Měkké piškoty Lidl. Od kdy dávat dítěti?

smajlishek
11. srp 2020

Dobré odpoledne,

máte někdo zkušenosti s měkkými piškoty z Lidlu?

Od kdy byste je dávali?

Jsou krásně měkké jako polštářky, takže si myslím, že by nemusel být problém.

Křupky papá dcera na základě doporučeni lékaře od 5 měsíce bez problému.

Všem moc děkuji.

purplerain
11. srp 2020

Dávám od šesti měsíců. Občas.

blondynka400
11. srp 2020

@smajlishek obsahují cukr, takže za mne bych nedávala. Určitě ne 6m dítěti.

flabelina
11. srp 2020

Přesně jsou docela dost sladké,tak pozor na to

jjasmina
11. srp 2020

My dávat rozhodně ted v 6 měsících nebudem, na ten obsaženej cukr je času dost

journals
11. srp 2020

Od roka nejdřív. Čím to má být dítěti prospěšné?
Nejsem eko-bio, ale tohle je pro tak malé prcky úúúúplně zbytečné. Kup místo toho meloun 😉

lv
11. srp 2020

Tak 9m aspoň

goovana
11. srp 2020

@smajlishek myslím si ze klidně můžete dávat. Ja bych tedy dávala dcerce maximálně jeden a to jen jednou max dvakrát týdně

marti89
11. srp 2020

Já tedy z křupek a sušenek preferovala značku Rej, na složení se podílel výživový poradce Havlíček (můžete znát z Jste to, co jíte.. Kde zkoumal složení jídelníčku, cukry a soli ve stravě).

smajlishek
autor
11. srp 2020

Děkuji vám moc za názory🙂 Vím, že je to takové diskutabilní🙂 hlavně kvuli cukrům. Též nejsem žádná eko, bio a podobně jen proste nechci nejak pochybit🙂 Dcerce zrovna roste zoubek a křupka ji hodne pomohla.. hraje si sni v rucicce i 20minut.. a v pusince si masiruje tím to misto 🙂 Nesnese v puse nic studeneho(zadne kousatka)

journals
11. srp 2020

@smajlishek Ono to právě u půlročního dítěte ani diskutabilní není 😖 křupka - proč ne, sem tam. Piškot tak malému dítěti fakt nepatří. To už má i zavedený lepek?

95newmommy2020
11. srp 2020

Jako jooo, je v tom cukr, takže já bych si to osobně nedala. Ale u těch děti? Mě doktorka sama rikala, ze děti saxharidy potřebuji asi tak dvojnasobek, než by měl mít dospelej a oproti mě tak čtyřnásobek. (Mám cukrovku 2) Spis v 6 měsících záleží, jak moc to dítě je v pohodě s kouskama. U nás nemyslitelny, i přes to ze se to rozpouští.

blondynka400
11. srp 2020

@95newmommy2020 je sacharid a sacharid. Určitě není důvod, proč miminko krmit bílým cukrem....

malytlustyhroch
11. srp 2020

Me presne tydle jednou splesnively, nez jsme je otevreli (a podruhy uz jsem je nekoupila), mela jsem je pro trileteho, tak doporuji dukladne zkontrolovat. Jinak ja bych je pulrocnimu nedala, to uz radsi normalni piskot s normalnim slozenim, ale i s temi jsem cekala do roka.

95newmommy2020
11. srp 2020

@blondynka400 Tak určitě to není výhradní strava. Ale chápu obě skupiny, ty které dávají i ty které ne.
Já si to umím představit později, ze se to dítěti dá do pudingu nebo někdy i jen tak.

smajlishek
autor
11. srp 2020

@95newmommy2020 přesně tak jak zmiňujete vy, nebude to výhradní strava 🙂 zavedeny lepek jeste nemáme, ale doktorka nam uz od 5.měsice říká že máme neco lepkoveho zavest, pry kvuli intoleranci🙂

smajlishek
autor
11. srp 2020

@malytlustyhroch dekuji moc za upozornění🙂

hanka208
11. srp 2020

No já osobně s piškotama počkám do roka, přeci jen je to samý cukr. Ale na 2.str. Nám říkala sestřička na pediatři na 6ti měsíční kontrole, že může bílý jogurt s ovocem a nebo do něj můžu rozdrobim susenku od sunaru či piškot, ale obě varianty mají cukr. Tak zatím jen křupky a něj jsou u nás ty kukuřičné.

journals
11. srp 2020

@smajlishek Nepospíchej tolik. Ono mu/jí to nikam neuteče. A doporučuju trochu kritického myšlení. Věřím, že doktorka radí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale tohle je rady prasárny největšího kalibru. Syn piškoty normálně nejí ani v roce a půl. Nevidím důvod.

amazonkajanik
11. srp 2020

@smajlishek jestli vyhovuje křupka,zůstat u ní. V coopu se dají sehnat pšenično-jáhlové,díky nim se zavede ten lepek a neobsahují zbytečnou sůl a hlavně ten cukr 😉

miba10
11. srp 2020

@smajlishek kupuju je dětem. Zatím vždy bez problémů. Nikdy nesplesnively. Ale neříkám, že se na to nemůže narazit.
Každopádně zkusit to můžeš. Ono nikde není psáno, že to prcek bude chtít. Dcera mi je basti. Je to jediné sladké, které zná. Ale samozřejmě nesni celý pytlík. Sní tak 2 a zase týden nic 😂ale jsou ji téměř 3 roky. Synovi je rok a čtvrt a když jsem mu ho dala, tak to jen ozdiboval prstíky, oliznul a tím to skončilo.

blondynka400
12. srp 2020

@95newmommy2020 já si to úplně představit neumím a ani nepochopím a to nejsem nějaká extra bio matka. Z výživového hlediska na tom není nic dobrého ani pro 3 lété dítě. Vždyť se dají upéct různé zdravé sušenky doma a pod. A pak není problém to dát ani malému miminku, viz třeba rozdrobit do toho bílého jogurtu.
A představa pudingu (u ten sám o sobě je výživově hodně nevhodný) v kombinaci s piškotem, to je fakt bomba.... Proto asi vypadají ty děti,jak jich většina vypadá....

95newmommy2020
12. srp 2020

@blondynka400 Co si tak vybavuju, tak puding s piškoty a kompotovany mandarinky byla běžná a relativně častá sváča ve školce. Fakt je ze už tam jsou starší děti...každopádně puding se dá udělat i na lowcarb způsob, sehnat jde proteinovej. Ten si dávám sama.

blondynka400
12. srp 2020

@95newmommy2020 tak naštěstí toto u nás v žádné školce nikdy nebylo. Každopádně stravování ve školce bych určitě nebrala jako nějaký správný styl a vzor, právě naopak.
Každopádně jsou i "zdravější" verze pudingu, to souhlasím. Ale proteinový puding pro roční dítě? To je otázka, co je horší, jestli cukr a nebo ta "chemie". A navíc když už uděláš lowcarb verzi, tak do toho dáš piškoty a kompotované mandarinky? Postrádám ten smysl, proč bych to dělala.... 🙂

95newmommy2020
12. srp 2020

@blondynka400 Já s tímhle zkušenost ještě u dítěte fakt nemám. Je mu 6m všechno musí mít na kaši, takže jsme zatím někde u masozeleninovych prikrmu. Nevím jaká situace bude v roce, nevím jestli už v ty době dáme puding nebo ne. Proteinovej puding s piskotama a mandarinkama by vážně ztrácel smysl. :D Já to myslela jako příklad, jak jsme to jedli ve školce, ne ze bych to takhle zkombinovala.
Situace ve školkách je už zřejmě jiná než to bylo na přelomu 99/2000.
Jen jsem toho názoru, ze piškoty aj. výjimečně neublizi, hlavní strava je o něčem jiném.

journals
12. srp 2020

@95newmommy2020 jednou neublizi, dite se samozrejme neotravi, ale ani neprida. Proc mu to davat?

95newmommy2020
12. srp 2020

@journals Občas si všímám, ze starší děti, když jsou nevrly v kočárku dostanou nějakou krupku, susenku, nebo piskot. Když už nemají dudlika.
Tak tohle třeba muže být jeden z důvodu.

puhelin
12. srp 2020

@95newmommy2020 Ja davam nevrlemu rocnimu kousatko misto susenky. Dudlik nikdy nemel.

95newmommy2020
12. srp 2020

@puhelin To není špatný nápad. To taky zkusím. Sice máme dudlík, ale někdy ho plive. :D

puhelin
12. srp 2020

@95newmommy2020 Myslim, ze dasne se s tim proriznou snadneji. Dobre jsou kartacky z DM, maji v sade klasicky masazni kartacek a pak takove kousatko s hroty. Dobre se to drzi v ruce.

jjasmina
12. srp 2020

Naše také bezdudlíková s dudlíkem si jen hraje, a kousátka jsou fajn