• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Preferujete skleničky nebo vaříte kojencům?

13. září 2010 
beruska2x - a jak jsi skladovala ten zbytek na druhý den?? Jen v lednici nebo zamrazit??

misicka85 - zavařila jako se zavařují např. okurky, přesnídávky apod.? A jak dlouho to pak skladuješ?? Myslím jako ´´trvanlivost´´
16. únor 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My navaříme cca 10 skleniček naraz ruzných kombinací a večer si to vždy vytahnu z mražáku a dám do ledničky na příští den. Jinak myslím, že den uvařena zelenina určite ten jeden den v lednici být může.
16. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
v lednici v plastove uzavrene doze :wink:
16. únor 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my to máme tak půl na půl, ale více dávám asi domácí...kupuju bio, když není, neřeším akoupím normální. Dělám to tak, že má třeba brokolici ze skleničky a k tomu dýni a bramboru domácí :wink: A takhle různě kombinuju :slight_smile: vyhovuje nám to oboum a Toníkovi snad chutná :slight_smile:
16. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beruska - pokud ji pořádně zavaříš tak vydrží hodně dlouho, ovocné máme ve špajzu i rok a nezkazí se.Ale po otevření je třeba je do 24h spotřebovat,tak jako ty kupované. Zavařuju jednoduše - zeleninu povařím, rozmixuju,ještě horkou dám do skleniček,zavíčkuju a za 24h dám do zavařovacího hrnce a nechám 30min na 80°C zavařit.
16. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem dávala ze začátku malýmu jen skleničky, pak jsem mu začla vařit, a naštěstí nebyl problém, že by vařený jídlo nechtěl :slight_smile: teď už mu kupuju skleničky jen vyjímečně, a hlavně když někam jedeme :slight_smile:
16. únor 2010 ve 20:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já taky vařím, ale se svačinou mám problém - v tomto roč.období je málo čerstvého kvalitního ovoce, takže pro pestrost doplňuji čerstvé banán, hrušky a jablka skleničkami. Jak to děláte vy s ovocem?
Oběd je bez problémů, ten vařím.
16. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jen cerstve skoro - hrusky jablka, banan, meloun, obcas mu prilepsim kompotem broskve ale jinak nic, me se po vsech presnidavkach osype
16. únor 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ava, taky problém :frowning2: Většinou dostávají jablka nebo banány, občas přidám hroznové víno, pomeranče, mandarinky, (ale na ty jste vy ještě malí), zkoušeli jsme ananas (nic moc). Skleničky dostanou občas, když jsme pryč. Ono i v nich jsou stejně většinou jablka a jenom část dělá jiné ovoce :rolling_eyes:
16. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeste taky hrozno a kaki davam...
16. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beruska - a jaký je teď meloun? Já ho v zimě nekupuju vůbec, podle mě musí být úplně bez chuti. Je to tak? Nebo je dobrý? Kde kupuješ teď hrušky? U nás v Albertu mají víceméně jen to ovoce, co jsem psala :frowning2: Jo a ještě jsme zkoušeli kiwi, taky moc úspěch nemělo a to bylo slaďoučké :dizzy_face:
zkousela jsem taky blumy ale jsou desne tvrdy a doma nedojdou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no my mame AE, ananas a kiwi vubec ne a po citrusech se osype taky, meloun jsme meli tak 6x a 4x byl fajn jak v lete fakt super, 1x nic moc a 1x uplne hnusnej, meli je v Kaufu a v Penny a hrusky v Kaufu a Tesco

zluty meloun je taky dobrej ale Sima ho nechce :confused:
16. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávám ovoce čerstvé to samé jako ty občas oloupané hroznové víno, ale trošičku, někdy vařené většinou čertvé rozmixované. Střídám s hipp ovocným, když nejsem doma. Skleničky a přesnídávky považuji za kvalitní, ceny jsou vyšší, ale to mi nevadí. Jen za ním nechci běhat ve dvou letech se skleničkou, tak se snažím občas vařit :slight_smile: zatím se moc nedaří, tedy zelenina. Co jsem četla dětem prý jednotvárné chuti nevadí, ale taky mám pořád pocit že mu to musím něčím ozvláštnit. Jen k bio věřím na něj a tím pádem věřím i bio skleničkám, minimálně mi bio věci více chutnají :slight_smile:
16. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ovoce dávám hlavně jablka, banány. Občas hrušky, meruňky, hrozno (neba mě to moc loupat), avokádo, už měl i mandarinku a kousek pomeranče, kiwi. Náš madej sní cokoli.

Z kupovaných používám jen ty kelímky 100% ovoce - sunárek, frutapura apod. Jsou vždy 4 v balení, akorát synátor zblajzne dvě naráz a dal by si i třetí.
16. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a mango ale hodne zraly jeste :wink:
16. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky male doma varim. Sklenicky beru taky jako konzervy, jak uz se tu nekdo zminoval, takze po nich saham jen v nouzi, kdyz uvarit nemuzu.Za celou dobu sem ji dala asi dvakrat - barvilo to jako blazen. Zeleninu doma pestujeme, takze je bio. Na zimu delam zasoby do mrazaku. A k svacinam davam taky presnidavky jen obcas jako zpestreni. Ona Julinka stejne radsi domaci - treba jen povarit jablicko a pridat piskot. To je namka :grinning: :grinning:
16. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže jsme na tom všechny podobně. Moc lituju toho, že jsem si nenadělala v létě konzervičky ze švestek, hrušek apod.
shaula - hrušky má Kaufland, min.týden měli i BIO a v akci.
sicinka - já se snažím BIO skleničky zkoumat, protože větš.je tam přidaný cukr - tedy skoro vždy v Hipp. Raději neBIO a bez cukru. A jelikož jsem pracovala v potravinář.firmě a jezdila na BIO veletrhy, vím, že někdy je to příliš velký humbuk a zboží stejné jako konvenční...bohužel...jinak se mi idea BIO moc líbí a když jsem byla v USA měli to ještě lepší - BIO bylo od místních pěstitelů a chovatelů - to mi připadá smysluplné jako podpora těchto lidí, ale to je na jiné téma...
16. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzankast. - jablíčka na všechny způsoby :slight_smile: taky to u nás tak je. Proto dávám ty přesnídávky, aby měl švestky, meruňky - kvůli železu hlavně.
16. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No kupuju ty 100 % ovoce co psala misa dělá je i hipp, jsou tedy sladké, ale to ovoce taky. U nás v ovoci problém není, tam je máme jen když někde jsme nebo nejsem já :slight_smile: Stavíme domeček a všude v okolí jsou sady tak se taky těším jak budu vařit z toho, ted jse jen o to překlenout tu zimu. Jinak na ty skleničky jsem se dívala i do testů (DTest) a podle výsledků v nich nejsou žádné sajrajty. Takže doufám že postupně ten poměr otočíme, ale nebojím se, že bych mu zatím škodila.
16. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě jsou skleničky přísně kontorlované. Já se jich nebojím. Jen mám lepší pocit, když mu to ovoce dávám čerstvé, bez tepel.úpravy
16. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dáváš to ovoce i syrové? MY hodně, zatím jsem problém nezaznamena, vařím jen pro změnu. Má to nějaký smysl převařovat ho?
16. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevařím nic. jen někdy smažím banán na kousku másla, aby měl extra luxusní pochoutku. Ale ne příliš často. Myslím, že to převařování už u větších dětí, jako jsou naše, nemá smysl a ničí vitamíny
16. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za inspiraci, já tedy vařila puding a nějaký úspěch to nemělo. Když vás čtu tak mám ještě hodně co vymýšlet :slight_smile:
16. únor 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
my to máme stejně s tím ovocem :unamused: Pořád dokola jablka, banány a hrušky. Občas kousek pomeranče, nebo meruňku. Blumy, jak už někdo tady psal, jsou moc tvrdý, a bez chuti :unamused:
16. únor 2010 ve 21:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od místních pěstitelů lze na www.biospotrebitel.cz
Nebo kupovat http://www.freshbedynky.cz/
16. únor 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nedavam nic co nevyroste v nasi zemi krom bananu ten jsem zkusila jako super svacinku na cestu zabalenou ..ale nechce to takze dostava holt sklenickove presnidavky zatim +jablka idaret od nas z nikama jinama zadne hrusky a jine ovoce jelikoz je to tahane buhvi z kama ty zeme na napisu me fascinuji je to trhane nezrale chem.osetrene a uskladnene v hangarech aby to vydrzelo takze to ne to radsi jablicko jen ..to vydrzi za chvilku bude lip :sunglasses:

ja mam clanek o Bio na stole zrovna jdu to prelouskat a napisu..je to v Respektu
16. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem zrovna nedávno narazila v článku na otázku pro doktorku, jestli je lepší kupovat jen "naše" ovoce a zeleninu, nebo i z ciziny, a prý že je to jedno odkud, hlavně záleží na tom, aby dítě dostalo to ovoce, nebo zeleninu každý den. Taky jsem radši za naše, ale u nás v obchodech je to všechno odněkud dovezený :unamused: Občas zajedem na ekofarmu, nemáme ji daleko, ale výběr taky nic moc :unamused:
16. únor 2010 ve 22:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi jsme na prikrmech teprve mesic a chutna mu oboje doma uvarene i kupovane takze varim z toho co je v obchodek dobre dostupne a cerstve (bio ne) . Sklenicky nezavrhuji proc taky malemu smakuji tak neni problem. DAvam to tak pul napul aspon budeme mit vetsi vyber z masa doma varim vetsinou jenom kureci..a s tou zeleninkou je to fakt problem mrazenou nechci samotne mi nechutna a cerstva moc k mani neni uz aby bylo jaro jsem z vesnice takze pak to nebude problem..
16. únor 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a s ovocem teprve zacneme ale pocitam tak jablicko banan a uz se tesim na presnidavky zavarila jsem si z nasi zahradky hrusky, jabka, svestky tak jak budou prckovi smakovat.. priznam se nevydrzela jsem to a dala mu uz parkrat ochutnat a jen se olizoval :slight_smile:
16. únor 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek