Opravdu je tak velký hřích ohřívat příkrm v mikrovlnce?

jkur
12. bře 2015

Opravdu je tak velký hřích ohřívat příkrm v mikrovlnce? Zkusila jsme to jednou a oproti vodní lázni to je za 30 sekund ohřátý. Všude to ale nedoporučují.

lenka5731
18. bře 2015

@veri0007 ohřívat někde skleničky se mi neosvědčilo bez ohledu na mikrovlnku, buď dostaly k obědu ode mě z talíře a nebo UM, vyjímečně třeba přesnídávku nebo křupky a to teplé jídlo měly holt jindy (podle situace a věku). Ale já nejsem ta moderní matka, co je neustále s dátětem mimo domov, pak si někde vyžádá ohřátí skleničky, půl hodiny se rozčiluje krmením dítěte a zapatlá u toho vše okolo včetně sebe. Tenhle trend mě nějak minul.

chris_n
18. bře 2015

@veri0007 jinak já dost často dávám to jídlo studené. Třeba i v autě, tam si to prostě neohřeju, že jo 😀 Ted už i jí víc, tak dostane třeba rohlík místo příkrmu, atd....

veri0007
18. bře 2015

@chris_n tak u rohlíku ještě nejsme😀 A bohužel, je-li jídlo jen trošku vlažné tak mi ho malá plive. Oběd jí ohřívám i na dvakrát 😖

hojda
18. bře 2015

@veri0007 Tohle řeší termotalířek, tam ti tak rychle nechladne.

veri0007
18. bře 2015

@lenka5731 moderní matka bývá často s dítětem mimo domov?? Já si myslím, že každá matka co nezapáchá shnilotou chodí s dítětem ven, třeba i na delší výlety, ne jen moderní matka. A je pravda, že dítě je zapatlané od jídla, ale to je i doma, nevidím v tom rozdíl a rozhodně už vůbec nevidím důvod proč se u toho vztekat. Hold to chce trošku pružnosti a schopnosti se přizpůsobit situaci. Nevidím jako východisko to, že když dítě učím na pevnou stravu, tak v ,,některé,, dny do něj liju UM, jen proto, že se matka nechce s jídlem ,,vztekat,,. Z tvého příspěvku jsem v šoku a smutná, ale každý ať dělá jak mu to vyhovuje😉

veri0007
18. bře 2015

@hojda jj, ten budu pořizovat, ten se bude hodit, dík za tip😉

hojda
18. bře 2015

@lenka5731 Já potřebovala ohřát jídlo pro dítě za moje dvojmateřství jen jednou, ale je pravda, že já taky nějak s miminama na celý den necrndala, tohle bylo na dovolené, když jsme měli celodenní výlet, jinak jsme plánovali tak, abychom na oběd byli doma nebo už byly děti větší a daly si jídlo s námi.

lenka5731
18. bře 2015

@hojda asi tak nějak 🙂 😉

@veri0007 vůbec jsi můj příspěvek nepochopila, ale nevadí. Věk tvého jediného dítěte a mateřské nadšení tě částečně omlouvá. Víc tě nekomentuju (ač se musím docela držet) 🙂

somalicats
18. bře 2015

Pokud jsem někam musela i s dítkem ve věku, kdy ještě nejedlo totéž, co já, tak jsem s sebou vzala sklínku a nechala ji ohřát, s tím jsem nikdy problém neměla. Stejně tak ohřívám jídlo v mikrovlnce, pokud je to jedna porce, když ohřívám třeba polévku, tak klasicky na plotně...
Pokud jsem doma, tak se snažím z procházek vracet tak, abych ještě stihla uvařit a jíme normálně doma.

ayenkas
18. bře 2015

@lenka5731 A to musí být moderní matka, aby byla s dítětem často mimo domov?🙂 Já jsem s malou už od narození velice často půl i celý den mimo domov a je to kvůli mé práci (např. nákupní centrum J ještě nenavštívila🙂). Tenhle tvůj komentář mi příjde, že odsuzuje ty, co jen nesedí doma na prdeli celé 3 roky, než jde dítě do školky☹
Jinak k obědu - dcera UM vždy odmítala a třeba v 11 měsících jí mateřské mléko na oběd fakt nestačilo🙂 A jídlo, co bych si koupila v restauraci bych jí v té době nedala.

hindin
18. bře 2015

@ayenkas Můžu se zeptat? 🙂 Ty jsi lékařka?

ayenkas
18. bře 2015

@hindin Jo, jsem, ale pro zvířátka🙂

hindin
18. bře 2015

@ayenkas Děkuji za odpověď. Mě nešlo do hlavy, že o pár stránek zpět se zmiňuješ o diplomu z medicíny a ve tvém statusu se ptáš co na kašel 🙂
Takže veterinářka. To je super povolání. Jdu si tě uložit do oblíbených. 🙂

ayenkas
18. bře 2015

@hindin No já nejsem z těch, co by si hráli na vševědoucí🙂 A když se mi nechce radit s googlem, tak tady mi vždycky někdo dobře poradí😀

gigi2
18. bře 2015

Dítě mám již dospělé,tak přemýšlím,jak jsem to vlastně v době,kdy byl malej s příkrmama dělala...MWT jsme určitě neměli...takže asi klasiky na sporáku a v pohodě jsme to oba přežili..🙂...dneska mikrovlnku zatím ještě máme,ale ohřívám v ní čas od času,jen díky své zapomětlivosti jídlo psovi...nám určitě ne...zase nepatřím mezi radikální odpůrce mikrovlnek,v práci si v ní jídlo též ohřeju,ale doma ne...neřeším až tak škodlivost,ale spíše mi stačilo vidět,jak vypadá jídlo ohřáté v mikrovlnce pod mikroskopem,jak je rozmlácené doslova na padrť...a pak i svým způsobem ohřát jídlo pro 2-3 osoby je pro mě jednodušší klasicky v kastrůlku,v troubě,na pařáku,kdy nandavám vše na talíře najednou a jíme současně,než předtím na etapy v mikrovlnce,kdy poslední ohřívanej začínal jíst,kdy první už buď dojídal,aby měl teplé jídlo,či měl už napůl vystydlé...takže i pohodlnost u mě hraje roli proč ne mikrovlnka... 😉

smallinka
18. bře 2015

@happylenulka zajímalo by mě, jaký máte názor na kojeneckou vodu? používala jste? děkuji za odpověď.

veri0007
18. bře 2015

@ayenkas škoda že tvůj komentář se mi může líbit jen jednou😀

lenka5731
18. bře 2015

@ayenkas pokud jsem správně zaznamenala, řeč byla o výletech.

z_kopretinka
18. bře 2015

@veri0007 já byla zatím s malou venku v době oběda zatím jen 2x (myslím za dobu co není oběd kojení) v obou případech jsem si ohřála skleničku v mikrovlnce (vždyť to na té skleničce i píšou: ve vodní lázni nebo mikrovlnce) a nebyl s tím nikde problém. Ano malá měla bryndák celý zapatlaný a celou pusu a ruce, v druhém případě už to bylo o chlup lepší. Mě ani okolí to nevadilo a nepohoršovalo. Je to dítě a jak jinak to udělat? Jen kvůli tomu, že v době příkrmu jsem někde jinde než doma nebudu dávat z pohodlnosti flašku - na rohlíku také ještě nejsme (Ale víš jak omlouvá mě věk dítěte a moje mateřské nadšení :D 😉 ) Jinak skleničky dávám občas - když jsme na návštěvě u rodičů na víkend nebo jdeme ven. Doma vařím. Co uvařím navíc jde do lednice nebo na mrazák.

fire85
18. bře 2015

nevidím v mikrovlnce problém,ohřívám normálně.a světě div se ohřívám i v nakupním centru,kam chodíme docela často.

z_kopretinka
18. bře 2015

@happylenulka když jsi taková odpůrkyně mikrovlnky, proč jí máš doma? (předpokládám, že jsi nedělala test s hráškem, řeřichou a kde čím někde v obchodě)

regresa
18. bře 2015

neni to hrich 😀 ja ohrivala vzdycky na sporaku, ale treba v Ikee v mikrovlnce. Nejde o zpusob ohrati, ale o prohrati - mikrovlnka neprohriva rovnomerne, takze jsou v jidle absolutne studeny, ale i absolutne vrely mista, ktery by ditko oparily. Proto se musi poradne michat a dobre ochutnat, jinak v tom nic neni...

veri0007
19. bře 2015

@z_kopretinka tak já bývám pryč co druhý den, možná i víc, ať už na výletě, pracovně či u invalidní mamky o kterou se starám a nemít možnost mikrovlnky tak by to bylo těžké.... Asi mi taky to mateřské nadšení leze na mozek (navíc ještě látkuju) 😀 Jinak my jedeme na skleničkách, ale domácích, kupné jen když dostaneme.... Kdybych se chtěla z pohodlnosti vyhnout krmení a dávala jen flašku, tak malá by byla s frekvencí jezení ještě v 25 na mlíku😀 U nás je mikrovlnka opravdu základ...

fire85
19. bře 2015

@veri0007 taky látkuju 😵

andrrriiik
1. dub 2015

Používám mikrovlnku,ohřívám všem,i dětem.Ale polévky nebo omáčky jsou lepší ohřáté na sporáku 🙂
Jinak obdivuju maminky,co látkujou.Já nelátkovala ani u jednoho,neměla bych na to sílu.U dcery ještě budiž,ale při dvou dětech jsem už tak kolikrát vyšťavená 😉

espada
5. dub 2015

@jkur Já jen koukám, co se tady strhlo za diskuzi. Já mikrovlnku používám normálně. Myslím, že to ničemu neškodí. pokud chceš být maximálně opatrná, využívej ji jen když musíš. Jinak zkus oběd uvařit těsně před podáváním, na mléko kup konvici, která ohřívá na určité stupně. Ale opravdu bych to nehrotila. Ale co bych určitě nedělala, je udržovat jídlo teplé. Množí se mikroorganismy a není to dobré.