Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jandaj
10. pro 2008

no u nás to bylo taky tak, malej se budil každou půl hodinu, už jsem to taky nezvládala a udělala jsem razantí krok, možná s tím některý mamči nebudou souhlasit, ale prostě jsem ho nechala chvilku poplakat a s tý postýlky jsem ho nevytáhla, jen jsem každý 3 minutky vztala, dala mu dudlíčka, pohladila a zase zhasla, po 20 minutách vždy usnul. Takhle to trvalo asi 2 dny a potom už se to zlepšilo. Jen to prostě chce vydržet, ale je fakt, že když už plakal hodně, tak jsem ho s tý postýlky vytáhla 😒 🙂

lucy..
10. pro 2008

holky, ja dnes zkusim tu kasi - mame nejaky vzorek Nutrilon ryzova, tak uvidime..samozrejme si od toho neslibuju, ze bude spat celou noc 😉 ale u nas aspon hodina navic dobra

mobina
10. pro 2008

Maminy od kdy bych mohla zkusit dětskou šunku? A můžu mu namazat už chleba s trochou másla? Lučinu a žervé už dlabe o 106. Díky 😉

andy80
10. pro 2008

mobina: se salámy i s dětskou šunkou bych počkala po roce, já myslím, že se toho ještě nají až až. I když je to šunka dětská většinou z kuřecího nebo krůtího masa, tak je v ní dost soli. Chleba namazat máslem můžeš, ale jen tak zakrýt dírky, máslo se dává do příkrmů hned od začátku, takže to klidně můžeš. Lučinu, žervé dávám taky a teď jsem koupila Kiri sýr a ten malé mooooc chutná.

jandaj: tvůj postup k naučení mimča spaní v noci byl správný.

martimarti: to je pravda, některé děti v noci jíst nepotřebují, ale chtějí jen "živý dudlík".

lucy: výsledek po kaši se nemusí dostavit hned, může to trvat klidně i týden, než si malej zvykne na to, že je víc napapanej a může dýl spát. Držím palce

jandaj
10. pro 2008

andy ty už dáváš sýry? koukala jsem do tvýho albíčka a vykoukala jsem tam, že máš mimčo starý stejně jako já. A to dáváš ten sýr jen tak holej nebo ho přimýcháváš do příkrmů?

muminek
10. pro 2008

A jakej ten sýr dáváte za druh?

misakulicka
10. pro 2008

zdar Evi!

lucy..
10. pro 2008

holky, tak jsem prave povecerela Nutrilon - ryzovou kasi. Nas mladej se na to opet vybodl. Mlatil hlavickou a kazdou chvili vypadal, ze se pozvraci Takze vedle Nutrilonu Good night dalsi na seznamu "nejedlych" potravin. Holky ja fakt nevim, to mi nerikejte, ze vam to ty mimca vsechno ji, jen ten nas furt dela fooory

misakulicka
10. pro 2008

no já se přiznám dobrovolně, že jsem každý den zkoušela na Ondíkovi denně novou věc---a na všechno otvíral pusu-až došlo na kuřecí s rýží a to teda nechutnalo. a včera tuňák...to taky tedy ne, jinak baští co mu přichystám-a je dnes extrémně veselej.

pismenka
10. pro 2008

lucy: nic si z toho nedělej, naše Štěpa taky dělá fooooory, už jsem z toho hotová☹(

lucy..
10. pro 2008

pismenka, no aspon nekdo 🙂 on je jinak velkej jedlik (MM) uz od porodnice, hodne i pribejval, ale ty prikrmy jsou des. Zeleniny do nej vpravim max. pul male sklenicky a jinak nechce nic. Mam uplne strach, kdyby mi doslo mliko, co bude delat...Taky bych nerada plne kojila do roka 😕

pismenka
10. pro 2008

lucy: zeleninka jí jela když jsme v těch 6měs. začínali, to snědla celou tu malou skleničku (kupuju HAMI) a ted jí krmím když už ke konci fakt nechce že jí jakoby dávám dudlík, ona otevře pusu - šup a má tam lžičku. Mám pak totiž špatný svědomí, že jí málo apod. a pak jdeme po tom obědě ven a beru si UM - už nekojím. Měla jsem slabé mléko, ale do těch 6měs.jsem kojila. TAk že si myslím, že se bát nemusíš, když ti dojde mléko mateřské, pak by jsi dávala UM.

muminek
10. pro 2008

Tak my si dali tu kaši snědl asi půlku a zapil to 120ml sunarem tak uvidím. Ráno dám vědět 🙂

andy80
10. pro 2008

jandaj, dávám chlebík se sýrem. Dr už povolila lepek, tak nevidím problém. Myslím, že k večeři je lepší chleba se sýrem a zapít mlíčkem, než do ní cpát kaši. Od 7 týdne jsme na UM, takže příkrmy už máme od 4. měsíce

mobina
10. pro 2008

No mě už právě dochází inspiračka, co mu na ten chleba nebo rohlík plácnout. S taveňákama opatrně. Je tam hodně soli. A co plátkový sýr?

andy80
10. pro 2008

Mobi, právě ty přírodní sýry (lučina, žervé) jsou v pohodě. A to Kiri je taky dobrý. Spíš než plátkový, bych dala 30% Eidam nastouhaný na chleba s máslem. Ono pro ty prcky je sýr nejlepší a nejzdravější.

mobina
10. pro 2008

Andy dík. Nějak to pofackuju. On jim zase ten stereotyp v jídle asi moc nevadí.

andy80
10. pro 2008

mobina: nevadí, protože nic jinýho zatím neznají

kijonkova.k
10. pro 2008

Já se chystám začít dávat chleba se sýrem od 10 měsíce,ale pochybuju,že to bude mít úsoěch.Ona ta naše mrška malá snad nemá ani pocit hladu.Sní s chutí tak 3 lžičky a pak už je to boj 😠 Jen jogurt sní občas celý.Ale nejhorší je to s obědem.A to dříve snědla bez problémů i 200g zeleninky s masem.NO hrůůůůůůůůůza!

mobina
10. pro 2008

Kijon tak to jsme na tom stejně. Sní mi pár lžiček. Zkouším všechno možný (míchat s kupovaným, dávat mu vlastní lžičku). Teď se lump naučil dělat nenene a kroutit hlavou. Je to legrace občas. Pořád doufám, že se to zlomí. Ony děti prý mají takovýhle období, kdy dlabou líp nebo hůř.

jandaj
10. pro 2008

lucy: Nutrilon kaše malýmu taky nechutnala, taky se z ní málem poblil, zkus koupit tu Hami meruňkovou ta je fakt moc dobrá, chutná i mě 😀

andy: díky za odpověď, tak to máte v poho, mě se malej zatím na kouskách dáví, teď zkouším kousky v příkrmech tak už to začíná být lepší, ještě před 14 dni se mi vyloženě dávil i na najemno pomačkaným banánu, tak si nedovedu představit, že bych mu měla dát chleba, ale snad se to bude zlepšovat 😉

kijonkova.k
10. pro 2008

mobina,tak my děláme nenene asi měsíc 😀 Někdy bych ji fakt roztrhla vejpůl 😀 Mě to stojí kupu nervů a úsilí do ní něco dostat a ona si dělá nenene ☹

andy80
10. pro 2008

jandaj: taky se jí ze začátku zvedalo z kousků, ale na kousky a kousání jsem jí naučila díky Hami Safari sušenkám. Teď už kousky baští. A chlebík naprosto v pohodě. Dásničkama to tam drtí. Malá je naštěstí velkej jedlík. Sní všechno co jí dám, takže se zaváděním nových chutí nemáme problémy.

mobina
10. pro 2008

kijon tak já to beru jako pozitivum, protože před tím vzal jednu lžičku a spustil hysterák, což byl masakr. Zavřela jsem ho do pokoje, aby se uklidnil. Když se uklidnil, tak znovu do židličky a tak pořád do kola. A to mi všechno ostatní baští krásně. Kaši, jogurt, ovoce. Prostě jen to maso a zeleninu nechce 😒

jandaj
10. pro 2008

andy: Malej je taky velkej jedlík, a chutná mu skoro všechno(kromě kaše Nutrilon) Cokoli mu dám novýho tak to zbaští, při první lžičce se teda zašklebí, ale pak mu to zachutná, jen ty kousky nám dělají problémy, ale ono to půjde, jen to chce čas

andy80
10. pro 2008

jandaj: to víš že to půjde, nevím, jak dlouho jste na příkrmech, ale malá začala kouskovat po dvou měsících od zavedení příkrmů.

lucy..
11. pro 2008

tak jsem holky zvedava, jak u vas zabrala kase.....u nas nemelo co zabrat, ze 😀 ale tak nebyla noc nejhorsi cca po 3h, to je u nas dobry.... My teda jedeme ted nanovo zeleninove prikrmy (po 14-ti denni pauze) a zatim jsem mu dala spenat s bramborem (trochu ho zahustoval), kvetak s bramborem, dnes dobasti brokolici s ryzi a pak mi nejak dochazi napady na jen zeleninove jidlo. Musime bez mrkve - zvracel po ni a maso jeste asi nedam.

kijonkova.k
11. pro 2008

lucy..:a co zkusit cuketu,červenou řepu,petržel,zelený hrášek,kukuřici,kedlubnu,růžičkovou kapustu 😉 😀

marmazel
11. pro 2008

Ahojte, tak sem zjistila, že naše potvůrka nechce asi nic jinýho než kupovaný, snažila jsem se doma o banán, jabko a nic, plivala to, tak sem otevřela skleničku a div mi neutrhla ruce. Myslíte, že se to časem upraví a bude jíst domácí stravu? hlavně pak kolem roku to co jíme my, celá rodina.

lucy..
11. pro 2008

kijonkova: a myslis uvarit doma? Ja nejak nemuzu narazit na takhle pestre kupovane sklenicky
marmazel: nas Luky taky zatim nechtel nic ode me ☹ mrkev, bramboru s MM, a banan ten uz vubec ne ☹