak dík.Zítra tam zajdu.
Jen doufám,že nebudu za simulanta. 😅

annia
10. lis 2008

Tiez som mala pred rokom podobny problem, mala som pocit ze mam obrovsky krk a cely som ho mala stuhnuty, aj uzliny sa mi zdali zvacsene. Dr. ma poslala na krcne s tym ze to mam zvacsenu stitnu zlazu, na ultrazvuku sa ukazalo, ze mam o nieco vacsie uzliny, ktore sa musia sledovat, vdakabohu stitna zlaza bola v poriadku, preistotu som ale bola u endokrinologa, ale ten povedal to iste. Ale presne vtedy mi zistili anemiu, takze to mozno malo suvis aj s tym. Kazdopadne urcite zajdi k doktorovi, hadam to nebude az take strasne. 😉

nobody
10. lis 2008

karot, pokud nemáš jiný příznaky, nebolí tě hlava, nejsi unavená a plno takových blbin, tak to bude v pohodě ...
no co, aspoň doktoři zas budou mít něco na práci 😀 😉

karot
autor
10. lis 2008

Nobody,..................no unavená jsem každý večer,před koupáním naší ratolesti.Ale pak trochu u TV ožiju. 😀
Když jsme byla před půlrokem na prevenci,zjistili mi nějaké zvýšené hodnoty na játrech,ale prý je to problém jen při zátěžových sportech a ty u mě nehrozí. 😅

bubba
10. lis 2008

stitna zlaza sa ti nezvacsi za 3 dni aspon nie podla mna.ja ju mam zvacsenu odmalicka,ale zatial neliecenu,sledovanu 😉

bubba
10. lis 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
urcite sa vela infosiek dozvies aj tu

martina01
10. lis 2008

Ahojk holky, mě zjistili taky zvětšenou štítnou žlázu, brali mi krev a teď čekam až mě vyšetří. Jsem těhotná a mam docela strach, aby to nebyl nějakej problem.

karot
autor
11. lis 2008

Bubla,.............mě už to otravije delší dobcca půl roku),ale teď už je to docela nesnesitelný. 😖
Marti,..............já bych právě chtěla po Novém roce začít se snažilkováním,tak bych byla ráda,kdyby se do té doby nějak v klidu vyřešilo. 😝
Půjdu tam až zítra,................dneska má obvodní dovču. 🙄

martina01
11. lis 2008

Karot: Já už jsem objednaná na 28.11. tak mam docela strach. Ale snad to bude vše v pohodě. Spíš manža mě straší ☹

strouzek
11. lis 2008

ahoj holky mě našli zvětšenou štítnici v červenci tj na začátku těhu, problém byl hlavně s protilátkami které si vytvářím. chodila jsem 1x měsíčně na kontroly, bohužel se to zřejmě podcenilo nebo nevím ale o mimčo jsem v 11 tt přišla. Jestli to bylo tím to nevím každopádně 2 doktoři mi poté řekli že to k tomu takydost přispělo. prý se měli nasadit hned léky s hormony, bohužel ty mi nikdo nedal jen to sledovali, a řekli omezit jod a víc nic. Při problémech se štítnicí je bohužel to riziko větší potratovosti ☹ Před měsíce tedy už po potratu jsem byla znovu na kontrole a lékař mi udělal utz krku a zjistil uzlinu a vůbec celou štítnici nateklou takže mi dal na výběr buď přeléčení lékama tj. dokud se to nezlepší nesmím otěhu, nebo ozáření radiojodem a nebo operace. vyšla mi nejlépe operace, prý se tím problém vyřeší a hlavně můžu začít snažení hnedka a už bez rizika že moje protilátky znovu naruší vývoj miminka. teď čekám na přidělení termínu operace a pak hurá do snažení.

každopádně chci jen říct nebojte se že je to nějaká vážná nemoc, příjemná není ale je to velmi častá nemoc prý postihuje 20% populace a je to druhá nejčastější nemoc po cukrovce. Bohužel nejvíce postihuje ženy v produktivním věku.Mě dr. dost vyděsil odcházela jsem v slzách že jsem těžce nemocná, v krku mám pomalu rakovinu a dětí se nedočkám ale pak jsem si o tom dost přečetla a zkontaktovala jsem se s mnoha lidmi kteří trpí taky chorobami štítnice a je to velmi častá nemoc se kterou se dá v pohodě žít a mít kupu dětí. Jediné co bych poradila, nenechte se dr. odbít že je to v pohodě a nic se neděje, já si to teď pohlídám a klidně vyřvu, nebudu spoléhat jen na doktory a jejich názory jak je na vše času dost.

jo a ještě pokud berete vitamínky pro snažilky nebo těhule jako femibion nebo calibrum tak je teď vysaďte do návštěvy endokrinologa, já je baštila a přitom se zjistilo že tyhle vitamínky na svou štítnici vůbec nesmím.

karot
autor
12. lis 2008

Strouzek,......................já právě před měsícem potkala kamarádku(30),kterou jsem asi rok neviděla a hned mi hlásila,že je po operaci štítnice a že má rakovinu(našli jí ještě mikrometastázu na ohryzku).Teď někdy má nastupovat na radiojod. 😖
Má teda už 2 dět(6,9),ale i tak se mi to u ní zdálo na rakovinu brzy.A ona je mávla rukou,že to má snad každá druhá ženská v jejím věku a že je to způsobené tehdejším výbuchem Černobylu.
Takže já už radši počítám s nejhorší variantou. 😅
Na endokrenologii jsem objednaná na pátek v 9:45,tak mi držte palce. 😝
Marti,..............budu na Tebe myslet,neboj. 😵

karot
autor
14. lis 2008

Tak jsme se před chvílí vrátili domů a Áda zalomuje v posteli.
Dr. mi udělala UTZ krku,kde objevila 2 uzly a z jednoho mi jehlou vzala vzorek a pošle ho na citologii.Vzala mi krev a 26.11. jdu na další kontrolu.Když jsem jí řekla,že máme v plánu po Novém roce snažilkovat,na rovinu mi řekla,že by to u mě viděla (pokud to nebude zhoubné) na operaci s tím,že mi štítnou žlázu vyříznou a do konce života budu na práškách.
Jinak pokud mi tam něco najdu,půjdu pak na radiojod apd.☹
Do večera nesmím nic tahat,tak manža kmitá 😀
Je to hrozný nezvyk,když Ádu nesmím zvednout(pořád na to musím myslet a zakazovat si to)a pochovat si ho apd.Jsem jak bezruká 😀
Ještě jsme sjeli na nákup,protože mě ten krk tak bolí,že ani nemůžu otočit hlavou,tak jsem chtěla mít odpolko klid.Akorát udělám na zítřek nepečený dort-má nám přijít návštěva. 😝

karot
autor
4. pro 2008

Koukám,že jsem si diskusi založila jen sama pro sebe 😀
Chci jen napsat,že už mám za sebou benigní citologii,ale i tak jsem si včera zajela do HK domluvit termín operace.
Nastupuji 16.12.08 a po Novém roce budou výsledky z rozborů.
Aby toho nebylo málo,odpoledne jsem si volala na gyndu(byla jsem tam před 4.týdny na prevenci)kvůli výsledkům ze stěrů a biopsie.Sestřička mi dala k telefonu pana doktora a ten si mě pozval v pondělí 8.12.08 na pohovor...............bude se domlouvat další operce. 😅
Mám dotaz od někoho zkušeného:"Souvisí ty špatné výsledky z biopsie s tou štítnou žlázou?"

bubba
4. pro 2008

karot asi nie,inac az chces napisem ti do ip nick zeny ktory absolvovala opweraciu zhubneho nadoru SZ je velmi inteligentna urcite ti vela poradi a pomoze 😉 😉 ja mam tiez uzlik v krku no a nakoniec zatila vsetko okey...neboj vsetko bude v poriadku treba len verit

karot
autor
4. pro 2008

Bubba,...................mě už se jedna ozvala.Má 1,5.ročního kloučka.Ale jestli to není ona,tak mi písní nick.Dík 🙂

bubba
4. pro 2008

inac tu je presne cela tema radiojod

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alyssa.anna
19. črc 2012

Ahoj hplky
Obnovuji diskuzi svojí troškou do mlýna. Krátce se snažíme o mimi a mě znepokojovala moje ŠZ (pobolívala a občas se mi hůřepolykalo) tak jsem včera zašla na odběry a dnes si volala na výsledky a je to jak jsem si myslela, jsou tam nějaké problémy tak jsem z toho taky špatná a bojím se. Zítra nebo v pondělí asi půjdu znova a dostanu doporučení na UTZ. Jsem docela nervák a mám strach že se mimi nepovede a nebo že se povede ale příjdu o něj ☹((

tanis
27. srp 2012

@alyssa.anna Ahoj, to máme podobný problém, víš něco nového?

alyssa.anna
27. srp 2012

@tanis ahpj. Já jsem už 3 týdny objednaná na endokrinologii, ale termń mám až v listopadu ☹(( Přišli mi na 2 velké uzly a mimi se nám stále nedaří

tanis
27. srp 2012

@alyssa.anna No já to zjistila dnes a taky mi dali termín až na listopad...tak hledám jiného doktora, kterej by mě vzal dřív....čtu si o tom na netu, je to ted dost běžnéééé..A nám se taky moc zatím nedaří, už 3. měsíc nic, dnes jsem to zase dostala....Tak nevím, jestli to může souviset...A z krve ti něco zjistili?

alyssa.anna
27. srp 2012

@tanis Tak to jsme na tom naprosto stejně - 3 měsíce a 1DC ☹((
Já jsem se holt smířila s tím listopadem. A z krve jsem měla maličko zvedlý TSH ale jen trochu

jennyska
26. únor 2014

Ahoj @karot @tanis @bubba @strouzek @martina01 @nobody @danae a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Štítná žláza https://www.modrykonik.cz/stitna-zlaza/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své případné zkušenosti se štítnou žlázou, pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím, onemocnění jim bylo diagnostikováno a tady na koníku hledají Vaše rady, tipy a doporučení.

Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

lu777
17. dub 2015

@karot a další děvčata 😉

byl jste někdo na PUNKCI štítné žlázy? bolí to? jak to probíhá?

šla jsem k dr. po delší době kvůli něčemu úplně jinému, ale ona na mě koukla a povídá, jo, na tohle se podívám, ale nelíbí se mi váš krk... takže odběr krve - vše ok... dneska utz, mám tam uzel na jedné straně... v pondělí jdu znovu na odběr krve (prý kvůli tomu, že tam může být jiná norma v laboratoři a už se to může nějak lišit)...
a 29.4. jdu na punkci (biopsii)... výsledky za 3 týdny 😝

máte tohle někdo za sebou? nemluvě o tom, že by tam byl nějaký větší problém tak mě děsí případné celoživotní braní hormonů na št. žlázu, nesnesu ani nízkodávkovou HA... to vůbec nevím jak by to vypadalo, mně se dělá po mnoha lécích zle.... 😖

losice
1. lis 2018

Ahoj holky, jsem hrozny hypochondr, a tento tyden jsem si nasla bouli/zdureninu/cosi zvetseneho na krku. Je to vlevo, mezi ohryzkem a klicni kosti. Zacala jsem hned plasit, k doktorce se dostanu az pristi stredu. Napadla mne bud stitna zlaza, nebo uzliny. Je tu nekdo, komu se takto prislo na problem se stitnou zlazou, bez toho, aby byly jine priznaky? Nastydla nebo jinak nemocna nejsem. Diky za prispevky.

lucasice
20. pro 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Doktorka mi kdysi doporučila na štítnou žlázu mořské řady, kupovala jsem od Naturevia