Kolik převařené vody můžu dát 3měsíčnímu miminku?

janapazderkova
22. čer 2017

Ahoj mamky. Prosim o radu. Mam trimesicni miminko, nekdo mi poradil, ze v takovych vedrech muzu dat k mliku jeste prevarenou vodu nebo fenyklovy caj. Kolik toho muzu dat? Holcicka je plne kojena a ted jak je vedro by porad jen sala...muzu ji ten cajik nebo vodu dat z flasky? Diky moc!

kajalka
22. čer 2017

Fakt dnes a denně děkuji za naší osvícenou pediatru, která mi necpala podobné bludy a naopak ocenila, že pouze kojím, neboť tím doplňuji dítěti i minerály přesně tak, jak potřebuje.
@janapazderkova Za sebe radím, pokud můžeš, koj klidně nonstop, příroda je geniální, má všechno vymakané, jen lidi si myslej, že jí oblafnou.

kamste
22. čer 2017

@leni88 naředit MM v lahvi?
myslím si, že pokud by měla žízeň, tak si tu vodu klidně dá samotnou

panickatlamicka
22. čer 2017

@kamste moje mama by tam nalila litr stavy, ta by se nemazala 😂🙄

janapazderkova
autor
22. čer 2017

@kajalka no ono to prave nonstop moc nejde, dokud nebyly takovy vedra a mala chtela pit jen po trech hodkach, tak to bylo super, ale ted chce co pul hodiny a ja tolik mlika nemam, takze stejne pri kojeni breci protoze ji nic moc netece, takze stejne musim delsi cas pockat. Mam pocit, ze me uplne vysaje, tudiz mi bylo receno, ze ji mam dat vodu...

arwen_arina
22. čer 2017

@kajalka jasny...misto mleka cpat do ditete tuk...

arwen_arina
22. čer 2017

@leni88 nebo zlus treba caj s vodou,nesladky,treba fenyklovy

kamste
22. čer 2017

@janapazderkova múže to být i růstovým spurtem
"výroba" se navýší na základě "poptávky" => 1-2 dny to je náročný, ale pak se to upraví a bude víc

luciina
22. čer 2017

@janapazderkova dceři jsem dávala pít kojeneckou vodu. Také jsem měla málo mléka. Dcera se narodila koncem cervna a kojila jsem 3 měsíce (nic a nikdo nepomohl), vody si ráda cucla.

kajalka
22. čer 2017

@janapazderkova Jak myslíš, přesvědčovat tě nebudem, info k dohledání jsou. Googl toho vyplivne dost..

janapazderkova
autor
22. čer 2017

@kamste prave, ze to jsem si taky myslela, ale uz je to tak tyden a neni tomu tak. Nemuzu ji davat pit kazdy pul hodiny, to bysme nemohli jit ani ven ani nikam.. Kdyz pockam delsi dobu, je to v cajku, ale porad ji mit u prsa fakt nemuzu...

panickatlamicka
22. čer 2017

@janapazderkova muzes zkusit navysit laktaci... A kojit se da i venku, tam je dulezita ta stimulace a kontakt. Zkratka- info mas, lze i dohledat, rozhodni se, jak to citis sama. 🙂

kamste
22. čer 2017

@panickatlamicka teď u 3. mimča jsem se taky snažila kojit, ale už to prostě nešlo... (a to jsem 1. kojila 2 roky a 2. dítě 1 rok a přestala jsem kvůli těhu)

občas se prostě kojit nedaří, ať jsou důvody jakýkoliv
a než dítě trápit...

panickatlamicka
22. čer 2017

@kamste jasne, proto pisu „zkus" (ve smyslu zkus a uvidis) . verim, ze maminka vyfiltruje z diskuze, co ji sedne a zkratka...uvidi 👍

janapazderkova
autor
22. čer 2017

Zkusit to muzu, stejne si myslim, ze to nebude chtit a bude to vyplivovat 😀

arwen_arina
23. čer 2017

Ja vim,ze v mm je voda,v kazdem mleku je voda, ale v kazdem je i tuk a dalsi latky a to na zizen v techto hicech proste neni:( Rikam, zkuste se toho nektera napit a uvidite. Jinak jasne, ze to mimino zpocatku nebude chtit, copak se ditete ptas,co chce? Pozdeji nebude chtit jist obed nebo chodit do skoly a znamena to,ze ho tam neposles, nedas mu jist? Jinak co se tyce tekutin,jsem spis za caj s vodou nebo dzusik s vodou,ale to spis az pro starsi ctyr mesicu. Zkusila bych fenykl v pripade potreby "oslazeny" laktozou, maji v DM.

rebe
23. čer 2017

@arwen_arina My nejsme kojenci, víš? Mateřské mléko by většině dospělých moc nechutnalo, je moc sladké a má výraznou chuť. Ono totiž není pro dospělé, ale pro kojence. A je udělané tak, aby vyhovovalo jeho potřebám, když ma hlad, je hustší, v létě na žízeň zase velmi vodové. Nechceš si zjistit aspoň základní informace, než budeš někoho poučovat? A to si představ, že jsou mámy, které se se svými dětmi domlouvají, co chtějí jíst nebo pít, a respektují jejich volbu...
A proč přesně jsi pro přislazování vody, ať už džusem, fenyklem nebo čímkoli, co je špatného na vodě? Na žízeň je rozhodně lepší než cokoli sladkého.

panickatlamicka
23. čer 2017

@rebe Ja uz to zkusila pani vysvetlit a marne.

janapazderkova
autor
23. čer 2017

Urcite jsem zasadne proti prislazovani. Zvyknou si na to a pak chteji takovy sr... jako jupiky a podobny. A pak ty mlecny zoubky....des.. Videla sem to v praci kazdy den ☹

monulec
23. čer 2017

@leni88 Zkus čaj - heřmánek nebo spíš fenyklový😉

makronka222
23. čer 2017

Jezis dej ji vodu nebo caj a hotovo. Resit, ze jen kojit a vsude vytahovat cecek taky nikoho imrvere nebavi. Co se ji stane kdyz si cucne vody? Kdyz zacne rvat tak ji das zase mliko...

arwen_arina
23. čer 2017

@makronka222 no,konecne nekdo rozumny

arwen_arina
23. čer 2017

@rebe jo,zpatky na stromy...vezmeme si priklad z prirodnich narodu,nedavejme detem najist ani napit,nosme je v kapsach na tele, muzeme si rovnou rozdupat mobily a pocitace. Mela jsem do teto doby za to,ze clovek je bytost,ktera touzi po pokroku a k pokroku smeruje, ale u nekterych to asi neplati :/ Takhle, mne je jedno, jestli si cpete v lete do krku kameni, ale trapim se,kdyz nekdo takto ublizuje diteti. Proc nam nasi rodice davali caj z lahve? Premyslely jste,zeny,nekdy nad tim?

arwen_arina
23. čer 2017

Mam doma kocku, odrostlejsi kote...a i to nemyslici zvire napadne v horku pit hodne vody...nevezme si kocici mleko, ale da prednost vode. Proc asi...

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
kajalka
23. čer 2017

@arwen_arina Inteligenci bychom mohli definovat i jako schopnost vyhledat informace a správně je využít. Doufám, že mnohé maminky, které toto čtou, tyto schopnosti - nezlob se - na rozdíl od tebe mají a dokáží poznat alespoň evoluční rozdíl mezi člověkem a kočkou.

panickatlamicka
23. čer 2017

@kajalka a lezim!

panickatlamicka
23. čer 2017

@arwen_arina nasi rodice delali spoustu veci, ktere se pozdeji ukazaly jako nezadouci, ci dokonce ublizujici.

arwen_arina
23. čer 2017

@kajalka ja tim chtela jen rict, ze piti,potreba vody je instinkt, ktery je vlastni lidem i zviratum...a i kdyz si o nej drobecci neumi rict, neznamena,ze nemaji po mleku zizen. Samozrejme ze znam slozeni materskeho mleka, samozreme vim, ze obsahuje vetsinu vody jako kazda tekutina. Ale mleko je primarne potrava. Navic co je spatneho na tom podat vodu? Nejak tomu nerozumim:( Ale co...jsou to vase deti. Az vam v tomto pocasi zkolabuji, vase odpovednost...

arwen_arina
23. čer 2017

@panickatlamicka Jasne, caj z lahvicky nam strasne uskodil...
Ja sama jsem davala sve dceri vyhradne mm skoro deset dni, odstrikane, ale bylo to mm....v davkach, v jakych byt melo. Byla chudak vysusena jak treska, loupala se ji kuze, mela potazeny jazyk. Doktorka mi poradila caj a obtize byly pryc.

arwen_arina
23. čer 2017

Za dvacet let dalsi generace bude tu nasi taky odsuzovat, jake hruzy jsme na detech pachaly, stejne jako nektere dnes odsuzujeme nase rodice. A tohle tyrani zizni bude mozna jednou z nich. Vzdyt to vidite samy, kazdou chvili se meni to, co doktori doporuci, staci trochu premyslet, nedelat tomu malemu, co bychom nechtely, aby nekdo delal nam, neni to prece tak tezke.