Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

gabika7706
20. kvě 2010

@germik Hollandiu dostat v Hypernove, v Bale...

murinka
22. kvě 2010

nam lekar doporucil jogurtiky ked dcera dovrsila 6.mesiacov 🙂 zo zaciatku asi 2mesiacepapala biele jogurty sabi a potom jej velmi nechutili tak sme presli na ochutene 🙂 ale zakazal nam davat nizkotucne lebo nemaju ziadne vyzivove hodnoty a dcera nema dovod jest dietne potraviny 😉 pribinaciky nedavame voooobec lebo malaich uplne odmieta 😅 papame jogurtiky sabi a coop jednota-su uzastne huste a vyborne 😵

aponchie
22. kvě 2010

activia je humus nevim kdo kde rekl nebo napsal ze je to to nejlepsi co muzeme dat diteti to koukam teda..nejlepsi je dle me holandia a ja osobne davam chocensky smetanovy bilej..obsahuje smetanu a zdrave bakterie nic vic!!!to je zdrave a kdyz dite ji jen bilej nema potrebu ochutnavat ovocne sladke humace do kterych se dava aromata a jine humusy co ovoce ani nevideli to radsi dej marmeladu domaci nez tohle a nejhorsi je slehani dusikem.. 😝

junovka
22. kvě 2010

baby, ak mate moznost, tak aj SABI jogurty su vyborne 😉

luppita
24. kvě 2010

ahojte, dnes sa mi podarilo zohnat jogurty Hollandia a su naozaj mnam, huste a chutne 🙂 drobcovi velmi chutili

sisi10
2. črc 2010

Ahojte. Včera sme boli na poradni a dr. nám kázala, aby som začala dávať malému jogurty. Vraj mám začať s aktiviou bielou. Tu však čítam, že nie je dobrá. Prečo ju neodporúčate? Ďakujem

gabika7706
2. črc 2010

@sisi10 na web strankach activie sami pisu, ze to nie je jogurt pre deti do 3 rokov....
Deti by mali papat plnotucne jogurty (do 2 rokov minimalne) a to activia nie je, ma dlhu dobu spotreby ... activia je vhodna tak pre ludi, ktori maju problem so zapchou a nafuknutym bruchom 🙂

sisi10
2. črc 2010

@gabika7706 Ďakujem. Tak s akým by som mala začať? Mám mu do toho aj niečo primiešať, alebo len tak bez ničoho? Koľko asi tak naraz má spapať?

gabika7706
2. črc 2010

@sisi10 zacat by sa malo urcite klasickym bielym jogurtom, tie maju obsah tuku tusim nieco cez 7% alebo najmenej 7% sa tam pise..., napr. Zvolensky, Sabi, Hollandia....
Skus ponuknut najprv cisto biely, keby mu velmi nechutil, pridaj domaci dzemik, marhulovy napr. 🙂

sisi10
2. črc 2010

@gabika7706 Díky moc. Si zlatá.

gabika20
14. črc 2010

Ahoj baby. Myslíte, že môžem dať už malej aj jogurt-má osem mesiacov. Keďže je nekojená na príkrmoch sme už od ukončeného 4. mesiaca. Kúpila som jej biely Zvolenský smotanový a dala by som do neho nejakú výživku aby bol sladší. Chcela som jej kúpiť Hollandiu ale nikde som nezohnala bielu..

junovka
14. črc 2010

@gabika20 kludne mozes.Namiesto vyzivky mu mozes popucit banan alebo nastruhat do jogurtu jablko. 😉

gabika20
14. črc 2010

junovka - ďakujeem za radu, vyskúšame 🙂

gabika7706
14. črc 2010

@gabika20 nemusis hned davat nieco sladke do jogurtu, mozno jej zachuti aj biely.

gabika20
15. črc 2010

gabika7706 - ahoj, som si istá, že biely by jej určite nechutil(asi je vyberavá po mne🙂 lebo aj zo zeleniny ju striasa a ťažko ju do nej dostanem, ale ovocie spapká raz-dva 🙂 navyše mi prišiel dosť kyselý...

gabika7706
15. črc 2010

@gabika20 juj, tak ako Zvolensky sa Ti zda kysly...ten je asi najsladsi resp. najneutralnejsi zo vsetkych 🙂 Ved OK, ak vies, ze nezje cisty, daj jej ovocie, alebo domaci dzemik do toho. Akurat, ze ked si zvykne jest vsetko so sladkou chutou, budete mat problem neskor, co jest...

sladkasue
3. čer 2011

baby, taka otazocka...
nas maly ma 9 mesiacov a skusali sme dnes zvolensky 🙂 doobeda zjedol 3 lyzicky, na olovrant plny polievkovu lyzicu s polkou bananu - chutilo mu! ALE... ked papal - (klasika) zostal spinavy na ustockach... po chvili ostal na tych miestach ako mal jogurt na tvari cely cerveny... sla som ho samozrejme umyt... preslo mu to az po dobrej polhodine. mate aj vy skusenosti taketo???
povazuje sa to za alergiu na blienkovinu kravskeho mlieka? zatial mu nic ine nie je... cervene flaky na tvaricke uz nema🙂

ratatooy
9. čer 2011

ahoj tam mi jsme začli jogurtem holandia selský bílý,nevím jestli můžem i ochucený ale radši mu dám do jogurtu piškoty nebo ovoce,a co třeba jogurt kostíci?

sladkasue
19. črc 2011

baby, my sme skusali zvolensky a po jedeni sa vzdy vyhadzal okolo pusy.(ma citlivu pokozku) inak travenie v pohodicke, ani ziadna ina reakcia...
mala by som vyskusat iny jogurt? alebo to bude naozaj tym kravskym mliekom zapricinene???

aduskatt
19. črc 2011

@gabika7706 aktivia ale je len chemikaliami nadopovane a inymi chemikaliami zahustene mlieko...o jogurte, takom dobrom, smotanovom, naozajstnom nie je v aktivii ani stopy............
Ja som za Zvolensky smotanovy vsetkymi desiatimi🙂)))

iv1983
27. únor 2014

@mata.mata a muze to byt ta bila sladka aktivia?

mata.mata
27. únor 2014

klidně, dávala jsem všechny 😉

kekulina
14. dub 2014

Tak já dávala svému synovi od 9. měsíce kromě Hollandia bio bílé a jihočeského jogurtu ve skle bílého také Activii bílou neslazenou a dnes jsem se na facebookových stránkách od samotného Activia teamu dočetla, že jejich výrobky nejsou určeny pro kojence a batolata a že je doporučují až od 3 let! Proč asi?

veruska007
14. dub 2014

Moje děti mi bílý jogurt nejedí (ale jsou hubené, tak to nemusím moc řešit). Když jsem přečetla složení bílé activie, tak jim radši přisladím bílý jogurt 😉

laisy
2. lis 2018

@luppita Ahoj, s holandii jsme taky začínaly, s tím že jsme pak narazily na ovčí a kozí jogurty, malému i mě moc chutnají. Navíc jsem se dočetla že kravská bílkovina způsobuje více alergií než kozí či ovčí 😉. Nejvíc nám chutnaly od firmy bonlait, mají i své stránky se zajímavými články ww.bonlait.cz a dajjí se sehnat ve velkých obchodech jako je Albert, Globus, Billa...😉