Dcera v půl roce neumí jíst lžičkou

giltanas
16. pro 2018

Zdravím všechny rodiče.

Měl bych dotaz na tip. Naše 6ti měsíční dcerka má problém jíst lžičkou.. pořád mrská jazýčkem a všechno jídlo vyhodí ven.
U staršího syna nic takového nebylo... prostě jedl.

Mně už pak tečou nervy. Je to všude jen ne v pusince.

Díky za jakékoliv tipy azkušenosti ;)

kittyy17
16. pro 2018

trpělivost, každé dítě je originál. Zkus to znovu za týden, nenuť ji, ať si nevypěstuje odpor ke lžičce. Má čas.
Můj starší od 4m otevíral pusu jako vrata do pískovny a od 18 měsíců jí úplně sám, mladšího ve 2 letech krmím jako husu a jsem šťastná za každou lžičku...

j.a.n.i
16. pro 2018

@giltanas Klid, touhle dobou starsi nepozrel nic jineho nez materske mliko... Nejake trochu rozumne mnozstvi ze lzicky jedl kolem 8 mesice.

adelka951
16. pro 2018

Tak snad vykašli na kasičky, a dej mu jídlo do ruky. Můžeš zkusit prohledat _ metoda BLW

kvmatonka
16. pro 2018

Pevné nervy, leda tak poradím. Mě syn začal jíst normálně lžičkou až tak v 15 měsících (do té doby ze lžičky spíše jen tak sál). Zkoušela jsem všechno ale fakt všechno, nervy mi taky tekly, bylo to na budku. Do té doby ho jídlo ani nijak nebralo. Pak z ničeho nic šup a začal otvírat a normálně jíst (teda až na ty kousky a kousání, tam má zřejmě nějaký problém). Dala bych mu prostě čas 🙂

drzticka81
16. pro 2018

U syna jsem davala nejdrive prikrmy prstem-nabrala jsem a on to ocucal,lzicku mel treba v ruce na hrani a seznameni.....🙂))

giltanas
autor
17. pro 2018

Děkuji všem za tipy a názory 🙂 Budeme trpělivý 😀
Krásné Vánoce všem

makronka222
17. pro 2018

Nase od 5m vsechno růčo, lzicku jsem ji dala az kdyz po ni zacala sama chnapat cca 10-12m. Milovala kure na kousky a zeleninu co si mohla dat rovnou do pusy.

zelenaesmolda
23. pro 2018

@giltanas zkus cinske hulky :D

alcar
23. pro 2018

Doporucuji lzicku dat trosku hloubeji do pusy (ale ne moc, aby ji to nedavilo) a zatlacit ji dolu do jazyka. Tohle u nas fungovalo a velice brzy to pochopily vsechny deti.

lennus
24. pro 2018

Jak už tu někdo psal, zkuste BLW, je to super, dcera je nadšená, mně ubylo práce oproti krmení prvního syna, má to spoustu výhod, dítě se naučí manipulovat s menšími tvary, v pusině se naučí pracovat s jazykem, super kniha je Vím, co mi chutná a web www.jidlodotlapky.cz
a líbí se mi tento blog: https://www.modrykonik.cz/blog/alneka/album/pri...

lajla
25. pro 2018

To je dotaz😂😂😂

jade85
25. pro 2018

Taky jsem pro jídlo do tlapky. A hlavně klid, pokud kojite, tak má na jídlo ještě dost času, stačí, že ochutnává 🙂

kafr
28. pro 2018

Taky mám tip: dávat lžičkou MM (UM).
Malá je atopik, potřebovala jsem do ní dostat Laktobacílky, ty se prodávají v kapslích, které se mají těm prťatům rozmíchat v jídle. Takže jsem musela odstříkat, rozmíchat a dát lžičkou. Zvykla si, protože mm miluje.