Solení jídel. Od kdy?

lentilka0123
16. říj 2023

Dobrý den,
zajímalo by mě, kdy jste začali svým dětem solit? Synovi bude za týden a půl 14 měsíců a zatím mu ještě nesolím. Občas dostává chléb s máslem, lučinou nebo plátek sýra a všechno toto sůl obsahuje. Jenom při vaření mu jídlo prostě nesolím a případně skleničky s příkrmy mu kupuji pouze ty, ve kterých není přidaná sůl. Všichni na mě koukají jako na blázna, že mu ještě nesolím 😃 Já mu vlastně ani nedávám nic, kde je přidaný cukr, nikdy ho ještě neochutnal, ale na to si myslím, že má ještě čas 😊 Zajímá mě hlavně ta sůl, myslíte, že už je pomalu čas mu jídla lehce přisolit? Od kdy tak děti sůl potřebují? A od kdy solíte svým dětem? Moc děkuji za odpovědi 😊

sarihy
16. říj 2023

Solit není potřeba, soli tvé dítě dostává z jiného jídla až dost (mám pocit, že jsem četla, že denní potřeba soli je pokryta jedním rohlíkem)...takže prostě nesol. Já nesolila dětem snad do doby, než šly do školky, resp. tam to slané jídlo dostávaly, jinak vlatně ne. Starší dcera solí málo doteď, i ji občas musím nutit, aby si mnou špatně ochucené jídlo trochu osolila, mladší solí trochu víc, ale nic šíleného. K dosolování u takhle malého dítěte není důvod. On neví, že by to mělo možná chutnat trochu jinak. Stačí nějaké bylinky a je to.

cilkat
16. říj 2023

A jí ti to dítě? Jestli jo, tak super a klidně nesol.
Můj syn jedl špatně... čistá zelenina ok. Masozelenina ok, ale jak v tom byla nějaká škorobovina (rýže, těstoviny, většinou i brambory), tak to neosolené nesnědl. Takže jsem se tomu do deseti měsíců vyhýbala a v deseti měsících na radu pediatričky začala tenhle typ jídla přisolovat s tím, že lepší trochu přisolit, než aby nejedl vůbec.

gdpr
16. říj 2023

Ja som zacala davat solené od roka kedy už jedol to co my ale tak ja go všeobecnosti veľmi nesolim jedla veľa ľudí keď u nás je tak im to príde malo slané 😂 podľa mňa na soli ani cukre nie je nič zlé pokiaľ človek to dava dieťaťu s rozumom

ajja87
16. říj 2023

Od roku,kdy začaly jíst to co my... samozřejmě rozumně,u nás se všeobecně také solí málo,ale podle mě v rozumné míře všechno...ja teda mám zkušenosti, že čím vic jsou maminky takové striktní ve výběru jídel (od soli, cukrů a kdy co se jak může a nemůže)tak pak ty děti jsou v jídle strašně vybíravý

eviicka
16. říj 2023

Pokud vařím jen nám třem solím minimálně do teď (3 a 7 let) a jen jídla co jim nejedou.
Jinak ostatní jidla se solí samozřejmě jedí.