Odloučení dítěte od rodičů mezi 1. a 2. rokem života?

trepka
1. kvě 2017

Ahojky holky, vzhledem k nestandardní situaci, která v naší rodině nastala, bych se Vás ráda zeptala na Váš názor.
Stručně: Přítelův otec a jeho nová žena jsou tak trochu "hogo fogo" (ani s jedním nemá fungující vztah a vídali se vždy max.párkrát do roka). Myslí si, že se jim vždy všichni a vše bude podřizovat - návštěvy hlásí v lepším případě předem, jasně si stanoví den a hodinu, kdy je máme čekat, na nic se nás neptají a "pose*te se". Nikdy nejedou cíleně za námi ani za malým, vždy jen projíždějí kolem. Když jsem byla ve 30tt tak prohlásili, že si malého vezmou v roce a půl na týdenní dovolenou do zahraničí. Na nic se neptali, opět pouze oznamovali. Že prý je to zadarmo (toto jsou lidi, kteří peníze opravdu neřeší, tudíž se jednalo a pouhou záminku). I z dalších podobných situací, které teď ale nejsou podstatné, jasně vyplývá, že je nezajímáme my jako rodiče, ani náš názor, jsou zvyklí, že jim vždy všichni šli z cesty. Je jim jedno, že v té době budu ještě kojit a malý na mě bude "závislý", neberou ohled na "separační krizi", která v tomto období u většiny dětí nastane a ani jaké by mohla mít následky, nezajímá je ani to, že první zahraniční dovolenou chceme s malým podniknout společně jako rodina. U tchánovi nové paní je to navíc pouze o tom, že se chce s malým ukazovat a vystavovat, za babičku se prohlásila sama a taky jde o to, že jak jsem již zmínila, jezdí sem jednou za měsíc za dva, na hodinku, když projíždí kolem - oproti tomu má máma sem chodí jednou týdně, takže bych spíš pochopila kdyby si ho chtěla vzít ona třeba přes noc, ale lidé, kteří ho uvidí párkrát v životě, tudíž na ně malý vubec nebude zvyklí, nebude si je pamatovat, podle mě opravdu nemají nárok na to, přijít k vám domů a prohlásit, že si ho v roce a půl berou na tejden do zahraničí. (Navíc jsme se s přítelem od jeho příbuzných dozvěděli, že tchán chodí a prohlašuje, že: "oni mu nikdy nebudou schopný nabídnout, to co můžeme my" a schazuje nás jako rodiče, o mně třeba prohlašuje, že jsem nic nedokázala apod...
Je toto chování normální? Setkaly jste se někdy s něčím podobným, případně jak jste to řešili?

Díky moc.

veroniquecz
1. kvě 2017

Podle mě to normální není, poslala bych je někam!! A malého rozhodne nedovolila hlídat!

pajounek
1. kvě 2017

V takovehle mire jsem se s tim nikdy nesetkala, ale postavila bych se k tomu stylem "jednim uchem tam, druhym ven". Kdyz jedou kolem a stavi se, kafe jim uvarim a tim by to asi haslo. Malyho bych jim nedala (vidim u nasi male, ze by to ani mozne nebylo, je to mamak v roce a pul a proste se ode me nehne a hleda me, i kdyz jdu treba jen na zachod..prijde si me zkontrolovat atd. 😀 takze ji by ani nikdo s sebou na dovcu nechtel :D ).
Navic by v tom pripade museli mit od tebe papir, ze jim ho "pujcujes", spolu s jeho obcankou/pasem..takze bych byla klidna.
Pribuzni za odmenu, fakt ;)

trepka
autor
1. kvě 2017

Nám právě zůstává rozum stát... už jejich chování před porodem a v období šestinedělí bylo nepřípustné. Byla jsem po těžkým porodu, který nakonec skončil císařem a malého mi bylo umožnění vidět až 13 hodin po zákroku. A ta "paní" si zveřejnila fotku na sociálních sítích, dřív než vůbec svoje vlastní dítě viděla jeho máma. Následně se k nám cpala na šestinedělí (nehledě na opravdové babičky), a děsila přítele, že pokud si nenecháme pomoct, přijdu o mléko atd. Nakonec to uzavřela větou, hlavně aby to s námi malý ve zdraví přežil. Jsou to lidé bez špetky empatie a sebereflexe. Pokusila jsem se to s ní řešit, ale dočkala jsem se jen ignorace a dětinského smazání přátel z fb (od VŠ vzdělané skoro 60ti leté dámy). Řešit to odmítla ale stále si myslí, že si k nám i přesto mohou jezdit jak si hvízdnou. Dnes proběhne pokus číslo 2, chceme si s nimi o tomhle všem pohovořit a stanovit jasná pravidla. Pokud nás odmítnou pochopit a respektovat jako rodiče, rovnou jim řekneme, že už jezdit nemusí....

nafuka
1. kvě 2017

naprosto souhlasím s holkama, malého bych nepučila ani na 5 minut.

kvakuska
1. kvě 2017

@trepka nevidím problém, prostě budete první kdo jim řekne NE

panickatlamicka
1. kvě 2017

@kvakuska. panejo ti budou ve smyku 😀 😀

petradova
1. kvě 2017

Je jen na tobě, jaká stanovíš pravidla ohledně výchovy svého dítěte. To, že jsi s někým v přímém či nepřímém příbuzenském vztahu nemusí nutně znamenat, že s ním musíš vycházet. |V tvé situaci bych své dítě samozřejmě na tuto dovolenou neposlala. Nejen že budeš celý týden jak na trní, protože budeš vědět, že tvé dítě není zrovna s tím, s kým by měl být, ale ani on se nebude cítit v bezpečí a jistotě-zvlášť s lidmi, které vídá tak sporadicky...Vůbec nechápu, proč bys jim měla vycházet v tomto vstříc zvlášť když víš, jací jsou ...😒

verkaver
1. kvě 2017

Jasně,říct rázně,ale slušně,NE a hotovo. Jste dospělí,soběstační,je to vaše dítě,váš život,vaše pravidla. Nikdo vám nemůže nic přikazovat a už vůbec ne co se týká vašeho dítěte. Takže určitě v klidu,pokud řeknete jasné NE,dítě vám na dovolenou nikdo nevezme 🙂 Tý jo,ti se budou divit,až to uslyší,ne že bych byla nějaká podšívka nepřejícná,ale určitě zůstanou s pusou dokořán 🙂 Hlavně se nenechat ukecat,oblbnout,zmanipulovat...dostrkat někam,kam nechcete.

malenka3
1. kvě 2017

Promiň, ale je jen na vás, abyste jim stanovili pravidla, je to vaše dítě, váš vztah, vaše rodina a na mě z toho, co píšeš, dělá dojem, že si to děláte trochu možná sami (bez urážky). Kam je pustíte vy, tam oni budou - viz jak je možný, že "ta paní" může zveřejnit fotku na sociální síti dřív, než si ho sama viděla ty? No když jí někdo tu fotku poslal, tak se nedivte. Jasně si stanoví hodinu a den, kdy přijedou na návštěvu? No tak proč jim neřeknete, že prostě tehdy a tehdy se vám to nehodí. Je to jen o tom, kam je pustíte, takže si dupni. Skoro bych si tipla, že to skončí u toho "tak už jezdit tedy nemusíte, pokud nás nehodláte respektovat", tak hodně sil, abyste tuhle větu dokázali říct.
A co se týče dovolené - naprosto neexistuje. Mám 15 měsíční dítě a neumí si zatím představit ani dva dny v ČR u našich rodičů bez nás. Natož lidem, ke kterým nemám úplně důvěru. I kdyby nakrásně - tak nejdřív by museli být na zkoušku s tím dítětem třeba den, dva tady u vás doma, jak to dítě snáší "cizí".

trepka
autor
1. kvě 2017

Děkuju moc holky, asi jsem něco takového potřebovala slyšet (přečíst). Člověk už si chvílema říká, jestli je to vůbec možné, jestli tu ten "debil" není on sám o.O
S přítelem bychom oba rádi dosáhli nějakého kompromisu, pokud se ovšem setkáme (opět) s nepochopením a neochotou nás respektovat, bude to čistě jejich problém.
@malenka3 Máš naprostou pravdu, já dupu a dupu od samého začátku, jen přítelovi trvá déle než se k něčemu rozhoupe 🙂 fotky poslal on, poslal je všem prarodičům a žádný z nich si nic podobného nedovolil - naivky, ani po událostech, které tomu předcházely normálního člověka prostě nenapadne, že si tohle někdo skutečně dovolí... Partner řekne, že se nám to nehodí, protože je v práci takže NÁVŠTĚVA SE PŘELOŽÍ - a oni mu jsou stejně schopní napsat "za tebou se stavíme na dvacet minut v práci a pak za malym"...
Dneškem je tomuhle všemu konec, určitě večer napíšu, jak to dopadlo ;)

gry
1. kvě 2017

No jo,tak na me by to teda ani nikdo nezkusila. Nehlede na to,ze s timhle pristupem bych je poslala velmi rychle do prdele a rovnou. A omlouvam se za vyraz. Drzim palce. Ale myslim, ze pokud v tom neni neco co sem nepises (nemuzeme vedet), tak je dost na tobe a manzelovi/pritelovi rict,ze ne. V tom musis byt tvrda i ty a jestli nejsi,tak je to,promin,i trochu tvoje ,,chyba" ze ho pustis.

trdelnik234
1. kvě 2017

Ahoj,vsetko tu uz bolo povedane.Staci povedat nie,na zvysok sa vykasli.
Ak vas financne podporovali,pripadne podporuju,tak co najskor s tym prestat a postavit sa na vlastne nohy.Aby nemali prilezitost vam to vyhadzovat na oci.
Ja by som toto nezniesla a povedala tej pani svoje,napriklad aj stylom ze syn uz ma dve babicky a predsa s nimi na dovolenku nejazdi,tak preco by mal s nou? Problem je tchan alebo viac jeho nova partnerka? Co si idu dokazovat? Ona je bezdetna alebo sa jej o deti staral niekto iny? Aby to neskoncilo tak, ze vy nakoniec povolite,oni syna na tu dovolenku vezmu a nechaju ho tam strazit uplne cudziemu cloveku v nejakom detskom centre.0

koncita
1. kvě 2017

Já si představuju sebe v tvojí situaci - že mi někdo diktuje, že si vezme kluka tam a tam, tehdy a tehdy. Už jenom ta představa mě rozesmála, promiň 🙂 Vím, že to vtipný není, ale já bych se takovýmu pitomci opravdu tak akorát vysmála.....jako že někdo - kdokoliv - mi bude diktovat co a jak s mým vlastním dítětem? To přeci nemůže nikdo myslet vážně!
Když nepochopí, ani to kafe už bych jim nevařila, prostě nejsme doma, nazdar bazar ty jantare 😀

zmrz_lina
1. kvě 2017

Příště, až se nahlásí na návštěvu, bych vyrazila na výlet. A až budou volat a nadávat, že jste nebyli doma, když ONI vám přeci řekli, KDY dorazí, bych řekla, že bohužel jste už měli jiný program, což by se dozvěděli, kdyby se zeptali, zda vám to taky vyhovuje, a ne to jen oznámili 😉 To by byl krok jedna, myslím, že dovolená už by pak ani nehrozila 😀

lucifereeek
1. kvě 2017

tak myslím že rodiče jste vy a pokud se to nelíbí Vám, oni s tím nic neudělají, nikam bych s nima své dítě rozhodně nepustila, když běžně se k němu neznají a ani za ním v podstatě nechodí.

trepka
autor
1. kvě 2017

Já jsem celkem od rány, přítelovi trvá pomaleji, než si určitě souvislosti spojí a správně vyhodnotí :D Nic podobného už nedovolíme, na to toho už bylo opravdu příliš. Nedovolíme další návštěvu bez dostatečného projevu pokory a respektu, natož dovolenou, to jsme se shodli, že nikomu, v žádném případě. Nic jiného v tom není, celá přítelova strana se shoduje na tom, že prostě neunesou, že si někdo dovolí mít opačný názor, nesouhlasit. Chovají se takto ke všem, ať už jde o přítele nebo jeho bratra, bratrance, či tchánovu vlastní sestru atd atd atd... i tací chodí mezi námi obyčejnými smrtelníky, bohužel 🙂

malenka3
1. kvě 2017

@trepka Tak buďte první, kdo se jim postaví 😉 Jestli jsi od rány, tak by to neměl být takový problém 😉 Držím palce, dej vědět, jak jste dopadli.

anetka1701
1. kvě 2017

Divná nejsi. V roce a půl bych neposlala dítě k moři letadlem (předpokládám že to tak je - tam se do dvou let neplatí) ani s mojí vlastní mámou kdyby jsme s ní bydleli a dítě by jí vidělo denně. Byl by to šílenej stres pro všechny strany, pro dítě největší a prostě nechápu kterej chorej mozek může vymyslet něco podobnýho!!!!

Jen pro srovnání - moje dcery, absolutně samostatné se svým dědou, kterého vídají v podobném časovém schématu jako je to u vás s tím že jsme několikrát byli na společném víkendu, odjeli poprvé ve třech a půl letech (cca) a to na dvě noci a v dojezdové vzdálenosti autem! A to si o mně dost lidí myslí, že svoje děti pouštím s prarodiči až příliš benevolentně a brzo...

feedoo
1. kvě 2017

Vše uz bylo napsáno, proste si dupni a víc se tím nezabyvej
Ale jinak odloučení muže byt v roce a půl lepší než v pěti letech, naše sousedka jela na dovolenou na tri dny s mužem a petiletym synem a dceru rok a půl nechali hlídat prarodiči, jeste k tomu byla nemocná pak letěla s mužem sama na tri dny pryč a obě děti ji hlídali - a prý špatně to snáší její pětiletý syn kdežto dcerka ta nic když ji prý nevidí tak OK, kdežto syn smutni

karlajasmine
1. kvě 2017

Co se tyce tech navstev, jak bylo vyse psano, priste az oznami navstevu, domluvila bych si kafe s kamaradkou nekde v herne, vylet do prirody a podobne, a proste nebyla s malym doma.

A co se tyce te dovolene, asi bych se od srdce zasmala a pak se divila, ''pockejte, to nebyl vtip??'' ''To nemyslite vazne, haha.'' V roce a pul bych dite nechala mozna tak milujici babicce (svoji matce) na jednu noc, ale rozhodne ne nekomu, kdo dite vidi jednou za mesic a do zahranici ani nahodou, to jedine se mnou i s manzelem.. nejela bych se synem ani sama bez manzela ani manzel sam beze me.

trepka
autor
1. kvě 2017

Ahoj holky, tak je to za námi - strašná komedie to byla :D vše se snažili zpochybnit, zlehčovat, snažili se to přetočit proti nám, že my jsme to akorát špatně pochopili a MY jsme ti, co akorát dělají dusno atd atd atd... argumenty jak noha.
ALE nedali jsme se, řekli jsme vše co jsme měli na srdci, nedali jsme jim za pravdu a hlavně přítel se skvěle postavil za rodinu a nedal nás 🙂
Řekli, že nás samozřejmě budou respektovat a odjížděli s o dost větší pokorou než přijeli a čas ukáže, jestli si to vzali k srdci nebo to byla jen snůška keců, co časem vyčpí.
A ta dovolená, kterou nám oznámili jako jasnou věc? To prý byla pouze NABÍDKA ZE SLUŠNOSTI, a v konečná fázi, to prý bylo "jen ze srandy" :D :D :D
Komedie k popukání.
Každopádně všem děkuji za názory, podpořili jste nás, přítel to také četl a oba jsme se zasmáli a šli jsme do toho s nadhledem ;)

Dík moc!

verkaver
1. kvě 2017

@trepka Tak super!! Snad už to teď bude všechno jen lepší 🙂 Hodně štěstí v životě vám přeji 🙂

trepka
autor
1. kvě 2017

Děkujem, ale neříkala bych hop, dokud nepřeskočíme :D lidé se od podstaty nemění, zvlášť takovýhle. Domluvili jsme se s přítelem, že jim dáme čas a možnost ukázat, že to myslí vážně. A pokud by se ukázal opak, tak maj smůlu.

malenka3
1. kvě 2017

@trepka souhlas. Lidi se z podstaty nemění. Takže si teď vyslechli, jak jsou vnímaný, ono se to časem vrátí do zajetých kolejí a je jen na vás, abyste je nenechali vybočit z těch, které jste jim vymezili teď vy. A tím, že jste jim to už jednou řekli, bude snadné se na tu dnešní diskuzi vždycky odkázat, už to nebudete muset znovu vysvětlovat. A super, že se chlap postavil za rodinu, to je základ. Držím palce, ať to jde už podle vás 🙂

terezapetrova
1. kvě 2017

@trepka ohledně toho týdne v zahraničí nějak nechápu co řešis je to Tvé dítě, ty jsi jeho máma a ty rozhodujes. Čili nechceš to tak nepojede, klidně použij stejně argumenty jako tady.

kocour1
2. kvě 2017

Předpokládám, že je to jen taková úvaha, až malému bude rok a půl...myslím, že není třeba se bát, protože oni o tom jen tak mluví, ale ve skutečnosti až ta situace nastane, tak zjistí, že rok a půl staré dítě je pořád ještě miminko, o které je třeba intenzivně pečovat a svůj nápad si velmi rychle rozmyslí - byla bych v klidu🙂) a co o vás říkají jiným?...berte to s nadhledem - jedna paní povídala a netrapte se tím - užívejte si svého rodinného štěstí a neřešte věci, které stejně nemůžete ovlivnit - akorát se tím trápíte a utíkají vám mezitím jiné, hezčí věci, na které je škoda se plně nesoustředit🙂

alkapinka
2. kvě 2017

to co píšeš je jak kdyby jsi psala o mé sestře.. prostě MY jedeme.MY chceme.. a VY se poserte.. strašné..sice jsme se nikdy nepřetahovali o dítě (teprve jsem těhotná), ale to co vyprávíš je jak přes kopírák.. skončilo to tak, že jsem se jí snažila vyjít vstříc-kuli mamce, těžce to nesla že se segry hádají když se jednou za půl roku vidí.. ale co je moc to je moc.. když jsem se jí postavila, skončilo to přesně tak jak tu píšou více --- dětinské smazání z FB, totální ignorance a slovy - tak už k nám nejezděte, nikdo o vás nestojí (z její strany)..no.. její návštěvy a akce jsem měla spíš jako psychickou zátěž a nikdy mi to nic nedalo.. takže sice jsem "přišla" o sestru (nehodlám celý život sklánět hrb protože ona je uplně mimo), ale žije se mi mnohem lépe.. a nemusim se bát, abych jí náhodou zase něčim neurazila a nemusela kolem ní chodit po špičkách.. dělat si trauma, že zrovna na její ohlášené akce -nemám čas.. apod.. takže bohužel, jestli si nedupnete, budete pořád ty "poddaní"...