Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mobina
8. pro 2008

Motylek u nás ty kaše ze začátku taky nebyly nijak zvlášť opěvované, ale pak se celkem rozjedl na těch mléčných. Má rád ty Dmácký ovocnou a banánovou, naopak vanilku a sušenkovou moc nemusí, chutná mu sunarka banán, na dobré ráno. Zkus zkoušet i udělat třeba řidčí nebo naopak třeba hustější nebo do ní přihodit trochu podušeného ovoce nebo přesnídávky.

kate77
8. pro 2008

Holky a jak dlouho vám trvalo,než jste na oběd snědli celou dávku..150-200g..jako náhradu mlíka...ja už měsíc dávám masovozel.příkrm a ona mi sní 50g a stalo se i že 100g..a zbytek dokrmím mlíkem.Já četla v na letáku o příkrmech,že po týdnu bych se měla dostat na těch 150g...Motýlek..vy nemůžete mléčne kaše?

mobina
8. pro 2008

Kate77 já až do 9. měsíce kojila asi 6-7x denně a pak ze dne na den skončila na 2-3x. Jinak na plnou dávku oběda jsme se nedostali asi nikdy, resp. jí mi tak 100, občas má "úlet", že si dá víc, ale on zatím se zeleninou trochu bojujeme. Pak se napucne víc zase svačiny.

motylek
8. pro 2008

Kate, je na nutrilonu a ty jiné značky mlíčka by se neměli míchat, tak proto ne mléčné kaše. Jinak k tomu jídlu, my už taky měsíc jíme zeleninu a maso a občas se mu podaří sníst tu malou skleničku celou (cca 120g), ale většinou nechá, tak počítám, že je to tak 100g, víc nedá. Mlékem už nedokrmuju, stejně nechce, jak je nacpanej, trochu si cucne čaje (granulovanýho, žádnej jinej neprošel vůbec), ale to tak max. 30ml. Je takovej nejedlík a nepijan. Přitom váhu má pěknou. Asi to má po mně. Tloustne i ze vzduchu 😀 😀 😀 .

cerstvamama
8. pro 2008

Tak my máme opačný problém. Skleničku slupne jako nic a kvičí, že chce ještě 😀

andy80
8. pro 2008

tak u nás je i ta velká málo 😀 . Já teda vařím, ale většinou dávám porci nebo dvě zamrazit do velkých skleniček do mrazáku. A to už máme to jídlo jako hustý, už žádný tekutý polívky.

kacka.va
9. pro 2008

Já primárně vybírám kaše, kde je co nejméně cukrů, protože jsem koukala, že je v tom dost rozdíl ☹.

kate77
9. pro 2008

motylek a když sníte tu malou skleničku,kdy pak další jídlo?předpokládám mléko?
tak fajn,že nejsme sami co sse s tím jídlem tak piplou 😉

muminek
9. pro 2008

My sníme v poledne jídlo a tak za půl hodiny jdeme spát a musím ho nakojit aby se dojedl jinak nechce spát ☹

marmazel
9. pro 2008

muminek: a není to jen ze zvyku? že chce před spaním mlíčko? malá to dělala taky, ale usoudila jsem, že jedla, že jí to musí stačit, párkrát šla spát se řevem, ale za dva dny pohoda. my teď bojujeme s odpoledním příkrmem. moc se jí nechce

muminek
9. pro 2008

To on by zase jedl kdybych mu dala odpo, ale asi já jsem měká on se neuřve dovede to dlouho a já to pak vzdám dneska jsem si vala vlasy málem než usl. A jak ji uspáváš?

marmazel
9. pro 2008

prostě jí nechám, tale taky jsem měká, když už má hysterák tak jí pochovám. jinak se na ní chodím podívat, říct jí že musí spinkat, pohladit a jdu pryč, ona si nějak zvykla usínat sama, hlvně to nezakřiknout, hlavně asi pochopila, že jí to řvaní nepomůže.koukni na téma o usínání.

anke
9. pro 2008

muminek: ahoj, ja to taky tak delam, ze dame obed a za hodinu dostane mliko, protoze ho desne chce ...

lucy..
9. pro 2008

Ahoj holky, kdysi jsem tu psala, ze nas malej uz bastil asi 14 dni zeleninku s masem (celou sklenicku 125g) a pak jednou mu to nesedlo a od te doby nechtel vubec nic, tak jsme museli asi 14 dni cekat..jen kojit .. a ted zaciname uplne znova...uz mu to tak nejede, takze zatim ji tak necelou pulku sklenicky...jinak caje nechce vubec a nechce ani zadne kase ani mlicko na noc- Nutrilon Good night 😒 Nemate nejakou osvedcenou kasi, co chutna? 😉

jandaj
9. pro 2008

Ahoj lucy.
Taky jsem zkoušela na noc kašičky a první jsem dalal malýmu kaši Nutrilon jablečnou a to mu vůbec nechutnalo, potom jsem zkusila rýžové kašičky od Hami a na těch by se malej ujedl, strašně mu chutnají, zkoušela jsem a jsou fakt dobrý 😉

lucy..
9. pro 2008

dekuju za tip Jandaj 🙂 a jsou ochucene? mam tu prave nejaky vzorek ryzove kase od Nutrilonu, tak to asi ani zkouset nebudu. On by potvurka totiz jen bastil MM a to uz mu moc nestaci 😅

motylek
9. pro 2008

Kate, jí o půl jedenácté (skleničku) a pak až mezi půl druhou a druhou mlíčko, ale i toho mi jí málo ☹ .

muminek
10. pro 2008

Naše dítě je asi nenažranec večer vypije sunar 150ml a prsa. Za dvě hodiny má hlad a zase vypije prsa a sunar 150ml. Jak jí vaše děti v noci ☹

lucy..
10. pro 2008

no u nas vzhledem k tomu, ze je prevazne jen na kojeni...tak basti v 19h a jde spinkat, pak kolem 22h, 1h, 3, 5, 7h...to kdyz je lepsi noc..jinak umi po pulnoci bastiti i kazdou hodinu, ale to je spis jen cumlani 😠

martimarti
10. pro 2008

Lucy, já začínám s příkrmy, ale moc se mi to nedaří ☹ To co popisuješ, to noční kojení, to je úplně totožné s tím, co mám doma, některé noci se malá od půlnoci budí i po hodině, mám pocit beznaděje, fakt nevím, jak dlouho to vydržím. Byla jsem zrovna v pondělí u doktorky a popisovala jí to a ona říkala, že to spíš vypadá na fixaci na mámu, protože malá se hladová nezdá, spíš si v noci jen cucne, pak jí dám do postýlky, hodí se na bok a spí dál. Mám jí prý zkoušet nepřikládat v noci, ale to se lehce řekne, když malá pak začne brečet. Jestli jsem jí vypěstovala návyk na prs v noci, tak pánbůh se mnou...

lucy..
10. pro 2008

no presne Marti, u nas je to jak pres kopirak..po preneseni do postylky se hodi na bok a spinka krasnou hodinku 😖 dneska jsme spolu usnuli u me v posteli (snazim se tomu vyvarovat, ale uz takhle nespim pres dva mesice a je to sila), takze to bylo mnohem lepsi a spal i 4h v kuse. Ted mu roste zoubek, takze ma asi trochu narok, ale.....ja uz zkousela i Nutrilon Good night, ale nic nechce....ty prikrmy se u nas trochu lepsi - zeleninove v poledne. Uz zbasti asi pul sklenicky, ale stejne..ma pres 8,5kg, tak jenom kojeni mu ani nahodou nestaci

martimarti
10. pro 2008

Mě toto martyrium také začalo se zoubky, ty spodní vylezly bez problémů, ale ty horní to asi odstartovaly, do té doby spala nádherně, od 19hod třeba i do 3-4 ráno. Jak se začaly horní klubat, tak plakala v noci, to jsem jí právě tišila přikládáním, ještě jsem si libovala, jak to zabírá...Jenže horní se už prořízly a malá se budí pořád. Kamarádky mi radí na noc kaši, já ještě váhám, nevím proč, zatím pomalu najíždíme na polední zeleninu a moc to nejde, navíc malá je drobná, má v půl roce 6,3kg a tak se mi nechce jí přecpávat. Navíc jsem tady někde také četla, že se i po kaši děti v noci budí, asi žízní? Nevím, jsem bezradná a tak vstávám v noci a v polospánku jí kojím a kojím...Je to děs.

verapa
10. pro 2008

Ahoj,
Marti já dávám Juli zatím jen kaše na noc, če se mě budila jak Lucy malej a to sem psychicky nezvládala, kaše zabraly, v 19 zbodne misku kaše, půl hodky nato se dojí MM a spí až do půl třetí, na další krmení se budí až v 6 nebo 7, nádhera. Oblíbila si sunarku bananovou a pak je taky hami docela dobrá. Přirodně slazená je od Hippu, taky není špatná.
Zato přes den s jídlem děsnej boj, zeleninu vůbec, svačinky jak kdy a to většinou sušky nebo kukuřičný křupky, ty si zamilovala, mlíka je zatím dost, ale přecijen by mohla aspon trochu změnit repertoár. Je mit o líto če sem namrazila do zásoby všemožnýh druhů zeleniny a naprd ☹

lucy..
10. pro 2008

verapa, no tak ona se snad rozji 🙂 vzdyt jste teprve 6m a tyden. Nas malej uz bastil 14 dni pekne celou sklenicku a pak mu jednou bylo zle a pak 14 dni nic nechtel, jen MM, tak jsem taky byla zoufala....ale uz se to lepsi a zbasti aspon pul sklenicky. Zkusime na noc jeste ty kase a uvidime, la eja mam prave nekdy pocit, ze to buzeni neni hlady 😕

mobina
10. pro 2008

Zkuste tu kaši. Třeba nemléčnou rýžovou. Pak bych ještě poradila zkusit jen nahodit dudlíka, pokud používáte a nebo zkusti dát napít vody nebo čaje. Buzení každou hodinu je fakt masakr. Klobouk dolu dámy, že to zvládáte takhle dlouho.
U nás se to horníma zubama taky pohnojilo to spaní, ale to se mi budil tak 3-4 za noc. Já mám odzkoušené nejít k němu hned jak békne. Kolikrát jen zaplakal ze spaní a spal dál 😉

muminek
10. pro 2008

Holky a to tu kaši dáváte lžičkou nebo do flašky 🙂

martimarti
10. pro 2008

Holky díky za rady. Na tu kaši najedu, nedá se nic dělat, uvidím, co to udělá. Verapa, dost jsi mě povzbudila, když ti malá takhle pěkně spinká, to by byl sen. Vera, tvoje Julinka je jen o týden straší, to už jste pěkně rozjedené, když baštíte i svačinky. Já zatím najela na polední zeleninu, ale nic moc...Míra úsilí nějak neodpovídá dosaženému výsledku 😒 Zatím to praktikujeme jen tři dny, takže bych řekla, že se malá terprve učí na lžičku, protože fakt víc než 3-4 lžičky nedá ☹

jandaj
10. pro 2008

Muminek, kaši dávám lžičkou, ono by to stejně flaškou asi neproteklo a navíc kojím, takže malej s flašky ani pít neumí
Martimarti nechci tě nijak strašit, ale taky jsem si myslela, že když dám kašičku na noc tak bude malej spinkat jako dudek, ale nějak to nepomhlo, i když zbaštil celou dávku, tak stejně chtěl ještě dokojit a za hodinu byl vzhůru zase a chtěl ode mě pít, a tak to pokračovalo celou noc. Teď už spinká líp, budí se po 2 až 3 hodinách, ale víc ani ťuk. 🙂

muminek
10. pro 2008

Tak to jsi mě jandaj moc neuklidnila já taky doufala že kaše pomůže tak uvidím my taky kojíme, ale na noc dávám ještě sunar. Tak uvidím asi to dneska zkusím 🙂

martimarti
10. pro 2008

No to mi neříkej...Tak to jsem zvědavá, co to udělá s námi, i když v dané situaci by mi i ty 2-3 hodinky bodly. Mám toho fakt dost. Ale asi bude mít ta moje doktorka pravdu když říká, že některé dětičky mohou chtít v noci k prsu jen kvůli kontaktu s matkou, že hlad vlastně ani nemusí mít.