Natahování z jídla (7m. holčička). Čím to může být?

25. kvě 2021

Ahoj holky, moje dcerka má za týden 7 měsíců, už jsme parkrat začaly s prikrmy, něco flusala ihned od začátku a něco dlabala.
Osvědčené máme presnidavky a dyni, batat ji též chutnal.
Jenomže já ji teď nevarila bataty, kuřecí maso s bramborem a mám to vše zamrazene, protože ona skoro vše flusala a já vyhazovala. Batat ji chutnal, tak jsem jich nedelala víc a dnes jsem třeba ji chtěla dat, dam dvě lžičky, má slzy v očích a strašně se ji natahuje, včera měla maso a brambor a též se ji strašně natahovalo, týden zpět špenát a totéž.. ale ráno měla jablkovou presnidavku a tu snedla celou. Nevíte cim to muze byt? Nechutna ji to? Nebo já nevím co ji vadí😄 ale presnidavku mi sní.. děkuji holky. 🙂🌷 (jinak je plně kojená)

adelakasova
25. kvě 2021

Je to možné že jí to nechutná zvlášť když je kojená, proto by se mělo nejdřív začít se zeleninou a pak přidávat ovoce tím jak je sladší tak pak nemusejí zeleninu chtít. Tím že je plně kojená tak nejspíš jí prostě jen mlíčko zatím chutná ze všeho nejvíce, teď to chce trpělivost, pravidelně bych jídlo nabízela ale rozhodně nenutit pak by už to nemusela chtít nikdy. Nakonec bude baštit vše, my takhle "bojovaly" s obyč. kravským mlékem, v roce začala úplně odmítat UM tak jsem jí chtěla dát aspoň trochu normálního a vzala ho na milost až za 4 měsíce. Ono se to zlepší, hlavně až bude vždy chtít ochutnat co jíte vy :D

any01
25. kvě 2021

My museli úplně do hladka bez jediného kousku, až teď ve skoro 11 mesicich docela začíná zvládat kousky, ale když ji špatně sedne tak jde ven vše co snědla 🤷‍♀️

autor
25. kvě 2021

@adelakasova děkuji moc… já právě začínala s mrkví a dyni ona je gurman😂 jen dyni, batat mi sní takže mám radost 😂 ale teď se ji prave po všem zvedá žaludek, ale dopoledne když dostane ovoce, úplně vše v pořádku… budu zkoušet a děkuji moc 🥰

autor
25. kvě 2021

@adelakasova jinak ano, poznala jsem to😂 brambor nechce, ale jak jsem měla kasi, tak to jedla.. fakt koza😂

leniczka23
25. kvě 2021

Jestli to dělá kvůli kouskům, tak to nadavovani je v poradku, není důvod kvůli tomu přestávám nebo se vrátit k mixování, oni se tomprave takhle naučí, musí si na to zvyknout v tom krku. Chce to být jen u nich a hlídat.

autor
25. kvě 2021

@leniczka23 kousky v tom nemá, má to hladké, ale nejede ji to proste🤔

nikoulinka
25. kvě 2021

A zkoušela jsi na ni nějaké "finty"? Malého taky dost natahovalo z jídla. Hlavně, jak to nebyla mrkev, brambor a nebo právě ta přesnídávka. Ze všeho ostatního se dávil. On byl ale vyčůraný 😅 Věděl, že ho nenechám hlady, a případně jej dokojim, nebo mu dám něco jiného. Začala jsem ho pakkrmit stylem, že jsem jídlo dávala do přesnídávkove skleničky. Kupodivu jedl vše. Stačilo mu vidět jen tu sklenku. Pak po roce věku, zase schválně natahoval. Tak jsem mu do jídla primichala vždycky lžíci přesnídávky, a snědl bez problémů.

autor
25. kvě 2021

@nikoulinka no, ještě je malá, neříkám, že není vycurana, ale co vidí si vezme, ještě z toho extra rozum nemá, co ji chutná papá , ale poslední dobou ji začalo natahovat😂🤔

zuzroko
25. kvě 2021

Malá měla dlouho problém s masem a jedla ho jen ze skleniček, mixované doma mi nedala a dávila a vyplazovala jazyk a nechtěla jíst, asi se jí to lepilo, i když mi přišlo, že tam nic není. Takže maso u nás prošlo jen to ze skleničky 😅 kousky a tak jí nevadily, ale maso prostě asi bylo na jazyku divný 😂

autor
25. kvě 2021

@zuzroko ajoo, to je také možné, protože ty bataty se ji lepí na patro a ona se pak davi a fluse… jenomže jak ji je mám dat, když to je proste kase 🙄 u presnidavky to nedělá, ta je přeci jen tekutá.. úplně mě to tuklo tedka..

zuzroko
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzroko
25. kvě 2021

Víc naředit třeba vodou, nebo jsem bramborovu kaši ředila např UM, vodou nebo MM ☺️

autor
25. kvě 2021

@zuzroko zkusím, děkuji 😍😍