Kedy ste bábätkám začaly dávať na pitie vodu?

rimmel
3. lis 2009

pardon ak uz tu taka tema je , pripadne ma nasmerujte ale chcela by som sa spytat kedy ste svojim babatkam zacali davat ine tekutiny na pitie ako materske mliecko...ja planujem pockat do jedneho roka nakolko MM je 88% voda takze nevidim dovod davat navyse teraz..ci mylim sa? dakujem za reakcie.

kutcher
5. lis 2009

Tak s malym teda problem nemam, na roce si sam zacal rikat brrrm a segry malej, jelikoz ji to moc nekojilo, neprestal hulakat, dokud nedostal napit, ne kazdy dite asi neda vedet.

aleachim
5. lis 2009

kamarádka má klučíka, do 10tého měsíce jen příkrmy + kojení, malý začal pít až v létě, protože měl žízeň v horku. Teď tu byli, hrneček s vodou na stole a vždycky přiběhl a napil se, šel si hrát a zas přiběhl.

Stejné je to s tím kojením jako jedinou tekutinou. Když se nají a máma dá prso, ať se napije, tak si myslím, že těžko si pak dá ještě čaj.

kutcher
5. lis 2009

No hura, konecne vyjadreni selskeho rozumu!

rimmel
autor
6. lis 2009

inak som sa kukala na internet vcera poriadne vsade a tam pisu ze ak kojim poriadne, plno, dostatocne, neni dovod davat dietatu vodu do doby 1 roka. 🙂

ale este to s tou lekarokou zajtra prekonzultujem, ale uz mam v hlave viac menej jasno jedine ze by ona povedala opak :D

a hlavne ako kutcher pise..ak ma dieta dostatok mokrych plienok a ine znaky..neni problem..ved ked stale ponukam prso a on sizobere, niekedy nezobere ak neni smadny, naco totoprso obmenit za vodu..MM je predsa lepsi drink pre neho ako voda...ono ano, su zeny co chcu uz kojit menej casto tak daju vodu ale ja nemam problem kojit aj nonstop kebyze musim :D :D

kutcher
6. lis 2009

Ja jsem pak taky davala pocucikat skoro kazdou hodinu, ale nevadilo mi to, bylo rozkosny, jak se ke mne plazil jak raneny vojak a hledal cecik :D

rimmel
autor
6. lis 2009

😀

meleri
6. lis 2009

já si myslím že Radka.m uhodila hlavičkou na hřebíček.... 🙂

já jsem to zapinkala.. ☹ měla jsem ho na to zvykat dřív no...ale vůbec mě to nenapadlo, protože jsem pořád hodně kojila, ale pak jsem nad tím "jen" přemýšlela, no a začla sem nějak před měsícem...asi to není vyloženě pozdě, ale on se ne a ne napít...a mimo postel nechce pít ani z prsa...takže když nejsme doma což je někdy i celý den, tak si možná třikrát srkne z toho pítka (spíš se polije) a když jsme doma tak ho honím po bytě a on jak to vidí tu flašku tak mi zdrhá...

myslíte že kdybych mu uvařila čaj a pocukrovala trochu tak by si dal říct?? nechcu mu cukr dávat, ale co mám dělat když nic nepije....

rimmel
autor
6. lis 2009

meleri skus namiesto toho cukru spravit mu vodu s nejakym co ja viem dzusom 😉 nastastie johnny je zvyknuty cucat z prsa kdekolkvek....kojila som ho velakrat aj vonku aj v lietadle ci aute ci v restike :D

meleri
6. lis 2009

když byl menší tak pil všude, ale přijde mi jako by se za to ted už styděl či co, prostě na veřejnosti ani za nic, jedině doma a před spaním...džus sem zkoušela a nic... ☹ jediné co jelo byl čerstvý džus z mrkví,ted měnapadlo že bych mohla koupit ten co prodávají v obchodech, sice je to drahé ale kdyby to pil...

ojo
6. lis 2009

tak já dávala malýmu čajík od 1.měsíce, i když jsem plně kojila...hlavně aby měl pitný režim...nejsem z těch, co vytahne prso všude 😅 takže s tím asi problém mít nebudem 🙂

ale švagrová dávala malýmu jen UM asi taky víc jak do půl roka a taky jí nic nechce jinýho pít než mlíko...tak zkusila normoš černý slabý čaj a docela to pil... 😉

a co mi říkala dr. tak když už si dítě řekne, že má žízeň (jakýmkoli způsobem), tak už je dehydrované, protože samo si jen tak neřekne... 😕

shaula
6. lis 2009

Ojo - to co říkala doktorka, mi zní rozumně. Navíc u každého, i u dospělého, je žízeň už jen zoufalým voláním těla po tekutinách. Pít bychom měli pravidelně, nejen tehdy, až máme žízeň. Ovšem přiznám se, že s dodržováním pitného režimu mám značné problémy, klidně bych vydržela o dvou skleničkách vody celý den ☹ Právě proto mi přijde důležité ty děti fakt učit správně pít.

berenika39
6. lis 2009

Dítě si neřekne, že má žízeň, batole má mnohem jiný starosti než svůj pitný režim. Apokud děti nonstop chodí s lahví s dudlíkem a čajem - znám takové, co si nemohou hrát, protože drží láhev, tak to není o pitném režimu, ale zlozvyku cumlat flašku. Pořád si myslím, že je na nás, abychom je to naučili do roka, pořád si neumímpředstavit 11ti měsíční dítě, že neumí pít.

soanpe
6. lis 2009

ojo,shaula,berenika
taky mi to nějak nebere halva,že si dítě řekne,když má žízeň. 😕

berenika39
6. lis 2009

A to, že si srkne ze sklínky není, že umí pít. Umí se nepobryndat, ale ne doplnit tekutiny v takovém množství, aby to pro jeho organismus bylo dostačující.

soanpe
6. lis 2009

mně se sofí naučila pít (před dudlík 😝 ) až ted nedávno a byla jsem z toho na prášky . v létě pila vodu a se změnou počasí ,jako když utne. ted pije čaj rooibos ochucený ovocem a naučila se ,že k sváče si dá ds chlebíčkem, k obědu taky a večer po koupání taky a mezi tím jí dám cucnout a to si dá tak 20-30ml.ono asi když se v bytě topí,tak ten suchý vzduch ji donutil nebo jí ty čaje fakt chutnaj 😉

kutcher
6. lis 2009

Njn to si asi kazda musi prebrat sama, vic uz se to asi rozebrat neda, kazdy ditko je jiny a ma jiny potreby, vyvoj, chute atd

rimmel
autor
9. lis 2009

tak sa hlasim, bola som u doktorky 🙂

maly do roka vodu ciiny napoj ako je mm nepotrebuje.....ak samozrejme dostatocne kojim..ak zena uz nechce casto kojit ..ako kojila predtym, tak sa musi dat iny napoj, ak ta voda..ale ja kojim kazdu hodku, dve takze povedala ze mlieko materske ak mozem dat je lepsie ako voda 🙂

takze tak

rimmel
autor
9. lis 2009

oh a este som zabudla ze povedala ze mu mam dakedy davat MM pit z poharika nech si na neho zvykne 😉

kutcher
9. lis 2009

No aspon se necitim jak deb.l a jsem rada, ze jsem tu nemlela hubou na prazdno

rimmel
autor
9. lis 2009

😀 😀 jasne ze si nemlela na prazdno....dokazom je tvoje zdrave dieta 😉

tym nehovorim ze dat vodu je nezdrave alebo co len chcem tympovedat ze MM ako tekutina uplne staci a neni dovod davat vodu ak sme ochotne dostacujuco kojit..ak chceme kojit uz menej , dame navyse vodu ak nie, tak netreba ziadnu vodu

radka.m.
9. lis 2009

5533 Radka2009-11-07 09:52:45
tekutiny
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda je reálné a vhodné,aby se dítěti do roka nepodávali žádné jiné tekutiny,než kojení,kojení je za 24hodin dost,tak jestli mu stačí jenom to kojení do roka,bez jakkýchkoliv jiných tekutin,předem děkuji za odpověd,pěkný víkend
Odpovědět

Jiřina Mrázková2009-11-07 21:53:57
Odpověď
Radko, dobrý večer, Petra Vám to píše velmi dobře, sama bych to lépe nenapsala. Samozřejmě, že je možné nahradit tekutiny kojením, ale protože dítě potřebuje stále okolo nejméně 800 ml tekutin denně, tak byste musela kojit prostě pořád, každou chvilku. Dítě, které už má třeba 3 příkrmy automaticky vypije méně mléka,protože prostě nemá tolik chuti, stačí mu příkrmy a nějaké to kojení. Pokud budete trvat jen na kojení a příkrmech třeba u ročního dítěte s 5 příkrmy, tak si přidejte alespoń 8-10 kojení, abyste pokryla potřebu tekutin, která je v tom věku skoro litr. OPravdu do toho chcete jít a dobrovolně z dítěte pěstovat závisláka? OPravdu chcete být takových otrokem dítěte? Opravdu chcete pak v létě řešit velký problém, že dítě neumí přijímat jiné tekutiny? Já bych do toho dobrovolně nešla ani omylem...to je odpověd p.Mrázkové,laktační poradkyně,která je velkým příznivcem kojení a přesto takto odpověděla 😉

rimmel
autor
9. lis 2009

radka prepac ale ten doktor ci doktorka je uplne mimo! ze otrok..no zbohom.... 😲

a k pointe...hovori ze ked zacnes s prikrmami, dieta bude pit menej MM..to dava zmysel......ja som ochotna dieta kojit 10-15krat denne aby som tuto potrebu tekutin pokryla..ved je jedno ci mu dam MM ci vodu..a MM je zdravsia ako voda takze ja nemam o com ...a kojit kazdu hodinu ci dve mi nepripada ako kojeni poraz ci kazdou chvilu a robim to rada, s laskou, lebo viem ze mu davam ten najzdravejsi drink aky moze mat 😔

aleachim
9. lis 2009

Nezlobte se na mě, ale když holky chtějí kojit každou hodinu, tak proč máte pořád potřebu je od toho odrazovat. Je to jejich rozhodnutí a tudíž též jejich věc.

Navíc paní laktační poradkyně píše o ročním dítěti a rimmel mádítě 7měsíční. V roce mu třeba už vodu dávat bude.

rimmel
autor
9. lis 2009

aleachim dakujem..jasne ze uz v roku mu budem davat viac..planujem totiz mozno skoncovat s kojenim alebo aspon menej kojit ked budemat rok a pol..ono aj teraz ked kojim mu budem davat poharik nech si zvyka..parkrat za tyzden si odstriekam MM a skusim dat 🙂

radka.m.
9. lis 2009

aleachim-tímto určitě nikoho neodrazuji,každého věc,ale tady na mk je spousta maminek,které fakt někdy nevědí,tak at taky vidí druhou stránku,ne?jinak dotaz je psaný jasně,jestli je vhodné podávat do roka jenom mm,takže to je psaný celkově a je jedno,jestli ted má prcek 7měsíců,jinak mi to přijde tak,že když mám k příkrmům přidat dalších 10kojení,tak budu mít dítě u prsu piořád a tím z něho opravdu dělám závisláka,ale jak říkám-každýho věc a jestli je rimmel skálopevně rozhodnutá,pak nechápu,proč vůbec tuto diskuzi otvírala 😲

meleri
9. lis 2009

já si to taky tak myslela, že kojení stačí, jenže malý má ted brzo rok, a celý den za ním lítám s čajem nebo vodou....:( a ne a ne....teda poslední dva dny sem se vyprdla na pítko, bo to už ani nechtěl vidět, a dávala jsem mu po lžičkách a vypil tak kolem 8 lžiček, jenže co to je že...

kutcher
9. lis 2009

Otvirala ji proto, protoze si nebyla jista, jestli tim sve male neublizi, to docela chapu a jine maminky se snad mohou docist to, co jsme tu uz psaly, ze pokud chce jen kojit, musi mit hodne mlika a chut to dite kdykoliv nechat prisat, jestli nechce nebo nema dost mleka, tak neni preci o cem diskutovat ne?

rimmel
autor
9. lis 2009

otvarala som ju preto lebo som si nebola ista..ci neuskodim synovi..ale dnes po rozhovore s lekarkou som si ista...

a nemyslim si ze kutcher napr ma dieta zavislaka 😲 moj napr na cecku zavisly vobec neni..ja mu ho davam, on si nepyta..kludne vypije aj z flase atd..je to moja volba a to preto lebo MM je najzdravsi drink ....

kutcher
9. lis 2009

nebo malej? ted nevim, asi kluk ze? Ja teda hrnicek nedavala, on ani moc nechtel, ale na roce pil uplne normos

rimmel
autor
9. lis 2009

kutcher malej 🙂 :D

ja to i vidim na malom ze nebude problem neskor pit z hrnceka..je velmi otvoreny vsetkemu a rad skusa nove veci..🙂