Svačinky u příkrmů, kolik čeho mám dávat?

grisgot
3. pro 2007

Ahoj maminky, jen jsem se chtěla zeptat, co se týká svačinek u příkrmů..pořád mi není jasné kolik čeho mám dávat..prosím poraďte ☹
Je nám sedm měsíců..

matlahon
3. pro 2007

taky se přidávám k dotazu. za týden nám bude 7 měcisu.

januskaababoo
3. pro 2007

Tak, holciny...
..ja male davam na svacinku pulku male presnidavky treba jablicka, nebo hrusky...merunky, ale postupne...vsak to mimco si rekne kdy ma dost, nebo jestli chce vice. Neco ji nekdy neleze, tak semkne rty a konec...ani heverem... 😀 ...zlate pravidlo...nikdy do niceho nenutit! Jinak od osmeho pak muze i jogurtek Holandia nejlip...nebo syrove jablicko, naskrabany banan...ten ne moc casto, ty jablka a hrusky ze zacatku mirne povarit, pak i za syrova...ja to nedodrzela a taky se nic nestalo... 😉

lendy1
3. pro 2007

grisgot,
na kojeni.net je příklad jídelníčku dle měsíců+vhodné potraviny+množství, posílám odkazy:

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_postup.doc

dana138
3. pro 2007

Ahojky, nám bylo půl roku a začnaly jsme banánem, jablíčkem, hruškou. Taky jsme ovoce nevařily. Nejdřív snědla jen pár lžiček, ale teď už klidně zbaští 3/4 jablíčka. Když jí něco moc nejede, stačí jí do toho přimíchat trošku mlíčka a pak už to zbaští v pohodě. Dneska už nám dovolili i jogurt, tak to zítra zkusíme.

pavla80
3. pro 2007

Ahoj
tak my už papáme zeleninu kromě celeru a petržele to je prý moc alergenní to znamená brambory mrkev hrášek špenát a z ovoce banán jablko,ale z té hrušky bych měla strach aby ji třeba nebolelo bříško.Dano138 malé nic nebylo?Jinak s tím jogurtem mi taky řekly že mám počkat až do 8 měsíce.Zapoměla jsem dodat že Míša nebyla kojená a tak jsme začali od 4 měsíce na záčátku taky jen pár lžiček a ted už baští toho dost.

grisgot
autor
5. pro 2007

Díky, díky, díky! Lendy, mrknu na to..

Janusko..a co když moje dítě jí a jí a neví, kdy má dost? Pak já taky nevim, kolik toho má sníst..on můj Štěpánek papá s chutí od narození..
😒

Dano, Pavlo..nám už taky dovolili jogurt..prý protože jsme veliký (10,5 kg)
😉

No..takže mám ráno nakojit, někdy v deset fouknout ovoce, pak v poledne příkrm, odpo, přesnídávku, večer kaši? A jak dlouho mám dokojovat? Zatím jsme vynechali kojení na oběd..ale ty svačiny Štěpánek pořád mlíčko vyžaduje..