Od kdy vaše děti jedly příborem? A jakým?

pavlapola
8. lis 2015
Uživatel pavlapola je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pavlapola.

Ahoj holky, můžu se zeptat, od kdy vaše děti jedly příborem? Malá to pořád nezvládá a už bych ji to opravdu chtěla naučit (1,5 roku). A ještě, jestli nemáte tip, kde koupit hezké dětské příbory 🙂 děkuju za rady

nellygray
8. lis 2015

Jakože si má v roce a půl krájet maso nožem a napichovat na vidličku? 😕 😀 😀 😀 No tak klidně ji to učit můžeš, žejo, proti gustu... Ve školce jedí příborem většinou až předškoláci. Já jsem to děti nijak zvlášť neučila, syn začal chtít příbor sám až kolem 5. roku, tak mu ho dávám, a nijak jsem ho to nemusela učit. Dřív jsem to nepovažovala na nutné. Hezké příbory mají třeba v Tescomě.

svetlus_pepca
8. lis 2015

Mám syna 16 měsíců a momentálně se snaží (celkem úspěšně) jíst sám lžící nebo vidličkou. Je fakt, že sem tam něco skončí na zemi, na bryndáku, na stolku... nebo třeba na mně 😀 A taky mu zatím pořád pomáhám jídlo nabrat. Něco zvládne sám, něco prostě ještě ne. Ale jako jestli myslíš vidličku a nůž, tak to si fakt nedovedu představit u takhle malého dítěte. A příbor máme z Lidlu 🙂

kamiska
8. lis 2015

Maly ma 19m a vidlicklou napichuje. Samo nakrajene kousky akorat do pusy. Ji se mu tak lip nez ze lzicky, ze ktere mu to precijen vic pada. Vidlickou napichne a sousto drzi. Davam mu normal nase desertni. Je spicata, ale u nas se na to nehraje 🙂

alcar
8. lis 2015

No tak na klasicky pribor je jeste brzy. V tomhle veku je hodne deti jeste i krmenych. Dcerka ma 19mesicu a zvlada lzicku a nekdy i vidlicku, ale tou jen napichuje. Zpocatku jsem ji davala lzicku zahnutou (jak dolu, tak do boku), aby se ji dobre davala do pusy, ted uz to umi i s normalni lzickou. S priborem se bude ucit az ve skolce.

zulitvi
8. lis 2015

Malýmu je rok a půl a dětský příbor odmítá. Vidí u nás velkou lžíci a příbor a potřebuje to taky, nůž má jen proto, že ho máme my, napodobuje nás, ale samozřejmě že nic neukrojí.

leikkka
9. lis 2015

my máme z Lidlu se zvířátky, kluci s nimi začali velmi brzo kolem 1 roku, potom postupně přidávali další a další - na 2 letech jsme jedli vidličkou, lžící a od 2,5 roku začínáme používat i nůž. Ale je to individuální 🙂

karlalala
9. lis 2015

Dávala jsem mu už dříve lžičku (už první příkrm s ní zkoušel - 6m), kterou se snažil trefit do pusy (a co budu povídat, bylo to všude 😀). Sám chtěl jít vidličkou/lžící (asi kolem roka jsem mu aktivně začala dávat příbor) a já se nemohla koukat na to, jak se snaží jíst naším velkým příborem (manželovi připadal nákup malého příboru zbytečný), a tak jsem malému pořídila příbor zn. Banquet (to mu bylo 16 - 17 m), když jsem byla na nákupu v Penny a zrovna tam na nás čekal poslední 🙂 Jako, že by se držel zásad etikety se říct nedá, ale líbí se mi, jak se snaží jíst sám, tak ho v tom podporuji 🙂 Ale neříkám, že ho potom ještě tím jeho příborem nedokrmím 😉

evulkaa35
9. lis 2015
Uživatel evulkaa35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od evulkaa35.

@pavlapola Chápu to tak, že určitě nechceš, aby si sama krájela maso 🙂 ale pomalu jedla vidličkou a lžící, že? Já jsem pro začít učit děti všechno brzo a ne, až ony chtějí. Mojí švagrové to ulehčilo hodně práce, že nemuse do 5let dceru krmit, tohle mi přijde hrozné 🙂

alcar
9. lis 2015

Tak moje dcerka ji treba v podstate jen lzickou, ale sni s ni vsechno. Pro me je zase treba podstatne, aby jedla proste sama, ale v 19 mesicich to nemusi byt nutne vidlicka s nozem. To mi zase prijde teda docela brzo ji neco takoveho ucit. K cemu...

maxinkaa
9. lis 2015

My máme příbor z Tescomy, ale učitelky ve školce říkají, ať děti jí nejdřív vše lžičkou a až se to pořádně naučí a naučí se správně držet lžičku, což je úchop pro vše ostatní, pak začnou s vidličkou a pak nožem.
https://www.feedo.cz/obchod/kojenecke-potreby/d...

malloryy
12. lis 2015
Uživatel malloryy je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od malloryy.

V roce a půl jedla normálně lžící a pak kolem dvou let dostala příbor a snažila se, ale moc jí to nešlo. Možná bych počkala, až bude chtít sama. Důležité je, že se prostě nějak sama nají :D

jjustyna
12. lis 2015

od 13 měsíců lžička, od necelých dvou let vidlička, od tří příbor - sám si řekl, že to tak chce zkoušet, tak jsme mu to dali a šlo to. Nenutili jsme.

jacquenette
12. lis 2015
Uživatel jacquenette je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jacquenette.

Moja je teda ještě malinka na papani priborem, ale už ho mám koupený a uložený v kuchyňské lince a používáme zatím jen lžíci na přesnídávku. Kupovala jsem červené příbory se smajlíkama (připadalo mi to super) a kupovala jsem je na Ageo.cz..Kdyžtak sem pak hodím odkaz.. a pak ještě cestovní příbor růžovej v praktickém přenosném obalu 🙂

zubejda2
12. lis 2015

U nás ve školce musí děti při nástupu umět používat lžíci. Některé ji ještě drží jako bagr, ale to se celkem rychle zlepší. Od čtyř let potom automaticky dostávají příbor, tak je pro ně lepší, když už mají z domova trochu natrénováno 🙂 Náš mlaďas měl problémy i s držení tužky. Jakmile se to naučil, začal pořádně držet i příbor. Můj názor: Zkoušet, ale nenutit.

anetka1701
12. lis 2015

Máme dva příbory z Lidlu a jeden z Orijonu a je to tak nastejno kvalitou... Ještě jsem viděla v IKEA, ale ten mi přišel dost masivní. Moje dcera dva a půl roku zvládá lžici a vidličku, druhé je skoro 5 a s příborem začla tak od září, jinak vše taky jedla jen lžící a vidličkou...