Příkrmy od 4. měsíce. Kdo takto brzy začínal?

nika110818
23. zář 2021

Ahoj, prosim, je tady nekdo, kdo zacinal s prikrmy u miminka driv jako v 6.mesici? Nam mala moc nepribira a doktorka rekla, ze bychom od 4.mesice zacali s prikrmy (ted ma dcerka 3,5 mesice), ale mne se to zda celkem brzo. 😊 dekuji.

kajalka
23. zář 2021

Doktorka je zřejmě slepá vyznávačka tabulek. Dítě je na příkrmy zralé až když se sápe rodičům do talíře.

emamaira
23. zář 2021

My jsme se synem začali lehce po pátém měsíci, také moc nepřibíral. Zpětně mi přijde, že to bylo zbytečně, připravený nebyl a na váze se to taky nijak neprojevilo. Teď s druhým v klidu počkáme do 6. měsíce.

emillyhk
23. zář 2021

@nika110818 Začali jsme lehce před ukončeným 5. měsícem, ale syn už tak dva týdny dost hladově a zvědavě koukal, co jíme my 😉

fouskovi
23. zář 2021

@nika110818 u obou kluků okolo 5 měsíce jsme začínali a upřímně ze začátku sní max pár lžiček a z toho určitě nepribere

michaela666
23. zář 2021

Chvilku po 4 měsíci. Malá pouze na UM začala bojkotovat lahvičku. Jak viděla lžičku a bryndák už měla otevřenou pusou a brblala, ať si pohnu.

hasara33
23. zář 2021

@kajalka Hmm tak to by na to naše malá nebyla zralá ani teď ve skoro dvou letech 🤔🙈🙈😁

hasara33
23. zář 2021

@nika110818 ahoj, malá byla na UM takže jsem začala krátce po 4. měsíci a žádný problém 🤷‍♀️

michaelarousova
23. zář 2021

@nika110818 my zacinali ve 4. Mesici kvuli nedostatku zeleza☺️ Ale byl na UM

jako_mala_holka
23. zář 2021

My začínali mezi 4. a 5. měsícem, ale byla na UM...
Každopádně pokud nepribira z mléka, tak z té trošky zeleniny, co zezačátku sní, už vůbec ne... Navíc pak po 6. měsíci už se přibírá o dost míň než na začátku... 🙂

mysh_me
23. zář 2021

Meli jsme to podobne jako ty. Mala moc nepribirala a zacali jsme s prikrmy po 4. mesici, i kdyz byla kojena. Byla teda dost aktivni a zvedava, jidlo ji zajimalo. Jasne ze zacatku je to par lzicek, ze kterych nepribere, ale chutnalo ji a rozjedla se pekne, takze po 6.mesici kdy bychom normalne zacinali uz jedla masozeleninovy obed a ovocnou svacinku a to uz nejake ziviny a kalorie navic udela… Za me byla lepsi moznost zacit driv s prikrmy nez dokrmovat um. Kojila jsem k tomu normalne dal jako predtim. Ale jinak mala i tak pribira dal svym pomalym tempem a tabulky nedohnala 😀

zrzeckas
23. zář 2021

Asi od 4.mesice, maly i mala byla na UM

kajalka
23. zář 2021

@hasara33 A kdy jste začali? Ono předčasné zavedení příkrmů velice často vede ke změnám na stěně střeva, takže jsou takové děti vybíravé, nejedlíci,... mé první dítě začalo s jídlem až daleko po 1. roce života, druhé naopak před dosažením půlroku. Opravdu se vyplatí nechat to plně na dítěti, příroda prostě není blbá. Jen lidi si myslej, že jí tabulkama přečůraj.

hasara33
23. zář 2021

@kajalka tak mě bylo tak nějak jedno, co je v tabulkách jenomže dcera mléku moc nedala, vždy pila méně než by zhruba dítě v jejím věku mělo vypít takže nám doktorka doporučila začít a příkrmy tak nějak po tom 4. měsíci aby nezačla hubnout 🤷‍♀️ nicméně pravda je, že patří mezi nejedlíky a vybíravce 🤔 cca do 9. měsíců bylo všechno ok, baštila všechno a krásně a pak postupně začínala odmítat nebo vůbec jíst nechtěla

kmarie81
23. zář 2021

@nika110818 my zacinali hned na začatku 5. měsíce a uplne v pohode

aselluska
23. zář 2021

@nika110818 začala jsem ve 4. měsíci, protože jevil hodně velký zájem o naše jídlo. Všechno sní, s ničím nemá problém.

drakenn
24. zář 2021

Já bych počkala, je to brzo. Minimálně do ukončeného 5 měsíce. Dětské střevo na to není stavěné.
Hodně dětí trpí na exemy, atopaky, alergie a jiné libůstky právě díky brzskym zaváděním příkrmů. Není kam spechat.

ajkada
24. zář 2021

Dcera byla plně kojena a malo pribirala. I na kouknuti byla fakt hubené mimino,protom jsem kojila snad porad. Doktorka poradila nedavat UM, ale od 4. mesice zacit s kasi na noc, taky abych se vyspala, dozadovala se mlíka i v noci po dvou hodinach. Kase na noc pomohly na lepsi spanek a zacala i trošku rychleji přibírat. Hubena je i ted ve dvou letech, ale uz zdrave hubená. Kasi jedla jak otesanek, prvni tri dny par lzicek a pak uz celou porci. Jak tu nekdo strasi alergii/vybíravosti apod., tak s nicim problémy nema. Zcela zdrave a normální dítě, basti pěkně a skoro vse🙂

oliver11
24. zář 2021

Až se začne zajímat o vaše jídlo tak bych zkusila 😉tabulky jsou jen tabulky

danvitka
24. zář 2021

@nika110818 dávali jsme od 4. měsíce, ale syn se o jídlo hodně zajímal 😉

danvitka
24. zář 2021

@nika110818 jo a ještě jsem chtěla dodat, že nám to vyřešilo veškeré bolení bříška, nám naopak přechod na stravu pomohl.

sona_12
24. zář 2021

@nika110818 u syna se projevila nesnášenlivost laktózy, tudíž jsme krom diety u mne přešli na rýžové kaše už ve 4. měsíci. Musím říct, že přestože jsem nechtěla začít s příkrmy dřív jak narostou zoubky, tak nás k tomu bohužel průjmy dohnaly. Zase na druhou stranu musím říct, že nám to pomohlo všeobecně s trávením...
Takže pokud to bude mrňousovi chutnat, proč ne, ale přes koleno bych to nelámala...

novamamina
24. zář 2021

Já dávala po 4.m. Ale protože mi mlade lezlo do talíře, rvala mi doslova jídlo z ruky. A ty pohledy když jsem ji to nedala 🤣... Takže pokud bude dítko chtít, tak bych asi dala no.

me_druhe_ja
24. zář 2021

Mě osobně přijde optimální začít po ukončeném 5m. 🙂 U obou jsem takhle začínala. S tím, že během toho prvního měsíce opravdu jen zelenina a dostali jsme se na 80-100g. Žádnej stres. 🙂 Ten 4m mi přijde brzo, půl rok zas pozdě. 😀

merope
25. zář 2021

My začínali v korigovaných (podle původního termínu porodu) 4 měsících. Nikdy tomu moc nedal, ale aspoň mu rázem kojení stačilo a nemusela jsem pak dokrmovat UM (od mala byl tak z půlky na UM).

dibli
26. zář 2021

@nika110818 někteří začali i ve 3 měsících totálníma srajdama 🤣 začnete jak myslíte, zkuste klidně ve 4,5 měsících a uvidíte jak bude chtít. Já jsem druhému dala ochutnávat asi od 5 měsíce, byl spokojený. Ale ve 4 měsících mi taky přijde brzy