Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

tanja61
5. črc 2008

zrzuska:ahoj mi sme mali problemy s kakanim ked maly mal tiez tak 4mesiace ale on mi nekakal aj 10dni ale je uplne v norme ked babo nekaka aj tyzden pokial nema bolesti bruska,mi sme davali feniklovy caj,rascovy a pomahal s prdikmi ja si myslim ze jogurt pre plne kojene dieta len je este skoro,mohla by si vyskusat ty zjest nieco co by sa dostalo do mliecka,napr.mandarinku alebo slivkovy kompot.nam nepomohlo s toho nic ☹ upravila sa nam stolica az ked som zacala prikrmovat a to na konci 6mesiaca.....niekedy pouzijem aj teplomer a maly sa vykaka bez problemu ale vtedy nam ani ten nezaberal takze skus nieco ale myslim ze by stacilo fenikloveho cajiku..... 😉 a ze dieta by nemalo pit cajik pokial je plne kojene?tak mi sme pili od 3mes.a vsetko oki prdeli sme jedna radost 😀

junovka
5. črc 2008

zrzuska, ani ja by som este jogurt nedavala 😨 ...co sa tyka pitia cajiku pri kojeni, tak urcite sa pit moze, hlavne teraz, ked je teplo.A pokial je to tyzden, tak to je este v norme, ale keby bol nadalej problem, tak skus harman.cajik....ten zjemnuje stolicu a nuti sa vykakat 😉

elinka27
5. črc 2008

ahojcek, a neviete mi poradit kedy dat jogurt dietatku,ktore ma hypoalergenne mlieko?

pietra
6. črc 2008

elinka, my sme tiez na HA mlieku a teraz si nepamatam, ci nam odporucla doktorka s jogurtami zacat v 8. alebo 9. mesiacoch 😕 😔 , ale zacala som az po ukoncenom 9 😉

zrzuska
6. črc 2008

no tak co sa tyka fenikloveho caju tak ked som ja ho pila alebo aj mala tak praveze mala vetry. ze sa jej nedalo prdnut. ale neviem, lebo ja som jej davala pit cajik. urobila som 100ml a ten pila. raz feniklovy raz iny. tak mozno ho vypila vela. ze to malo opacny ucinok.
skusala som uz tiez vsetko mozne. mne sa ani s rektalnou rurkou nevykaka. iba raz sa jej podarilo. ale vyprdka sa väcsinou. teraz nam celkom pomaha ked jej cvicim s nozickami. 🙂
no ja dufam, ze jej to prejde. ze uz sa to bude lepsit.

besova
6. črc 2008

My mame Tiez HA mliecko a jogurt papame od ukonč. 8mes. activiu papkame a teraz som mu skusila dat jogobelu bananovu a slivkovu a moc mu chuti.. 😉

lucky.lady
6. črc 2008

Ahoj holky 🙂
já jsem dělala malé domácí jogurt. Moc jí chutnal a určitě je zdravý 😉

elinka27
6. črc 2008

zrzulka a skusala si slivkovu stavu?je dostat kupit v lekarni, nam pomohla 😉

elinka27
6. črc 2008

lucky a mas na neho recept?

zrzuska
6. črc 2008

elinka mna zo sliviek nafukuje tak sa bojim aby aj malu nie. ale mam doma slivkove kompoty 😕

lucky.lady
6. črc 2008

elinka:
Je to strašně jednoduché. Myslím, že jsem snad litr normálního kravského mléka (nejlíp plnotučné, ale snad jsem to dělala i z odtučněného, dcera byla kousek, tak jsme zbytečně nepřidávali tuky...) ohřeješ aby bylo vlažné,teplé. Ne horké! Přidá se tam jogurt hollandia (ta má snad nejvíc té jogurtové kultury). Zamíchám to... Potom jsem to rozdělila do skleniček. Já jsem to dávala do těch od přesnídávek 😉. Zavřeš to a dáš to snad na hodinu buďto do vody, kterou udržuješ na 40 stupňů, nebo jako já do trouby na 40 stupňů, já to mám jako program "kynutí". Potom to vyndáš necháš vychladnout a hotovo 🙂 😉
Asi by se tam dalo přidávat i ovoce, nebo cukr, ale já jsem to dělala malé snad už v těch šesti měsících, tak jsem to dělala bez ničeho.
Mně to moc nechutnalo, ale malá to baštila a myslím, že je to opravdu zdravé. Lepší než kupované s konzervaty a nevím s čím ještě 😉

lucky.lady
6. črc 2008

našla jsem tu i recepty 🙂 jeden je dokonce tady z modrého koníka😀

http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=23158
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

emjee
2. srp 2008

janii • 1d • Včera v 15:34
Ahoj, všude je psáno že děti by do 1 roku vůbec neměly jogurty a nic z méka (jen z UM), malý má 7 měsíců a někdy v obchodě mám tendence ho koupit ale nevím, co a jak, tak se chci zeptat kdy jste poprvé zkusili dát jogurt a jaký? Díky 🙂

zusma • 1d • Včera v 15:36
Ahoj,já slyšela i četla, že jogurty se můžou někdy kolem 8.měsíce. Moje malá měla poprvé jogurt nedávno-tedy na konci 9.měsíce a dávám jí bílou Holandii-kvalitní selský jogurt 😉

gabca1 • 1d • Včera v 15:37
Janii - my nesmíme dávat jogurt jen kvůli tomu, že já mám alergii na pyl. Ale jinak si myslím, že se mléčný výrobky smí dávat dřív než v roce 😉

jaku • 2d • Včera v 15:40
Janii, jogurty se doporučují od uk. 7.m, ale moje dětská dr. říká tak max 1/4 balení, že více až od 10.m. Zkoušela jsem malému dávat holandii, activii bílou, protože moc nepije mlíko a má zácpu, ale neochucené nejí vůbec, když mu to zamíchám do přesnídávky nebo do ovoce tak to zrovna ne moc nadšeně sní, ale pak mu bylo špatně- tlačilo ho to. Ale on nesnáší i vaj. žloutek, dr. říkala, že to je vyšším obsahem bílkovin a některé děti to holt špatně tráví. Takže my bohužel jogurt zatím odsouváme. Ale asi jsme vyjímka, normálně už ho zkus nebo začni kaší Sunarka jogurtovou.

lendy1 • 1d • Včera v 15:46
stejné téma 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

začíná se tak od 8-9.měsíce a nejlepší je Hollandie 😉

lenkazdenek • 1d • Včera v 15:49
Nám dokotor řek od ukončeného 8 měsíce klidně i aktivii a můžem dávat klidně celej protože malá nepije moc mlíčka tak do ní nják musím dát aspoň mléčné výrobky

kraste • 1d • Včera v 19:33
ahojky holky, já byla teď na kontrole s malou a bavila jsem se s MUDr. o jídlech a říkala mi, že jí můžu dávat jogurt, ale bílý od 6měs, což má za 14dní. Takže fakt jak který doktor.

janii • 1d • Včera v 19:36
Takže pribiňáky atd. vůbec jo?

svoma • 2d • Včera v 19:41
Prvně se jogurt prý může od ukonč. 8. měsíce,já ho dala týden před tím.

Janii,dr. říkala,že Lipánky,pribiňáky a tak jsou nanic,že po nich děti zbytečně kynou,že radši jogurt,já ho ale občas dávám,Lipánek je super,přece o něj malou neošidím. 🙂

jandalinka • 1d • Včera v 19:53
janni:pribináčky bych moc nedávala,jsou ještě moc těžký na bříško malého 😉 my dáváme activii od 8.měs

marinka • 1d • Včera v 19:56
Já jsem dala poprvé jogurt minulý víkend, takže když měla Anička 9 měsíců a 2 týdny. Původně jsem chtěla vydržet do roka, protože já mám alergii na pyl, ale malá mi poslední dny hodně špatně jedla, i toho mlíčka už moc nevypije, tak jsem se bála, aby měla dost vápníku. No a moc jí zachutnal, tak teď ho občas dám a jsem ráda, že něco jí 😉

svoma • 2d • Včera v 19:57
Já taky dávám Activii,malá jí má ráda s piškotama,oni se v ní úplně rozpadnou a je to pak hustější. 🙂

jandalinka • 1d • Včera ve 20:09
svoma:a to jí dáváš do té activie klasický piškoty nebo nějaké sušenky pro kojence?!Já nevím,zda už dát piškoty.Dávám sušenky od Sunarky.

svoma • 2d • Včera ve 20:11
Já dávám klasické dětské piškoty,jen je trošku nalámu,oni se v tom ale stejně rozmočí,tak se asi ani lámat nemusí.Vždycky to nechám chvilku odstát. My totiž ještě nemáme ani jeden zoubek.

janii • 1d • Včera ve 20:17
Taky dávám normální piškoty.Když si spolu hrajeme a sedím u něho dám mu piškot do ruky jen tak a on si ho žužle, slinama mu to měkne, chutná mu. Doktorka nám to schválila 🙂

kristi • 1d • Včera ve 20:18
asi tak v 8 mesici. Lipanky davam skoro obden, chutnaji ji a vubec po nich nekyne.

nikitka26 • 1d • Včera ve 21:05
Mě řekla Dr. jogurt od půl roku ( a to ví, že jsme oba s manžou alergici), já ho začala malému dávat v 7.měsíci, většinou mu do něj mačkám banán nebo jiné ovoce a moc mu to šmakuje 😉. Dávala jsem rovnou celý tzn. 150-200g. Nejvíc kupuji Holandii selký jogurt, většinou to půlkilové balení a máme ho na 3 dny.
Tvaroh všeobecně se do roka dávat nemá kvůli velkému obsahu bílkovin, což je v tomto věku ještě moc velká zátěž na ledviny a trávicí trakt.

gabca1 • 1d • Dnes v 11:15
Nikitka - a jste alergici? Tak, že bych ho také zkusila, už fakt nevím co jí mám dávat k těm svačinkám 😔

kijonkova.k • 1d • Dnes ve 12:55
Jogurty se nemusejí dávat do roka vůbec,pokud kojíte.Jinak od ukončeného 8.měsíce.nejlepší jsou prý bíle,čerstvé,tzn.ty,které nemají moc dlouhou dobu expirace.Zrovna včera jsem to četla na porodnice.cz

sasenka
2. srp 2008

Lipánky, pribináky a pod. absolútne vhodné nie su, su so smotyna a tavrohu, príliš koncentrovaná bielkoviny, nejde tak o priberanie, skor záťaž na tráviaci trakt. To verím, že detom chutia - jasne, ved su sladké, ako aj všetky "detské" dezertíky (Monte, Prince jogurt...)
Ja kupujem Rajo klasik biely, alebo naše Alke, Zvolenské (niekedy mi do toho pridám trošku domáceho džemu)... s krátkou zárukou, nie Zott, Joplait, nie nizkotučné. A papáme asi od 10mes. sice by syn mohol aj skor, ale skor mu nechutili.

elinka27
2. srp 2008

ja mam doma uz ani neviem odkial taky zoznam a tam je presne popisane ktora potravina od ktoreho mesiaca a drzim sa nim, a od 8 mesiaca je pisany biely jogurt a smotana a tvaroh je naozaj az od roka.

anavila
3. srp 2008

ja mam 6 mesacnu dcerku a davam jej activiu sladku bielu, aleboaj jahodovu a do nej som nastruhala troska piskoty alebno som popucila banan, chutilo jej a nebadam ziadne tazkosti, myslite si ze som to prehnala?? na intertnete som citala od jednej detskej doktorky, ze od siedmych mesiacov moze jogurt biely, tak jej davam, a activia obsahuje tie probiotika, tak myslim ze jej to nijako nemoze uskodit

junovka
3. srp 2008

my sme este" nevedeli "v 6 mesiacoch, ze existuju nejake jogurtiky , toboz nie jahodove a taktiez aj piskotiky 😎 😉

sasenka
3. srp 2008

Isto nie sladkú, radšej obyčajnú, piškoty až po 8. mesiaci (jedine ak maš tie od 6. mesiaca bezlepkové), jahody su alergén, ak jej nič nebolo, tak si mala šťastie.
Ja som davala tie najklasickejšie aké boli, naše slovenské, nie tie nemecké s mesačnou zárukou 😖 probiotiká ma aj v dojčenskom UM, alebo ak kojíš tak prirodzene od teba.Activiu som mu dala až po roku, aj to že ine sme nedostali - tak bielu (nesladkú)

Ja nie som na stravovanie už teraz (v 17 mes.) taký pedant, ale aspon do roka som to strážila velmi.

martina46
3. srp 2008

mne by mala nevzala uz v zivote jogurt do pusy, ak by som jej nedala sladky! to vam deti jedia kysle biele jogurty v pohode? 😕

nevesta
3. srp 2008

Ahoj, moja mala papa bielu Activiu uplne v pohodicke, nic jej do toho nedavam 😉

junovka
3. srp 2008

martina, samozrejme, ze ani moja Nely nechcela papat cisto biele jogurtiky, vzdy som primiesala banan, alebo ine ovocie a dochutila piskotmi, alebo ovs.vlockami a bastila, az sa jej gule za usami robili a dokonca si este aj pohmkavala pri tom 😀 😀 😀 😉

bihan
3. srp 2008

Tiež dávam len čistú bielu activiu.. nesladenú 😀 začalo to tým, že mi malá do nej strkala prsty a začala to ujedať (v 7m).. nemá ani rada, keď jej to "riedim" ovocím 😅

Smotanový jogurt by som tiež nedávala... zbytočná záťaž pre dieťa

sasenka
3. srp 2008

Absolútne v pohode, ved to nie je kyslé... to je tým, že ich davam od začiatku, on ani nevie, že by to mohlo aj sladko chutiť, aj ked už som mu dala aj ochutený - ved už ma skoro rok a pol, tie biele ma stále radšej. Pribinák mu dali raz na navšteve, to prežúval a vyplúval 😝

jandalinka
4. srp 2008

já myslela,že pro začátek je vhodná jen activie bez ochucená,klasická a někdo tu píše,že dává i ochucené např.s jahodami a sladkou activii?!! 😒 Já zkusila pro začátek neochucenou a je pravda,že do ní moc nelezla.Ale dávat sladkou ochucenou jsem myslela,že není vhodné už kvůli cukrům?? 😒

sasenka
4. srp 2008

jandaliknka, myslím, že presne tak, do roka sa nedoporúča jedlo prisladuovať, ani soliť, takže radšej nesladenú. Naš Alexko tiež v 8. mes. moc jogurt nechcel, ale asi po 2 týždnoch mu zachutil a teraz si už sam pýta, stojí s lyžičkou pri chladničke a kričí "dáááá"

svoma
4. srp 2008

Jandalinka,měly by se dávat bílé neslazené jogurty. Můžeš si tam přidat ovoce,já malé přidávám piškoty. Ale chutná jí to i bez nich. 🙂

martina46
4. srp 2008

a dat pripadne glukopur?
no mne konci mlieko a mala nechce umele, a vobec sa dost piple v jedle, ona mi nechcela ani osladeny a musim niecim to mlieko nahradit.

junovka
4. srp 2008

ani glukopur sa neodporuca 😉 Inak, bacha, ked ti nechce jest nic co je mliecne, myslim jogurty a dokonca mlieko...moze to byt znak, ze je alergicka na mlieko.Tiez som tomu neverila, pokial u Timeiky mi to nepotvrdili na alergologii 😖 ☹

lenkazdenek
4. srp 2008

Martina a aco přidat přesnídávku,já malý napřed zamíchala do přesnídávky lžičku jogurtu,pak 2 ,3 a teď jí nejradši aktivii samotnou 😉

kett
4. srp 2008

ja nejradsi davam cistou bilou Hollandii, nebo z Kauflandu Vian, ktery stejne vyrabi Hollandia. Activii jsem ani nezkousela.