Jídelníček v 11 měsích. Co jedly vaše děti?

teligo
28. únor 2022

Ahoj, chci se prosím zeptat, co jedí (jedly) vaše děti kolem 11m.
U nás je jídelníček hodně omezený. Malá je buď náladová nebo nevím, ale má ráda tak bílý jogurt, občas nějaky oběd. Kaši taky sem tam. Jednou si kaši dá, druhý den už třeba ne. Teď je nachlazená, takže nechce nic, ani ovoce, zeleninu, polévku. Nic.
Dáváte nějaké jiné věci? Pomazánky, mozzarella, nějaké pochutiny, kromě sušenek a krupek? Voda ne, čaj ne, jsem z toho celkem smutná.
Díky za vaše tipy 🙂

jjasmina
28. únor 2022

@teligo u nás se jedlo v 11mes všechno i vč něčeho dobrého(sladkého) byla již na plných porcich a dělala jsem klasické jídla, kaše ani presnidavky nikdy nechtěla a platilo to i na bílý jogurt, čaj jen od Sunaru

curious_raven
2. bře 2022

Ahoj, mám asi štěstí, zatím jí chutná víceméně vše, i když se to střídá... nemocná byla zatím jen jednou a apetit ji neopustil ani tehda. K snídani míváme kaše s ovocem (nejraději má pečená jablka) a/nebo jogurt, k obědu dělám nejčastěji zeleninu (na páře, vařenou, pečenou), občas nějaké těstoviny (z červené čočky, dýňové, cizrnové – kupované), maso (jen povařené se zeleninou do měkka nebo v pomalém hrnci), k večeři polévku nebo podobně jako na oběd (nebo to co zbyde), občas kousek chleba a nějakou jakože pomazánku (obvykle rozmačkaná zelenina). Vařit moc neumím, tak dělám jen základní jídla a docela mi vyhovuje, že nemusím nic dochucovat 😀 Nejraději se krmí sama. Sušenky a křupky zatím nebylo potřeba. Tak držím palce, ať chutná 🙂

emillyhk
2. bře 2022

V 11m měl syn po probuzení 240ml UM, zhruba za 1,5hod. kaši (má rád husté, přidávám buď jogurt nebo ovoce), celkem asi 200ml. Ke svačině půl přesnídávky a pár piškotů, oběd cca 200g (příloha + maso +zelenina, část mixovaná, ale už s většími kousky), svačina bílý jogurt s piškoty, křupky, apod., večeře půl krajíce chleba s lučinou a např. šunkou. Před spaním 240ml UM. Syn baští řekla bych hezky, ale kdykoli mu rostou zuby, tak je to s jídlem boj. A všimla jsem si, že často odmítá krmení, když chce jíst sám. Takže bych zkusila jídlo před ní položit, ať si v tom nimrá a zkusí jíst sama 👍