Skleněné/porcelánové dětské nádobí/hrnek

alicesky
2. pro 2016

Ahoj, používáte někdo skleněné nebo porcelánové nádobí pro úplně malé děti (do 1r.), nejlépe na cesty?
Mně samotné se příčí jíst z umělé hmoty (stejně jako třeba kov to chutná jaksi trochu jinak), dceři jsem z praktických důvodů - "aby se to nerozbilo" koupila (pravda krásné) melaminové nádobí. Po ani ne dvou měsícících už jeden hrnek skončil pádem na keramickou podlahu, který nepřežil. To mě uvedlo v pochybnost o smyslu kupování stejně drahého, ba dražšího plastového nádobí místo porcelánu nebo skla, které mi je mnohem sympatičtější. Jelikož je dcera nejšťastnější, když může jíst a pít "jako my" - třeba vodu z mého hrnku, a dělá to dost úspěšně (pomáhám jí a většinou voda skončí v ní, ne na ní), dospěla jsem k závěru, že jí postupně koupím "normální" nádobí. Hledám hrnek s ouškem nebo oušky, který by nebyl moc těžký a padl dobře do ruky - a něco vydržel. Ideálně termo anebo alespoň uzavíratelný.... nejvíc se mé představě asi blíží The Keep Cup, ale ten nemá ani ucha, a o jeho vodotěsnosti mám značné pochyby :D Budu ráda za jakékoli tipy a vychytávky které jste použili u malých dětí, co nechtějí být miminky 🙂

majkoz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
valelinka
12. črc 2023

@alicesky chápu, a my máme normálně porcelán pro děti, mladší syn má s Krtkem, takovou tu klasiku od Thun, starší dostal sadu tuším od WS s autickem. Za sedm let se nám rozbila jedna miska...