Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

mystique
16. únor 2010

Chtěla jsem se zeptat. Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům. Já osobně vařím z bio zeleniny. Nevím pořád mi ta sklenička přijde jako konzerva a ty nemám ráda ani pro sebe. Jen mám pocit, že čím dál víc mamin a i pediatrů preferuje skleničky. Jak jste na tom vy ?

strouzek
29. črc 2010

mě to taky neva,taky myslím že troška soli neuškodí, hlavně všecko je kontrolovaný nikdo to nedělá na koleně, jestli že to ČOI dovolí prodávat tak asi to špatný není, třeba moje tchýně prý manžovi normálně jídlo od batolete trošku přisolovala, přicukrovávala čaje, to samé moje máti, čaj dávala normálně sáčkový s cukrem, žádný ekobio bez chuti a zažívání máme dobrý až moc 😀

madlenka29
29. črc 2010

ahoj holky,
tak já se k vám přidávam: nekojila jsem malou(teda jen trošičku a stejně jsem jí dokrmovala Bebou už v porodnici,nelátkovala jsem a skleničkovala jsem
kojení:myslím si,že díky tomu,že jsme dostávala 5x za den kapačky s antibiotikama,tak se mi prostě mlíko neudělalo a už v porodnici dali Gábince Bebu a na tý byla až skoro do roka-pak jí začala bojkotovat ,tak jsme přešly na Hami mlíčko a to pila asi do 1,5roku
látkování:tak látkovala jsem v porodnici,doma už jen papírovky,kyčlíky měla v pořádku,jen jednou mi doktor řekl,ať jí občas dám plínku navíc,ale byly takový vedra,že při představě,že se mi zapaří jsem jí nedala
skleničky:dávala jsem Hami-žádný jiný jí nechutnaly,občas jsem uvařila mrkev,květák,brokolici...namixovala,dala do formiček na led a zamrazila,pak jsem jen uvařila kousek masíčka a smíchala se zeleninkou.No většinou byla,ale na skleničkách,snědla toho víc a byla spokojená 😀 😎 😀

jo ještě ke kojení:byla jsem ráda,když jí mohl dát najíst tatínek nebo babičky,tetičky atd.,nevím jestli to má vliv na to,že se malá nebojí lidí a je víc kamarásdká(vidim to u známí která malou plně kojila a připadne mi,že má z lidí strach 😕 )

strouzek
29. črc 2010

madli nám zase beba neseděla, v porodce nám dali sunar, ovšem až po tom co malou nechali vyhladovět protože přece jim kazím svým nekojením tabulky 😠
já to třeba ještě nemůžu posoudit s tím kojením versus strach z lidí protože malé je zatím jen 4,5 měsíce, ale je fakt že třeba já jsem víc v pohodě protože fakt nemám strach malou nechat manžovi na hlídání,protože vím že sunar uvaří kdokoliv, dát si něco dobrýho k jídlu aniž bych řešila jestli z toho malá nebude mít bolení bříška, nemusím řešit množství mlíka a taky výživnost mýho mlíka, takhle vím že když dám večer malé flašku vydrží mi zasytěná až do rána atd. od toho se pak odráží dle mě všechno, jestli někomu kojo vyhovuje okej ale třeba nechápu maminy které přiznávají že jsou hotové, nespí, nestíhají nic a hlavně jídlo, mají nervy v kýblu, dítko jim řve co hodinu hlady, neustále má problémy s prdíky atd. stěžují si na každým rohu ale když jim řeknu proč nedají sunar, vždyť můžou jen občas dokrmit na noc aby se vyspali všichni tak mi řeknou že v žádným případě, no tak pak ať si nestěžují. mě vyhovuje sunařit a neměnila bych 😉
ty jsi látkovala v porodce? fíha a jak si to tam dělala? já měla problém si pobrat všechny věci, měla jsem pocit že potáhnu lodní kufr a to jsem měla papírovky, představa tahat sebou látkovky a pak to tam někde použité skladovat, ne-li prát to bych fakt nedala. my jsme jen na umělínách a kyčle máme na jedničku dle ortopeda, nedala jsem plínu navíc ani jednou, sám ortoped mi řekl už v porodce kdy malé koukali na kyčle poprvý že to není potřeba. mě třeba představa látkovek děsí, když neberu v úvahu práci kolem toho tak třeba si neumím představit dát látkovku např. v zimě do kombinézy a jít ven, vždyť se počůra a bude v tom mokru?? to papírovky jsou dle mě mnohem lepší a ekologie tak ta mě nezajímá, mě zajímá suchá prcka naší Neluš 😀
skleničky taky kupuju hami ty asi nejvíc, mají dobrý výběr a jsou na to teda u nás každou chvíli akce,hlavně jsem nakoupila od hami ty malé skleničky "první lžička" a ty nám jedou, hipp jsme měli taky ale jsou o pár kaček dražší než ty hami tak je moc neberu.

beruska2x
29. črc 2010

me malej sklenicky nechtel, zkusila jsme to jednou a nic... ja nevim na cestovani asi fajn ale jako vyhradni strava mi to proste prijde divny - neni to pro me cerstvy jidlo.. beru to jako konzervu 😀 a ty ja nejim, tak proc on 😖

strouzek
29. črc 2010

beruško no tak to já konzervi miluju, malá je teda asi po mě 😀 třeba na večer plánuju konzervu špagetky k tomu těstoviny a máme s manžou véču 😀 to je hrozný jsem hrozná matka i manželka ale co no, někdo musí být nejhorší 😀

beruska2x
29. črc 2010

@strouzek ale ne, jen proste na to nejsme zvykly.. navic treba kdyz jsme varila nam prilohu, tak jsme ji dala i maylmu jen jsem udelala zvlast maso nebo zeleninu.. proste to pro me bylo jednodussi protoze varim i tak...

madlenka29
29. črc 2010

My kojení zkoušely a maličkej úspěch byl,ale stejně mi doktorka v porodnici,řekla,ať si chodim každý tři hodiny pro mlíčko a jak ho malá poprvý dostala,tak byla spokojená jako želvička-neplakala,spinkala a krásně přibírala.Já byla v klidu,jen mi pak vadily kecičky - CO JSI TO ZA MATKU,ŽE NEKOJÍŠ,TO SI PĚKNÁ MACECHA!!!Musím říct,že jsem to i ořvala,ale podporu jsem našla u rodiny a kámošky.
V porodnici jsme měly k dispozici látkový pleny,zavinovačky,deky,oblečení,dokonce i papírovky
Hami skelničky nám právě potom vyhovovaly tím,že v nich jsou kousky jídla-pro starší děti-a neměla žádnej problém přejít na normální naší stravu.Ještě dneska když í ukáže skleničku,tak se po ní vrhne a zbaší jí na posezení 😀 😎 😀

strouzek
29. črc 2010

tak to jo, no já přiznám vařím jen o víkendu , jinak teda to že dělám manžovi na véču chleba ve vajíčku nepovažuju za vaření. takže teda když vařím tak to na tu druhou plotýnkku šupnu i malé jídlo to jo ale přes týden to nevařím obědy, já sama chodím na meníčka do zahradní restaurace, za 65 kč neuvařím a aspoň můžeme být s malou na vzduchu, tak přiznám že proto mě to ani moc nenapadne malé zatím vyvařovat a radši sahám po skleničce, ale myslím že až bude zima a budeme víc doma než venku tak to asi vařit budu, protože to tak je každý rok že přes do léto toho doma moc manžovi nenavařím ale v zimě když není co dělat tak to jo to i vařím a baví mě to

beruska2x
29. črc 2010

@strouzek no manza prave obedva doma.. 😉 takze tak.. ale uz taky nevim co varit tak si vyjdem na zahradku nekam 😵 diky bohu za ne 😀

strouzek
29. črc 2010

madli tak u nás se udělalo až nějaký 6. den teprve mlezivo, doma pak bylo mlíka tak málo že stejně jsem po hodinovém pokusu nakojit šla uvařit celou dávku sunáče, takže jsem z toho byla na nervy a unavená, malá akorát prdíky z toho jak tahala vzduch. tobě dávali v porodce UM? mě nechtěli ani neměli UM v zásobě, prostě když ženská neměla dali mimču cizí MM, což v případě naší porodky bylo většinou od takových těch ne zrovna čistotných žen, ty totiž měli nejvíc mlíka. 😝 když dali malé a to ještě z kecama nějaký ten příkrm cizího MM tak to se malá kroutila brečela no aby taky ne když k obědu v porodce vařili květákovou polívku a nebo čočku aj. skvělý jídlo pro kojení. zato když jí pak dali konečně sunar tak to spala jak zabitá, nebrečela bez bolavýho bříška .....to samé pak doma, když jsem se pokoušela kojit neklidná malá a já taky nervy v kýblu a unavená, děsy z každýho koja, takže jsme se na to po cca 10 dnech vyprdli a totální spokojenost jak u mě tak u malé,v tu chvíli přestali problémy s bříškem a spala jak andílek a spí dodnes celou noc a i přes den je klidná spavá prostě pohoda.
jinak já jsem si musela do porodky donést vše, jen oblečení a zavinka byli jejich a to ještě byl problém protože malá byla velká a vel. 56 jí byla malá takže jsem stejně poslední dva dny měla svoje oblečení pro ní.

strouzek
29. črc 2010

beruško tak to manža ten jí v práci a nebo skáčeme spolu na meníčka, ehm dneska na něho čekám taky a jdeme. bydlíme na náměstí takže bufet máme asi 15 metrů od baráku a zahrádku asi 50 metrů tak co naděláš nedonutím se vařit. stejně mi přijde že vařím furt to samý dokola, na večeři to vždycky něco "vytvořím" narychlo, a tak konzervi jsou u nás vcelku často 😅 ale třeba takový lunch opečený s bramborem je kolikrát lepší jak svíčková 😀

maly_prcek
29. črc 2010

Já teda spíš vařím, kor teď v létě... Navařím na 4-5 dopředu, dám do mrazáku. Zabere mi to tak 1h i s nakupováním. Ze skleniček mám problém si vybrat, je to samá mrkev... Navíc máme alergii, takže čím je starší, tím hůř něco skleničkového vyberu přiměřené věku (skrz kousky a množství), všude samé rajče, pepř, paprika, jahody, ryba... Brrr... 😒 Navíc tím ušetřím... Nebo když už, tak kombinuju kupované s vařeným.

beruska2x
29. črc 2010

@strouzek kdyz u nas je to i tim ze jsme oba v restauraci delali - MM 14 let a ja 8 😝 takze jsme se te "hospodske" stravy docela prejedli a uz to tak casto nemusime 😉

lunch je moje cerna mura, proboha 😝 😀 😀 😀 to nikdy 😀 😀 😀

mataharyy
29. črc 2010

Poučena od Adriána, druhé má smůlu a bude jíst to co navařím a opravdu jen v nouzi největší dostane skleničku, protože Hadroš párkrát dostal skleničkové jídlo a pak jsem mu mohla naservírovat nevím co a nesnědl nic... 😅 Navíc opravdu když člověk jen zběžně projede složení skleniček, tak se mu udělá špatně 🤐

madlenka29
29. črc 2010

@strouzek my s kojením taky sekly brzo,prostě jsem se jeno ráno probudila a prsa už se nenalila,jinak jsme zkoušely kojit a pak jsme jí dokrmovala stříkačkou,když to viděla mamka,tak jen kroutila hlavou 😀 ,UM měli v porodce normálně a musím říct,že jsem nebyla sama která neměla mlíko,chodilo si nás tam víc 😉 -my krkavčí matky bez mlíka 😀 😎 😀
rodila jsem v Plzeňský FN a nemůžu si stěžovat,snad jen to jídlo bylo šílený!!!! a ještě jedna uklízečka z ukrajiny,tu bych zabila hned ráno co vlítla na pokoj 😠

strouzek
29. črc 2010

prcku no ušetřit to asi když už se baští víc tak jo, ale třeba já když si vemu že nakoupím mrkev, pak jí vařím, když spočítám kolik stála mrkev, energii a třeba i mojí práci, umytí hrnce, mixéru tak když koupím skleničku v akci za 15 kaček a mám to na 2 dny tak si myslím šetřím spíš já na skleničce. ale je pravda že až budeme jíst víc tak to asi se víc vyplatí vařit

beruško tak to jo, já dělala měsíc v pekárně brigádu a pak jsem rok nejedla žádný pečivo takže to chápu 😀 a lunch?nevíš co je dobrý 😀

strouzek
29. črc 2010

madli tak to naše porodka je na kojo expert, hlásají že 99% dětí od nich odchází plně kojených tak mi neustále tvrdili že není možná abych neměla mlíko když moje spolubydlící po císaři má mlíka hektolitry, jenže já ani ťuk. UM tu ani neměli, až když konečně pochopili že prostě ze mě nic nevydolují tak jí narychlo scháněli a sehnali jen levnej sunar, který je ovšem fakt že teď jsem ráda že malá je na něho zvyklá a sedí jí protože ušetřím. každopádně jsem byla na patře jediná hrozná matka co nekojí a dávali mi to náležitě najevo. jak říkám prázdné kozy řešili totálně všichni vč. uklízeček 😝

madlenka29
29. črc 2010

@strouzek 😀 😎 😀 😎 😀 😎

no my odcházeli z porodnice takto:manžel nesl v jedný ruce Gábinku v sedačce v druhý ruce mojí tašku a já si nesla jednu skleničku připravenýho mlíčka,kdyby Gábi chytil po cestě hlad!!!!
Tak my jsme to 1% 😎 😀 😎

madlenka29
29. črc 2010

jináč jsme taky kupovali skleničky v akcích,moje švagrová dělá ve zdravotnictví a obě její děti taky vyrůstaly na skleničkách a ŽIJOU 😉 😉 😉

strouzek
29. črc 2010

madli 😀 😀 😀 tak to já z porodky teda utíkala, poslední rozmluva se sestrou která mi dávala papíry byla že nesmím to kojo zanedbat protože není nic zdravějšího, neboť pokud nebude malá kojená tak bude totální chudáček nemocnej a radila mi kterou odsávačku si mám pořídit, asi holka nepochopila že z prázdných kozenek nevydoluje nic ani odsávačkou 😀 v tu chvíli jsme pochopila že tam nemám co dělat a příště jdu jinam

strouzek
29. črc 2010

tak tady jsou akce na skleničky každou chvíli a jsou hned pryč tak nevím asi je zkupuju já s collett či co, protože jinak většina mých známých mě tvrdí že kojí a doma vaří tak nevím kdo to teda zkupuje 😠 😀

madlenka29
29. črc 2010

že by důchodci??? 😀 😎 😀

madlenka29
29. črc 2010

no nic jdeme ven,noje nekojeníé dítě 😀 se probudilo a já jí slíbila,že se půjdeme podívat na štěňátka a koťátka
zase zajdu na pokec 😉

strouzek
29. črc 2010

asi 😀 mé nekojené dítě ještě spí tak čekáme s manžou ať můžeme jít na oběd na meníčko 😀 😀

bobsove
29. črc 2010

My jsme vařili, neskleničkovali, obsah skleničky kontrolován a ok - to jo, ale když jsem viděla, jak se to skladuje, svítí na to kdesi ve skladu sluníčko - no dala bych tomu dodavateli lepana. 😖 Sebekvalitnější jídlo se dá pokazit blbým skladováním... :( Ale to platí i u zeleniny koupený pro domácí vaření, takže si nevybereme. 🙂 (Jako např. ten nedávný email, jak se pěstujou rajčata pro velkoobchodáky, kdyby někdo měl zájem, překopíruju to sem).

bufina
29. črc 2010

Já proti skleničkám nic nemám, mám je v zásobě, kdyby se mně třeba některej den nechtělo vařit. Ale po tom co jsme přešli na domácí stravu, tak malej líp kadí a už to tak šíleně nesmrdí. Kdo ví co v těch skleničkách všechno je.

collette
29. črc 2010

@strouzek hele, na mně to nesváděj, já plundruju DMko v Drážďanech nebo Chamu 😀 Vždycky jim tam beru celá balení. Ale asi se zásobují tak nějak akorát, protože jsem chtěla být slušná a nerabovat jim regály, tak jsem se ptala, jestli by mi nemohli dát nerozbalený ze skladu a dozvěděla jsem se, že nemají 😅 Tak měli po mém nájezdu prázdné regály 😎
@mataharyy právě proto jedeme v Alnatuře - když je psáno "dýně-brambor-kuře" je tam dýně-brambor-kuře, plus voda a kapka rostlinného oleje kvůli vitamínům rozpustným v tucích. Chutná to i mně a nesmrdí to - ani u pusinky, ani u zadečku 😀

mataharyy
29. črc 2010

Jináč já nevím, ale na slovensku jsou asi skleničky předražené, neb nejlevnější je ta úplně maličká od Hipp, ve které je květák a stojí 70 centů 🙄

hannah23
29. črc 2010

@bufina ahoj odkdy malému vaříš a co a jak???

strouzek
30. črc 2010

holky myslíte že ze skleniček víc děcka smrdí? protože naše smrdí hrozněěěěěě 😀 ale na druhou stranu o víkendu (sobota i neděla ) jedla jen domácí výtvory a pondělní hovínko to byl teda mazec tak fakt nevím jestli to má s tím spojist 😅