Kvalitní dětská obuv. S jakou máte dobrou zkušenost?

aneta_v
22. led 2021

Ahoj, vždycky jsem dceři kupovala boty Superfit, ale pak jsem narazila na článek od jedné fyzioterapeutky, která je původně kupovala taky, ale pak zjistila, jaký je to předražený nekvalitní šunt, navíc v diskuzích pod článkem bylo spoustu přilspěvků, jak jsou Superfity špatné. Takže jsem “obrečela”, že malé rok ničim nohu v předraženém šuntu a začala se poohlížet po jiných značkách, ale jsem laik, tak se v tom nevyznám. Určitě nechci čistě barefoot, to ať si pak případně nosí sama, až uzná za vhodné. Dopátrala jsem se značek Pediped (v ČR mi to nepřijde až tak snadno sehnatelné, z USA momentálně do ČR neposílají, asi by přes poštu chytli koronu (do zápádní Evropy a dokonce i Rakouska stále zasílají) a stejně na blint objednávat boty si netroufnu), Ecco (teď jsem zkusila objednat celoročky, ale ty ceny jsou fakt výživný 😁 no kdyby nebylo zbytí...), DD Step (u těch jsem zatím všude našla, že jsou spíš na širší nohu (dcerka má normal/úzkou), Geox je dost kontroverzní a jinak nevím 🤷‍♀️ Cenově - zimní boty do 2tis, celoročky do 1.5-1.8tis, sandály do 1.5tis. Samozřejmě levnější mi nevadí, ale nemusí být nutně, hlavní je pro mě kvalita. Doporučíte prosím nějaké značky, se kterými máte dobrou zkušenost, že se hned neokopou, nerozpadnou a jsou vhodné pro dětskou nohu?

aneta_v
autor
22. led 2021

@kometkak nadváhu jsem neměla ani v těhotenství a fakt mě to bolelo 🤷‍♀️ Chodníčky znám, ale asi to není tak ostré jako štěrk, nevím

aneta_v
autor
22. led 2021

@jipe no my se zrovna trávníčku kolem cyklostezky vyhýbáme, protože na každém kroku je “psí bobo” 😂 Ale chápu, kam tím míříš, obrubníky brázdí dcerka taky.
Ano, měly podpatek, asi máš pravdu

aneta_v
autor
22. led 2021

No nic, děkuji všem za názory, rozšířily jste mi obzory. Kdyby někdo věděl o obchodě s kompromisními botkami v Praze, který má opravdu hezký výběr, tak budu ráda za tip.

jipe
22. led 2021

@aneta_v 😉

ze zimních je celkem fajn kompromis ten decathlon, na uzounkou nohu, ty plae mají taky silnější podrážku, ale myslím, že se přestávají dovážet do čr

prejeta_zaba
22. led 2021

@aneta_v kompromis je to v tom, že ustoupíš z nároků na barefoot - čili, ty chceš od boty, že bude LEHKÁ, Z KVALITNIHO MATERIÁLU, BUDD MÍT DOBROU ŠPIČKU - PROSTOR PRO PRSTY. bota nemusí mít tolik tenkou a ohebnou podrážku. Víc v tom není třeba hledat a dělat z toho vědu. Argument, že chceš, aby se dcera jednou vešla do podpatků je fakt mimo. Budeš jí vědomě ničit nohu, potažmo celý pohybový aparát, aby si mohla (možná párkrát za život) vzít podpatky? 🤨Nosím barefoot několik let a pokud potřebuju, do podpatků se v klidu obuju (a vybírám si tedy rozumnou botu i tak, ne nějaké šílené štekle) ale abych si denně odírala malíčky/palce a měla nohu pokroucenou do úzké boty jen kvůli pár příležitostem na podpatky, to se mi opravdu nechce (a komu by se chtělo?).

lucifux
22. led 2021

Fare a Protetika, Keen

bassetlady
22. led 2021

@kometkak dcera má dominantní palec, takže za nás v pohodě,

lennus
22. led 2021

@aneta_v Protetika

lennus
22. led 2021

@aneta_v Jinak když dobře změříš a obkreslíš nohu, určitě vybereš dobře i přes eshop

aneta_v
autor
22. led 2021

@prejeta_zaba já ji právě nechci nohu vědomě ničit, ale nemyslím si, že vydat se cestou barefoot je jediná možnost. Řekla bych, že se snažím “ničit” nohu rozhodně méně než odhadem 90% národa už jen tím, že se o tvar boty vůbec zajímám. A nepíšu nic o tom, že chci, aby si pak dcera mohla vzít podpatky, jde mi spíš o běžnou obuv. Někdo tu psal “když zrovna děti na něčem nejedou”, tím byla zřejmě myšlena různá odrázědla, koloběžky apod. To zas není vhodné kvůli postavení kyčlí, pánve atd. Takže třeba barefoot na odrážedle, to je jako vegetarián, co jí ryby. Prostě nic není černobílé

l_baruska
22. led 2021

Letní nosí syn i dcera Nike sunray, celoroční mají camper a zimní Froddo, ze všemi jsem spokojená, rozhodně je nešetří a boty drží.

l_baruska
22. led 2021

Ještě jsme měli sportovní od Bobux, taky moc fajn.

smajlinka
22. led 2021

Kdysi jsem viděla fyzio mluvit o dětské obuvi... říkala, že zimní boty by tak nehrotila, že je v nich dítě max. pár hodin denně (a většinou ani to ne), ale pečlivě by vybírala bačkory, tzn. boty, ve kterých je dítě skoro celý den. Já teda používám zimní Superfity - jsou lehké a subtilní, ostatní zimní mi přijdou takové humpolácké. Kdysi jsme měli i DDstep, ale ty mi syn už nechce nosit - kvůli kulaté špičce, prý je pro malý děti (je mu pět 😖) Syn vždycky hlásí, že ho začne v Superfitech tlačit malíček, jakmile zahlásí, měníme na větší, má tudíž větší nadměrek asi než by měl být, ale zase nemá palec narvaný ve špičce. Bačkory má Jonap. Ted se chystám koupit Bedu.

zelenaesmolda
22. led 2021

@aneta_v
Jonap?

zelenaesmolda
22. led 2021

@prejeta_zaba
Ja jsem jako dite bf nemela,nenisim ho ani ted a do podpatku me nikdo nedostane :D

aneta_v
autor
23. led 2021

@smajlinka dcera není celý den v bačkorách, takže má všechny typy bot jen pár hodin denně. Nadměrek má taky o něco větší, protože teď na podzim měla mezi 23 a 24, takže jsme vzali 24 (chudák snad nebude mít půlčíslo po mně) a zimní s kožíškem 25, ale chodí v nich pěkně. Až půjde do školky na full time, tak bačkory budem vybírat zodpovědněji

aneta_v
autor
23. led 2021

@zelenaesmolda mně se třeba podpatky líbí a navíc jsem menší, manžel má o 20cm víc, tak si vedle něj v podpatcích nepřipadám jak trpaslík. V práci máme dress code a v šatech a placatých botech bych si připadala divně. Baleríny ani nosit nemůžu, jednak kvůli půlčíslu (mám problém i s lodičkami) a jednak mi ten typ boty nesedí, bolí mě z nich noha (nějak blbě je přidržuju palcem a bolí mě šlacha na nártu či co). Vysoké boty mám nejradši na platformě, ty jsou pohodlné a vydržím v nich celý den (na svatbách snad jediná vydržím tančit i celou noc bez přezutí 😁😁)

zelenaesmolda
23. led 2021

@aneta_v tak ja ani na platforme.Baleriny jsou pro nohu peklo.

becicka
23. led 2021

Zkus Jonap, Protetika... papučky máme Anatomic.

priefi
23. led 2021

@aneta_v my kupujeme D.D. step a Protetiku