Příkrmy a mléko v 6. měsíci. Dáváte ho ještě po příkrmu?

katerina97
6. srp 2019

Dobrý den,

Malé bude 6 měsíců a příkrmy papá od 3 měsíců, ale ráda bych se zeptala zda v 6 měsíci dáváte po příkrmu ještě mléko?

U nás to vypadá, takto: Ráno kasička, na oběd mléko, ke svačině mléko a zeleninu/ovoce, po koupání mléko, poté kaši a před spaním mléko.

Ráda bych to upravila takto: Ráno kasička, na oběd mléko, ke svačině zelenina/maso, ovoce, po koupání mléko, a před spaním kaše.

Co myslíte vy?

andelka
7. srp 2019

@journals 3x týdně a 1x žloutek. Ale ten ještě nedávám.

journals
7. srp 2019

@andelka Děkuju, vidím to stejně. Snažím se dávat ob den, žloutek taky ještě neměl (7 měsíců)

andelka
7. srp 2019

@journals my jsme od 6m zařadili maso,tak po tom 7 zkusím žloutek.

merope
7. srp 2019

@zelenaesmolda @bucifalek_just Tak s tím "mlíko na oběd a zeleninu ke svačině" vidím jako problém názvy jídel - snídaně, pak hned oběd a potom svačina. Kdybychom to přejmenovali, tak to bude "k snídani kaše, k dopolední svačině mléko, k obědu zelenina, pak asi koupe a dá mléko, k večeři kaše a těsně před spaním mléko - tzn. v podstatě normální jídelníček.

A co se týče času - můj drobek má korigo 3,5 měsíce a doktorka říkala, že je vyspělejší a že máme začít s příkrmy, tak už jsme pomaličku začali.

@katerina97 Vzhledem k tomu, že jedna ze "zelenin", kterými se doporučuje taky začínat, jsou brambory, tak nevidím vůbec důvod, proč tam už nejsou dávno zařazené. A z čeho jsou asi ty kaše - takže rýže taky v pohodě. Pokud malá mléko jako takové odmítá, je dobré se zamyslet, kde je ten problém a určitě pohlídat, aby měla dost živin, které jsou v mléce (dělat kaši z mléka a podobně).

lolam10
8. srp 2019

@journals kazdy den,jednou tydne misto masa zloutek.podle me je maso pro vyvoj ditete nejdulezitejsi.ale je mi uz ted jasne ze tento muj nazor se tady bude snazit par aktivistek vyvratit,tak setrte dech😉 p.s.ale ja zacinala prikrmy v 6m a maso od 6,5m...

zelenaesmolda
8. srp 2019

@merope
vyspelejsi muze byt treba pohybove nebo mentalne ale streva a zaludek mit vyspele nebude.by me docela zajimalo jak k tomuhle ta pediatra dosla...me rict doktorka,ze mam zacit s prikrmem ve 3m tak si zatukam na celo a najdu jinou pediatru

merope
8. srp 2019

@zelenaesmolda Tak mě zase přijde, že žaludek a střeva, která se "trénují" od narození, protože hned od narození má mlíko, vyspělejší být prostě musí. Naopak pohybově plus-minus svému věku (korigovanému) odpovídá.

journals
8. srp 2019

Omlouvam se, ale zacinat s prikrmy ve 3,5 mesicich je prasarna. Vyspelejsi streva neexistuji 😔😢

zelenaesmolda
9. srp 2019

@merope
jak trenuji od narozeni protoze ma mliko?tak mliko je snad pro dite prirozena potrava ne?

merope
9. srp 2019

@zelenaesmolda No, to moc ne - dokud nejsou na světě, tak jsou vyživovány placentou. Nedonošenec se právě musí naučit být živen mlékem mnohem dříve i s totálně nezralým trávicím systémem. A to, že toleruje velmi dobře mlíko a velmi dobře ho tráví, byl jeden z klíčových důvodů, že mu mohli velmi rychle sebrat kanylu s nitrožilní výživou. Děti kolem často to mléko tak dobře netolerovaly. Dokud mají mlíko přes sondu do žaludku, tak se vytažením obsahu žaludku ověřuje, zda a jak dobře to mlíko tráví - a zase jim to samozřejmě pošle zpátky a podle toho, jak tráví, se jim případně posílá další mlíko. Kolem bylo dost dětí, které s trávením mléka měly velké problémy (a to neonatologie do určité váhy krmí jenom mlékem, pokud není od matky, tak se bere od dárkyň).

merope
9. srp 2019

@journals Hlavně nezapomeň přečíst to "korigo 3,5 měsíce". Jinak už má skoro 5,5 měsíce skutečného věku. A co se týče jídla, tak když jsem ho měla třeba v nosítku a trhala ostružiny, vypadal, že mi je půjde rovnou z toho nosítka okusovat. Zvědavý úplně na vše kolem, do pusy strčí vše, co kde potká už měsíc a půl a jelikož když ho položím na zem, tak se plazí teď už pomalu rychlostí blesku, tak asi opravdu moc neodpovídá na 3,5 měsíce dítě. Koneckonců kdyby byl narozený o 14 dní před termínem, tak mu nikdo žádný korigo věk počítat nebude, bude mít normálně 4 měsíce a s příkrmy se pomalu může začít.

yenefer1
9. srp 2019

Tak naše půlroční to má s tím mlíkem stejně, jak ochutnnala příkrmy, už ho moc nechce. Vždycky vypije trochu a pak si s tou flaškou hraje 😀. Tak jsme to vyřešili tak, že dostává "jídlo" už klasicky 5x denně. Ráno kolem páté mlíko - to vypije klidně těch 200ml, potom mezi 8-9 svačina ovoce, v poledne oběd maso, zelenina a příloha (zatím většinou rýže nebo kuskus) a pak odpoledne kolem čtvrté mlíko - asi 150ml a pak před osmou zase mlíko těch 200ml. V 8 chodí spát. Jinak má přes den buď vodu nebo čaj, to jí dávám tak průběžně jak si vzpomenu, hlavně ale teda po obědě. Kaše zatím nedávám, protože mi je nejí, jinak bych je asi dávala ráno místo ovoce a ovoce pak až na odpolední svačinu, ale to už je zase na každém jak mu to vyhovuje 🙂. Jo a mlíko po jídle jsem jí dávala hlavně ze začátku příkrmů, když už sní celou porci, tak mlíko nedávám, jen tu vodu nebo čaj 🙂
@katerina97

szbarcasz
6. dub 2021

Kdy přestat mixovat