Batoh do školky. Je to nutné?

ekou
23. čer 2023

Pěkný večer :D, blbý dotaz. Potřebuje 3,5 leté dítě batoh na každodenní chození do školky (když neberu výlet apod)?
Kousek od nás máme školku a pořád zkoumám frekvenci batohů na zádech školkáčků :D :D.

Případně budu ráda za inspiraci jaké batohy jsou ideál.

Děkuji 😊

te_reza
23. čer 2023

@ekou Elena nosila pravidelně až jako předškolák, asi to bylo v rámci "zvykej si, protože ze zad už nic nesundáš"🤣 jinak ale menší batůžek doma ready na výlet nebo když bylo potřeba byl.

arevb
23. čer 2023

@ekou syn batoh do školky nosí, dává si tam pyžamo, plyšáka na spaní... domů v tom nosí ovoce, které dostanou....

evculinda
23. čer 2023

@ekou nosí na výlety, v pondělí v něm má pyžamo, v pátek v něm nosí zpět vyprat. Má https://www.rockpoint.cz/batoh-tatonka-husky-ba...

marketa1218
23. čer 2023

@ekou Ne, na každodenní nošení potřeba batoh není . Já obvykle v pondělí beru do školky čisté oblečení na převlékání, na zahradu, procházky a v pátek zase na vyprání. Nosím buď v ruce nebo šoupnu do nějaké svojí tašky. Občas si dcerka nosí třeba plyšáka normálně v ruce.

tereza0111
23. čer 2023

Nenosi. Co mam deti, tak je mi zahadou, proc je nektere deti porad nosi a v nich vlastne maji :D Pyzamko, prevleci i backurky zustavaji bezne ve skolce, obcas si chce vzit plysaka, ale toho si nese v ruce...

makovice88
23. čer 2023

Dcera ho nosi kazdy den. Ma v nem piti, plysaka a kalhoty na zahradu. V pondeli pak ciste pyzamo a v patek spinave. Hrozne rada ho nosi, tak proc ne ☺️

bunicka
23. čer 2023

U nás batůžek děti do školky nenosily. Max.když se jelo na výlet. Když bylo potřeba něco přinést, nebo odnést, tak jsem nesla já. Ale třeba k lékařům do města si batůžek berou. Mají v tom svoje pití, sváču, kapesníčky...

luciek013
23. čer 2023

Nosíme každý den. Dávám tam potřebné oblečení

zmrzlinka
23. čer 2023

Třeba jdou po školce na kroužek a věci mají v tom batohu 🤷

hanicka_k
24. čer 2023

Nemusí mít, ale některé děti ho nosí. Záleží, jestli chceš aby si dítě nosilo věci samo a nebo je budeš nosit Ty. V pondělí čisté pyžamo, v pátek špinavé, pití na zahradu, plyšák...

jana_zofie
24. čer 2023

Nemusi. Ale dcera chce nosit batuzek uz tak od dvou let pravidelne. Ma tam piticko, cepici/piratku, plysaka a odpoledne svacinu. Jo a maly ma 16 mesicu a kdyz nenajde svuj, krade cizi batohy a snazi si je dat na zada. Dcerin si i nasadi, muj vlaci v ruce. Takze dcera dostala do skolky novy batuzek (aby se ji tam na vylet vlezla i plastenka) a maly dostal jeji stary batoh na plysaka. https://www.mall.cz/na-ven-1-2/littlelife-toddl...

vladienka
24. čer 2023

Dcera ma batoh v skolke kazdy den, ma v nom piti, zbiera vonku rozne poklady atd 🤣 ale hlavne to piti, zvlast v teple.

cilkat
24. čer 2023

U nás nosí batůžky jen když mají výlet mimo areál, což je pravidelně v pátky + občas další v týdnu. Reálně do toho batůžku potřebují pláštěnku a pití + dávám balíček kapesníků. Takže stačí maličký (ale doporučuji nepromokavý a s hrudním páskem, ať nepadají popruhy z ramen).

merope
24. čer 2023

Syn nejdřív v dětské skupině nosil, protože nosil svačinku.

Po přechodu do jiné třídy jsme u baťůžku kontinuálně zůstali - dává si tam deku a plyšáka na spaní po obědě + tam má náhradní oblečení na hřiště cestou ze školky (většinou jen něco maličko), dávám mu tam třeba bundu, když se má ochladit a podobně.

Příští rok půjde do "velké" školky a tam máme přímo v popisu baťůžek, protože často dělají i řízené aktivity venku na hřištích a mají mít baťůžek a láhev na pití. Ale nevím, zda se nechává ve školce nebo je to ten, co si vezme ráno, to ještě uvidím.

ekou
autor
24. čer 2023

Aha, děkuji všem za odpovědi :D

Počkám jaké pokyny budou ze školky a taky uvidím jak dítko bude nakloněné k nošení batohu 😂 jelikož po určité době batoh skončí u nejbližšího dospěláka.

Pozn. Děti nemají "erární pití" ze školky na zahradu?

bunicka
24. čer 2023

@ekou U nás pití bylo celý den k dispozici, svačinky odpolední na tácku a celé odpoledne si mohly děti přidávat. Ale slyšela jsem, že někde ve školkách si nosí i vlastní povlečení na postel, takže spíš bych vyčkala pokynů z vaší školky.

ekou
autor
24. čer 2023

@bunicka to jsem teda zvědavá co pěkného poví na schůzce pro nové školkáčky. Mě celkem baví ten fakt, že příští týden uvítací schůzka a 30.8 další už ve třídě, kam dítko bude chodit 😁🤔

eviicka
24. čer 2023

Náš do školky nenosí, jen na výlety, plavání apod. Plyšáka má v ruce, náhradní oblečení dávám/beru do své tašky. Výtvory taky nosíme v ruce (stejně by se třeba výkres nevešel).

vladienka
24. čer 2023

@ekou na zahrade voda nie je problem, ale napriklad nasi su malokedy na zahrade, kazdy den chodia na 2 hodinove prechadzky/hriste atd takze je lepsie ked ma kazdy svoje piti

jana_zofie
24. čer 2023

@ekou maji i erarni piti kdyz jdou na hriste mimo skolku. Ale nosi si i to svoje (rekla bych, ze ti, kteri chteji, protoze tak pulka z nich na zadech batuzky nema, kdyz jdou kolem).

mikiva
25. čer 2023

@ekou Nosi kazdy den. Protoze odpoledne vyzvedavame deti na zahrade, nejdeme uz pres satnu. A pri odchodu na zahradu si do batohu dsji skolkovy vytvory a vykresy, prebytecny obleceni (kdyz bylo rano vic zima) nebo pripadne uspineny obleceni. A maji to pohromade.