• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

21. února 2017 
my začali taky odpoledne, ale jen z důvodu, že odpoledne je víc jídel a tak jsem si to rozvrhla, abych tak nějak přiměřeně vyprazdňovala prsa :slight_smile:.
zlobidlo: jak jsi psala o těch banánech,tak ono často se tu prodavájí jiné odrůdy ovoce, než je běžné v cizině. Např. tady se plno ovoce prodává pod názvem mandarinka, ale ve skutečnosti je to trochu jiný druh a v cizině to mají oddělené. A stejně tak některé odrůdy banánů se jedí zelené, některé úplně hnědé.
6. pro 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi blbý dotaz, ale jaký je další příkrm? Vím jen jaký je další krok (ovoce), co bude potom zatím neřeším :slight_smile: Jsou to jogurty? A zavádí se i když jsme v HA režimu?
6. pro 2008 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
cerstvamama: ano, po ovoci nám pediatrička doporučila jogurt. A ovoce dávám odpoledne, dopoledne ho mezi jídlo nenacpu. máme: mlíčko, masozeleninový příkrm, mlíčko, ovocný příkrm s jogurtem, mlíčko. Víc do ní nenacpu.
6. pro 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo já myslela, že je zvlášť jogurt a zvlášť ovoce. A i potenciálnímu alergikovi se dává jogurt takhle brzy?
6. pro 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
cerstvamama: my teda nejsem potencionální alergici a tobě asi doporučí doktorka od kdy dávat. Jinak já dávám půlku bílého jogurtu vždycky s půlkou nějakého čerstvého ovoce (jablíčko, hruška, bluma, banán... atd.). Musím jí to tak dávat, aby měla za den obojí. Už se nám nevejde další jídlo a vynechávat jedno mlíčko se mi zatím nechce. Až jí bude tak 10 měsíců, tak vypustím odpolední mlíčko a bude ho mít jen ráno a večer, ale zatím, když mlíčko pije, tak jí ho chci dávat.
6. pro 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
cerstvamama-tak asi každý doktor ti doporučí něco jiného,já dávám na rady na netu kojení a tam se doporučuje potencionálním alergikům začít s jogurtama nejdříve v ukončeným 8měsíci-začátek 9.
6. pro 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
radka.m
Myslím, že když počkám do toho 9.m. tak nic nezkazím, naopak :wink:
6. pro 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
cerstvamama: my jsme taky potencionálení alergici - oba rodiče jsme :frowning2: a jogurt bílý začneme od 9.měs..takže my za chvíli...ale ještě jsme ani nezačali ovoce...
7. pro 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
cerstvamama: pokud jste potencionální alergici, tak klidně počkej do 9. měsíce. Však Adélce (mmch krásné jméno) nic neuteče. Jogurtů se ještě v životě napapá :dizzy_face:
7. pro 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zlobidlo
My už jsme zvládli všechnu zeleninu i nějaký maso, tak ovoce plánuju během příštího týdne. Za asi 10 dní jdeme k doktorce, tak uvidím co mi na ty jogurty řekne. Ale jsem rozhodnutá s nima počkat co nejdýl, do toho 9. měsíce.

andy80
Díky. Akorát teď zjišťuju, že se takhle jmenuje snad každá druhá holčička. To bude ve škole zmatek :grinning:
7. pro 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nj, dřív se to moc nedávalo. Anežku jsem taky neslyšela, ani nepamatuju a po tom, co jsem jí dala malé, tak naproti v ulici je taky Anežka a s Jiříkem do školky chodí taky Anežka, přijde mi to, že všude je samá Anežka :grinning:

A s jogurtama klidně počkej, určitě ještě kojíš, tak ho Adélka stejně ještě nepotřebuje.
7. pro 2008 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojlky, tak už sme se na oběd dostali na celou dávku zeleninky 150-200g, sní tak 170g, víc nechce, ale po 2 hodinách má asi hlad, není to brzo? nemělka by po obědě vydržet dýl? a od kdy ste jedli v dětské židličce? melá ještě nesedí, tak jíme v autosedačce.
8. pro 2008 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím vespolek,
jdu za váma na radu. Nevíte proč se ovoce dusí? Radši bych dávala nastrouhaný čerstvý.
8. pro 2008 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
marmazel: není to brzo, po zelenince je hlad. Malá mi obědvá v 11:00 a v 13:30 už jí dávám mlíčko. Dýl by nevydržela. Do židličky dávám od té doby, co sedí sama.

ough: dávej ovoce čerství, pokud nejste potencionální alergici. Já dávám čerstvý od začátku a pohoda.
8. pro 2008 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
my už sedíme, tak jsme koupili židličku.
ough: protože dušené není tak agresivní, jak by mohlo být, kdyby bylo čerstvé. Ale jestli nemáte problém, dávej čerstvé, my taky nic nedusili.
8. pro 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vím, že to vyzní asi hloupě, ale jak jste poznali, že už je čas dávat příkrmy - my teda ještě nemáme šest měsíců, ale kojíme co dvě hodiny, když jsme doma i častěji a naopak spící v kočáru vydrží třeba i tři - myslíte že už jí to nestačí, že by jsme měli něco přidat ???
8. pro 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtíšek-a jak jste na tom s prospíváním,váhově?
8. pro 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prosím vás, někde to tu bylo, ale nemůžu to najít. Jak je to s těmi mléčnými kašemi??? Dávám nutrilon 2, ale nemají moc na výběr. Mám nemléčné Hami, ale ty mi nechce jíst. Začal se budit už ve 4 ráno hlady, tak bych to chtěla zkusit. Ale když koupím sunarku, tak po sunaru míval zácpu. A jsou jen mléčné. Může se to kombinovat nebo ne? Díkec
8. pro 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme období kdy máme to samé, příkrmy už dáváme, ale neřekla bych, že to na to má nějaký vliv. pokud teda dobře prospívá. i ti malý tvorečkové mají svá období :slight_smile: já mám občas taky období, kdy bych pořád jedla a jindy nemám chuť
8. pro 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
radka - tak za měsíc máme přesně půl kila navrch ....stačí to ???
8. pro 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisek, stačí to bohatě :wink: :wink: :wink:
8. pro 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to máte ještě něco nad,takže bych to vůbec neřešila.i pro tebe bude jednodušší kojit. :slight_smile:
8. pro 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
motylek: a co zkusit nemléčnou a do toho nutrilon. Nemléčné kaše jsou i příchutěmi.
8. pro 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisku, my kojili co dvě hodiny přes den pořád. A nám těsně než měla 6 měsíců začala pozorovat jak jíme a upřeně na nás koukala, jak přežvykujeme, tak jsem jí zkusila dát bramboru a snědla jí a ještě chtěla, takže od té doby přikrmujeme. jinak podle mě přibíráte dobře, ono čím je dítko starší, tím jsou přírůstky menší, protože se už začíná hýbat :wink:.
jinak s kaší mám zkušenosti, že vůbec na noční kojení u nás vliv nemá.
8. pro 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, já vím, ale on rýžovou neche, banánovou taky ne, nutrilon dělá jablečnou a hruškovou, tak zkusíme ty. ale třeba sunarka je čokoládová s pomerančem a hami malinová, atd, ale všechny jsou mléčné.
8. pro 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli hami nemléčnou broskvovou a ovocnou a malé moc chutnali. Jinak teď jsme zkusili kaše Baby Love z DMka. Mají tam i sušenkovou. Ta malé moooc chutná. Já už teď kaše dávám jen občas, večeříme už i jiné věci, které zapíjí mlíčkem, ale občas jí tu kaši dopřeju.
8. pro 2008 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych mu nedávala asi vůbec, ale v noci se začal budit hladem. Přes den toho moc nesní, dostanu do něj celkem málo a v noci mu vyhládne. Tak proto kaše. A co večeříte???
8. pro 2008 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
motylek IP
8. pro 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Motýlku, ty příchutě bych radši moc dedávala, když teprve s příkrmy začínáte :confounded: A čokoládovou s pomerančem bych nedala ani teď, když máme skoro rok :wink:
8. pro 2008 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my už máme za sebou zeleninu i maso a začneme ovoce, ale on mi tu rýžovou bez příchutě nechce, on totiž nechce ani tu s příchutí :grinning:
8. pro 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek