Vaření příkrmů a skladování. Poradíte, prosím?

michaelasv14
22. led 2020

Ahoj, začínáme s príkrmy i když mám brožurky (nerada se podle nich řídím) ráda bych se spis poradila s těmi co mají zkušenosti. Abych to shrnula hodlám vařit a nekupovat a moje otázky se týkají vaření. Hodlám nabarvit vždy o víkendu na cely týdeníky otázka zní mám sklenicky zamrazovat nebo stačí lednice? Vydrží to vůbec nezkazí se? Dále chci potom přidávat i k zelenince bramboru vím ze brambory se obecně nesmí zamrazovat takže přidat bramboru před podáváním nebo do prikrmu a následně do lednice? Jak velké porce vařit? Mám sice jedlika ale nechtějí se mi potom vyhazovat zbytecky. Uvítám i jakekoliv jiné rady ohledně domácí přípravy i ohledně masa, kde ideální kupovat a jaké maso, my moc masožravci nejsme. 🤷‍♀️ Děkuji.

linchilli
22. led 2020

Me se osvedcilo uvarit si vzdy jeden druh zeleniny napr. mrkev, schladit a nacpat do tvoritek na led a sup do mrazaku, pak jsem prendala do sacku a nechala v mrazaku. Takto jsem si namrazila ruzne druhy. A pak jsem jen oloupala brambor, nebo uvarila ryzi atd a pridala jsem si ty zamrazene kosticky a cekala jen, nez se rozpusi. Stejne jsem to delala i s masem. V lednici vam to dlouho nevydrzi.

ondul
22. led 2020

Taky bych v lednici nechávala max dva dny. Celý týden určitě ne.
Na přípravu jídel mám uložené tohle video

https://www.youtube.com/watch?v=4rdUuf40VEk
petulejan
22. led 2020

Jak se píše výše. Navarim a dám do mrazáku do tvoritek. Pak už jen přidám olivac,nebo máslo nebo mm. Bohužel jedlika nemám a nechce nic ať do toho nacpu cokoliv. V lednici nechám max do druhého dne.

konidana
22. led 2020

brambory se nemají mrazit z důvodu, že rozpliznou - poruší se struktura. Třeba bramborovou kaši klidně mrazíme. A rozmixované směsi zeleniny s bramborem určitě lze mrazit taky. Jinak zeleninu jsem většinou vařila tak na ty dva až tři dny a nemrazila. Když jsem začala přidávat maso, uvařila jsem ho se zeleninou a pak samotné maso namixovala nebo nadrobno nakrájela a zamrazila v tvořítkách na led. Pak jsem vždy jednu nebo dvě kostičky vyndala a přidala k čerstvě připravené zelenině.

ivis_b
22. led 2020

Delala jsem taky do tvoritek na led, presne, nekolik druhu zeleniny zvlast zamrazit a pak kombinovat. Maso taky tak, je dobre ho v tvoritku trochu zalit vodou, aby neoschlo. Prilohy (brambory, ryze, testoviny...) jsem varila cerstve. Uvarene jidlo jsem v lednici nechavala max dva dny, rozmrazene snist hned a ohrat max jednou.

cuuza
22. led 2020

Jj, tvořítka na led jsou nejlepší řešení. I to v mrazaku hezky vypadá 😀

slunickovm
22. led 2020

@michaelasv14 ja jsem vzdy na tyden zavarovala do mini skleniček z tescomy. Da se potom vzít i na vylet a tak.

teckadvojtecka
22. led 2020

Proč mrazit a nedělat radši pokaždé čerstvé?

michaelasv14
autor
22. led 2020

@teckadvojtecka Tak ne každý má čas a spočítejte si kolik člověk ze začátku vyplácá vody a energie na pár maličkých kousků. .....Děkuji ze odpovídáte na co se ptám....

michaelasv14
autor
22. led 2020

Nehledě na to ze třeba taková dýně se mi mezitím zkazí opravdu nejsem člověk co takhle šeredí s jídlem....

cuuza
22. led 2020

Jinak na cesty se osvědčily plastové kelímky od Aventu...

makra1988
22. led 2020

Dobrý den, já jsem vařila příkrm do hrnce cca na 10 porci (10dni). Byla to zelenina že začátku, pak jsem pridavala králíci maso, později hovězí a vždy přímo k tomu brambor, nebo v bataty nebo rýži. A kombinovala jsem to pokaždé, co bylo. Ponorný mixerem rozmixovala a vařící dávala do skleněných skleniček od myslím olma jogurtu, nejsem si jistá, takové akorát. Zadelala víčkem, otočila, nechala vychladnout do večera a dala do lednice. Nikdy nic zkazeneho, bylo to zavarene. Sklenice jsem vždy sterilovala vyplachnutim vařící vody. Když byli víčka už špatně, koupila jsem nové někde v jednotě. Postupem času jsem nechávala v prikrmech kousky až malý přešel na normální jídlo. Juva za chvíli mne to čeká znovu, to bude alchimie....... 😁

eithelwing
22. led 2020

Hlavně jsem mrazila. Ze zacatku do tvoritek na led, pak jsem poridila mensi krabicky, a pak už varila čerstvé, protože apetit vzrostl a můj odhad na to, co malá sní, se zlepšil a ustálil. 😊
Maso jsem kupovala u vyhlášeného řezníka v okolí, ale také toho nesnime tolik.

dominika1986
22. led 2020

Uvarila jsem vzdy cely prikrm, vcetne brambor, kousek masa, ruzna zelenina, trochu olivace. Rozmixovala jsem a zamrazila ve specialnich plastovych krabickach - napr. Tescoma nebo Tesco, idealni objem je tak 300 ml, pro mensi ditko lze urcite i mene. Obcas jsem objednavala bio kureci a hovezi z Tesca, na rohliku je myslim vetsi vyber, ale v nasem meste nebyla moznost dovozu. Bio zeleninu jsem objednavala z eshopu s bedynkami, slusny vyber je i v Kauflandu. V lednici jsem nechavala jen do 2. dne, dal bych radeji neriskovala.

petulejan
22. led 2020

@teckadvojtecka já navarila vždy na tři dny a zbytek šel do mrazáku. Kdybych to měla vařit pořád čerstvé,asi nedělám nic jinýho. I z jedné mrkve mi dost zbylo. To je lepší to jako vyhodit? Radši zamrazim a pak budu kombinovat.

konidana
23. led 2020

@dominika1986 300ml? Tvl to by mela holka tak na 14 dní 😅 ze zacatku mi snedla tak 30. V roce uz obcas snedla celou malou sklenicku cca tech 125g

dominika1986
23. led 2020

@konidana jsou prikrmy od 6 mes. o objemu 190, od 12 mes . i 250. Btw nikdo me nenuti, abych tu krabicku napechovala az k prasknuti. Vsak taky pisu, ze pro mensi ditko mensi objem...

jednaholkaa
23. led 2020

Asi zacinam chapat proc je tolik deti porad nemocnych.. Ve strevech je imunita, pro zdrava streva je dulezita cerstva strava. Takze idealne nic neohrivat, nezamrazovat..

kacenka115
23. led 2020

@michaelasv14 manžel takto vařil a pak zavařoval v troubě. Fungovalo to dobře i na mixy. Měli jsme to v ledničce, brala jsem to i návštěvy, přenos vydželo krásně i nějakou dobu v tašce, když nebyla lednice.