Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

radka.m.
8. lis 2008

jo,máš pravdu,tam jsem to spletla-lipánek je asi jediný,který to neobsahuje.na tý fotce v pasu jsem já,děkuji za kompliment. 🙂

jerika
9. lis 2008

Ahojte maminy my davame holandia selske jogurty alebo zvolenske biele. Prikrmujeme jogurtom od pol roka teda od ukonceneho a zacalo sa nam aj upravovat kakanie dovtedy bol dost velky problem.
Activia neviem mne lekarka povedala, ze mam davat jogurt ktory ma kratku trvanlivost vzhladom na to, ze su kvalitnejsie co je fakt lebo su hustejsie a ked som porovnala etikety tak obsahuju aj viac zivin. Známa co robi v skôlke kucharku a teda absolvuje aj skolenia a podobne aktivity mi toto potvrdila a oni su povinny detom davat iba tie s kratkou trvanlivostou takze odomna tolko🙂
Pekny den

blau
9. lis 2008

Jerika:Kde sa daju kupit tie jogurty holandia?
a zvolenske len biele , pravda? dakujem

jerika
9. lis 2008

Ahoj tie holandia maju tesco a billa a zvolenske davame len biele doktorka ktora je nesmierne sikovna a ochotna zena takze na nu dam mi povedala ze radsej do toho 8-9 mesiaca len biele a dochutit ovocim pokial ich odmieta pretoze tie ovocne uz priamo ovocie sice obsahuju ale o to viac aj konzervanty
Malicke sa nauci aspon rozoznavat pravu chut ovocia, ovocie mu len malicko naparim nerozvaram aby mu zostali v tom vitaminy. Skutocne musim povedat ze po jogurte a pridani ovsenych vlociek, psena a cestovin mame ovela mensie problemy s bruskom 🙂

xsuzzi
9. lis 2008

holky a to můžu malýmu teda koupit už jogurtík jo? 😨 😵
a tak radši ten holandskej nebo Activii a bez chuti asi,že jo?A mám nejdřív zkoušet po lžičkách a nebo za nějakej čas mu ho můžu dát už celej?Díky🙂

blau
9. lis 2008

Dakujem, ja som sice este jogurt nedala ale uz pomalicky zavediem, nakolko kojim a maly sa pomaly a isto odstavuje teda uz ho nekojim zakazdym ako pri zaciatkoch prikrmovania, tak to som chcela vediet 🙂

radka.m.
9. lis 2008

xsuzzi-pokud malý není potencionální alergik,tak by jsi jogurt mohla klidně začít dávat.pokud ale máte v rodině alergickou zátěž,tak bych určitě ještě ten měsíc počkala.pokud začneš,tak ta hollandia je složením fakt dobrá,určitě se začíná bílým a jenom pár lžiček,tak jak se vším,co nového zavádíš do jídelníčku.postupně se samozřejmě může přidávat i ovoce,nebo rovnou kupovat s příchutěma.

daluri
9. lis 2008

Nakoukla jsem, ikdyž my jsme kojení, taky nevím, kdy začít s jogurtem, dr říkala před měsícem, že už pomalu můžem.
Radka.m vidím, že se pohybuješ na více diskuzích a vidím, že máš nově dané foto.Co tak ještě přidat děti? Představovala jsem si Tě jinak, dle toho, jak píšeš všude rady, ale vypadáš dobře!

radka.m.
9. lis 2008

daluri,děkuji,nejsem moc velkej kamarád s počítačem,tak jsem včera zkoušela i album,ale šli tam asi jenom tři fotky a zbytek mi tam vůbec nešel dát,tak se na to musí podívat manžel,až bude mít čas,protože já s tím nehnu.

daluri
9. lis 2008

Určitě se ráda mrknu, myslím, že na Tebe zase narazím 😉 a co s tím jogurtem, co bys poradila? Zítra máme 8 měsíců a krom příkrmů, pořád kojím. Počkat do 9-10 měsíce?

radka.m.
9. lis 2008

pokud nemáte v rodině těžkou alergickou zátěž,tak si myslím,že můžete klidně začít,jestli v rodině nějakou alergickou zátěž máte,tak já osobně bych asi raději počkala. 🙂

daluri
9. lis 2008

No malá měla ekém, ale to jsem způsobila já, protože jsem první tři měsíce jedla kila jogurtu s čokol. müslli, prostě jsem to potřebovala. Ale už ho nemá, zvládli jsme to. Syn ho měl taky asi v 5letech - snědl hodně čokolády, ale je klid. A dcera je alergik na ptačí peří. Tak to je myšleno tou alerg. zátěží?

radka.m.
9. lis 2008

jo,tak to je alergická zátěž v rodině,tak nevím,ono se třeba tomu exemu nevyhnete ani ted,ale čím jsou děti starší,taksamozřejmě ta reakce by pak nebyla už taková,i když to taky pokaždé není zrovna tak.to máš těžké,když jogurt dáš a začne vám třeba exem,tak budeš říkat,že jsi měla počkat a když budeš čekat třeba po 10měsíci a reakce nebude žádná,tak si budeš říkat,že jsi mohla začít už dřív.záleží na každém z nás,já raději počkám vždycky o něco dýl,protože si říkám,že nám nic neuteče.

asitka
9. lis 2008

čítam tu všetky možné rady....tak od kedy môžem malej začať dávať jogurtíky??? 😕 budeme mať čochvíľa 7 mesiacov....

lindda
9. lis 2008

Ja som dala az od 10mes a iba activiu potom so pomalicky skusala smotanove a az po roku som zacala davat pribinacky

radka.m.
9. lis 2008

asitka-já myslím,že ještě máte na jogurty čas,budete mít teprve ukončený šestý měsíc a jogurty se doporučují až od osmého,to je ještě brzy,ono těm mrnatům fakt nic neuteče.

asitka
9. lis 2008

radka...vdaka za radu....lebo som tu čítala, že aj od šiesteho mesiaca dávali....tak som fakt nevedela...a už si nepamätám...kedy som začala u syna..... 😉

kaskya
11. lis 2008

Ahojte! k tym jogurtom. my zacneme od osmeho mesiaca. ale nie z obchodu, budeme mu robit domaci jogurt. jogurtovač už máme dlhé roky. odporúčam. 😉

andy80
12. lis 2008

Ahoj holky,

dneska jsem byla u dr. na šestiměsíční kontrole. Dr mi řekla, že můžeme začít dávat jogurt a že nejlepší je Activia a Hollandia. Prý se do toho může přidat čerstvé ovoce nebo přidat trochu dětské výživy.

lalupa
12. lis 2008

ja som dala klasicky sabi biely, mne osobne chuti najviac

caira
17. lis 2008

ahoj holky, prosim o radu, za 2 tydny letim do CR a tak bych rada jestli mi muzete poradit.

nasi male je necelych 9 mesicu, takze na snidani ma kasi, pak v prubehu dne krom vseho jineho jogurt a ovocnou presnidavku..

nechce se mi to vsechno vozit z UK, ale take nechci jet naprosto nepripravena tak bych rada, jestli mi muzete poradit nejake detske kase, presnidavky a jogurty pro deti { jogurty a presnidavky nejlepe bez pridaneho cukru, dochucovadel atd atd } my vse pro malou co kupujeme tady je Organicke { v CR hadam BIO} takze pouze prirodni ingredience..takze bych to rada dodrzela i tam.

Diky za odpoved, Petra

caira
17. lis 2008

nikdo neporadi?? ☹

jakoubka
17. lis 2008

cairo-Já jsem v naších hypermarketech,také viděla bio kaše .i ovocné.Myslím,že to vyrábí Hero.Jogurty bio také máme.myslím,že i v ČR se najde velká škála bio výrobků 🙂

petulienka
17. lis 2008

caira
kuk se: http://www.hero.cz/SUNAREK/Pomocnik/339/

kupis to aj v CR, su aj ine znacky ale ja ked kupovane tak len toto... maly mi to papa ine znacky ho napinaju na vracanie... toto mu chuti, su tam aj presnidavky /vyziva/ alebo aj mliecne kase a aj prikrmy.

preklikaj si to je tam toho dost

petulienka
17. lis 2008

BIO kupis v tescu alebo inych Hypermarketoch

caira
17. lis 2008

holky diky moc

petulienka: super odkaz, diky moc, uz se na to jdu podivat..

ja ma docela problem s tim, ze mala je docela "vybirava" co se jidla s kousky tyce..uz to jakz takz ji, ale vetsinou jen co obsahuje testoviny atd, ze se to lehce rozmacka dasnickama, zkousela jsem neco s kuretem a mrkvi a ta mrkev ji davila..pritom,ale treba pecivo s mazacim syrem ma moc rada 😉

libi se mi na tom odkazu, ze si muzu zkontrolovat slozeni, vetsinou se to po netu neda najit.. 😅 takze tenhle odkaz je super, diky

petulienka
17. lis 2008

hej to je na tom fajn ze si pozries zlozenie ja som to tak vzdy robila 😉

nestakova
11. pro 2008

Moj Simonko ma o par dni ukonceny siedmy mesiac a jogurty som sa chystala davat az od roka alebo neskor. Dnes som jedla jogurt a on si ho pritiahol k ustam a zacal oblizovat kelinok. Skusila som mu ho ponuknut z lyzicky a strasne mu chutil /zvolensky bifidus jahodovy/ - na prve pocutie aspon podla mna uplne zla kombinacia pre dieta v jeho veku, ale kedze mu chutil, vykaslala som sa na vsetky mudre rady a Simonko zjedol komplet cely uvedeny jogurt.
Starsi syn totiz bol do dvoch rokov dojceny a prakticky do dvoch rokov nic ine nejedol a nepil (len zobkal a oblizoval - aj to nasilu). Kedze sa bojim, ze podobne skonci aj Simonko, tak sa riadim pravidlom, ze ked chce, tak mu neberiem. Ochutnal uz biely rozok, celozrny rozok, medovnicek. Klasicke zeleninovo masove a ovocne prikrmy, ani kase mu vobec nechutia.
Prosim o nazor mamiciek co si myslite o mojom postupe.

to.manka
11. pro 2008

Taky by mě zajímalo, když nespotřebujeme celý kelímek jogurtu,jestli můžu dát ještě i druhý den.Konkrétně tu holandii, tam je uvedeno "Po otevření urychleně spotřebujte"

lucinka1104
12. pro 2008

nestaková ja tiež doprajem synčekovi čo mu chutí teda tooby jedol všetko. do 6 mesiaca bol plne kojený a teraz by jedol všetko, on papá jablčko, banán, hrušku, mäsko, zeleninku, ryžu, piškóty a nestlé keksíky a ja som strašen chlebová a keĎ ma vidí s chlebom tak strašne chce atk mu vždy dám po kusočkoch z môjho , takto už ochutnal aj biely rožok. Jogurt si už pýtal tiež chystám sa mu dávam za cca 10 dní už pravidelne. To bude mať 8 mesiacov 😵