Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andrejka77
21. kvě 2010

mozes sa opytat na syr ake druhy syrom mozem dat malému, lucinu tu viem ale kupila som kiri ten neviem .a este akým masielkom mozem natierat chlebík.pouzivame bud obycajne alebo perla ,rama.dakujem 😉 😒 😉

rimmel
21. kvě 2010

😀 😀

rimmel
21. kvě 2010

andrejka maslo klasicke, ziadne ramy a syr aidam alebo emental-tvrde syry.

zabka4
21. kvě 2010

latvia...urobila som chybu ak som dala malej vypit sinlac s vodou bez mlieka?lebo som jej skusala dat tu asicku ako prikrm...na tu chut je uz zvyknuta a nechcela papat z lyzicky tak som jej to zriedila vodou a papala to z flasky.ps uz ju pri papani nenapina a uz aj parkrat prezuvkala ale dost casto vypluva, v com robim chybu?

vie mi niekto poradit ako mam naucit malu papat z lyzicky?

andrejka77
21. kvě 2010

dik rimmel 😉 prave neviem ci som mu trosku neuskodila lebo ma drobne vyrazky po tvaricke zeby ta perla?nic nove nepapal

rimmel
21. kvě 2010

osobne si nemyslim ze to bude perlou, ale neviem ci to moze byt nemam skusenosti s vyrazkami prepac 😉

latvia
21. kvě 2010

zabi, nic nepokazis ak das sinlac len s vodou, je to len o tom ci jej chuti aj bez mlieka, ak ano, no problem 😉
aku pouzivas lyzicku? tvoja mala je este malinka, nediv sa jej ze vypluva, ona na to postupne pride 😉 daj jej obcas len tak lyzicku do ruky, nech si ju ozuzlava. a mlieko ked davas z flase tak len pol lyzicky mlieka 2-3x vyskusaj pre dpitim, aby vedela ze aj s lyzickou to ide. inac musis lyzickou jemne pritlacit na jazycek a vsunut ju dnu, moj maly na zaciatku nevedel poriadne ptvorit pusu a stiahnut si kasu pusou, tak to tiez vyzeralo vselijako 🙂 ale ono to pride, eliska ma este mesiac cas kym zacne poriadnejsie papat 😉 treba len skusat

latvia
21. kvě 2010

andrejka, kiri urcite nedavaj, je to len zmes chemie.menej chemie v tavenom syry je v apetito kidyboo, a mas ho aj vo forme tvrdeho syra 🙂 ramu by som tak malemu dietatu nedavala vobec, klasicke malo maju deti papat 🙂

lucie777
21. kvě 2010

@zabka4 myslím, že to chce čas a zkoušet a i ze lžičky se to naučí.. neznám nikoho dopělýho, kdo by dodnes jedl jen z flašky.. 😀 my taky chvíli bojovali a pořád je opatlaná, ale jde to, a to lžičkou jí chvíli.. co vyplivne jí lžičkou utřu a trčím tpátky do pusy a tak do kolečka.. 😀

latvia
21. kvě 2010

chyby si nevsimajte, nemam cas a chut to po sebe citat 😝

latvia
21. kvě 2010

tiez mame vsetko okydane ked papa z lyzicky 🙂 dnes som mu dala taky riedky prikrm tak to mal az za usami 🤐

zabka4
21. kvě 2010

diky kocky,....utesili ste ma..a ozaj dostala z vas niektora ten apollo balicek ked ste si prihlasili do poistovne svoju ratolest? ja som dostala decku, cumlik, flasku a este cosi no a zhanam ten cumlik...mala ho ma strasne rada a iny nechce..a neviem z akej firmy bol.je s dierkami pookraji a je taky siroky myslim priamo dudlik..ked ho namocim do vody tak je vrzga a ukludnuje ju a ten co mame je uz dost uzuzlany. prosim ak viete poradte mi

andrejka77
21. kvě 2010

ten chlebík este s čim mu mozem namazať 😀 ma velmi rad chlebík .taký cottage chesse mozem dat ?alebo napr. aj do cestovin? 🙂

latvia
21. kvě 2010

skus ho sfotit a daj tu fotku, netusim aky mas namysli...alebo ho nemas?

latvia
21. kvě 2010

andrejka, v obchode najdes smotanovu natierku MANA, vyzera dost lacno, ale je tam len smotana, trochu soli a tusim ze skrob, tak to mozes davat. inac maslo, platkovy syr

luthien.k
21. kvě 2010

zabka, není to NUK? My máme NUKy, jsou tvarované podobně jako bradavka, když se z ní saje 🙂 a taky vrzají, když se namočí do vody...

http://www.babydirekt.eu/dudliky?nuk=1&m=1

rimmel
21. kvě 2010

andrejka ja by som este nedala a ani smot.natierky, to uz vobec ne..skor maslo s nastruhanou mrkvou alebo maslo s nastruhanym syrom-akoze pomazanky. alebo iba maslo, alebo avokadovu pomazanku, rozmixovane roztlacene avokado, alebo maslo a kvalitna sunka. 😉

lucie777
21. kvě 2010

Já bych to zas tak nehrotila, ve školce dostanou kdoví co, tak aby to pak rozdýchali! 🙂

A špenát se může dřív než v 10 měsících.. 🙂 http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse...

latvia
21. kvě 2010

rimmel, kvalitna sunka je aka? lebo ja vsetky co poznam maju sol. a smotana preco nie a maslo ano? 😕

rimmel
21. kvě 2010

viem ze u nas sa to asi neda zohnat ale ja kupujem takuto

http://www.homebakedmemories.com/images/HoneyGl...

http://groceries.asda.com/asda-estore/search/se...

spenat uz som spominala v sklenickach je to ine, ak chces ale davat cerstvy tak az od 10m

rimmel
21. kvě 2010

proste uvareny kus maska a potom nakrajany.. 😉

latvia
21. kvě 2010

ta sunka mi pride udena, ci len ja mam ten dojem?

latvia
21. kvě 2010

a kolko soli je v nej? lebo 9m decku by som sunku nedala ziadnu

latvia
21. kvě 2010

http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...

toto stoji celkom za precitanie 🙂

rimmel
21. kvě 2010

no sol je tam urcite ako aj v chlebi ci inych potravinach ale urcite nie tolko ako v inych sunkach ktore su inak spracovavane , tato sunka je proste kus masa, ktory uvaris a potom nakrajas...ako ked si kupis kusok udeneho pliecka uvaris a mas "sunku" ale tieto su neudene

latvia
21. kvě 2010

neviem ci si si vsimla ze obsahuju nitraty 😉

rimmel
21. kvě 2010

a?

latvia
21. kvě 2010

teraz si davala vycuc ze spenat obsahuje nitraty a v sunke ti nevadia?

rimmel
21. kvě 2010

latvia ide o to MNOZSTVO dusicnanov v spenate... 😉

Waiting until after 10 months of age to introduce baby to spinach, particularly homemade spinach, would ensure that the nitrate issue has passed. Studies have shown that if not properly stored, nitrates may increase in spinach.

latvia
21. kvě 2010

takze mnozstvo v spenate je kolkonasobne vyssi nez v sunke?