Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

editah222
21. kvě 2010

@beruska24.9. Ani tak mi to neji. Zkoušela jsem už banán, jablko a hrušku. Plive to a nebo na další lžičku zavře pusu.

beruska24.9.
21. kvě 2010

edit - tak tomu nech volný průběh, třeba časem vezme na milost i něco jiného 😉
Co vím, tak většina maminek má opačný problém - děti samotný jogurt nee.

lucie777
21. kvě 2010

Děláte někdo domácí kaše? Jaký a jak? 🙂

miau
21. kvě 2010

tak uz mzome podla lek. papat tak zajtra ideme na mrkvu 🙂

chcela by som sa opytat - davate vsetky papat iba lyzickou alebo davate neiktore aj z flasky? (mam na mysli najma kase)
dakujem

lucie777
21. kvě 2010

My jen lžičkou, flašku nemá ráda, kaši sem párkrát dala flaškou, docela pila, ale radši má tu lžičku.. 🙂

editah222
21. kvě 2010

Já taky jen lžičkou, protože z flašky neumí 🙂 Navic ji nechutná ani řidká kaše, takže dělám takový beton a ten by dudlem neprošel 😀

aannggiie
21. kvě 2010

ahoj holky
jdu se k vám nafařit,ikdyž příkrmy ještě nedávám
včera jsem dala malýmu ochutnat 3 lžičky naškrábanýho banánu a ocucat jabko a móóóc mu to šmakovalo.

Luci chtěla bych taky dělat domácí kaše a na padá mě jenom bramborová a do toho měnit zeleninu.Ale mi příkrmy dovolený od dr nemáme tak mě to ještě nějak moc nedrtí

aannggiie
21. kvě 2010

zkoušela jsem dát tu kaši od Hami -rýžová s banánem a vůbec mu nejela

miau
21. kvě 2010

dakujem

no aj kupim asi ryzovu kasu a do toho jej budem striedat rozne ovocia 😉

rimmel
21. kvě 2010

lucie cerstvy baby spenat..az od 10m..mrazene su humus 😝

latvia
21. kvě 2010

preco spenat az od 10m?(nerypava otazka 😉 )

editah222
21. kvě 2010

Rimmel proč až od 10m? Co je na špenátu špatného? Teda kromě hnusné barvy a ještě horši chuti 😀 To je názor moji holčičky, jak je v něčem špenát tak to nedá do pusy.

Nevite od kdy se může puding, respektive kukuřičný škrob?

rimmel
21. kvě 2010

It would best to wait to introduce spinach into baby's diet until between 10-12 months of age. Waiting until after 10 months of age to introduce baby to spinach, particularly homemade spinach, would ensure that the nitrate issue has passed. Studies have shown that if not properly stored, nitrates may increase in spinach. Waiting to introduce baby to spinach will also allow your baby to enjoy spinach in a chopped form rather than a pureed form.

luppita
21. kvě 2010

Ahojcek, ja som dnes dala malemu mrazeny spenat uvareny so zemiakmi a moc mu chutil, mal ho prvy krat, tak pockam teraz 2 -3 dni na reakciu, ale nikdy nemal na nic reakciu, sroti uplne vsetko. zacali sme uz aj jogurtovat, zatial biely, ale trasie ho z neho, tak som mu dnes do neho nastruhala sladucke jablcko a skoro sa zblaznil jak mu to chutilo 🙂
Rimmel - preco nie je dobry mrazeny spenat? ja som sa pokusala zohnat cerstvy, ale nie je to mozne tu u nas, tak som dala mrazeny.

luppita
21. kvě 2010

podla mna by sa mali maminky riadit instinktom, nie tabulkami 🙂 Ja davam malemu o com som presvecena ze mu nemoze nijako ublizit a zatial mu vsetko chuti a som velmi spokojna ako papa.

rimmel
21. kvě 2010

lupita nic len chuti hrozne..teda podla mna 😉 a tiez je premixovany blee, ja nemam rada spenat tak manepocuvajte 😀

rimmel
21. kvě 2010

luppita nieje dobre sa spoliehat na instinkt ked nemas informacie.

latvia
21. kvě 2010

aha, takze jedine kvoli dusitanom? to sa moze potom povedat o vsetkej zelenine, dlho skladovanej.a kedze ho nedavam casto, a ostatne zlozky su tiez bezdusitanove 😀 tak sa moze aj skor 😉 😀

rimmel
21. kvě 2010

ach boze 😅 osstatna zelen.tolko dus.neobsahuje a tiez to pri o kazdej zelen.nepisu iba o spenate a to vsade, tak v tom daco bude ale nech si kazdy dava a riskuje podla svojho svedomia, mne pockat do 10m nerobilo problem 😉 😝

latvia
21. kvě 2010

😀 pocuj, a v prikrmoch )flastickach) je tiez dusitanovy spenat? 😕 😅 😀

latvia
21. kvě 2010

ja viem jak to myslis 😉

latvia
21. kvě 2010

ozaj, a dusitanov je viac v mrkve ci v spenate? 😕 to je dobra otazka 🙂

rimmel
21. kvě 2010

latvia vo flaskach sa ten dusicnan reguluje ale ja som malemu varila nekupovala som sklenicky takze neviem.

latvia
21. kvě 2010

tak ale ked si niekto vypestuje spenat doma, v BIO zahradke tak sa moze uz skor, je tak? 🙂

lucie777
21. kvě 2010

aannggiie, já se teda doktorky neptala, je to přece moje dítě, ne? 😀 Kaše večer dáváme už asi měsíc, právě ty bych chtěla dělat domácí, ale uvařit umím jedině krupicovou.. Br kaše se zeleninou dáváme k obědu, teda spíš je to mix všeho možnýho.. 🙂

Holky, nikdo tu nedělá domácí kašičky?

latvia
21. kvě 2010

kukuricnu a pohankovu instantnu....s ovocim alebo vyzivou alebo jogurtom 🙂

latvia
21. kvě 2010

a daju sa este urobit jahly, uvarene, mixnute s ovocim

latvia
21. kvě 2010

alebo este ryzova kasa, z ryzovej muky 😉

latvia
21. kvě 2010

co som dnes dostala do mailu:

* NEPITE VODU, TRTKAJÚ V NEJ RYBY! *

*P.s. Ani srať nechodia na breh...** *

latvia
21. kvě 2010

a nastava tu otazka: tak co, balena voda je horsia nez z vodovodu? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀