3měsíční přes noc u babičky?

kaatus
13. lis 2017

Ahoj, prosim o nazor. Mala ma 3 mesice. Je to sikulka v noci spi skoro do rana. Myslite, ze je brzy nechat ji jednu noc u babicky? Moji mamce 100% verim, ze se postara i nakrmi ( je na UM).
Diky za nazory. 🙂

gepe
13. lis 2017

@kaatus pokud se na to citi babicka, tak nevidim duvod proc ne 🙂

kaatus
autor
13. lis 2017

@gepe
Babicka se tesi 🙂 jinak je ji 50 a je fakt ve forme 🙂
Ja spis jestli treba mala nebude nejak smutna? 🙂 asi jsem prdla, vim 🙂 moc diky za odpoved.

zuzineckah
13. lis 2017

S tímhle mají obvykle problém spíš maminky, než děti 😂takže jestli si s tim vypořádáná ty, mamce věříš,tak nevidím jediný důvod proč to nezkusit🖒hezké vztahy mezi vnoučaty a prarodiči jsou důležité🖒

gepe
13. lis 2017

@kaatus nebude ver 🙂) a @zuzineckah to vystihla, pokud jsou prarodice ok, spis trpi maminky :D

blahova_andrea
13. lis 2017

pokud je dítě na um a cítíš se na to ty i babička, tak proč ne. my nechali syna poprvé v 8m a my teda odjeli a babi hlídala u nás doma. aby když už nemá rodiče, aby měl aspoň vlastní prostředí 😉

lucyp13
13. lis 2017

Proc ne? Já kojila tak jsem tu možnost moc neměla ale pokud je na um tak v pohode,vetsinou s tim mají problém rodiče ne deti ;)

texetka
13. lis 2017

Já bych nedala. Takto malé dítě patří k mámě, ne po babičkách . Dcera má rok, dávám ji k babičce na dvě hodinky přes den a stačí to jí i nám.
Ve 3 měsících si to neumím vůbec představit. A ani nevím proč bych to dělala 🙂

6miska4
13. lis 2017

Kamarádka nechala takhle syna na jednu noc svojí mamce. Chlapeček byl v pohodě ale jí jsem tam v 1 ráno vezla, protože se jí stýskalo 😀

versatilka
13. lis 2017

Úplně v pohodě bych nechala 🙂 pokud nekojíte a mamince věříte, nevidím důvod, proč ne.

35_a_budu_mamka
13. lis 2017

@kaatus Já bych se toho vůbec nebála, pokud mamce věříš. Ve 3 měsících bude smutno spíš Tobě, než mimískovi a mamka se moc nevyspí,
protože jí určitě bude pečlivě sledovat 😎 Své mimi jsem nechala u babičky poprvé v 11 měsících, s sebou 2 nejmilovanější plyšáky a spinkala celou noc, ale já se na ní ráno těšila, jak malé dítě na Ježíška😀

janablizka
13. lis 2017

Myslím si že to není vůbec žádný problém já jsem hlídala vnoučata i přes víkend takhle malé.Záleží na babičce jak se na to cítí.

ladyhacek
13. lis 2017

Syn spal u mojí mamky nejel před svýma prvníma narozeninám, ale byl kojeny ( tedy i po roce) dostal UM.a dobrý 🙂. Myslím, že by to mohli zvládnout.

smudlinka24
13. lis 2017

Neee, nedala bych miminko, bych se ustyskala😅 Musel by to pro me byt hodne vazny duvod nechat ji u babci takhle malou.

bylinka36
13. lis 2017

Ja bych nedala ani ted dvouletou, bych se zblaznila steskem...

alubif
13. lis 2017

Čím dřív začneš tím líp. Problém je vždy v maminkách ne v dětech. Kdybych nekojila byla by malá u babičky taky, co nejdřív. Takle byla až v roce.

karolly
13. lis 2017

Já teda prvně nechala syna u mamky v 8 měsících. Ona by chtěla klidně hned, zvládla by to. Ale u nás byl problém, že jsem na to nebyla připravená já. Ale od té doby je u ní většinou ob víkend jednu noc.
Naopak u tchýně nebyl ještě ani jednou. Ona nechce a já jí nevěřím, že by to zvládla přes noc.

sthanina
13. lis 2017

@kaatus Ahojky, vůbec se ničeho neboj a jdi do toho... Jestli je babička fit a těší se, není pochyb, že miminko bude v nejlepších rukách.... Syna dávám babičkám, kdy chtějí... Syn nezlobí, celou noc spinká... A babičky jsou z něj úplně vedle... Miluje své babičky a moc se k nim těší, a pak se těší, když vidí nás (rodiče). Je to takový smíšek! Není se čeho bát...😉

kocvarovas
13. lis 2017

Svojí mamce taky věřím. Když bych nekojila, tak bych jí malou klidně nechala. Já kojila. Starší u mamky spí od roka. Mladší už má roky 2 a beze mě neusne ani s tatínkem, natož u babičky.. Zvykej, dokud to jde 🙂

ty_na
13. lis 2017

V tomhle věku bych nenechala. Pokud k tomu není opravdu závažný důvod, tak podle mě má být takhle malé dítě u mámy.

kata267
13. lis 2017

@kaatus klidne bych nechala nevidim v tom problem pokud s tim nejaky problem nemas ty 😉

bekyc
13. lis 2017

Jestli má nebo nemá být takhle malé dítě nonstop s matkou je jen na zvážení matky. Vyzkoušej to a uvidíš. 🙂 Asi se ti bude stýskat, ale pokud malá spí celou noc, tak si ani nevšimne, že tam nejsi. Já jsem dala poprvé na noc v roce, když už jsem nekojila, a nelituju. Teď vím, že když by bylo třeba, nebo když si chceme udělat s manželem volno, je to v pohodě a zvládne to.

robin92
13. lis 2017

@kaatus Myslim ze smutno bude spise tobe 🙂, znam to, poprve jsem dala maleho k babicce pres noc kdyz mu byl skoro rok. Drive jsem se proste bala, ze mamca nebude vedet co delat, maly byl obcas urvany a ja nejsem zastance toho nechat ho vyrvat, ale mamca by s tim problem nemela ☹. Takze proto, ale zvladli to 🙂

suzief
13. lis 2017

Pokud spí miminko, mamka se cítí na hlídání a ty taky, tak klidně, já bych jí to dopřála.

mr_falko
13. lis 2017

za me absolutne ok, jen at spolu travi cas 🙂

kaatus
autor
13. lis 2017

Vsem moc diky 🙂 zkusime to. Prave bychom chteli, aby se mala zvykala co nejdrive. Babicka to zvaldne bezproblemu, kdyz se mala narodila a byla uplnej prcek mamca byla se mnou a pomahala mi se starat, takze v tomhle jsem bez obav 🙂 A jinak vsechny mate pravdu, ze nejvic styskat se bude me. 🙂 je ted zrovna v tom veku kdyz se nejvic usmiva a viska si 🙂 ale jednu noc to zvladneme 🙂 myslim, ze ja ji teda prospim jak zabita 🙂 jeste jednou diky za nazory ;)

tynka9
13. lis 2017

Moje švagrová nechala poprvé spát svou holčičku u své mamky v necelém půlroce. První noc (a pak i pár dalších, kdy to zkoušely) byla hodně drsná. Malá vůbec nechtěla spát a celou noc proplakala. Ten pláč byl takový, co se jen tak neslyší, usedavý, neutišitelný, na hranici hysterie. Střídali jsme se v chování, zkoušeli, co se dalo, malá plakala pořád, mezi vzlykama se občas ozvalo “mama”.

Při jednom z dalších pokusů se ze zoufalství i vytáhnul do kuchyně ze sklepa kočárek, jestli nezabere alespoň to, malou brali tchanovci k televizi a pod a pomohlo až to, že přišla švagrová - to zrovna plánovala u svých rodičů přespat, měly s holkama ve městě nějakou akci.

Já sama bych tak malé dítě na hlídání přes noc určitě nenechala, nejdřív tak v roce, když bych věděla, že je na to připravené. A to asi ještě s přípravou - nechat hlídat babičku u nás doma, případně spát několikrát před tim s dítětem u rodičů, aby si zvyklo na to prostředí.

Je to samo na zvážení každého, každé prtě je jiné, ale za mě ne. I před těmito zkušenostmi mi přišlo, že to švagrová zkouší hodně brzy (neřekla jsem ale ani slovo) a při vzpomínkách na ty prořvané noci vím, že takhle to zkoušet nebudu, ať jdou babičky schopné sebevic. Jinak moje mamka si taky klepala na čelo, když jsem ji říkala, že bude malá u babičky přes noc takhle brzy, no, jsem po matce...

jaja01k
13. lis 2017

Starsiho jsem poprve nechala v 9 mesicich, mladsiho v 6 mesicich. Kluci si aspon u babicky zvykli a nikdy nemeli problem tam zustat beze me 🙂

kamiska
13. lis 2017

Tak sem asi divna, ale starsi ve 3apul letech jeste nespal nikdy bezeme. A 3mesicni dite bych si nechala max pohlidat vecer, kdyz uz bych chtela treba na veceri nebo tak. Pokud ti spi az do rana, tak nejak nechapu duvod, proc ji davat k babicce, kdyz chces spat.

krystalka
13. lis 2017

@kamiska - nejsi divná, náš syn spal mimo domov bez nás poprvé až na škole v přírodě ve 2.třídě....prostě jsme nějak neměli potřebu ho na noc někam odkládat, přes den hlídala babička celkem často už od narození, na pár hodin, nebo si ho vzala ven....nebo když jsme párkrát šli někam večer, tak hlídala u nás, ale to jsme byli třeba do půlnoci doma....a přesto, že předtím nikde nespal (vlastně jo, jednu noc měli přespání ve školce, to mu bylo 6 🙂 ), tak spaní na škole v přírodě zvládnul naprosto bez problémů....další školy v přírodě taky, nedávno byli na 5 denní výpravě se skautem....dneska je mu 9 a i u té babičky občas přespává 🙂. Takže to podle mě není o tom, že se na to musí zvykat co nejdřív....

texetka
14. lis 2017

@krystalka
@kamiska
Přesně holky. Navíc, proč tedy mít miminko, když ho co nejdřív chce rodič strkat po příbuzných ? K čemu ?
Není to ani přirozené, ani dítěti prospěšné.
Moje dcera nebyla hlídaná ani přes den do nějakých 7,5 měsíců. Pak si ji vzala moje máma na hodinu do kočárku a El byla spokojená a nadšená. Ted hlídají přes den babičky tak 2-3 hodiny. Ony si užijí vnučku, Elča babičky a my si "dáchneme" třeba v sauně .
Ale každý to má jinak . Já a muž jsme si užili sedánků, hospod , kin a divadel spousty před narozením dcery . Takže jsme v klidu s tím, že pár let prostě budeme pro dítě a nebudeme trajdat po nocích .