Kaše. Jak začít dávat mimču?

ellie12
18. dub 2020

Ahoj mamči,

Mam mimco 9 mesicu. Kojim, ale jiz 3 chody ma nahrazene jidlem. Vecer pouze kojim, ale mala drive spala celou noc a ted se uz nejakou dobu budi v noci vice. Myslim si, ze uz ji moje mleko mozna nestaci a nasyceni na spani. Tak bych ji rada zacala davat kasi treba 2 hodiny pred spanim. Myslela jsem jen takovou ridsi aby ji to nezabetonovalo. Jsem z toho ale hodne zmatena...

Chci davat kase Kendamil. Ale nevim vubec jake vybrat a s cim je michat? Mam si koupit i Kendamil 2 a z toho ty kase delat? Nebo staci voda? A jak se to pripravuje? To si udelate nejdirve to mleko, pak cekate az vychladne a az pak pripravujete kasi?

Diky

blondynka400
18. dub 2020

@ellie12 kaše máš dva druhy, mléčnou a nemléčnou. Mléčná je jenom z vody, nemléčnou můžeš udělat ve vodě (chuťově nic moc), v UM nebo i v MM. Kaše se rozdělává v teplém mléce.
Osobně bych večer kaši nedávala, když tak třeba ráno.
V 9 je ideální mít večeři (složeném podobné jako oběd, cca 2 hodiny před spaním) a těsně před spaním nakojit.

puhelin
18. dub 2020

Kase nezaruci, ze se nebude budit celou noc. Muze se ted budit kvuli zubum, rustovym bolestem, i pohyb ted boli vic, hodne telo cvici pri lezeni, stani, ... Kojeni hodne od bolesti pomaha. A ted by se jeste mohla zacit budit kvuli bolesti bricha po kasi. Za sebe bych kojeni nerusila. Nebo kdyz uz by to bylo nevyhnutelne, tak v klidove dobe. Co bys ji nabidla v noci po zavedeni kase?

tonicka16
18. dub 2020

@ellie12 my jsme dceri na noc kaši dávali a nikdy žádné problémy neměla, takže bych se nebala a klidně to zkusila. Nicméně dcera se cca od 8 měsíců budila několikrát za noc (jakože hodnekrat), někdy bylo lepší obdobi, někdy horší. A hladem to nebylo. Doporučuji knížku Prosim spinkej, tam je to krásně popsané. U dcery se to zlepšilo ve dvou letech po zrušení kojení..

petulejan
19. dub 2020

Já dám kaši třeba v půl deváté a stejně se mi na kojení vzbudí třikrát za noc 🤷‍♀️ ale zkusit můžete. Dávám mléčnou,Sunar a problém s bolením nemá.

zuzita15
19. dub 2020

@ellie12 v 9m jsou tri chody az az, navic kojeni se nenahrazuje, prikrm je od slova prikrmovat, nikoliv nahrazovat. Kase se na noc nedava, jak uz pise napr. puhelin, dite po ni ani nemusi lepe spat a muze se budit uplne z jineho duvodu nez je hlad. Kase je na noc tezka, polud uz dite spi, tak zpravidla vycerpanim, jak telicko zpracovava tu obrovskou naloz sacharidu. Spanek pak neni kvalitni. Uprimne jsem nikdy nepochopila snahu nekterych matek dite na noc co nejvic narvat cimkoliv, hlavne, aby spalo. Ja se od porodu (20m) nevyspala, dcera se mi stale budi 2x v noci, ale nikdy by me nenapadlo cpat ji horem dolem, jen abych mela klid. Navic si nemyslim, ze by se budila hlady. Instantni kase jsou jen prazdne kalorie, z vyzivoveho hlediska je to uplne k nicemu. Kdyz uz, tak lepsi domaci kase, vlocky dopredu namocit idealne pres noc, s kapkou neceho kyseleho, aby probehla fermentace, pak se lepe travi. V kazdem pripade by se kase mela podavat dopoledne.

mariegroth
19. dub 2020

Za me kasi take ne. Dite se v tomto obdobi z mnoha duvodu - treba spankove regrese. Ja chapu frustraci z nevyspani a nemam ti to za zle. Ale opravdu je dobre si neco o tech kasich precist a co vlastne delaji telicku.

taspy
21. dub 2020

Kaše na noc u někoho funguje u někoho ne. Já teda občas kaši na večer dávala,ale jen Kozí, které jsou lépe stravitelné a malá neměla problém s bolením bříška. Na večer jsem ji dělala řidší než třeba přes den. Kaše na noc je velmi ožehavé téma, četla jsem spousty diskuzí maminek, lékařů,... někdo řekl na noc ne a druhý to zase vyvrátil. Nechte to na svém rozumu, vyzkoušejte a uvidíte 😉

ivis_b
21. dub 2020

Kaše na noc ne, sacharidy na noc nejsou vhodné. Navíc zbytečně děláš dětem návyk na sladké před spaním. Nevím, jak ty, ale já taky na noc sladkou kaši nejím, když, tak ráno. S dětmi je to stejné. Večeři klidně dej, ale dala bych něco vhodnějšího - polívku, zeleninový příkrm.