Ovocné příkrmy. Začínal někdo už od 5. měsíce?

10. bře 2024

Ahoj, je tu někdo, kdo začínal s ovocnými příkrmy už od 5 měsíce + oběd zeleninový příkrm, který již máme od 4. Měsíce zavedený? Prosím, komentáře typu: kam spěcháš,...
Si nechte pro sebe. Mám k tomuto dotazů svůj důvod a zajímá mě jen tato prostá otázka. Děkuji moc.🙂❤️

enkelii
10. bře 2024

Ano. 🙂 Klidně mi pošli zprávu.

mysh_me
10. bře 2024

Jasne, kdyz jsem zacala po 4.mesici se zeleninou, po cca 3 tydnech pridala maso a za dalsich par tydnu jsem pokracovala ovocem. Nejdriv povarene a rozmixovane jablko (domaci presnidavka), pak jablko s hruskou, syrovej banan nebo v sezone broskev, merunku… urcite nedoslazovat cukrem, a pokud kupovane presnidavky tak jen ciste ovoce bez dalsich prisad.

lidija1234
10. bře 2024

Malému ještě není ani 5 měsíců a už jsem zkusila 😄nejsem úplně typ mami co vše řeší kdy se má co dát prostě dám zeleninu za chvíli jsem zkusila i maso a teď měl i rýží a ta se má prý dávat až později 🙈co už on toho moc nesni tak prostě zkoušíme a večer zkouším i kaše

rosalindamelinda
11. bře 2024

Odpověď na tvou přesnou otázku: Ovocné příkrmy. Začínal někdo už od 5. měsíce? NE. S příkrmy se začíná od 6.měsíce. Do té doby dítěti stačí MM nebo UM. Doporučovala bych si o tom něco přečíst, je to uvedeno i v brožurce z porodnice. Navíc ovoce se snad dává jako poslední, nejdříve se ještě zavádí neochucené obilné kaše.

tereziezavily
11. bře 2024

@rosalindamelinda To s tou kaší je úplný blud. Příkrmy se zavádí v době, kdy už dítěti nemusí (můžou, ale nemusí) stačit živiny z mléka. Obilná kaše je miminku úplně, ale úplně k ničemu, to je nutriční nesmysl. Příkrmy mají povzbudit dítě k zájmu o jídlo, mají ho seznamovat s chutěmi a vůněmi. Chudák dítě, co místo lákavého, voňavého kousku napařené zeleniny nebo jiného skutečného jídla musí jako první jídlo tlačit neochucenou obilnou kaši.

teenyel
11. bře 2024

Za me odpoved ANO dokonce po konzultaci s lekarkou. Maly je na UM a ma ABKM. Od 6 mesicu je i korigovano mnozstvi UM, ktete muze pediatr predepsat, ze je pry predpoklad, ze uz je castecne na jine strave. Takze u nas od 4 mesicu zelenina, postupne maso (krom hoveziho kvuli tomu ABKM, zhorsovalo mu ekzem). Od 5 mesicu jedeme normalne k obedu zelenina+maso+priloha (sklenicky odpovidajici veku) a k odpoledni svacine ovocny prikrm. Zatim vsechny suroviny krom toho hoveziho v pohode 🙂

mysh_me
11. bře 2024

@rosalindamelinda doporucovala bych ti si o tom neco precist, nez tu zacnes radit. Nekojene deti zacinaji s prikrmy od ukonceneho 4.mesice bezne, a nektere kojene take, z nutricnich nebo imunologickych duvodu. Takze davat od peti mesicu ovoce neni nic proti nicemu. Jak se pise vyse, prikrmy maji dite zaujmout a motivovat k ochutnavani, a jestli jde o mrkev, jablko, dyni nebo banan je miminu jedno. To vse je z hlediska vyzivy hodnotnejsi nez obilna kase…

kubesovaadelka
11. bře 2024

Já jsem začala velmi rychle neboť boje nenasyta prostě pila dvojnásobnou dávku UM a bylo jí to málo. Takže jsem začala už ve 3,5mesicich( samozřejmě kdybych viděla, že ji to neprospívá tak přestanu, ale nic se nestalo, nikde není napsané že úderem UK.4mesice je trávicí soustava vyzrálá a nebdtiv či později) začala zeleninou na oběd a tak nějak když jsem viděla že je vše ok. Pridavala jsem ovoce. Nám to krásně vyšlo na léto, kdy na zahradě vše rostlo, takže s rozumem jsme zaváděli vše co jsme mohli. mudr.starsi škola sama řekla čím dřív, tím líp, pokud není problém, tak vést vše co nejdřív, ať se pak neobjeví potravinové alergie. Malá má 2 roky a zbasti na co přijde, nikdy se z ničeho neosypala ani nic podobného. Takže s rozumem a chutí do toho autorko😊

jija
11. bře 2024

Už je to spousta let, ale dcerka dostávala ovocné příkrmy už v 5.měsíci, možná i dřív. Klidně do toho ale držela bych jeden druh ovoce celý týden než bych přidala další.
@rosalindamelinda kdybych se držela těchto blbých pouček tak mi dcerka umřela do půl roku hlady. MM nestačilo a UM odmítala. Nejen že nepřibírala ale i hubla mezi 4 a 6 měsícem. Měli jsme i speciální vysokokalorické mléko na kaši z lékárny 100 korun za 100 gramů a dokonce i paní doktorka přiznala že tvrzení že žádné dítě se dobrovolně nevyhladoví k smrti na ni neplatí

alpakovo
11. bře 2024

Ano a protože v té době začaly růst i zuby, tak jsme měli síťku na ovoce z DM a malý si žužlal chlazené ovoce.... Mimochodem i jahody, nejhorší alergen 😁

elvira
12. bře 2024

Ano, na radu doktorky.

oveckaluky
12. bře 2024

Jasně že jo. Teď u dvojek jsem jela podle dnešních postupů, tedy napřed zeleninu, ale velmi brzy jsme zařadili i ovoce a jela jsem spíš podle citu. Celkem brzy jsme zařazovali u všech dětí i polévky. Ale základ je samozřejmě pořád mléko (pokud ho tedy chtějí, s tím jsem bojovala já - 2 dcery ho velmi brzy do sebe dostaly jen po ránu, kdy byly po noci hladové, tak ho vypily).
Třeba u nejstarší dcery se to doporučovalo úplně jinak - začínalo se ovocem s tvarohem. Dnes nemyslitelné. Takže - řiď se srdcem, ty jsi máma a vidíš, co prckovi chutná a prospívá. ❤

@rosalindamelinda Kaše ale dítě max zaplácnou a nedají mu nic, takže ano, kaše ano, ale max třeba lžíci na zahuštění mléka na noc. Rozhodně ne jako příkrm, to je naprosto zbytečný. Když už tedy "doporučuješ si o tom něco přečíst".

oveckaluky
12. bře 2024

@jija Souhlas. Měla jsem takové dvě ze čtyř dětí - nejstarší na dvou měsících už vypila mléko jen ve spánku a ráno, kdy byla hladová po noci, nejmladší to tak měla na čtyřech měsících - tam ale stačilo (ano, opět špatně) přidat do mléka lžičku a půl mletých piškotů, a pak ho vypila. A já byla ráda, že jsem ho do ní dostala aspoň tak...

pampelina18
12. bře 2024

Už od 3 měsíce dáváme příkrmy, ve 4 už pojede ovoce atd...

hasara33
12. bře 2024

Jasně, že jo 😉 jakmile jsem začala se zeleninou, vzápětí jsme přidávala i ovoce 🙂 prvně jsem to míchala ještě se zeleninou (např. jablko - mrkev) a pak samotné ovoce 🙂

angelinie
12. bře 2024

U nás ne...všechny 3 děti do ukončeného 6. měsíce plně kojené, protože tak se to propagovalo u naší nejstarší 😁 sice jsem zaregistrovala, že se to postupně různé měnilo, ale nám to všem vyhovovalo takhle a děti jsou naprosto zdravé. ✌️

okapia
12. bře 2024

Odpověď u mě je ne, ale nevím, co by na tom mělo být špatně. Ale zaujaly mě ty kaše, co že je na nich tak špatně? My doma kaše milujem, ze všech druhů vloček a krupic a vařila jsem je dětem k večeři třeba ob den. Miminům teda z malinkých, vařeno v MM. A právě třeba s kouskem ovoce.

oveckaluky
12. bře 2024

@okapia Vyloženě špatně nic, ale jen zaplácnou a nic miminku nedají.

rosalindamelinda
13. bře 2024

@jija no ale to jste výjimka z pravidla, jedno takové dítě z kolika? jako chápete, tohle nelze aplikovat na všechny...já jsem se starala o svoje děti podle lékařských brožurek a doporučení pediatra, všechno bylo v pořádku a děti všechno přijímaly, krásně všechno spapaly a kaše pro ně byly nejlepší a nejoblíbenější...

jija
13. bře 2024

@rosalindamelinda ano chápu že dcerka byla výjimka, ale jak vy víte že dítě zakladatelky není další výjimka?