Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

luthien.k
14. kvě 2010

S temy vyvary atd. t- je zajymave, t- sy rada prectu 😉 Je t- jak- s tym mlekem, h-lt jsme cast- -betmy mytu a p-ver (a marketyngu, t- ale v kazdem prypade 😀 )

latvia
14. kvě 2010

luthien, co mas s klavesnicou? 😕 hrozne zle sa to po tebe cita 😅

luthien.k
14. kvě 2010

Ja vym, n-, ale bude t- uz lepsy, um my mm pryvezl n-vy PC 😉 Malej sy s ny t-tyz na n-teb--ku p-hral a jyna nejde pryp-jyt dyky vadnym p-rtum... 😅

saza007
14. kvě 2010

pia - kusocky nerozmixovanej potravy dieta od 7 mesiacov stravi v pohode (samozrejme pokial je to jedlo vhodne k veku). Nema to zo zubkami nic spolocne. Je to potrebne na zosilnesie celusti a tiez pre buduci rozvoj reci.

latvia
14. kvě 2010

myslim ze pia to myslela tak, ze ak s kuskami zacne neskor, tak sa tym nic nepokazi 😉 poznam jedno dievcatko, ktore az v skolke naucili vychovavatelky kusat....vobec to nevedela....a rozprava normalne, aj sa to naucila 🙂

pia22
14. kvě 2010

Saza a mozem vediet, odkial mas tie poznatky o zosilnovani celusti a vyvoji reci v suvislosti s hryzenim v batolivom veku?

gabika20
14. kvě 2010

miau - keďže malinká je na UM od pôrodnice lekárka mi kázala začať prikrmovať už od ukončeného 4. mesiaca a všetko je v pohode, dala mi takú brožúrku od Hami kde bolo všetko popísané ako začať a pod., aj tak kým sme začali ako tak papkať prešiel aj mesiac, zo začiatku zjedla len jednu lyžičku aj to len tak tak, takže to ani nebolo o papaní ale skôr o tom učení na lyžičku ak mi rozumieš 😉

saza007
14. kvě 2010

pia - prepac, malo to byt 'posilnenie' namiesto zosilnenia. Prekladam ako hotentot. Mam to od dr z poradne, z letaku, ktory som dostala od mojej health visitor a z internetu. A v ziadnom pripade netvrdim, ze ak dieta take nepapa, tak bude mat problemy s recou (tak ako pisala Latvia, dievcatko nemalo ziadne problemy). Chcela som len poukazat, ze urcity vyznam to ma, a ze sa nemusi cakat na zubky.

pia22
14. kvě 2010

Saza v pohode😉, tie celuste este akoze beriem, aj ked v ich ponimani ide asi o zutie no mimi skor len posuva a prehlta, ale rozvoj reci😒(myslim, ze mysleli na posilnovanie hovoridiel), to na mna ako specialneho pedagoga s dlhorocnou praxou krici ako megablbost. Je to zalezitostou CNS, jazycek a pusinka s tym nema vela spolocneho, tie sa podielaju neskor na vyslovnosti.
Latvia pravdu mas, starka bez jedineho zuba este v 80tke "uhryzla"kuracie stehno len take fukoty🙂

moravanka
15. kvě 2010

spojitost kousani a reci povazuji za naprostou blbost. ja nemela nikdy mixovane, jedla jsem hned kousky a zacala jsem mluvit az ve 3 letech. sestra jedla taky nemixovane a v roce a pul mluvila bez problemu i r s hackem (nemam ceskou klavesnici). takze u kazde z nas to bylo jine, a pritom jsme obe umely kousat potravu hodne brzo.

latvia
15. kvě 2010

tak to zhrniem 😀
podavanie prvych prikrmov uz s kuskami zmysel ma, ale ked budeme este 3 mesiace mixovat vsetko na hladko tak tym nic nezanedbame 😎 😀

pia22
15. kvě 2010

Latvia😉

latvia
15. kvě 2010

poradite mi niektora ako docielit aby moj maly sa viac obalil tukom? trcia mu rebierka....dobre papa, ale efekt ziadny 😕

luthien.k
15. kvě 2010

latvia, tak to by mě taky zajímalo, protože na tom jsme stejně 😀

pia22
15. kvě 2010

Nas krpec zacal priberat ako divy az teraz z obilnych kasi.

latvia
15. kvě 2010

😀 😀 😀 aaaaaaaale, luthieeeeen, nova klavewsnica 😀 😀 😀 gratulujem 😀 moje oci ti dakuju 😀

latvia
15. kvě 2010

kase davam uz 5 mesiacov 😒 aj obilne aj ryzove, a furt je potiahnuty len kozou 😒

latvia
15. kvě 2010

teda, obilne davam 3 mesiace, aby som bola presna 🙂 som dufala ze ked zacne papat aj chlebik ze zacne priberat viac..

ewana73
15. kvě 2010

no aj my sme na tom rovnako ale nas maly to ma asi po mne,ja som tiez taka 😀 . ale my to mame geneticky dane ,ja mam rychly metabolizmus,na mna sa tuky len tak nenalepia ,ja mozem zjest cokolvek ale naozaj cokolvek aj keby som sa prejedala. mam uz roky stale 46 kg 😒 ,nikdy sa mi nepodarilo pribrat nech som sa snazila akokolvek 😀 .

latvia
15. kvě 2010

😀 tak moj to nema mat po kom 😝

saza007
15. kvě 2010

moravanka - ako som uz pisala, netvrdim, ze dieta bude alebo nebude skor ci neskor rozpravat kvoli nerozmixovanej strave. Ja to za naprostu blbost vsak nepovazujem. Jazyk je sval a vidim, ze ked davam malemu kusocky tak to s jazyckom v pusinke viacej 'omiela'. Ale to neznamena, ze cakam, ze zajtra zacne rozpravat 😀
Latvia - no moje dieta je take iste. On rastie len do dlzky 😅 A zje toho skutocne dost. Ak na nieco prides tak daj vediet 😀

bombula
15. kvě 2010

ahoj latvia, ja mam dvojicky a kazdy vravi ze take velke este nevideli, ze co im davam papat🙂 je fakt ze vyzeraju ako rocni hoc maju iba 8 mesiacov. nam sa nesmierne osvedcili kase nutrilon, az tak velmi ze sme ich museli obmedzit lebo mali by ich jedli stale.
mozno je to aj o gramazi, nasi naraz zjedia 220 gr.
teraz na 8 mesiacov, rano mliecko nutrilon 230ml, o 11tej ovocie zahustene instantnou kasou bez cukru a bez mlieka (najdes v drogerie markte s oznacenim BIO) 220gr., o 3 tej az pol 4tej zeleninka s maskom (maso 6 x v tyzdni, 1x v tyzdni mozes nahradit vajecnym zltkom)220 gr.
prizvukujem- ovocie ak davam vyzivu nesmie obsahovat dodatocny cukor, na to davam pozor, nikdy necukrim ani zeleninu, davam vela veela mrkvy (bio) takze je to chutne aj bez pridania cukru. o 7mej mliecko 230ml a pred spanim o 9tej este 150ml.
ak maju slabsi obed bez masa poobede tak vecer o 7mej dam kasu, taktiez kasu niekedy namiesto ovocia doobeda.
ovocie predvecerom nedavam nakolko by boli ako vystrelene sipy k nezastaveniu. kasu nutrilon davam aj ak sme niekde mimo domu namiesto obeda (do flase cez dudlik). kase nutrilon sa snazim taktiez tie menej sladke - ryzovu, viaczrnnu spaldovu) ak mas problem s priberanim tak by som ti odporucila tie sladsie - ovocne, su fakt vyborne. skusila som aj inu znacku ale to sa s nutrilonom neda porovnat. neviem kolko ma tvoje male ale mozno by to chcelo viac bielkovin - masa. davam domaceho kralika, jahnacinu, alebo kupene bio telacie alebo kuracie. narobim si porcie so zeleninou do mraznicky uz presne navazene. uf, tak dufam ze som ti aspon trochu poradila..

latvia
15. kvě 2010

bombula 🙂 ja som fanynka nutrilonu vo vsetkych smeroch 😀 kase davam aj nutrilon aj hami aj nestle, dokonca sladke.aj sladke susienky.takze ak by si mal ukladat cukor vo forme tukov, bol by z neho sumo 😀
masko davam rovnako, 6x tyzdenne, 1 den zltok....rano papa kasu s vyzivkou, plnu salku, teda cca 250ml, desiata ovocie alebo vyziva so susienkami, obed maso zelenina a priloha (ryza, cestoviny, zemiak, kukuricna kasa, pohanka), toho zje tiez cca 250ml. poobede chlebik so syrom+ovocie, vecer jogurt plny kelimok 200g, niekedy zamiesam este aj trochu kase.
u nas je problem, ze uz mesiac uplne odmieta mlieko....pije tekutiny (caj) max 200ml denne 😒 viac donho nedostanem....a ma 10 mesiacov

bombula
15. kvě 2010

fuuha... neviem na akom mliecku ste, ale ak mu chutia nutrilon kase asi by som do nho pridala trochu kase na dochutenie a ak rad pije z flase tak mu to dat cez flasu s vacsim otvorom.s nutrilon ryzovou alebo ovocnou by to snad mohlo lepsie chutit...
alebo zmenit mlieko, myslim znacku, teda ak nie je kojeny..

petronelas
15. kvě 2010

Ahoj holky
Mohla bych se k vám přidat?
potřebuji radu..začali jsme přikrmovat mrkvičkou.Jinak kojím plně.MAlý dost blinkal i z mlíčka.teď je to teda o dost horší,protože blinká dost i té mrkvičky a všechno je z tooho strašně špinavé.
Mám kamarátku a její malá vůbec neblinká.Máte to někdo u kojených dětí?

latvia
15. kvě 2010

nemate nahodou reflux? 😕 urcite by som zasla na vysetrenie k dr. blinkaju sice vsetky deti, ale nie tak aby blinkali furt a stale... pribera ti na vahe?

bombula
15. kvě 2010

ahoj, kojene ci nekojene ide o reflux, ma to vela deti, odporucam nutriTON, netrap sa, necakaj prever si, je to taka vlaknina, da sa pouzit aj pri kojenom babetku. pouzivali sme ho az od 4teho mesiaca, lutujem ze sme sa tak trapili a nedavali to uz skor.

sussanah
15. kvě 2010

Petronelas: Pokud jste teprve zacali prikrmovat, tak vydrz chvili. Maly ma taky reflux a jak rikas, jak zacaly prikrmy,, tak to bylo horsi a navic barevne a vsechno kolem spinave. Ale jak se rozjedl, cca 3-4tydny, tak se to najednou hoooodne zlepsilo a dneska uz se mu podari ublinknout tak max 2-3 denne, coz je uplna pohadka 🙂 Takze neboj, jen vydrzet 🙂 Jeste mozna bych poradila, zkus ji nadavat nakojit hned po jidle (teda pokud to jde) a odlozit kojeni aspon o pul hodky. A jak postupne budes pridavat jidla, tak to kojo dal odkladat, at se mu to nemicha. Nam se to oplatilo.

latvia
15. kvě 2010

bombula, on nepije mlieko vobec, boli sme od 5mesiaca na nutrilone comfort a uz asi mesiac nechce o mlieku ani pocut 😔 jak ho zaciti, tak hned vypluje a odmieta jest.ani z flasky ani z pohara, ani z lyzicky.

latvia
15. kvě 2010

nam nutriton na blinkanie nepomohol..